PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüreğimdeki Sivas

Arif Coşkun
13.05.2008, 12:29
Kalp ve şehir denince akla elbette Sivas gelir. Niye Sivas gelir akla? Sivas, kalbin mağlup olmadığı ender dünya şehirlerindendir de ondan! Orada insan, bütün ruh değerleriyle muzaffer ve müşerreftir. Orada insan, şehrin meta değerlerinin çok uzağındadır. Sivaslı, metanın hep ırağında bulunmuş; bu ıraklık mağduriyetinden de –şaşılası şey ki- daima memnun olmuştur. Bu memnunluk, çoğu zaman başkaları tarafından baş eğme, teslim olma sanılmıştır. Başkaları yanılmıştır!

Kızılırmak yatağında sakin ve durgun akan bir hayattır Sivas. Tarihin dışında, zamanın içindedir o. Bu yüzden geçmişle barışıkken, hâlle ve gelecekle kavgalı değildir. O kentte hayatın ritmi, bir Selçuklu çinisi kadar canlı, Gök Medrese sütunu kadar heybetli, Siri Deryalı bir Türkmen göçebesi gibi kararlı ve dirençlidir. Zamana karşı durmak değildir bu. Zamanın bizden bir haramî telaşıyla alıp götürdüğü/götüreceği şeylere direnmektir. Bu yüzden Sivas’ta hayat, Kızılırmak ritminde ama kendi yatağından sapmadan akar gider.

Acı ve ayrılık kaderi olmuş bu kentin. İçinde “ayrılık” ve “gurbet” kelimesi geçmeyen bir Sivas türküsü yoktur. Bu, ta Selçukludan beri böyle olagelmiştir. Bu “emin” topraklarda duran, duraklayan, dinlenen herkes ve her şey gözünü mütemadiyen batıya dikmiş. Bir süre sonra artlarında mahzun hayatlar bırakarak gitmişler. Bir daha dönülmemiş; dönmeme korkusu, dönmemeden daha ağır gelmiş doğrusu. Sivaslı hep batı ufuklarına bakarak gurbete giden yârini beklemiş. Yazık ki batıya giden herkes gibi yâr de değişmiş, dönüşmüş ve evrilmiştir. Sivas’tan “kaynayan bulutları” görmez olmuş, “ucu telli mektup” sahiplerini de çoktan unutmuştur. Çünkü batıya gitmiştir, yani unutmanın yurduna.

Türküler ağıt olmuş, ağıtlar kültür bu şehirde.

Sivas söz demektir. Anadolu’nun bu kavşak şehrinin Hazar kıyılarından getirdiği yegâne sermayesi söz olmuştur. Tanrı insanlara çeşit çeşit sermaye ihsan eylemiş. Sivas’ın payına söz ve muhabbet düşmüş. Bu yüzden Sivas’ta ticaret, sanayi –komşularına göre-gelişmemiştir. Sivaslı, Çerkezin Kahve’de birkaç bardak çay içip bir gönül dostu ile muhabbet etmeyi, cüzdanlar dolusu para kazanmaya tercih etmiştir. Türkmen kocası Yunus’un buyurduğu gibi, bu fâni dünyada bir gönül evi yapmaktan daha büyük ibadet var mıdır ki?

Sivas söz mülkünün başkentidir…

Sivas bir Deli Dumrul şehridir… Deli Dumrul’u hatırlarsınız, şu bizim Dede Korkut Oğuznameleri’nin başkahramanlarından biridir. Esasen bir insan “arketip”inin temsilcisidir o. Özü sözü bir, bileği kuvvetli, yüreği temiz. Hesap kitap bilmez, haksızlık karşısında Azrail’e bile kafa tutar. Yeri gelir bir çocuk saflığı ile ağlar, an olur bir alp sertliği ile savaşır… Deli Dumrulluk her çağın, özellikle bu çağın en büyük asaletidir…

Her Sivaslı biraz Deli Dumrul’dur…

Sivas mağdur bir şehirdir. Tarihçiler, Emir Temür meselesine çokça vurgu yaparlar. Ama ben Temür’ü –ideolojik bir tarafgirlikten olsa gerek- Yıldırım kadar severim. “Mağduriyet” kelimesinin çağrışımları olarak Temür’ü değil, amansız iklim ile çorak toprakları görmekteyim. Uzun ve soğuk kış; insanı coğrafyanın hoyrat ellerine bırakmıştır. Ayrıca Sivas, insanın tabiat karşısında, tabiatın da insan karşısında dize geldiği ender yerlerden biridir. İnsan, toprak ve iklimle bütünleşmiştir. Bu yüzden dünyanın en güzel “Toprak” şiirini Sivaslı Koca Veysel yazmıştır. Tanrı, sert iklimin ve çorak toprakların arasında Sivaslıyı yaratarak ilahî bir denge sağlamıştır sanki! Yoksa buralarda yaşanır mıydı?

