PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas Şehiriçi Ulaşım ve Kentkart

HERO58
25.04.2008, 16:01
SİVAS gibi küçük bir şehirde ulaşım çok pahalı.Kent kart sistemide çok saçma.
Dışarıdan gelen vatandaş mağdur oluyor,Şehir içindeki vatandaş mağdur oluyor, kimler bu işten rant sağlıyor ?

LaEdri
25.04.2008, 16:51
kimsenin rant sağladığı falan yok..ulaşım fiyatları bence gayet makul..kentkart sistemi de olması gereken çağdaş bir sistem..belediyenin en çok beğendiğim uygulamalarından birisi....

samarra
25.04.2008, 17:32
kimsenin rant sağladığı falan yok..ulaşım fiyatları bence gayet makul..kentkart sistemi de olması gereken çağdaş bir sistem..belediyenin en çok beğendiğim uygulamalarından birisi....

Eğer çağdaşlık milleti mağdur etmekse ben çağdaş olmak istemiyorum. Köyden gelen adam bi yere gitmek istese en az 6 milyon verecek veya kenar mahalledeki bi aile ekmek zor alırken bide bunun parasını verecek. hem kent kart hemde para olsa güzel olur. Hem çağdaş olmuş oluruz. Hemde durumu iyi olmayan ailelerde dışarıdan gelenlerde rahat eder.

LaEdri
25.04.2008, 19:43
Eğer çağdaşlık milleti mağdur etmekse ben çağdaş olmak istemiyorum. Köyden gelen adam bi yere gitmek istese en az 6 milyon verecek veya kenar mahalledeki bi aile ekmek zor alırken bide bunun parasını verecek. hem kent kart hemde para olsa güzel olur. Hem çağdaş olmuş oluruz. Hemde durumu iyi olmayan ailelerde dışarıdan gelenlerde rahat eder.

istersen beleş yapalım herkes binsin olur mu? eğer bir hizmet alıyorsan bunun karşılığı,bedeli mutlaka olacaktır...eğer böyle bir sistemin uygulanmadığı şehirlerde durum nasıl görmek istiyorsan gel erzuruma,gel vana gör durumun vahametini..otobüslerde insanlar ölüyor peşin para almak için saçmalayan otobüsçüler yüzünden....nasıl olsa peki...tam 10 kuruş,öğrenci 2 kuruş...herşeyin bedeli var unutmayalım ve bu hizmeti vererk para kazanıyor geçimlerini saüğlıyor hat sahipleri..önceden ne zaman geleceği elli olmayan otoüsleri beklemek tam bir işkenceydi..not:hiçbir hat sahibiyle uzak-yakın hiçbir ilişkimalakam yoktur..

tayfun5883
03.05.2008, 02:00
sivas modern bir şehir tabiki kent kart uygulaması olacak bizim istanbuldan ankaradan izmirden neyimiz eksik bazı arkadaşlarım karşı çıkmış yok kent kart ne oluyor ne güzel para veriyorduk arkadaş çok vara vermek istiyorsan köy minübüsüne bin orada para geçiyor kent kart uygulaması yok

ersoy_34
03.05.2008, 02:51
ben sivasın otobüslerini hiç beyenbedim çükü küçük ve çok hızlı gidiyorlar aynı istanbuldaki minbüsler gibi

güleyşa_58
05.05.2008, 23:28
Kent kart filan hepsi güzel de ya şu otobüslerin içindeki kalabalık şoförler sanki otobüste o kadar milletin ayakta olduğunu filan unutmuş ralli yarışındalar:mad: geçenlerde yolculardan biri diyor ki: "Ya ben luna parkta bile bu kadar eğlenmedim." ne kadar eğlenceli ve hareketliyse:rolleyes:

ersoy_34
06.05.2008, 00:10
çok doğru söyledim vallahi hamile kadın bile doğum yapar okadar hızlı gidiyorlarki yolcular biotarafa bi butarafa yatıyor şöförlerin umrundabile deyil insana sinir yapıyor budurum

altuntas58
06.05.2008, 00:58
Sivasımızda kent kart uygulaması gec kalmakla bereber iyi bir hizmet ancak en uzunu 7 km üniversite şehir içi 3-5 km bu güzergahlar için alınan bu kadar para çok pahalı bir taşıma yapılıyor sivasımızda fakir fukara çok fazla onları göz ardı edemeyiz birde ben bir olaya şahit oldum yaklaşık 15 gündür sivastayım bir kac kez otobüse bindim fakat kartım olmadığı için bayagı zorluk cektim şoförlerde kent kart bulunmuyor bir kacı haric genelinde kart yok burda şehrimize gelecek yabancılar şehir dışındaki sivaslılar hiç hesaba katılmamış eksikliklerin düzeleceğine bütün kalbimle inanıyorum

BAŞKA SİVAS YOK

güleyşa_58
06.05.2008, 01:12
Altuntaş abi çok güzel söylemişsin evet dışarıdan gelen yabancılar zorlanıyor fakat eğer şoför kent kart bulundurup para karşılığı çektirse para almamanın hiç bir mantığı kalmıyor. Otobüslerdeki kalabalığın ardından çektiğimiz en büyük rezillik de şoförlerin para alıp üzerini beklemesi filan valla kent kart çıktı çıkalı en azından o yönden rahatız...

kangallim
06.05.2008, 08:43
bende ilçeden sivasa gidip geliyorum ve bence çok uygun.. önceden para veriyorsun bu defa otobüs çok bekliyor çünkü o paranın üzerini verene kadar zaman geçiyor bu şekilde çok pratik olmuş, zaten aylar öncesinden kent kart ilanı yapılmıştı herkes ona göre tedbirini alsın sanki

LaEdri
28.09.2008, 01:21
bugün 21:47-22:28 arası tam 41 dakika normalde 7 dakikada bir gelen esentepe arabası bekledim..üstelik bayram arafesinde..otobüs benim durağa geldi tıklım tıklım doldu..diğer duraklarda hiç durmadı bile byram için çarşıya giden milet rezil oldu..bu rezilliğe sebep olan kim,hangi dangalak,gerizekalıysa umarım cezasını çeker...belediyeyi bu konuda mail yağmuruna tutacağım..hergün 10 tane..böyle rezillik olmaz..kent içi ulaşım onun bunun keyfiyetine bırakılmaz..

*AHISKALI*
28.09.2008, 01:53
arkadaşlar aslında bu uygulama şu an Türkiyenin birçok yerinde yagınlaşmaya başlıyor ve güzel bir uygulama lakin bizim otobus şöförleri(hepsi değil tabi ki) hala eski tas eski hamam!

onları idare eden baştakiler de sorumluluklarını tam yerine getiremiyorlar malesef

şöförlerin yaklaşımı tavır ve davranışları inanın dışardan gelenler tarafından çok eleştriliyor aynı durum bazı esnaflarımız için de geçerli malesef:(

harun çiçek
02.10.2008, 16:19
bende bu kent kart uygulamasını beğenmedim hemi öğrenciyim hem de sigortam yattığı için bana kent kart verilmedi ama benim gibi olan birçok arkadaşım öğrenci kartlarını aldı ve halende kullanıyorlar belediyenin biran önce bu konuya el atması lazım ayritetten vizesi geçen kartlarda hala kulanımda görevlilerin dikkatli olması lazım...

yerliturkuaz
16.10.2008, 16:21
Sivas`imiz bu konularda tecrubesiz olabilir yanlislar gorulerek duzeltilecektir buna emin olabilirsiniz...

