PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas'ta çığ ucuz atlatıldı

arikarinkuchi
17.02.2008, 21:43
Sivas'ta çığ ucuz atlatıldı

Suşehri-Sivas kara yoluna iki ayrı noktada çığ düşünce ulaşım tamamen durdu.
Suşehri-Sivas kara yolunun 6. kilometresine çığ düşmesinden sonra, aynı sorunun 24. kilometrede de yaşandığı bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Suşehri-Sivas bağlantı yolunun 6. kilometresindeki Geminderesi mevkisine düşen çığın ardından bölgeye gelen Karayolları ekipleri, yolu açma çalışmalarına başladı.

Çığ düştüğünü fark edemeyen bir sürücünün minibüsü de çığ sonucu yola düşen kara saplandı. Minibüs, ekiplerce kurtarıldı. Sivas'tan Suşehri'ne yolcu taşıyan 2 minibüs, çığ nedeniyle bölgeden geçemeyince, yolcular başka araçlarla ilçeye gönderildi.

Giresun'dan Sivas'a yolcu taşıyan bir midibüs de yolun kapalı olması nedeniyle Suşehri'ne döndü. Midibüsteki yolcular, ilçedeki bir dinlenme tesisinde yolun açılmasını bekliyor. Bu arada, Suşehri-Sivas yolunun 24. kilometresindeki Aydınlar köyü yakınlarında da yola çığ düştüğü bildirildi.

Çığ altında kalan vatandaş ya da aracın olmadığını belirten yetkililer, yolun çift taraflı ulaşıma kapandığını kaydetti. Yetkililer, Kara yolları ekiplerinin yol açmak üzere bölgeye sevk edildiğini belirtti.

arikarinkuchi
18.02.2008, 13:00
çığ diyorum arkadaşlar
düşmüş diyorum
ucuz atlatılmış diyorum

hiç kimse yorum yazmamış :D

tekniker58
18.02.2008, 13:14
Allah korumuş ucuz atlatılmış şükür.Allah zorda koymasın

sivaslıgenç
18.02.2008, 13:24
Neyseki can kaybı yaşanmamış bir daha bu tür olaylar yaşanmaz inşallah.

_DuMaN_58
18.02.2008, 14:55
Geçmiş olsun herkese.

.............