PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte Türkiye'nin en güzel Kuran okuyan öğrencisi


haythuyt
22.06.2008, 21:14
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Türkiye'nin en güzel Kur'an-ı Kerim okuyan öğrencisi Abdülkerim Türe oldu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 2007-2008 Öğretim Yılı Kur'an Kursları Arası Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali Sakarya Hendek'te yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun katıldığı, Bayraptepe Tesisleri'ndeki final yarışmasında, İstanbul Ümraniye Kur'an Kursu'ndan Abdülkerim Türe 1. oldu.

Türkiye'deki tüm il ve ilçe Kur'an Kursları'nın katıldığı elemelerden sonra finale kalan 7 bölge 1.si , Türkiye 1.si olmak için yarıştı. İstanbul Ümraniye Kur'an kursundan Abdülkerim Türe, Samsun'dan Harun Bircan, Elazığ'dan Ubeydullah Ünel, Şanlıurfa'dan Ahmet Taşçı, Bolu'dan İbrahim Aytaç, Yalova'dan Nurullah Şener, İstanbul Şişli'den Rıdvan Pahlivan jüri karşısına çıktı.

Kura ile belirlenen yerden Kur'an-ı Kerim'i yüzenden okuyan kurs öğrencilerinden Abdülkerim 1., Nurullah Çelik 2. ve Rıdvan Pehlivan 3. oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere birer diz üstü bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi. Birinci olan öğrenciye ise Umre hediye edildi. Açık havada güneşin yakıcı sıcaklığına rağmen vatandaşlar Kur'an ziyagetini büyük bir zevkle dinledi.


BARDAKOĞLU: "KUR'AN KURSLARI MİLLİ EĞİTİMİN ALTERNATİFİ DEĞİL, TAMAMLAYICISI"


Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, törende yaptığı konuşmada, Kur'an kurslarının hiç bir zaman Milli Eğitim Bakanlığı'nın örgün eğitim kurumlarının alternatifi değil, aksine onu din eğitim ile tamamlayan çok önemli bir merkez olduğunu söyledi. Bardakoğlu, şunları kaydetti:

"Burada biz hem Yüce Rabbimizi tarnıyan, hem de kendi ve toplumla barışık olan insanlar yetiştirmeyi önemsiyoruz. İnanıyorum ki her geçen yıl Kur'an kurslarımızın hem eğitim düzeyi hem de bu kurslara karşı vatandaşlarımız büyük rağbet gösteriyor."

Bu hafta yaz Kur'an kurslarının başladığını, bu kursların çocuklara düzgün bir din eğitimi verdiğini belirten Bardakoğlu, "Çocuklarımızın devletin gözetimi ve denetimi altında müfredatı belli bir şekilde Kur'an öğrenmesi, sağlıklı, doğru bir din eğitim alması, yüce rabbimizi tanıması, milletini sevmesi, büyüklerini sayması, küçüklerini sevmesi, iyi güzel ahlakı öğrenmesi açısından Kur'an kursları çok önemli eğitim vermektedir. B ukurslar hiç bir zaman Milli eğitim Bakanlığı'nın alternatifi değil, aksine onu din eğitimi ile tamamlayan çok önemli merkezlerdir" şeklinde konuştu.

Yeni tamamlanan ve Kur-an-ı Kerim Yarışması ile açılan ve Hendek Belediyesi'ne yerel yönetimlerde 1.'lik getiren Bayraktepe'deki yarışmadan sonra tüm konuklara yemek ikram edildi.

haythuyt
22.06.2008, 21:15
ne mutlu sızın gibi insanlara..gonlumuzde hepınız bırıncısınız

sivaslı_gız
22.06.2008, 21:17
Allah vatanımıza milletimize böle nice hayırlı gençler nasip eder işallah

gürün_güzeli
23.06.2008, 08:36
Allah nazarlardans aklasın bizlere de nasip etsin inş........................... MAŞALLAH

58memo
23.06.2008, 08:37
Masallah böylesi cocuklar allah bize nasip etsin insallah.

Kaptan-58
23.06.2008, 10:05
VALLA ALLAH NAZARDAN SAKLASIN....

marlbora23
24.07.2008, 02:00
SAĞOLLLLLLLLLLLLLLLL ALLAH RAZI OLSUN GARDASŞ

seva
26.07.2008, 11:46
ALLAH gönüllerinden okuma nasip etsin herkese...