LaEdri
01.12.2008, 18:08
Bugün üniversiteye gittim bir işim sebebiyle.Ve tam bir rezalet bu ulaşım konusu.Yolun bu tarafına geçiyom şehre gitmez,o tarafına geçiyorum şehre gitmez..:)
Gelen otobüsler tıklım tıklım.Öğrencilerin protesto yaptıkları kadar var yani.

LaEdri
31.12.2008, 16:02
Bu kentkart konusunda tek ben mi şikatetçiyim acaba diye artık soruyorum kendime..

Dün dolum merkezine gittim yok dediler,bir kaç tanesine daha gittim onlar da yok dedi..
Bereket karta bir miktar vardı da idare ettik..

Bugün gittim bir kaç bayiiye yine kartımı doldurtamadım...YArın işe gitmeye limitim yok..

Böyle vurdumduymazlık olmaz!!

Abdurrahman 58
31.12.2008, 16:24
Lanet olası otobüsü bu sabah tam 1 saat bekledim saat 7.30 da evden çıktım 8.30'a kadar gelen arabaların hepsi ağzına kadar dolu!Dedim sizide otobüsünüzüde..!4 km yürüdüm o sabahın ayazında! Böyle rezalet olmaz!!!Afedersnz *** kadar Şeyh şamil mah. ve cezaevi toki'nin ulaşımını bile sağlayamıyorsa bu belediye yazıklar olsun!
Birgün çok büyük bi pislik çıkarya bu bekleme yüzünden ne zaman bilmiyorum..

Abdurrahman 58
31.12.2008, 16:27
ESKİ M.A.N. OTOBÜSLERİ İSTİYORUZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

mhmt.alperen
01.01.2009, 11:03
izmirde bile daha ucuz. küçücük sivas'a bu kadar fiyat fazla SAMİ!!...
petrolün ucuzladığı gün bile zam çakmış...

ayrıca ablam sivas dışında okuduğu için öğrenciden saymadılar!!

Eko58fb
11.01.2009, 22:46
ben kent kart kullanımından değilde otobüslerden ve şöförlerinden şikayetim var. Yolcu olarak birer müşteriyiz. Biz varsak onlarda var bu unutulmamalı. Tüm şoförleri elbette ele almamak gerekir ama çoğunluk olarak vurdumduymaz kaba dikkatsizler. daha 2 gün önce eski garajlar durağında otobüs bekliyorum.herhalinden üniversite öğrencisi olduğu belli olan bir bayan benim bindiğim otobüse bindi.başka şehirden geldiğini kent kartının olmadığını söyleyip şöföre para vermek istedi.şöför kaba bir biçimde para almıyoruz kent kartınız yoksa alamayız dedi otobüstede sadece ben vardım ben uzattım kartı okuttu.sanırım hep söylerler eğitim şart diye. bencede çok önemli eğitim...şehir dışından gelseniz size böyle davransa ne düşünürsünüz....sempati duymayacağınız kesin.birde şu otobüs zamları...benim bildiğim kadarıyla zam yapılmdan önce duyurulması gerekir...ama nerde otobüse biniyoruz okutuyoruz birde bakmışız zamlanmış...şöföre soruyorum neden zam olacağından bizim haberimiz yok ...cevap ben bilmem halk otobüs merkezini ara sor ....cevaba bak çay demle....birde otobüslerde sigara içmenin yasak olduğunu zannederdim tabiki şöförde dahil...ama demekki değilmiş şöförlerin içtiğine göre yolculara serbest olması lazım gerekir bence....neyse bugünlük bu kadar şikayet yeter...ama şuna eminimki bu şikayetler her ildede vardır....bu gibi sorunlar eğitim aşılacağınıdüşünüyorum...ama eğitime açık olana tabikide...

altuntas58
11.01.2009, 23:47
Bence sivasta kent kart uygullaması çok güzel ama her şoförde mutlaka bir kart olmalı bunun bir mahsuru yoktur bizler istanbulda yaşayanlar bilir şöförler para karşılığında vatandaşa yardımcı oluyorlar bu uygulama sivasımızda neden olmasın yabancıları ve acil işi olanları göz önüne almalıyız .Ayrıca öyle her önüne gelen toplu taşımacılık yapamaz bununda bir usulü kaidesi var şöförlerımızın eğitimsizliğinden çok kötü olaylar meydana geliyor her şoförün yetkili mercilerden calışma belgesi(SRC) alması şart

çılgın_türk
12.01.2009, 01:35
hala öğrenci kartı kullanıyorum vize işi olmadığı süper oldu :D :D :D :D

sivas fatihi
20.02.2009, 16:40
bence kent kart sistemi güzel ve olması gereken bir sistem.ayrıca ücretler hiçte pahalı değil.............

sivas fatihi
20.02.2009, 16:43

bende fikirin arkasındayım.

Cley
20.02.2009, 18:00
Kentkart sistemi güzel bir uygulama. Memleketimizde yaşayanlar için yapılmış bişey dışardan gelenler de ayak uydursun. Biz İstanbula giderken cebimizde akbille gitmiyoruz.

LaEdri
20.02.2009, 18:40
Kent KArt güzel ve modern bir uygulama..
Ancak fiyatlar adil değil ve otobüsler saatlere uymuyor..Bazıları kafasına göre hareket ediyor..Şikayet edeceğim deyince,kime edersen et diyor..Yani kimseden korkusu yok,demek ki bir yaptırımları yok..Ne diyeyeyim..

okkan
27.02.2009, 02:00
Sivas belediye başkanının Sivas halkına yaptığı en büyük kazıktır bu uygulama..Türkiyenin hiçbir vilayetinde olmayan tek tip yolcu taşımacılığı maalesef tekelciliğide beraberinde getirmiştir...Sayın başkan eski komünist devletlerindeki gibi uygulamaları tekelciliği(her köşe başında başkanın Sami AYDINın resmi vardır..tıpkı Stalin LEnin gibi)getirmiştir.Alternatif münübüs taşımacılığı kaldırmıştır..Sorunumuzu anlatmaya defalarca belediyeye gittiğimiz halde kendisine ulaşamadığımızdan bir türlü anlatamadık...Kendileri oyunu aldığı kendisini oraya getiren halkın görüşlerini kaale almadığı için kimseyle görüşmemektedir..Bu otobüs taşımacılığı vede kent kart uygulaması maalesef başaknın sonunu hazırlamıştır...Madem altından kalkakmayacaktınız halkı neden rezil ettiniz..Otobüslerdeki sıkıntılar burda yazmakla bitmez..Tek bir örnek vermek istiyorum...Cumhuriyet Üniversitemizde ortalama 20 bin öğrenci okumaktadır .Başkan ünv ye 50 tane araba tahsis etmiş.ortalama bir otobüs elli kişi almaktadır vede turları bir saattir..Yani bir saattde ordan en fazla 2500 kişiyi getirisiniz ...Ya geriye kalan onbin kişi ne olacak..Kısacası saatlerec durakta bekleyeceksiniz...Böyle bir uygulama değil türkiye dünyanın hiçbir yerinde yoktur...Gerçekten çok yazık...Ben bu başkanın bu kadar duyarsız olacağını tahmin bile edemezdim...Maalesef defalraca gitmemeize rağmen muhatap bulamamak beni bir Sivaslı olarak çok üzmektedir....Yeter artık Sami Aydın yeterrr...Bu halk hergün sizin kaprisleriniz yüzünden saatlerce duraklarda beklemek zorunda değil..Yüzbinlerec avroluk makam aracınızdan bakınca duraktaki insanın sıkıntısını anlayamazsınz..Bu halkın daha fazla vebalini almadan bu işe bir çözüm artık.....Saygılarımla