Sivas, soğuğun yürek oduyla ısıtıldığı bir coğrafyadır.

Arif Coşkun
15.05.2008, 11:15
Kızılırmak yatağında sakin ve durgun akan bir hayattır Sivas.Gerçektende tarihi itibarıyla büyük önem taşıyan şirin ilimiz Sivas.

berat.demir
15.05.2008, 11:17
sadece şirin değil uyanmakta olan bir dev sivas. sivas artık kabuğunu yırtıyor.

Arif Coşkun
16.05.2008, 13:31
sadece şirin değil uyanmakta olan bir dev sivas. sivas artık kabuğunu yırtıyor.

İnşallah çok çalışarak birlik olarak,yakın bir tarihte Sivas'ımızıda büyükşehirler arasında görürürüz.Bunun için göç veren değil göç alan bir kent olması lazım.

yiğidoturan
16.05.2008, 13:58
istatiklere göre Sivas en çok göç veren illerin başında geliyor dünya genelinde 7 milyon sivaslı olduğu söyleniyor büyük holdinglerin bir çoğunun kurucusu yada ortağı sivaslı olduğu halde Sivasa ufak çaplıda olsa bir yatırım yapan iş adamı çok nadir Sivasın ileri gelenlerinin bu bazda çalışarak Sivaslı iş adamlarının Sivasa yatırım yaparak göçü durduramasada göçün azalacağını tahmin ediyorum

yiğidoturan
16.05.2008, 14:01
FELSEFEMİZ BİRİMİZ İÇİN HEPİMİZ HEPİMİZ İÇİN BİRİMİZ SLOGANI OLMASI VE NERDE BİRLİK ORDA DİRLİK DİYEREK YOLA DEVAM EDİLMESİ TEMENNİSİ İLE

yiğidoturan
16.05.2008, 14:05
Türküler ağıt olmuş, ağıtlar kültür bu şehirde.

Sivas söz demektir. Anadolu’nun bu kavşak şehrinin Hazar kıyılarından getirdiği yegâne sermayesi söz olmuştur. Tanrı insanlara çeşit çeşit sermaye ihsan eylemiş. Sivas’ın payına söz ve muhabbet düşmüş. Bu yüzden Sivas’ta ticaret, sanayi –komşularına göre-gelişmemiştir. Sivaslı, Çerkezin Kahve’de birkaç bardak çay içip bir gönül dostu ile muhabbet etmeyi, cüzdanlar dolusu para kazanmaya tercih etmiştir. Türkmen kocası Yunus’un buyurduğu gibi, bu fâni dünyada bir gönül evi yapmaktan daha büyük ibadet var mıdır ki?

Sivas söz mülkünün başkentidir…

Sivas bir Deli Dumrul şehridir… Deli Dumrul’u hatırlarsınız, şu bizim Dede Korkut Oğuznameleri’nin başkahramanlarından biridir. Esasen bir insan “arketip”inin temsilcisidir o. Özü sözü bir, bileği kuvvetli, yüreği temiz. Hesap kitap bilmez, haksızlık karşısında Azrail’e bile kafa tutar. Yeri gelir bir çocuk saflığı ile ağlar, an olur bir alp sertliği ile savaşır… Deli Dumrulluk her çağın, özellikle bu çağın en büyük asaletidir…

ÇOK GÜZEL BİR TESPİT

berat.demir
16.05.2008, 14:22
istatiklere göre Sivas en çok göç veren illerin başında geliyor dünya genelinde 7 milyon sivaslı olduğu söyleniyor büyük holdinglerin bir çoğunun kurucusu yada ortağı sivaslı olduğu halde Sivasa ufak çaplıda olsa bir yatırım yapan iş adamı çok nadir Sivasın ileri gelenlerinin bu bazda çalışarak Sivaslı iş adamlarının Sivasa yatırım yaparak göçü durduramasada göçün azalacağını tahmin ediyorum

sivas merkez nüfusu 250 binden 320 bine çıkmıştır. sivas merkez artık göç veren bi yer değil. köylerden göç devam ediyor ama eskisi gibi değil.

