PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SN HAMZA YERLİKAYA

puar
04.02.2008, 16:02
Hamza Yerlikaya, 3 Haziran 1976'da İstanbul Kadıköy'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Emine'dir. Sporcu; Lise mezunu. 1993'de TCDD'de işçi olarak çalıştı. 1998'de Emlâk Bankası'nda, 1999 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde memur, 2006'da Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nde Müşavir olarak hizmet verdi. Uzun yıllar güreş sporu ile uğraştı birçok uluslararası başarılara imza attı. 2000'den fazla milli mayoyu giydi. Büyükler kategorisinde 8 Avrupa, 3 Dünya ve 2 Olimpiyat Şampiyonluğu kazandı. Büyükler kategorisinde 17 yaşında Dünya Şampiyonu olan tek güreşçi unvanına sahip oldu. 1993 yılında Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından "Asrın Güreşçisi" unvanını aldı. "Devlet Üstün Hizmet Madalyası"nın sahibi oldu. Orta seviye İngilizce bilen Yerlikaya, bekârdır.
AK PARTİ

Burdan kendisi hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz. Belki olurda siteye girer vede düşüncülerimizi dikkate alırsa en azından mecliste bizimde hakkımız savunlur.

sivaslıgenç
04.02.2008, 16:07
Sivasımızın yetiştirdiği en önemli insanlardan sadece birisidir ama Sivasa ne kadar katkısı var o biraz mechul.Paylaşım için sağol.

AzizMurat58
04.02.2008, 16:39
Hamza Yerlikaya memleketimizin yetiştirmiş olduğu ender ve önemli bi sporcumuzdur.
Keşke hep öyle kalsaydı !

puar
04.02.2008, 16:42
Hamza Yerlikaya memleketimizin yetiştirmiş olduğu ender ve önemli bi sporcumuzdur.
Keşke hep öyle kalsaydı !

hala oyle sporculuğuna lafım yok ama....
o kapanan fabriklarda kendilerinde sorumluluğu var...günahı boyunlarına :rolleyes::confused:

PeRi58
04.02.2008, 18:41
paylaşım için saol.bencede katılıorum ender sporculardan biri

puar
07.02.2008, 09:55
Sn vekilimiz o aldığınız oyların karşılığı olarak bize verdiğiniz hizmetin hesabı bu dünyada olmazsa bile ahirette sorulacağını bilmelisiniz. :(

58isyankar
07.02.2008, 11:15
H. YERLİKAYA SIVAS YIGIDOSU AMA ŞİMDİDE ÖYLE OLSUN İSTERİK KARDEŞLERİM

altuntas58
07.02.2008, 11:25
Hamza yerlikaya gönlümüzdeki şampiyon ne olurdu yine gönlümüzde kalsaydın meclise gitmek ayrı bir şey meclise gitmen için sana oy verenler hizmet etmek ayrı bir şey seni biz gidip orda oturasın diye göndermedik sivasımızın haklarını koruyasın diye gönderdik sizin ne yapıp ne yapmadığınızı sivas halkı bilmiyor sanmayın zamanı gelince bunların hesabını soracaktır kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır

sivaslıgenç
07.02.2008, 11:36
Hamza yerlikaya gönlümüzdeki şampiyon ne olurdu yine gönlümüzde kalsaydın meclise gitmek ayrı bir şey meclise gitmen için sana oy verenler hizmet etmek ayrı bir şey seni biz gidip orda oturasın diye göndermedik sivasımızın haklarını koruyasın diye gönderdik sizin ne yapıp ne yapmadığınızı sivas halkı bilmiyor sanmayın zamanı gelince bunların hesabını soracaktır kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır

Abi azına sağlık.Sivas halkı sana mecliste otururasın diye oy vermedi.Hizmette bulun diye oy verdi ama hizmet nerede...

DOGANCA
15.02.2008, 12:06
ARKADAŞLAR HAMZA YERLİKAYA BENİM AKRABAM OLUR HATTA ŞÖYLE BİŞEY SÖYLEYİM SİZE ZAMANINDA HAMZANIN ANNESİNİ BABAMA İSTEMİŞLER AMA KARŞILIKLI ANLAŞAMADIKLARINDAN DOLAYI OLMAMIŞ BU GERÇEKTİR.BAYRAMLARDA FALAN GÖRÜŞÜYORUZ AİLESİYLE FAKAT HAMZA İLE İŞLERİ NEDENİYLE GÖRÜŞEMİYORUZ,BİZİM SÜLALEDE Bİ GÜREŞ SEMPATİSİ VARDIR FAKAT BUNU ENİYİ GERÇEKLEŞTİREN HAMZA OLDU.BİRDE BİLMEM TANIRMISINIZ SİVASLI EYÜPHAN VAR SANATÇI ODA EŞİMİN AKRABASIDIR.YAKİNEN GÖRÜŞÜYORUZ.BUNU FARKLI OLARAK ALGILAMAYIN LÜTFEN SADECE HAMZAYLA İLGİLİ AÇILAN KONUYA YORUM YAPMAK İSTEDİM. SAYGILAR