LaEdri
27.02.2009, 16:26
Kent kart uygulaması güzel..
Fiyatlar kötü..
Üniversitelilerin çektikleri berbat...
Şoförler kötü..
Keyfi olarak saate uymamaları kötü....

sinx58
04.03.2009, 08:21
arkadaşlar 1.fiyat demişsiniz %25 e yakın o paralardan kesinti var yani belediye ne kadar zam yaparsa o kadar kar ediyor,burda problem halk otobüsü sahipleri değil,belediye borç batağıona düştükçe yüklenmeye devam edecek,2.bende şöförlük yapıyorum otobüs sahibiyim,ve istisnalar kaideyi bozmaz,şikayet etmek istediğiniz arkadaşı plaka numarasıyla beraber direkt yenişehirdeki terminal binasında kooperatif yönetimine şikayet edebilirsiniz teleefon aklımda yok şu anda ama bulması kolay zor değil otobüsler de de vardı sanırsam,birde arkadaşlar bu minübüs otobüs bozması araçlar sami beyin bize bir kazığıdır,niye derseniz o zaman 9 metrelik otobüsleri 250 tane ucuzca getirip esnafa kıyak yapmadı,kentkarttan aldığı transportlar v.s lerle peşkeş çektiler,yani mesele burda zihniyet meselesi yollardaki asfaltları yapmayıpta dereyle tepeyle uğraşırsan karşılık olarakta bunu alırsınız,unutmayın nasıl isterseniz öyle yönetilriz işte>>>

LaEdri
04.03.2009, 17:11
Otobüs şöförüyüm diyorsun her gün bilmem kaç defa uğradınğın yerin tel nosunu bilmiyorsun.:)

LaEdri
05.03.2009, 18:05
Bugün üniversite hattında çalışan bir otobüsün şöförünü görünce resmen küçük dilimi yuttum,Sivaslılığımdan utandım,yazıklar olsun dedim..

Bir tane genç,dapdar bir badi giymiş,afedersiniz göğüs kıllarını apaçık birşekilde gösteren bir yakayla ,acayip bir top sakalla arabayı kullanıyordu..Yazıklar olsun..Ulan sizin kız kardeşiniz,eşiniz,dostunuz üniversitede okumuyor mu?

Allah'ım bu ne cehalet!
Sırf bu yüzden oyumu vermeyeceğim Ak partiye...Deli oldum resmen!!

Cley
05.03.2009, 18:38
Bugün üniversite hattında çalışan bir otobüsün şöförünü görünce resmen küçük dilimi yuttum,Sivaslılığımdan utandım,yazıklar olsun dedim..

Bir tane genç,dapdar bir badi giymiş,afedersiniz göğüs kıllarını apaçık birşekilde gösteren bir yakayla ,acayip bir top sakalla arabayı kullanıyordu..Yazıklar olsun..Ulan sizin kız kardeşiniz,eşiniz,dostunuz üniversitede okumuyor mu?

Allah'ım bu ne cehalet!

Otobüs şoförlerine bir giyim standartı getirilmelidir. Bir ara uygulandı ama kısa sürdü.

sinx58
05.03.2009, 21:24
kaç numaralı halk otobüsü söyleyebilirmisin merak ettim,aşağı yukarı tanıyorum çoğunuda ,burda problem şu hocam sabah 6 gece 12-1 binen bir şöför kardeşimin öğlen çocuğu hastalanmışsa veya akşam bir ailevi problemi olduysa 1*2 sıra bir arkadaşına vermiş olabilir,birde merak ettiğim şu kılık kıyafete senin bakış açının başörtülülere bakış açıları malum olan şahıslardan yök v.s den ne farkı var merak ettim şimdi?

LaEdri
05.03.2009, 22:14
Kardeş ben asla ve asla siyasi düşünmedim sadece ahlaki olarak baktım..

Numarasına değil ama plakası 0244 idi sonu ya da 244...

Üniversite minibüslerine bir sürü genç bayan biniyor..Benim bacım,kardeşim,kuzenim ya da yeğenim,kim olursa olsun..O şöförün göğüs kıllarını görmek zorunda mı?..Daha düzgün bir kıyafet yok muydu!!

yiğidoturan
05.03.2009, 22:23
otobüs şoförü arkadaşların çoğu dolmuşculuktan geldiği için hala dolmuşcu havası var kendilerini düzeltmeleri biraz zaman alacak galiba

sinx58
06.03.2009, 09:38
evet haklısın hocam göğüs kıllarını kimse görmek zorunda değil,yada ne bileyim yağlı güreşi kimse izlemek zorunda değil,ama benim demek istediğim istisnalar yüzünden belediyenin ha babam otobüs esnafına yüklenmesi,yani yaşın yanında kuruda yanıyo,244 numara kümbet durağından gelme bir arkadaş ,muhabbetim fazla yok ama söylerim ,şikayet edecekler seni kendine çeki düzen verirsen iyi olur diye herşeyin bir çözüm yolu vardır arkadaşlar yeterki olaylara art niyetle yaklaşmıyalım,250 otobüs en az 2500-3000 kişi ekmek yiyor bu işten sanayii si benzinliği,ıvırı zıvırı saymıyorum,ve şunuda iddia ediyorum,gidin maliyeden araştırın kentkart dolayısıyla en fazla vergi veren kurum ss 39 nolu özel halk otobüsü kooperatifimi yoksa,marketi,inşaat şirketi olan koskoca milyon dolarlık şirketlermi, merak ettim??

LaEdri
06.03.2009, 17:28
Bir zahmet şu Çiçekli arabalarına da söyle kafalarına göre dakika koymasınlar...

hakiki_sivasli
07.03.2009, 17:57
arkadaşım kimsin bilmiyorum ama ilk başta yazdığın ulan kelimesi sana yakışmıyooo heralde üniversiteokuyosun ama hala cahilsin terbiyesizlik yapma

hakiki_sivasli
07.03.2009, 18:00
ayrıca herkesin giyimi seni ilgilendirmez eğer istemiyosan kendine bi taksi tutarsın yok arkadaşım işte giyim tarzı yok çiçekli arabalarına dakika koymasınlar kimsin sen ne cisin işte senin gibilerinin yüzünden bu sivas gelişmiyooo artı oo badiyi giymite ayıp bişey yapmamış ya anana bacına yiğenine herneyse namusuna laf mı atmış gereksiz işler den uzak dur bu kafayla fazla yaşamazsın heralde

hakiki_sivasli
07.03.2009, 18:02
arac numarasını biliyomuşun meğer kendisne niye sölemedin korktun mu yoksa gerçi bunda korkacak bişey yok seni yemez otobüscüler kendisinede söleyebilirsin demek ki korkuyosun

hakiki_sivasli
07.03.2009, 18:04
herşeye deniz baykal gibi muhalefet olma akıllı ol

hakiki_sivasli
07.03.2009, 18:17
umarım anlamışsındır

LaEdri
07.03.2009, 19:19
arkadaşım kimsin bilmiyorum ama ilk başta yazdığın ulan kelimesi sana yakışmıyooo heralde üniversiteokuyosun ama hala cahilsin terbiyesizlik yapma

....................:)........ ..............

Üniversitede okuyorum,belki de öğretmenim,ya da esnaf,belki de işçi..Ne farkeder..Ama ne olursam olayım toplumun içinde bir meslakte özellikle genç bayanların sıkça kullandığı bir otobüste iğrenç kıyafetlerle,göğsümün yüzde 90'ını açarak hizmet vermiyorum..

LaEdri
07.03.2009, 19:24
Hem sen neden bu kadar tepki veriyorsun ki..Otobüs şöförü müsün?
Verdiğiniz hizmetin ne kadar kalitesiz olduğunun yüzünüze söylenmesinden rahatsız mı oldunuz?