berat.demir
16.05.2008, 14:52
sn. yorumcular sivasta yapılan yatırımları merak ediyorsanız iki konu başlığı yazıcam lütfen bu konulara bakın. tşk. ederim.
1. sivasın 2008 yatırım rotası
2. sivas firmalarını ne kadar tanıyor

Arif Coşkun
30.05.2008, 20:52

Sivas'ın yatırım alabilmesi için, hükümette üst düzey birinin olması şart, yıllardan beri İlimizden bir başbakan,yada cumhurbaşkanı çıkaramadık ne yazıkki.

altuntas58
16.06.2008, 20:54
Sivasımız için yazdıklarını okuyunca inanın içimden bir şeyler kopup gittiğini hissettim eline yürğine sağlık arif kardeşim Sivasımızı gercek bir yiğido ancak bu kadar iyi anlatır sağol emeğine sağlık

Arif Coşkun
11.10.2008, 15:44
BU GÖNÜL SENİN

Ey şirin İMRANLI, ey güzel ilçem
Yoluna sevdalı bu gönül senin
Ne kadar severim seni bir bilsen
Çalına sevdalı bu gönül senin

Bir nahiyen ile yüz bir de köyün
İçimde sevgisi ölene değin
Kışın sonbaharda yanan tezeğin
Külüne sevdalı bu gönül senin

Akar Kızıldağ'dan buz gibi suyun
O sudan içerler kuzuyla koyun
Boynumu vursalar değişmez huyum
Gülüne sevdalı bu gönül senin

Kızılırmak senin bağrından çıkar
Gece gündüz demez yolunda akar
Bazen hırçınlaşır dağları yakar
Seline sevdalı bu gönül senin

Dağlarında boz yeleli kurdun var
Yiğidin var, delikanlın, merdin var
Biliyorum tükenmeyen derdin var
Haline sevdalı bu gönül senin

İnsanın var hüzün, neşe bölüşen
İnsanın var hep el ele dolaşan
Türlü, türlü çiçeklerden oluşan
Balına sevdalı bu gönül senin

Sevdalıyım sana inceden ince
Senin gibi vatan bulunmaz bence
Küçüğe, büyüğe, yaşlıya, gence
Ölüne sevdalı bu gönül senin

Ozan Mehmet aşık ilkbaharına
Kızıldağ'da eksilmeyen karına
Yaylalarda esen sert rüzgarına
Yeline sevdalı bu gönül senin

Arif Coşkun
11.10.2008, 17:05
Dur gardaş!Bi selam ver geç dostuna...
Yabancı degilsin,bizim eldensin
Endamın,gururun bize benziyor
Yigidin harman oldugu yerdensin...
SİVAS lısın gardaş tanıdım seni!
Nerdensin söyle gardaş ilçeni
Bilirim ben SİVAS ımdan göçeni
Gardaş sen SİVAS ın neresindensin?

Demirim,çeligim sana emanet,
Yigitlik var sende,etmezsin minnet,
Çalışkan,hatırnaz,hem dost hem de mert,
Gardaş DİVRİGİ nin neresindensin?

Gökpınar'ın berrak suyundan mısın?
Selçukların asil soyundan mısın?
Yoksa üç beldenin birinden misin?
Gardaş sen GÜRÜN ün neresindensin?

Namın duyurmuşsun dünya alemde,
Balıklı çermigin tıbbın dilinde,
Garabaş gür sesli yayla yolunda,
Gardaş sen KANGAL ın neresindensin?

Kösedağ kanat gerer üstüne,
Yigit gardaş mert davranır dostuna,
Sahip çıkar hemşerine nesline,
Gardaş SUŞEHRİ nin neresindensin?

Kösedağ yaylasının zirvesinden mi,
Tödürge gölünün çevresinden mi,
Kızılırmagımın çehresinden mi,
Gardaş sen ZARA nın neresindensin?

Asil soylu,güzel huylu hemşerim;
Büyük Göl den su içmişe benziyon,
Sivas ıma gönül verin yürekten,
Gardaş sen HAFİK in neresindensin?

Kelkit vadisinin güzel yerinden,
Sessiz durup yükselirsin derinden,
Kösedağ ın yigit bekçilerinden,
Gardaş KOYULHİSAR ın neresindensin?

Gönül gözüyle dünyayı gören,
İnsanlıga örnek olan,yön veren,
Aşık Veysel imin dogdugu yerden,
Gardaş ŞARKIŞLA nın neresindensin?

