PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SARKISLA-İğdeliören

SivasLady
10.05.2007, 21:03
Sivas iline 128 km, Şarkışla ilçesine 36 km uzaklıktadır.

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

erolpolat
20.04.2008, 00:53
Sivas iline 128 km, Şarkışla ilçesine 36 km uzaklıktadır.

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Selam bende bu köydenim .Bir düzeltme yapmak için yazıyorum.Köyün ilk öğretim okulu vardır ve kullanılmaktadır.Düzeltelim lütfen

ersoy_34
20.04.2008, 00:56
tabiki düzelte bilir sin arkadaşım sizköyünüzü tanıtmanızlazım hemşerim bizde örenelim

58memo
20.04.2008, 07:35
Slm igdeliöreni tairim ama hic gecdigim zaman olmamistir. Ama benim anna tarafi köyüm olan yünüsörene cok yakindir.

seva
19.09.2008, 02:00
KARS YÖRESİNDEN İZDİHAM NEDENİYLE KAÇAN İNSANLAR BU KÖYE GELMİŞLERDİR VE BU YÜZDEN BURADA YAŞAYAN KÖYLÜLERE KARSLIDA DENMEKTEDİR.

> ===Kültür=== HERHANGİ BİR ANADOLU KÖYÜNE MAHSUS ÖZELLİKLER TAŞIMASINA KARŞILIK KARS GÖÇMENİ OLMALARINDAN DOLAYI CİVAR KÖYLERDEN AYRILIR. KÖY HIZLA GÖÇ VERMEKTEDİR. MADIMAK YEMEĞİ ÜNLÜDÜR. YİNE PANCAR(DAL)TURŞUSU SOFRALARIN VAZGEÇİLMEZİDİR.AYRICA PANCAR DALI TURŞU OLDUKTAN SONRA KAVRULARAKTA DÜKETİLMEKTEDİR.... "KETE" KÖYÜN MUTFAĞINA AYRICALIK KATAN BİR EKMEK ÇEŞİDİDİR.balıkçılık yaygındır.GINNİŞ YEMEĞİ VAZGEÇİLMEZLERDENDİR.LAVAŞSIZD A OLMAZ
Sivas iline 128 km, Şarkışla ilçesine 36 km uzaklıktadır. koy; kızılırmak yatağına paralel kurulmuştur. en yüksek noktası "Deli Bayır" Tepesidir.

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. kızılırmak'ın köye ayrı bir güzellik kattığı ifade edilmektedir.

Köyün ekonomisi balıkçılık tarım ve hayvancılığa dayalıdır. genç iş güçü daha cok mevsimlik işci sıfatıyla büyükşehirlerde faaliyet göstermektedir

erolpolat
06.10.2008, 23:35
Sayın Seva köyümüzü çok iyi tanıyorsunuz.Siz nerelisiniz.Bu kadar bilgi için teşekkür ederim hemşerim.İzmir'den selamlar

sevgim 58
30.12.2008, 19:18
benim anne tarafim igdeliörenli.................. ....buraya bütün igeliörenlileri bekliyorum ......

serkaninsaat58
22.01.2009, 21:07
slm erol polat kimlerdensin ....... bende iğdeli örenliyim .. canoğullarındanmısın?

serkaninsaat58
22.01.2009, 21:13
slm seva . iğdeliören köyümüzü çok güzel tanıtmışsın teşekkür ederiz....tanımlarındaki eksik bilgileride şu şekilde tamalamak ihtiyacı duydum ....

köyümüz sivas şehrine 65 km uzaklıktadır.....
gınnış değil gırnış olmalıydı.....
hingel , haşıl ve içli köfeteside unutulmamalıydı.....
nasılki delibayır en yükseyi isede kuzu tepeside bir hava alanı kadar düzdür...
ayrıca çok şirin bir köydür.....

dostme
20.02.2009, 23:01
Anadolunun butun koyleri guzeldir hepsi yigidin harman savurdugu yerlerdir. Memleket memleket diye gurbet eldekilerin kalbini parcalayan yaralayan topraklardir. insan koyunu de koylusunu de hasret kalinca gurbette daha cok ozluyor. Bahcelerinin meyve ve sebzeleri gurbetekilerin damagindan ve burnundan hic gitmez..
Daha neler neler amma vakit muait degil...
hepinize muhabbetler...