Kimden neden kokrayım ki?
Ben her kuruma her birime gerek e-maille gerekse arayarak şikayetlerimi bildiriyorum..
Ama otobüs şöförlerinni "git kime şikayet edersen et" lafını duydukça şikayetlerimin boşa gideceğini anluıyorum..

HaKaaN
07.03.2009, 20:43

Allah'ım bu ne cehalet!

AKP Mİ giydiriyor o adamı ? oyunu kime verirsen ver beni ilgilendirmez fakat tüm olumsuzlukları akp ye yuklemeye çalışmayın

HaKaaN
07.03.2009, 20:46

Allah'ım bu ne cehalet!

universitelerde tarif ettigin tiplerden milyonlarca var ben anlattıgın şöförü desteklemek ve savunmak adına konusmuyorum oyle insanlarıda hiç sevmıyorum...

LaEdri
07.03.2009, 23:00
AKP Mİ giydiriyor o adamı ? oyunu kime verirsen ver beni ilgilendirmez fakat tüm olumsuzlukları akp ye yuklemeye çalışmayın

Akp=Sami Aydın..

Sami Bey2in suçu yok mu yani bunun böyle başıboş olmasında!!

LaEdri
07.03.2009, 23:03
universitelerde tarif ettigin tiplerden milyonlarca var ben anlattıgın şöförü desteklemek ve savunmak adına konusmuyorum oyle insanlarıda hiç sevmıyorum...

Yahu şimdi ne alaka üniversitelerde var demek..
Onlardan rahatsız olmuyor mu sanki bayanlar..?
Ancak mesela benim bir vatandaşa "ananı da al git demem le" başbakanın ya da herhangi bir siyasi partilinin demesi bir değildir..Aynı bunun gibi üniversiteli giyinebilir ama otobüs şöförü mesleği gereği giyinemez!!

Ama bu bir otobüs şoförü ,ondan kaçamazsın mecbur yüzyüze geleceksin bu adamla..Üniversitelerde öyle giynen varsa giyinmeyen de bir sürü insan var..Ona saygınız olsun!

goramaz
07.03.2009, 23:22
yiğiter bırak senin gibiler yüzünden gelişmiyormuş sivas...sen geri dur da sivas gelişsin...
dışarıdan gelen,sivası bilmeyen tanımayan öğrencilerimizin bindiği güzergahta göğüs kıllarının ortada olduğu bir otobüs şoförünün sivası ve sivaslıyı çok iyi temsil ettiğini düşünüyorlar heralde sevgili heşehrilerim

LaEdri
07.03.2009, 23:32
Her zaman söylüyorum yine söylerim..
Sivas sevdamı da hiç bir ortamda tartışmaya bile açmam!!
Üniversite öğrencileri bizim kültür elçilerimiz!!
Onlara emanet gözüyle bakmalıyız..
Düşünün bu kişi memleketine dönecek ve soracaklar.."Sivas nasıl bir yer?"

"nAsıl olacak otobüs şöförleri göğüs kıllarını bize göstere göztere hizmet(!) veriyor.""".Şu laf Sivas'ın adını lekelemeye yeter..Başka söz istemez!!!

Ama gel gör ki bunu anlayamıyorlar..
Parti sevdaları yüzünden gerçekleri görmekten hep uzaktalar..

HaKaaN
08.03.2009, 00:09
Yahu şimdi ne alaka üniversitelerde var demek..
Onlardan rahatsız olmuyor mu sanki bayanlar..?
Ancak mesela benim bir vatandaşa "ananı da al git demem le" başbakanın ya da herhangi bir siyasi partilinin demesi bir değildir..Aynı bunun gibi üniversiteli giyinebilir ama otobüs şöförü mesleği gereği giyinemez!!

Ama bu bir otobüs şoförü ,ondan kaçamazsın mecbur yüzyüze geleceksin bu adamla..Üniversitelerde öyle giynen varsa giyinmeyen de bir sürü insan var..Ona saygınız olsun!

öyle giyinmeyende bir suru otobus şöförü var degilmi? sami aydın ne yapsın kardeşim sami aydın geldi ulaşımda sorunlar en aza indi daha ne istiyorsun arkadaşım ben her zaman diyorum yine tekrarlayayım ben akp ye oy vermedim yine vermiyecemde fakat yapılanları görmezden gelmek bana yakışmaz bu iktidar bu belediye çok iyi şeyler yapmıştır....

HaKaaN
08.03.2009, 00:10
yiğiter bırak senin gibiler yüzünden gelişmiyormuş sivas...sen geri dur da sivas gelişsin...
dışarıdan gelen,sivası bilmeyen tanımayan öğrencilerimizin bindiği güzergahta göğüs kıllarının ortada olduğu bir otobüs şoförünün sivası ve sivaslıyı çok iyi temsil ettiğini düşünüyorlar heralde sevgili heşehrilerim

5 parmagının 5 ide birmi arkadaşım bir insanın yaptıgı hataları toplumun her kesimine yuklemek te ne oluyormuş bunu destekliyorsan sanada artık sözum kalmamıştır......

HaKaaN
08.03.2009, 00:12

ben istanbula gittigmde travestide gordum lezbiyende gordum hırsızda gordum duzembazda gordum şimdi istanbulu bunlarmı temsil ediyor?

HaKaaN
08.03.2009, 00:15
Her zaman söylüyorum yine söylerim..
Sivas sevdamı da hiç bir ortamda tartışmaya bile açmam!!
Üniversite öğrencileri bizim kültür elçilerimiz!!
Onlara emanet gözüyle bakmalıyız..
Düşünün bu kişi memleketine dönecek ve soracaklar.."Sivas nasıl bir yer?"

"nAsıl olacak otobüs şöförleri göğüs kıllarını bize göstere göztere hizmet(!) veriyor.""".Şu laf Sivas'ın adını lekelemeye yeter..Başka söz istemez!!!

Ama gel gör ki bunu anlayamıyorlar..
Parti sevdaları yüzünden gerçekleri görmekten hep uzaktalar..

senin sivas sevdan bile muhalefet olmana engel olamamış sac katmeri gibisin bir o tarafa bir o tarafa bunu profilinde bile gosteriyosun madem sivaslısın şehir kısmında erzurumu neden yazıyorsun bu bile sac katmeri oldugunun en guzel ispatlarından biridir...

HaKaaN
08.03.2009, 00:22

bu bu konudaki ilk mesajın!!!!!1

HaKaaN
08.03.2009, 00:23
Kent KArt güzel ve modern bir uygulama..
Ancak fiyatlar adil değil ve otobüsler saatlere uymuyor..Bazıları kafasına göre hareket ediyor..Şikayet edeceğim deyince,kime edersen et diyor..Yani kimseden korkusu yok,demek ki bir yaptırımları yok..Ne diyeyeyim..

buda bir digeri burda bile uyum saglayamamış yine dönmüssün fiyatlar gayet makul diyorsun daha sonra adil degil diyorsun !!!!!!!