Pir Sultan Abdal ımın Banaz'ından mı,
Acılarla dolu ayvaz'ından mı,
Kabayelinden mi poyrazından mı,
Gardaş YILDIZELİ nin neresindensin?

Gür sesiyle yükseklerden haykıran,
Sarılırsın Sivas ına dogrudan,
İşsizlikten göçtün sen de yurdundan,
Gardaş İMRANLI nın neresindensin?

Hoşgeldin hemşerim dost kervanına,
Suşehri,Zara yı aldın yanına,
Gögsüm kabarıyor güzel adına,
Gardaş AKINCILAR ın neresindensin?

Yeni girdin ilçe olup araya,
El attık seni de kattık halaya,
Sen de çıkan Kösedag'a,yaylaya,
Gardaş GÖLOVA nın neresindensin?

İçtiniz mi gardaş Tecer suyundan?
Karabaş koyunun kangal soyundan,
Merkezine yakın çevre köyünden,
Gardaş sen ULAŞ ın neresindensin?

Ata sporumu yaşatan sensin,
Kıspet giyip perdah atanım sensin,
Can hemşerimizsin,sen de bizdensin,
Gardaş DOGANŞAR ın neresindensin?

Uzun yayla siper olmuş bagrına,
Şiirler yazılmış senin ugruna,
Hoşgelmişsin sen de dost kervanına,
Gardaş ALTINYAYLA nın neresindensin?

Baba vatanımsın,benim ilçemsin,
Günlümde taht kuran gülsün,çiçeksin,
Seni sevenleri candan seversin,
Gardaş GEMEREK in neresindensin?

Yigitler diyarı aslan ilinden,
Dostların soyundan,aşık dilinden,
Badelerle dolu pirler elinden,
Gardaş sen SİVAS ın neresindensin?

alıntı

Arif Coşkun
26.10.2008, 13:03
BİR ŞEHRİ SEVMEK

"Bırak ya hu sevecek şey mi şaştın" demeyiniz; ben Sivas'ı seviyorum. Bunda bir fevkaladelik yoktur, herkes doğduğu büyüdüğü şehri sever. Ama bazen sevgiyi alışkanlıkla karıştırırız. Şairin, "Bir aşk oluverdi aşinalık" diye anlattığı şey güzeldir ama sevginin alışkanlığa dönüşmesi kötüdür; içinde sevgi olmayan her bağlılığın kötü olduğu gibi. "Ben Sivas'ı seviyorum" derken uzun uzun düşündüm: "Beni buraya bağlayan alışkanlıklrım mı yoksa başka bir şey mi?" diye. Kararımı burada değil başka yerlerde verdim; güzel şehirlerde; tabiatıyla, iklimiyle, güzellikleriyle insanı sarıp sarmalayan, Sivas'tan daha güzel, daha gelişmiş yerlerde de düşündüm Sivas'ı. sonuç hep aynıydı; Sivas'a dönmek gibisi yoktu ve şair yine onikiden vurmuştu. Sizde bu duyguyu mutlaka yaşamış olmalısınız. Mesela Ankara'dan veya İstanbul'dan Sivas'a döneceğiniz zaman daha otobüse adım atar atmaz bir rahatlama duyarsınız. Sonra tekerleklerin her dönüşünde artan bir sabırsızlıkla kilometre levhalarını takip edersiniz.Sivas sevgisi büyür aşikar bir sevinç ve neş'eye dönüşür. Bir sabah erkeninin iç titreten soğuğunda istasyon caddesinin tenha kaldırımlarına atılan ilk adımda farkedersiniz Sivas'ı sevdiğinizi. Bir sabahçı kahvesinde kazan simidini çaya katık ederken çevrenizde oturan kişileri hiç tanımadığınız halde onlara yakınlık duyduğunuzda farkedebildiğiniz bir şeydir bu. Öğle vaktinin kalabalığında akşamın alacakaranlığında farkedersiniz gidecek bir yeriniz vardır. Sevdikleriniz vardır ve Sivas o anda sevdiğiniz herkesle ve her şeyle bir olur. Burası sizi ürkütmeyen endişelendirmeyen korkutmayan emin bir beldedir. Şaşırmazsınız olamdık bir sürprizle karşılaşmanın tedirginliği yoktur bu şehrin sokaklarında Burada deniz yoktur ne ufuk çizgisine kadar dalgaların hışırtısıyla öpüşen bir kumsal ne portakal ve limon çiçeklerinin baş döndüren rahiyası ne de olağanüstü güzelliklerin baştan çıkardığı bir şehir büyüsü.... Geniş caddelerin, yemyeşil parkları, sevimli ve aydınlık binaları ile modern bir şehir çizgisi de bulamazsınız. Sivas Sivas dediğiniz iki yüzbin küsür nüfuslu, asıl mevcudunun yarısını gurbet ellere göndermiş pek de bakımlı sayılmayan yazı ferah ama kışı zehir zemberek bir Orta Anadolu şehridir. Sivas'ı hiç görmeyen bir yabancı için Sivas Çifte Minare ve Gökmedrese'den ibaret gerisi her yerde bulunabilir. Nedir öyleyse bize Sivas'ı sevdiren odun kömür parası vermekten illallah deyip de soluğu Antalya'lara Bursa'lara atanları bile rahat bırakmayan o iç sızısı nedir? Memleket sevgisidir Sivas'ta selamlaşmaya bile üşendiğiniz yedi kat yabancılarla gurbette sizi sarmaş dolaş ettiren... MEMLEKET HASRETİDİR. İnsanca bir şeydir..... Sevgidir.

