PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSO FUARA KATILDI

Sivaslilar.Net
29.04.2007, 02:45
Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Kayseri’de düzenlenen "8. KOBİ Bilgi ve Eğitim Fuarı"na katıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen, KOBİ Bilgi ve Eğitim Fuarları Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. Törene Kayseri Valisi Osman Güneş, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Yusuf Balcı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kilci, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım diğer oda başkanları, sanayici ve iş adamları katıldı.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, açılış öncesi yaptığı konuşmada Cumhuriyet ve demokrasinin kazanımlarından bahsetti. Hisarcıklıoğlu, "Bir çiftçinin çocuğunun demokrasiyle, cumhuriyetle beraber cumhurbaşkanlığı makamına gelebildiğini gördük. Yine bir bürokratın, bir öğretmenin çocuğunun bu ülkenin en üst makamına gelebildiğini gördük. Bugün bir tornacının çocuğunun cumhurbaşkanı adayı olabildiğini gördük. İşte cumhuriyet ve demokrasi, en çok bizlere lazım. Bu fırsatı iyi değerlendirip, cumhuriyete ve demokrasiye hep beraber sımsıkı sahip olmamız lazım. Şeklinde konuştu. Başbakanlığın bir genelgesiyle 47 kurum ve kuruluşun, odaları bünyesinde açılan "[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]" internet sitesine link verdiğini belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "Buna rağmen bu sayfaya giren çok az. Para var, alan yok. Dedim ki, 'Bizim millet görmezse inanmaz'. Bu fuarı düzenlemeye karar verdik. Fuara ilgi çekmek için de bir slogan aradık. Baktık, 2007 bütçesinde devletin KOBİ'lere ayırdığı rakam 1 milyar YTL. Bu paranın yüzde 60'ının yeniden hazineye dönmesini önlemek için fuarın sloganını, '1 Milyar YTL Seni Bekliyor' diye belirledik. Parayı görünce millet geldi. 7 fuar açtık, 30 binin üzerinde ziyaretçi oldu. Bugün 8. fuarı açtık, bunu 20'ye tamamlayacağız." Dedi. Yapılan konuşmaların ardından fuar törenle açıldı. Sivas TSO’nun işadamı ve sanayicileri ücretsiz olarak götürdüğü fuar “1 milyar YTL KOBİ’leri bekliyor” sloganıyla yeni girişimcilere yardımcı olmak, mevcut işletmelerin vizyonunu genişletmek, üretim, dış ticaret, markalaşma, belgelendirme, finansman, pazarlama, fuarlar, iç ve dış yatırım imkanları gibi konularda bilgi gereksinimlerini karşılamak amacıyla KOBİ’lerle ilgili tüm tarafları bir araya getirmeyi amaçlıyor.