Eyüp5825
08.03.2009, 00:25
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Yaklaşık 2 yıldır Afyon'da ikamet ediyorum. Başlığı görünce hemen görüşlerimi belirtmek istedim. Afyon'da yaklaşık bir yıl önce toplu taşıma işlerini özelleştirip bir şirkete verdiler ve tam bilet 70 Kuruş hemde 1 saat içinde aktarma yapılırsa ikinci araç ücretsiz oluyor. Yanlışım varsa düzeltin; çünkü en son 5 ay önce geldim memleketime ve taşıma ücreti pahalı+aktarma olayı yoktu ayrıca şöförler çok bakımsız ve süratli araç kullanıyor. Bu fiyat ve şöförlerin disiplin sorununun düzeltilmesi lazım. Ayrıca otobüsler küçük mesela üniversite güzergahı gibi yoğun hatlar için büyük otobüsler alınabilir. Linkteki araç buna güzel bir örnek olabilir;
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

ofgurleyuk78
08.03.2009, 00:29
Ben Sivasta yaşamıyorum. Bu kadar şikayetten sonra bile yine eski belediye başkanının kazanacağını söylüyorsunuz. Bütün bunlar sizlere müstehak değil mi. Hergün şikayet edin bakın nasıl düzeliyorlar. Size Kolay gelsin..

ofgurleyuk78
08.03.2009, 00:34
öyle giyinmeyende bir suru otobus şöförü var degilmi? sami aydın ne yapsın kardeşim sami aydın geldi ulaşımda sorunlar en aza indi daha ne istiyorsun arkadaşım ben her zaman diyorum yine tekrarlayayım ben akp ye oy vermedim yine vermiyecemde fakat yapılanları görmezden gelmek bana yakışmaz bu iktidar bu belediye çok iyi şeyler yapmıştır....

Bir Belediye Başkanı Şoförüne söz geçiremiyor, onun giyimini düzeltemiyorsa kalksın o koltuktan hiç oturmasın..

HaKaaN
08.03.2009, 00:34
Ben Sivasta yaşamıyorum. Bu kadar şikayetten sonra bile yine eski belediye başkanının kazanacağını söylüyorsunuz. Bütün bunlar sizlere müstehak değil mi. Hergün şikayet edin bakın nasıl düzeliyorlar. Size Kolay gelsin..

burda şikayeti yapan muhalefet olan kişilerdir sayılarıda belediyeyi destekleyenlerin 10 /1 kadar yokturdur......

HaKaaN
08.03.2009, 00:38
Bir Belediye Başkanı Şoförüne söz geçiremiyor, onun giyimini düzeltemiyorsa kalksın o koltuktan hiç oturmasın..

belediye başkanımız sivası layıkı ile yonetiyor o kadar çok sorunu vardiki sivasın o sorunların hepsine bu zaman içerisinde yetişememiş olabilir artık yeni dönemde şöförlerin giyiminede bir çözüm bulur merak etmeyin sizler

sinx58
08.03.2009, 09:19
hocam burda polemikten çok kıl a döndü olaylar,çok kıl bir durum:D,ben tekrarlıyorum düşüncelerimi otobüs camiasının içindeyim yanlışlarımız varmı var ,ama doğrular 3*4 yıl öncesine kadar daha fazla değilmi sizce? yani minibüs zamanları dahamı iyiydi şimdi tabiiki yanlışlıklar var ama bir anda düzelmesi beklenemez,bakın tıkış tıkış minibüslerde para uzatma derdinden,kartı basıp binme devrine geçildi,ne bileyim,küçücük arabalardan bir standardı olan arabalara dönüşüm oldu,sami aydını eleştirelim ama mantıklı eleştirelim,istanbulda eskiden vezneciler,500 evler hattında minibüse binmek için 2 saat sıra beklediğimi bilirdim 2 saat abartmıyorum,şimdi nerde kim 2 saati geç 15 dk dan fazla otobüs bekliyor ,eleştirilerimizde biraz makul olalım bence

goramaz
08.03.2009, 12:02
5 parmagının 5 ide birmi arkadaşım bir insanın yaptıgı hataları toplumun her kesimine yuklemek te ne oluyormuş bunu destekliyorsan sanada artık sözum kalmamıştır......

hakan bak kardeşim benim senle bir derdim yok..seni sayarım severim..

tabi ki eleştiri muhalefet olacak eleştiri olmadan gelişim olmaz ,beyaz koyunların olduğu bir sürüde siyah koyun farkedilir,gece olmadan gündüz bilinmez, savaş olmadan barışın değeri bilinmez...
hz. ömer bile soruyor arkadaşlarına diyor ki :''benim yanlışım olsa onu görseniz ne yapardınız arkadaşları da diyor ki vallahi okumuzu düzelttiğimiz gibi seni de öyle düzeltiriz.'' hz. ömerde şükrediyor.bu cevaba seviniyor.

şimdi sami aydının eleştirlmesinden niye rahatsız oluyorsunuz..hz. ömerden daha mı üstün yoksa..

benim için muazzez peygamberim yüce kitabım ve yüce dinim dışımda hiç birşey mükemmel değildir ve eleştirlebilir...
şimdi burda ne savunuluyor şoförün durumu değil mi?ha siz memnunsanız ben bişey diyemem ama saygın bir kurumun bir elemanına bu tür giyinmek yakışmaz...

LaEdri
08.03.2009, 14:09
senin sivas sevdan bile muhalefet olmana engel olamamış sac katmeri gibisin bir o tarafa bir o tarafa bunu profilinde bile gosteriyosun madem sivaslısın şehir kısmında erzurumu neden yazıyorsun bu bile sac katmeri oldugunun en guzel ispatlarından biridir...

Bilmeden konuşmak senin için geçerli sanırım..
Geçen seneye kadar Erzurum'da yaşıyordum dolayısıyla Erzurum yazıyordu..
Sivas'a geldikten sonra orayı Sivas olarak düzenlemem rağmen sistemden kaynaklanan bir sorun var herhalde ki hala Erzurum yazıyor..Bilmeden konuşmamalısın!

LaEdri
08.03.2009, 14:10
bu bu konudaki ilk mesajın!!!!!1

O mesajı yazdığımda fiyatlara zam gelmemişdi..
Bu da ikinci kez bilmeden yazdığın mesaj..:)

LaEdri
08.03.2009, 14:12
Bazıları diyor ki bir tanesi kötü giyinmiş ne olacak..
Bu şeyler için bir tane yeter..

Canım bir kereye mahsus otel yaktık ne olacak diyebiliyorsanız bunu da diyemezsiniz..

HaKaaN
08.03.2009, 14:56

Canım bir kereye mahsus otel yaktık ne olacak diyebiliyorsanız bunu da diyemezsiniz..

otel yaktık ne olacak derken neyi kasdediyorsun ?

HaKaaN
08.03.2009, 15:02

böyle guzel bir gunde seninle tartışmak istemıyorum......en iyi yol bildigin yoldur yolun açık olsun

sinx58
08.03.2009, 18:03
yakma felan bu işler bize ters,bu arada neden başı sıkıştığında sivaslı olmıyanlar veya zihniyeti belli olanlar bunu ortaya sürerlerki aklınızı başınıza alın yav iyi siz otel yaktınız 100 trilyonluk fabrikayıda yakarsınız,kurmuyorum derse bi yatırımcı oha falanmı diyeceksiniz herkese makul davranalım bence,bu arada benim diyeceğim şuki otobüsçülerle uğraşacağınıza godaman 3*5 tane sivası sömüren heriflerle uğraşın,örnek:sto başkanı ,örnek:her mahalleye 1 market açıpta devlete verdiği vergiler 250 otobüsçüden az olan kurumlar...hadi buna da cevap verin bakalım bekliyorum savunmalarınızı

LaEdri
08.03.2009, 18:10
otel yaktık ne olacak derken neyi kasdediyorsun ?

Aman canım bir tanesi kötü giyinmiş ne olacak ki dediniz ya..Ona binaen diyorum..Bazı şeyler için bir defa yapmak,bir kişinin yapması yeter!!!