Arif Coşkun
29.11.2008, 18:36
FELSEFEMİZ BİRİMİZ İÇİN HEPİMİZ HEPİMİZ İÇİN BİRİMİZ SLOGANI OLMASI VE NERDE BİRLİK ORDA DİRLİK DİYEREK YOLA DEVAM EDİLMESİ TEMENNİSİ İLE

Bu temennilerin bir gün olmasi temenisi ile ;)

TeqTaBaNCa
20.12.2008, 15:40

Aynen öyle =))

Arif Coşkun
20.11.2009, 21:31
Sivasımız için yazdıklarını okuyunca inanın içimden bir şeyler kopup gittiğini hissettim eline yürğine sağlık arif kardeşim Sivasımızı gercek bir yiğido ancak bu kadar iyi anlatır sağol emeğine sağlık

O kadar yürekten söylemişinki Mehmet abi, çok mutlu etti bu beni. Rica ederim.

goramaz
20.11.2009, 21:42
Arif abi yazdıklarınızı okuyunca sanki sivas ile ilgili bir belgeseli izliyorum gibi oldum..Canım sivasım.. sözler bile öyle yakışıyor ki....

bir genç kız ne kadar çirkin olursa olsun gelinliği giydi mi dünyanın en güzel kızırdır ya..

ya da bir kadına yakışmaz hiç bir elbise hamile kıyafetlerinin yakıştığı gibi...

işte sivas da öyle... ''aşk''ın kendisine bu kadar yakıştığı bir şehir daha var mıdır ? Bilemiyorum..

Salim58
22.02.2010, 17:51
Güzel bi anlatım Abi teşekkürler eline emeğine sağlık sağol.

Duygulanmadım desem yalan olur.

HasreT
22.02.2010, 18:01
bende çok duygulandım ne güzel anlatmışsın okurken tüylerim diken diken oldu içim cızz etti alıp götürdün Arif Abi sagolll...........

Arif Coşkun
22.02.2010, 19:23
bende çok duygulandım ne güzel anlatmışsın okurken tüylerim diken diken oldu içim cızz etti alıp götürdün Arif Abi sagolll...........

Değerli hemşehirlilerime birazcık duygu yaşatabildiysem ne mutlu bana, ilgine tşk. ederim hasret.

ayten58
22.02.2010, 20:16
arif bey yahu belgeseller bile bu kadar güzel antamıyor sivası ağzına yüreğine eline diline sağlık kardeşim allah razı olsun işte budur sivasımı ancak böyle biri anlata bilir çok teşekkür ederim kardeşim.

Arif Coşkun
23.05.2010, 11:02
arif bey yahu belgeseller bile bu kadar güzel antamıyor sivası ağzına yüreğine eline diline sağlık kardeşim allah razı olsun işte budur sivasımı ancak böyle biri anlata bilir çok teşekkür ederim kardeşim.

Sivas'ımız yüreğimizde yaşadığı sürece daha çok güzel şeyler ortaya çıkar. Rica ederim, bende ilginiz için teşekkür ederim.

aysima58
23.05.2010, 12:54
evet doğru söze ne denirki ayten olarak yazdığımın arkasındayım her ne kadar arada ne geçti bilmem ama konuşmasakta elinize yüreğinize sağlık kardeşim.