DOGANCA
15.02.2008, 12:11
BU ARADA YAPTIĞI VEYA YAPMADIĞI HİZMETLERLE İLGİLİ YORUMLARINIZA KATILIYORUM MEMLEKETİNE HİZMET ETMEYEN BABAMIN OĞLU DAHİ OLSA TANIMAM ÇÜNKÜ YETERLİ İŞ SAHASI OLMADIĞINDAN DOLAYI GENÇLER BÜYÜK KENTLERE GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALIYOR BU TABİ HERZAMAN İSTENİLDİĞİ GİBİ OLMUYOR AMA İŞ SAHASI OLSA MEMLEKETİMİZ DAHADA GELİŞİR DAHA ÇOK TANINIR BUDA BİZE GURUR VERİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

yerliturkuaz
16.10.2008, 17:05
Sivas`imiz ozanlar sehri olmasinin yanisira pehlivanlar kentidir nice pehlivanlar yetisdmistir bunlardan birtaneside Hamza Yerlikaya`dir...

EyüphanAydın
16.10.2008, 17:43
En beğendiğim güreşçilerimiz arasında geliyor.Ayrıca Sivaslı olması bunuda dahada güzelleştiriyor.

SİVASIM
01.05.2009, 19:07
BEN AKRABASI FALAN DEĞİLİM AMA ARKADAŞIYIM VE ANKARADA OLMADIĞI ZAMANLAR 2 GÜNDE BİR GÖRÜYORUM.SİZLERİN BAHSETTİĞİ HAMZAYLA UZAKTAN YAKINDAN HİÇBİR İLGİSİ YOK BURADA YAZILANLARI KENDİSİYLE KONUŞACAĞIM BAKALIM NE DİYECEK.SİVASIN HANGİ HAKKININ KORUNMASINI İSTEDİNİZDE İLGİLENMEDİ.DEĞERLENMESİ İÇİN İLLAKİ ÖLMESİMİ LAZIM.

BU ARADA YAPTIĞI VEYA YAPMADIĞI HİZMETLERLE İLGİLİ YORUMLARINIZA KATILIYORUM MEMLEKETİNE HİZMET ETMEYEN BABAMIN OĞLU DAHİ OLSA TANIMAM ÇÜNKÜ YETERLİ İŞ SAHASI OLMADIĞINDAN DOLAYI GENÇLER BÜYÜK KENTLERE GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALIYOR BU TABİ HERZAMAN İSTENİLDİĞİ GİBİ OLMUYOR AMA İŞ SAHASI OLSA MEMLEKETİMİZ DAHADA GELİŞİR DAHA ÇOK TANINIR BUDA BİZE GURUR VERİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

İŞ SAHASI İÇİN YAZDIKLARINIZA YALNIZCA SİVAS OLARAK DEĞİL TÜRKİYENİN TÜM İLLERİNDEKİ BÖYLE DÜŞÜNENLERE KATILMIYORUM.SİTEMİZDE İSTANBULDAKİ SİVASLI İŞ ADAMLARI İLE İLGİLİ BİR LİSTE VARDI ONA BİR GÖZ ATTIM LİSTEDEKİLER YALNIZCA O ARKADAŞIMIZIN BİLDİKLERİ,ŞİMDİ GELELİM BENİM NEDEN KABUL ETMEDİĞİME SENİN YETİŞTİRDİĞİN ADAMLAR MEMLEKETLERİNİN DURUMUNU ÇOK İYİ BİLİYORLAR PEKİ O ADAMLAR NEDEN SİVASTA VEYA KENDİ MEMLEKETLERİNDE İŞ KURMUYORLARDA GELİP İSTANBULDA KURUYORLAR?ŞİMDİ BUNLAR SİVASIN VEYA BİRBAŞKA İLİN YETİŞTİRDİĞİ BÜYÜK İŞ ADAMLARI OLUYORLAR ÖYLEMİ ?ADAM KENDİ İLİNE İHANET EDİYOR FARKINDA DEĞİLMİSİNİZ.BENCE ASIL BÜYÜK İŞ ADAMLARI ŞEHRİNİ TERKETMEYİP ORADA HİZMET VE EKMEK VERMEYE DEVAM EDEN ONURLU ESNAFLARDIR.;)