Otel örneğini bunun için verdim..Aslına bakarsan bir yangın..Sadece bir tek yangın..Ama gel gör ki Sivas2ı 20 yıl geriye attı..Siz de olaylara aman canım bir kişi diye bakarsanız bu iş biter!!

HaKaaN
08.03.2009, 19:02
Aman canım bir tanesi kötü giyinmiş ne olacak ki dediniz ya..Ona binaen diyorum..Bazı şeyler için bir defa yapmak,bir kişinin yapması yeter!!!

Otel örneğini bunun için verdim..Aslına bakarsan bir yangın..Sadece bir tek yangın..Ama gel gör ki Sivas2ı 20 yıl geriye attı..Siz de olaylara aman canım bir kişi diye bakarsanız bu iş biter!!

BU KONUYU GUNDEMDE TUTTUKLARI SURECE SİVAS 20 YILDA GERİYE GİDER 100 YILDA .....

LaEdri
09.03.2009, 17:35
o örneği niye verdiğimi anlamıyorsan,boşver!!

deniz kızı
09.03.2009, 17:45
hiç de çağdaş değil sivas küçük bir yer. bu kadar ayrıntı ve prosedür e ne gerek var. amaç ne hala anlamış değilim . kent kartın amacını bilen varsa anlatsın merak ediyorum çünkü.

sinx58
09.03.2009, 19:32
kentkartın amacı belediye ye ve kentkarta daha fazla para kazandırmanın kartlı versiyonudur,ama işin komedisi belediye kentkarttan daha az alıyor yüzde olarak ,düşünün koskoca sivastan bir şirket çıkıpta bu kartları basamıyor,götürüyor izmirlilere veriyor,toplam kesinti %25 den fazla zam geldiğinde de herkes şöförlere yükleniyor biri belediyeyi arayıpta nedir kardeşim bu derdiniz,v.s demiyor,otobüs esnafıda kendini iyi anlatamıyor belki,mesela örnek;e sınıfı ehliyeti olan vatandaş otobüs kamyon sürebilir,ama onun yanında saygıdeğer şimdiki hükümetimiz,yok psikoteknik kartı,yok bilmem ne kartı diye saçma sapan şeyler çıkardı ehliyet verirken,psikoanaliz yapılması gerekmiyormu yolcu taşımacılığı yapacak vatandaşlara,yani bu hükümette kentkart var belki bir dahakine köykart gelir ankaralı konyalı v.s yolar bizim sivası,işin özü kendi işimize sahip çıkmazsak günlük 4*5 milyar sadece izmire akar çinde bastırdıkları kentkartlar için ,ayrıca şunuda belirteyim,belediye bir kuruş para vermedi kartları bastığınız makinaları şöför esnafı 3*4 milyar haraca bağlar gibi izmir kentkart haraca bağladı bunları bile bedava alacak kapasitesi yok bu belediyenin,1 tane wv caravelle 70 bin ytl 250x4000 ytl =1 milyon ytl yani 1 wv caravelleye 250 esnafı değişti bu belediye daha çok söylenecek şey var ama,son bir şey belirterek devam edeyim,şu anki otobüs bozması minibüsleri şöför esnafı istemedi,belediyenin valiliğin ortak dayatmasıyla,il trafik komisyonu 7.5 metreden uzun otobüs istemiyoruz diyerek,sabancı-koç artığı iveco,isuzu,sultan:S diye saçma sapan yürüyen hurdaları kakaladı,çünkü 7.5 metreden uzunu 9 metrelik,bunların içine mercedes ten tutunda cobra v.s gibi markalar giriyor hem daha kaliteli hemde toplu taşımaya daha uygun ama işlerine gelmediği için istemediler,ve biniyorsanız her gün belkide şöförlere küfür ediyorsunuz ama işin aslını araştırmadan küfürü yanlış şahıslara etmeyin bence ..

sevmem
10.03.2009, 00:12
Öncelikle herkeze iyi akşamlar okuduklarıma göre herkez aynı fikirde dışardan gelen gerek şehirdışında yaşayanlar gerekse yurt dışında yaşayanlar gezmeye tarihimizi öğrenmeye gelne kişiler şehir içinde araçlarıyla rahat dolaşamıyorlar. Trafik sorunu çok büyük nedense hiçte çözmek istemiyorlar herhalde işlerine gelmiyo. Şu anda belediye başkanımız (SAMİ AYDIN) ve (YANDAŞÇILARI) yattıkları yerden maşlarını alıp kenara çekilmeyi seviyorlar hepsinin köküne kibrit suyu. Söyleyeceklerim bukadar. Herkeze iyi akşamlar.

harun çiçek
10.03.2009, 03:18
uzun zamandır düşündüğüm bi konuya değinmek istiyorum dışardan gelen ve yaşadığı şehirde de kent kart uygulaması yapılan bi öğrenci arkadaşımız sivasa gelince neden o ilin vermiş olduğu kent kartla indiriminden yararlanamıyor illa gidip sivas belediyesinin vermiş olduğu kartı almasımı lazım bir diğer konuda gidilecek mesafeye göre ücret uygulamasına geçilemez mi yani merkezden kümbete gidende aydoğana gidende kılavuza giden de aynı parayı ödüyor bu haksızlık da giderilmeli diye düşünüyorum ama yönetimin işine gelmediği için uygulamak istemez tabi

harun çiçek
10.03.2009, 03:19
birde aramızda şöför arkadaşlar varmış kendilerine sormak isterim vize yaptırdığımız zaman az ama birçok kişiden alındığı için soruyorum vermiş olduğumuz 1 tl ler ne için alındı ????yani yapılan bi işlem yokki neyin karşılığını aldılar ....

sinx58
10.03.2009, 13:35
hocam 1 ytl ye bende karşıyım otobüs sahibiyim aynı zamanda ama bunu anlatamıyoruz ne yönetime ne belediye ye,belediye de otobüs işlerine bakan zabıtaları görürsünüz arada belki,hep sürgün yemiş,sicili bozuk adamları buralara vererek esnafı yıldırma politikası uygular belediye hep böyle sürer,örnek;üniversite hastane önünde normal rotasında giden otobüsleri çevirerek siz buradan gideceksiniz denilerek,dünya kadar öğrenci kardeşimi ara duraklarda beklemeye mahkum ederler,gidip şikayet ettiğimizde de adam 2 günlük adam yanlış yapmış birşey olmaz denilerek,üstü kapatılır,ama ben öğrenci olsam bende otobüscülere küfrederim orda belki,ama işin içyüzü farklı her zaman diyorum,ayrıca kısa mesafe uzun mesafe meselesine gelecek olursak ,bazı öğrenci arkadaşlar zamdan önce abi simit parasına yolcu taşıyorsunuz nasıl kazanabiliyormusunuz bari diye soruyorlardı,ama şimdi zam gelince suç yine otobüscü esnafının oldu,kısa mesafe uzun mesafe olayı uygulanacak en son şehir sivasdır,çünkü en uzak mesafe 7*8 kilometre olduğu düşünülürse ve farklı tarifeler uygulanırsa havuz sistemi ve kentkart sistemi kaosa sürüklenir benim şahsi görüşüm bu

not:başka şehirdeki kentkartı olan arkadaş yüklettiği kontörleri diyelim,oranın belediyesine otobüs kooperatifine ,bayisine otomatik olarak yüzdesi düşüldükten sonra çektiriyor zaten yani mantığa ters bir uygulama ha şöyle olabilir,bütün bayiiler kentkarta ait olur istediğin şehirde de binebilrisin ama sistem işleyişi problemi işte açıp kentkarta şikayet edilebilir bu konu bence

hakiki_sivasli
12.03.2009, 17:51
arkadaşlar hepiniz bu gereksiz işler den uzak durun size göre kolay dimi araçları büyütmek vatandaşlar daha yeni otobüsleri getirtti bu belediyenin yüzünden 100.000 tl borçtalar yani batakta yeni otobüs alması kolay ama ödemesi vatandaş hep tepki gösteriyor bende dahil ama otobüs sahipleri ne yapsın kent kart dediler getirdi kurdular izmirli vatandaşları zengin ettiler sivaslıları değil herzaman kendinizin iyiliğini düşünmeyin bide karşınızdakileri düşünün lütfen bu gereksiz konuşmalardan ve yorumlarınızdan vazgeçin bi daha söylüyorum bu belediye başkanının bütün otobüscülere ve vatandaşa bir kazığıdır

