PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalburçayırı

kara_mavi27
15.11.2007, 15:52
selam kangal /turnalı köyünün bir mezrası vardı eskiden kalburçayırı istimlak edilerek köy boşaltılmıştı işte ben o köyde doğdum şimdi manisa da yaşıyorum burdan tüm hemşehrilerime selamlar

altuntas58
15.11.2007, 16:31
selam kangal /turnalı köyünün bir mezrası vardı eskiden kalburçayırı istimlak edilerek köy boşaltılmıştı işte ben o köyde doğdum şimdi manisa da yaşıyorum burdan tüm hemşehrilerime selamlar

Aleyküm selam gardaşım sitemize hoş geldiniz her ne kadar manisada yaşıyor olsanda sende bir yiğidosun sitemizde her zaman bekleriz

nurettin.
15.11.2007, 20:06
aleykümselam kalburçayırlı hemşehrim. eskiden sizin köye halburçayırı derlerdi. sen manisada ne iş yaparsın. ben siin köyden muharrem amca vardı onu tanırdım. hatta ekmeklerini yeyip sularını içmişimdir oğlunun biride bizim köyden evli. bizim köyümüz ise yeniköy.yani sizinle bizim aramızda şekerpınar var. bizim evimiz köyün girişinde köyden 500 metre flan uzaklıkta. mihrali güneyli'nin oğluyum. adım nurettin güneyli TCDD yol atelyesi bünyesinde yol bakım tamir makinalarında oparatör olarak çalışmaktayım. nasip olursa artık bu siteden irtibat kurabiliriz.

kara_mavi27
16.11.2007, 11:48
evet inşallah nurettin abi .ben seyfullah kel in oğluyum babam lar muğlada yaşıyolar. manisa / soma dayım serbest jeoloji mühendisi olarak calışıyorum . inşaat işleri ve su-maden sondajı işleri yapıyorum. tanıştığımıza çok sevindim saygılar

fatma
16.11.2007, 12:21
merhabalar hoşgeldiniz... bizimde halburçayırı köyünden tanıdıklarımız var..... eee ne de olsa şuul'luyuz (turnalı köyü)Ferhatın torunu. bizi tanıyan herkese slm.

kara_mavi27
16.11.2007, 15:48
ferhat emmi annemin amcası oluyo sanırım hatta kardeşimin ismi de oyüzden ferhat kör hasanın torunlarıyız bizde

nurettin.
16.11.2007, 22:19
kalburçayırında şu an ikamet eden kimse varmı yoksa tamamen boşaldımı. bu termik santralinin yöre halkına her ne kadar iş imkanı sağlamış olsada o güzelim köyünüzü ve turnalıyı (şuuğulu) mahvetti diye düşünüyorum. sanırım yarın etyemezi (ağcakaşı) da aynı akibet bekliyor. kıymetli hemşehrim bizim yeniköyünde sitesine gir bazende oradanda görüşelim inşallah. tüm civar köylülere vede bizi ziyaret eden sivaslı hemşehrilerime selamlar. Nurettin GÜNEYLİ

kangal akçakale
16.11.2007, 22:53
eyvallah topram bende AKÇAKALE KÖYÜNDENIM sonuçta hepimiz yiğidoyuz

nurettin.
17.11.2007, 00:49
akçakalli hemşehrim teşekkür ederim gösterdiğiniz ilgi ve alakaya. sizin köylü mehmet hocanın damadı necdet hoca bizim köyde imamlık yaptı. şu an sivasta görev yapıyor. ara sıra görüşürüz sevdiğim bir insandır. buadan bütün yiğidolara selamlar. nasip olursa bundan sonra görüşürüz

fatma
17.11.2007, 12:49
ferhat emmi annemin amcası oluyo sanırım hatta kardeşimin ismi de oyüzden ferhat kör hasanın torunlarıyız bizde

çok memnun oldum.hemen babamlara sorayım.. buraları merak etmeyin:) köyün fotoğraflarını ekleyeceğim siteye... en kısa zamanda:)

kara_mavi27
18.11.2007, 11:10
çok memnun oldum.hemen babamlara sorayım.. buraları merak etmeyin:) köyün fotoğraflarını ekleyeceğim siteye... en kısa zamanda:)

heycanla bekliyorum ben de oraların hiç fotosu yok

kalburçayırında şu an ikamet eden kimse varmı yoksa tamamen boşaldımı. bu termik santralinin yöre halkına her ne kadar iş imkanı sağlamış olsada o güzelim köyünüzü ve turnalıyı (şuuğulu) mahvetti diye düşünüyorum. sanırım yarın etyemezi (ağcakaşı) da aynı akibet bekliyor. kıymetli hemşehrim bizim yeniköyünde sitesine gir bazende oradanda görüşelim inşallah. tüm civar köylülere vede bizi ziyaret eden sivaslı hemşehrilerime selamlar. Nurettin GÜNEYLİ
boşaltıldı kimse yaşamıyo 1988 de ayrıldık köyden kömür işletmesi özelleşince sivası ünüverstede okurken biliyorum otaraflara en son 2000 yılında gördüm kimse yoktu