Kardelencicegi
24.05.2010, 00:02
Sivas mağdur bir şehirdir. Tarihçiler, Emir Temür meselesine çokça vurgu yaparlar. Ama ben Temür’ü –ideolojik bir tarafgirlikten olsa gerek- Yıldırım kadar severim. “Mağduriyet” kelimesinin çağrışımları olarak Temür’ü değil, amansız iklim ile çorak toprakları görmekteyim. Uzun ve soğuk kış; insanı coğrafyanın hoyrat ellerine bırakmıştır. Ayrıca Sivas, insanın tabiat karşısında, tabiatın da insan karşısında dize geldiği ender yerlerden biridir. İnsan, toprak ve iklimle bütünleşmiştir. Bu yüzden dünyanın en güzel “Toprak” şiirini Sivaslı Koca Veysel yazmıştır. Tanrı, sert iklimin ve çorak toprakların arasında Sivaslıyı yaratarak ilahî bir denge sağlamıştır sanki! Yoksa buralarda yaşanır mıydı?

Sivas, soğuğun yürek oduyla ısıtıldığı bir coğrafyadır.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

h.a.y.
30.05.2010, 23:20
yüreğimdeki sivas ışıltılı büyülü bir dünyadır.

nerede olursam olayım dönüşüm sana olsun Sivas'ım.

Sabahın huzurunu akşamının hüznünü içime çekeyim hep..

Geçip gitti bir ömür.. kalan sokakların caddelerin ve anılarım .. dönüşüm sanadır Sivasım dönüşüm sana..

kircicegi58
30.05.2010, 23:28
bu yorumu acdgin icin arif bey emegine yuregine saglik sivasli olmak ayri bir gurur sagol

Arif Coşkun
11.07.2010, 14:21
SİVAS SENİ SEVMEK ÖMRE BEDELMİŞ

Seni uzaktan sevmek çok güzeldi
Yakından sevmek daha da güzelmiş,
Kalbim yaşama sevinciyle doldu
Sivas seni sevmek ömre bedelmiş.

Şereftir dünyada Sivaslı doğmak
Gururla,kıvançla Sivaslı olmak,
Sana kavuşmakmış huzuru bulmak
Sivas seni sevmek ömre bedelmiş.

İsmail MALATYA

Arif Coşkun
17.01.2011, 16:52
Yüreğimizdeki Sivas ne yazıkki gerekli ilgi önemi görememesi, son yıllarda hep geri planda tutulması birer Sivas sevdalıları olarak hepimizi biraz üzmekte. Umarım gerekli ilgiyi tekrar yakalar ve en başta göç olayı durdurulur.

H_Turan
17.01.2011, 17:43
Yüreğimdeki Sivas Türkiyede Şehir bazında ilk 8 giren bir şehir olması Tarihteki gibi kültür şehri olması şu an kültürsüzlük zirvede.Yüreğimde Büyükşehir Sivas Göç alması ve nufusun yükselmesi,Sanayinin gelişmesi,Turizm gelişmesi o zaman Eski Sivas geri döner.

Arif Coşkun
14.12.2011, 20:08
bu yorumu acdgin icin arif bey emegine yuregine saglik sivasli olmak ayri bir gurur sagol

Rica ederim ilginize tşk ediyorum bende aynı siz gibi düşünüyorum.

NECMEDDİN ÖZBEK
15.12.2011, 11:11
çok güzel bir yorum akıcı bir uslüp kısıtlı satırlarla sivas ancak bu denli güzel anlatılabilir yüreğine sağlık arif bey kardeşim hele şiirlerde sayfaya ayrı bir tat katmış yazan ve seslendirenlerede ayrıca teşekkür etmek gerekir.

Alibaba58
16.12.2011, 07:45
Sivas'ın güzellikleri anlatmakla bitmez. Kısmet olursa yazın gitmek istiyorum. 10 yıldır hasretim memleketime.

ÖnceVatan_58
16.12.2011, 13:27
Sivas’a Geldim

Şahinler diyarı Gazi ilinden,
Yolları teperek Sivas’a geldim.
Ozanların âşıkların elinden,
Saygıyla öperek Sivas’a geldim.

Gönüllerde sevgi seli akarken,
Hasret sevdalara nişan takarken.
Arzular büyüyüp yürek yakarken,
Sabırla bakarak Sivas’a geldim.

Vatanımda medeniyet yastığı,