Eyüp5825
14.03.2009, 22:32
Arkadaşlar 6 aydır Sivas'a gelemedim birkaç sorum olacak;
1-Otobüsler hala Otokar, Isuzu ve Iveco'nun küçük midbüs modellerinden mi oluşuyor?
2-Bilet fiyatları nedir ve aktarmalar ücretsiz oluyor mu (6 ay önce ücretliydi)?

Kuzey
15.03.2009, 17:06
Neydi Eskiden Öyle Mavi pullarla binerdik Şimdi Her gelişmiş şehirde olduğu gibi kent kart uygulaması yapıldı.

LaEdri
06.04.2009, 19:58
Yeni başkanımızDoğan bey;
yalvarıyorum şu Esentepe arabaalrına el at..
Bir insan her gün bir saat araba bekler mi yahu?:):(

LaEdri
29.09.2009, 00:59
Eski uzun otobüsler 4 yıl sonra tekrar gelecekmiş herhalde.Şöförlerin telefonla araç içinde görüşmesi yasaklanırken,kıyafetlerine de düzenleme getirilmiş.Birkaç değişiklik daha vardı ama tam hatırlamıyorum yarın detayalrı belli olur..

LaEdri
07.04.2010, 13:33
Ulaşım ücretlerine zam geldi.Tam çekim 1.25,indirimli ise 80 kuruş oldu.
Son derece haksız bir zam.Diğer illere göre resmen soygun.İnşallah mahkemeye gidilir ve zamdan dönlürü.
Hem 2 saat otobüs bekleteceksin,keyfilik yaptıracaksın hem de zam yapacaksın.Adil değil!

LaEdri
10.04.2010, 15:11
Özel araç kullanımının,toplu ulaşımdan ucuz olduğu tek il Sivas olsa gerek..

eyuphulagu
21.04.2010, 21:23
Kent Kart uygulamasında şu anda başa dönülmüş durumda...Belediye ile Otobüs sahipleri anlaşarak vadandaşın para vermesi olayını yasakladılar;artık vatandaşın kent kartındaki parası bitmişse Otobüs şoforleri para kabul etmiyor...Otobüs şoforü ile vatandaş karşı karşıya gelmiş durumda...Para kabul edilmediği için başka bir vatandaştan ödünç kontür almak zorundasın..Arıca eğer Sivas dışından gelmişsen ne olacak;1-2 gün Sivas'ta kalacak birisi illa da Kent Kart almak zorun da mı?

LaEdri
22.04.2010, 14:57
Ulaşımdaki soyguna vicdanı olan birisi ya da bir kurum dur der inşallah!

ONuR
22.04.2010, 15:27
10 kuruşluk zam öğrenciler açısından hiç iyi olmadı

hamitgüneyli
22.04.2010, 16:11
ben apayrıbir birşey söylemek istiyorum kent kart sivasda nezaman kullanılmaya başlandı bilmiyorum ama belediyemiz kendisi biniş kartı üretemezmiydi veya kendi adına alamazmıydı bu kent kart izmirli bir şirkete ait izmirde yaşayan biri olarak yaklaşık 10 yıldır kullanıyoruz belediyeye zararı yılda 3 trilyon arkadaşlar her binişimizde %4 bu kent kart şirketine kesiliyor şimdi burdaki belediye bu kent kart şirketinden kurtulmaya çalışıyor duyumlarıma göre vakıf bank aracılığıyla yeni bir formülde anlaşıldığı bu 3 trilyonunda belediye kasasında kalacağı sağlanacakmış bankanın kaarı ne olacak derseniz yüzlerce çalışanın maaşı buradan yatacak

felluce34
08.07.2010, 21:02
tabi canım çok pahalı her gün gençleri içmeyi bılırler hafta sonları baglar bahceler mangalı dıye sacma ınsanlarla dolar araba degısımı ev alımı yaparlar ama 1 tl ye gelınce adam olurlar siz önce gıdınde paşabahcenın gırısı 1 tl yken 3 teleye cıkaranlardan hesap sorun ama nerdee bızım mıllet

İsmail Özçelik
14.01.2011, 19:54
Her ne kadar şu anki sistemden memnun olmasamda takip ediyorum. Aşağıda ortalama bilgileri içeren tabloda bunları sizler ile paylaşıyorum.
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] kpTVEE3OEtieTYzZ08xVHc&hl=tr&output=html

İsmail Özçelik
07.07.2011, 21:32
Sivas Belediyesi tarafından toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldı. Sivas halkı toplu taşıma araçlarını zamlı kullanacak. Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında, toplu taşıma ücretlerine de zam yapılması kararı oy çokluğuyla çıktı.

Sivas Belediye Meclisi toplu taşıma araçlarında geçerli olan ücret tarifesi yeniden düzenlendi. Buna göre 1 lira 25 kuruş olan tam bilet ücreti 1 lira 35 kuruş, 80 kuruş olan öğrenci emekli ve yaşlı indirimli bilet fiyatı 1 liraya yükseltildi. Mimarsinan, Kılavuz ve Alibaba’dan Cumhuriyet Üniversitesi’ne direkt olarak servis yapan toplu taşım ücreti ise yüzde 50 oranında artırılarak1 liradan 1 lira 50 kuruşa yükseltildi. Otobüs içinde satılan 2 kullanımlık kartın fiyat bedeli 3 liradan 3 lira 50 kuruşa, 4 kullanımlık kartın bedeli ise 5 lira 50 kuruştan 6 lira 50 kuruşa çıkartıldı. Fiyat Takdir Komisyonu tarafından alınan bu karara komisyon da görevli olan AK Parti Belediye Meclis üyesi Erdoğan Yuvacı, muhalefet şerhi koydu. Ulaşımdan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal, halk otobüslerinin gelir ve giderlerinin belli olduğunu, Fiyat Takdir Komisyonunun yaklaşık 2 aydır konu üzerinde çalıştığını ve gerekli hesaplamaları yaptıktan sonra zam oranının belirlendiğini kaydetti. Uysal, ayrıca üniversite öğrencileri ile şehir içi trafiği rahatlamak için önümüzdeki süreçte mahallelerden üniversiteye direkt otobüs seferlerinin artırılması için çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi. Zamlı tarifenin Valiliğin onayının ardından gelecek hafta yürürlüğe girmesi bekleniyor

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Bu neyin zammı anlamadım ortada doğru dürüst bir hizmet dahi yok, kafalarına göre takılıyorlar. Bu ulaşım sistemi için ne vatandaşa soruluyor ne bir şey hala eski usul devam. Otobüscülerin kar etmesi vatandaşın da daha ucuz binmesi için yenilik şart. Otobüsler dolap beygiri gibi boş döneceklerine indir bindir yapsalar ne şoför ne halk mağdur olur.

LaEdri
07.07.2011, 23:34
Şaşıran var mı?

goramaz
07.07.2011, 23:37
Benim Sivas' a geldiğimi görmüşerdir..

Ayrıca otobüs güzergahları hastaneler ve özellikle okulların önünden belirlenmeli bazı otobüsler çok gereksiz sokaklardan geçiyor..

ottomanmurat
07.07.2011, 23:58
istanbulda Yaşıyorum iett ile Yolculuk Yapıyorum Bazı Güzergahlarda Minibüs Çok Peşin Para Geçmesi Çok Güzel Bu Ara iett ile Gidenler Para Geçmeyecek Kart Alması Lazım 1 Biletlik Kart 2.5 Tl Geçen Sistem Aktıf Olmuş Otobüse Bindim Şaşırdım Kimse Yok Durakta Şöför Durdu Binmek isteyen Bir Kişi Para Uzattı Dedi Para Geçmiyor Artık Adam Kızdı Geri indi Haberi Okumuştum Netten 2 Temmuzda Belediye Para Geçmeyecek Sonra Şöför ile Konuştum Ücret Geçmiyor Başladı Mi Evet Dedi Dedim Özeller için Avantaj Olur Şöförde Dedi 15 Temmuz ile De Onlarda Da Geçmeyecek Dedim Kötü Bir Sistem Şöför Dedi iyi Boşver Rahat Ediyoruz Az Yolcu Olunca Dedim Siz Yolcu Sayisina Göre Ek Para Almıyormusunuz Yok Dedi O Zaman Sizin için iyi Dedim.
Lafım O Ki Sisteme Adapte Olmak Zor Kayıp.
Sivasin Bir ilçesinden Sivasa Gelecektim Arkadaş Dedi Sivasta Minbüsler Para Geçmez Ne Geçer Dedim Kart Geçer Dedi Aldım Kartı Onla Bindim Sistem Rahat Olabilir Cabuk Olabilir Ama Para Da Geçmesi Lazım Dişardan Gelen Birsürü Kişi Var Maç için gelenler Var Yolcu Kaybı Olur Hiç Güzel Bir Sistem Degil Sivasta Yaşayanlara Şaşıyorum Zaten istanbulda Haberleri izleyince insanların Yorumlarını izledikce Sanki Afrikada Bir Köyde Yaşıyorlar Gibime Geliyor. Oysa Sivas Güzel Bir Şehir Kendini Geliştirmeli Topluma Açılmalı Halka Daha Çok Deger Vermeli. Halkı Köylü Koyun Görmemeli.

İsmail Özçelik
08.07.2011, 20:03
Benim burada lafım kentkart sistemine değil para geçmesine de karşıyım. Kimsenin kimseyi bekletmeye hakkı yok hızlı ve pratik bir ulaşım herkesin hakkı. Paramla giderim diyen taksiye binebilir. İstanbul'da 5 yıldır yaşıyorum İstanbul Kartım var Sivas'ta 20 yıl yaşadım kenkartımda var. Edinmek çok zor değil hemen alınabiliyor. Almayanlar kolaycılığa kaçıyor.
Beğenmediğim hususlar benim:
1. Güzergahlar,
2. Bazı şoförlerin eğitimsizliği,
3. Bilgilendirme eksikliği,
4. Durak aralarının çok kısa olması.

ottomanmurat
08.07.2011, 20:33
ismail kardeş senin işin icabi olabilir tuzunda kuru olabilir ama sivasa 1 kere gelen için 6 tl vermek verdirmek sivastaki sisteme vede oradakilere ana avrat sövmeye zorlar adamı.
isteyen istedigi gibi ödesin. yoksa söförlerin yolsuzlugundan mı korkuyorlar cebe para atarlar diye öyle düşünüyorlarsa belediye kart versin ücreti vatandaş ödesin şöför kart çeksin .kimseyi madur etmenin yolda bırakmanın bir anlamı yok

İsmail Özçelik
10.07.2011, 21:03
Murat kardeş kimse 6 tl vermeye zorlanmıyor 2 binişlik kartlar var. Ama ücretler pahalı bende zaten bu noktaya itiraz ediyorum. Yoksa 2 binişlik kart gayet ideal şehir dışından gelenler için ben Ankara'ya gittiğimde 2 kullanımlık ego alırım.

HaZaN
11.07.2011, 11:50
Benim burada lafım kentkart sistemine değil para geçmesine de karşıyım. Kimsenin kimseyi bekletmeye hakkı yok hızlı ve pratik bir ulaşım herkesin hakkı. Paramla giderim diyen taksiye binebilir. İstanbul'da 5 yıldır yaşıyorum İstanbul Kartım var Sivas'ta 20 yıl yaşadım kenkartımda var. Edinmek çok zor değil hemen alınabiliyor. Almayanlar kolaycılığa kaçıyor.
Beğenmediğim hususlar benim:
1. Güzergahlar,
2. Bazı şoförlerin eğitimsizliği,
3. Bilgilendirme eksikliği,
4. Durak aralarının çok kısa olması.

İsmail kardeş siz hemen alınıyor diyorsunuz kentkart ama hemen her yerde de bulunmuyor ben geçen sene İstanbul'dan tatile Sivas' a geldimde çok zorlandım ve isyan ettim; paramla giderim diyen taksiyel gider diyorsun bir takmisterenin açlışı kaç pardan başlıyor haberin varmı, acaba o kişinin cebinde ekmek parası varmı düşündünüz mü hiç bence biraz insiyatifli davranalım kendi yerimize koyalım insanları; buna bir çözüm bulunması gerekir.

İsmail Özçelik
11.07.2011, 23:14
İsmail kardeş siz hemen alınıyor diyorsunuz kentkart ama hemen her yerde de bulunmuyor ben geçen sene İstanbul'dan tatile Sivas' a geldimde çok zorlandım ve isyan ettim; paramla giderim diyen taksiyel gider diyorsun bir takmisterenin açlışı kaç pardan başlıyor haberin varmı, acaba o kişinin cebinde ekmek parası varmı düşündünüz mü hiç bence biraz insiyatifli davranalım kendi yerimize koyalım insanları; buna bir çözüm bulunması gerekir.
Hazan Kardeş eğer alınamıyorsa buda belediyenin ayıbı. Var olan bir sistemimiz var çoğu şehirden önce geçtik bu sisteme. Neden sistemi geliştirmiyoruz da eskiye dönmeye çalışıyoruz?
Taksi konusuna gelince evet pahalı olabilir ama illa kent kart almayacağım diyen birisinin kullanabileceği tek toplu taşıma aracı Sivas'ta.
Bence vatandaşımız sistemin eksiklerini sürekli şikayet etse o zaman çözüm önerilerine göre belediye de bir çalışma yapacaktır. Yoksa belediyede üst kademe de olan kaç kişi toplu taşıma kullanıyor ki vatandaşın derdini bilsin?

ottomanmurat
12.07.2011, 02:30
Sivasta Kaç Tl Tek Sefer Kart Basım istanbulda 1.65 Kuruş Sivasta Diyelim 1.50 Kuruş 3 Tl Lik iki Basımlık Kart Olsun Yada Depozitosu Olsun Diyelim Kart için Para Alınıyorsa iki Basımlık Kart 5 Tl ise iki Basım Bitti Mi 2 Tl ye Geri Alsınlar Kimse Madur Olmaz..Her Yerde Satılsın Kontor Gibi

aktassa
20.07.2011, 02:27
Valla ben eski sistem gibi kullanıyorum.
Biniyorum midibüse ve 2 kişilik kart diyorum.
Hemen 3TL'lik bir kart veriyor şoför arkadaş ve basıp geçiyorum.
Bende bundan şikayet ederdim ama şu an sistem daha esnek..