PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TURKEY değil TÜRKİYE

kronik
27.06.2008, 14:25
Turkey kelimesi Osmanlı imparatorluğunun son dönemlerinde ilk defa İngiliz kaynaklarında,birazda alay ifade ederek kullanılmıştır.
bazı ülkeler kendilerini "great=büyük,önemli" olarak nitelerken,ülkemizin bir kümes hayvanı ismiyle anılması kabul edilemez.
Özel isimler başka dillerde de aynı şekildedir.
Uluslar arası toplantılarda ülkemizi temsil eden başta cumhurbaşkanımız olmak üzere,tüm görevlilerin önünde "HİNDİ" anlamında "Turkey" yazıyor.Bundan rahatsız olmamak mümkün mü?
Uluslar arası toplantılarda ülkemizin ismi Türkiye olarak geçmelidir.
Avrupa birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde Turkey=hindi yazarken ,Yunanistan delegesinin önünde bırakın latin harflerini,Yunan alfabesiyle Ellas yazıyor.
Aslında yapılacak şey,hükümetin bir açıklama yaparak,bir yıllık geçiş süresinin sonunda, Turkey yazılı hiçbir postanın kabul edilmeyeceğini dünyaya açıklamasıdır.
HABEŞİSTAN böyle yaptı Etiyopya oldu.
Medyayı ve hükümeti göreve davet edelim.
Republıc of Turkey= Hindi cumhuriyeti
bu ismi istemiyoruz.
Republıc of TÜRKİYE olmalı
ilgili yerlere mail göndereceğiz.Ne kadar kalabalık olursak sesimiz o kadar gür çıkacak
.Hepinize duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ediyorum şimdiden.

Kaptan-58
27.06.2008, 14:28
evet bu konu uzun zamandır gündemde.. bizde biyerlere defalarca mail attık ama bi sonuç alamadık... biz Turkey değil TÜRKİYE istiyoruzzzzzzz.......

HaYLaZ
27.06.2008, 14:29
Cok Güzel Bir Konuya Deginmissin Ablam Eline Emegine Saglık..
Biz Hinidi Cumhuriyeti Deiliz..
Biz Adıyla..Sanıyla..Gücümüzle.. İnancımızla TÜRKİYE CUMHURİYETİ ' yiz..

Ablam İmzanda Oldugu Gibi..;
Ülkemin adı TÜRKİYE, Turkey değil !

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

gürün_güzeli
27.06.2008, 14:35
TÜRKİYE CUMHURİYETİ................... ..........

kronik
27.06.2008, 14:42
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr;b asin@icisleri.gov.tr ;tanitma@kulturturizm.gov.tr;
almatikulturtanitma@yahoo.com; basin@...rturizm.gov.tr;
turkki@turkki.fi;infokiev@bine t.com.ua;
fgedikli@azeronline.com;ynoztu rk@hur...raci@yahoo.com;

tourisme.turc@busmail.net;cul_ tour@e...r@yahoo.com.tr;
tarihvakfi@tarihvakfi.org.tr;t utav@t...ari@chp.org.tr
sinanaygun@atonet.org.tr;okur@ sozcug...sya@avrasya.tv
ÖNCELİKLE BURDA Bİ GRUP OLUŞTURMAMIZ GEREKİYOR DESTEK OLURUM DİYENLER BURDA BİRLEŞELİM DAHA SONRA SİZİ YÖNLENDİRECEM

sonbahar5803
27.06.2008, 14:46
Evet çok önemli ve de güzel konu.

Ama nedense tepkilerimizi zamanında ya da gerektiğinde vermiyoruz.

Hep siyasi olaylar olunca aklımıza geliyor bu gibi mevzuular. (Sözüm konuyu açan kişiye değil, genele)

Mevcut hükümete yüklenilir,

''Huu hu, görevini yap!'' diye.

Bu Turkey lafı yeni birşey değilki. Ben daha orta okuldaydım, hocalarımızla karar almıştık. Kimse Turkey demeyecekti. Öyle yapıyorduk.

Liseden mezun olana dek hep İngilizce derslerinde I'm from Türkiye dedik. Hocalarımız da dahil.

Tabiki bunun resmi olarak da kabul ettirilmesi lazım, bu işi de idareciler yapar.

Ama Turkey'den önce düzeltilmesi gereken o kadar konu varki. Dilimiz yozlaşmış gidiyor.

Herkes tepkili ama tepki gösterenler de bu yozlaşmaya katkı sağlayanlar maalesef.

Ewet, bisheyler yapmalıyız diom, yoqsa sadece konushmakla olmas dimi? ;)

(Bu son cümle bugünkü gençlerinin genelinin kullandığı internet yazışma şeklidir.
Dilinizi düzgün kullanırsanız, o Turkey de Türkiye olur, merak etmeyin.)

HaYLaZ
27.06.2008, 14:52
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] d7.jpg

SONMEZ
27.06.2008, 14:58
Bu konuyu gündeme getirip, buradan bizlerle paylaşan,
kronik (kronick değil) arkadaşımıza teşekkür ediyorum.
Konfiçyus der ki :
''Bir milleti yok etmek istiyorsanız, önce dilini tahrip ediniz...!''

Ben TÜRKÜM,
Ben TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşıyım...!

kronik
27.06.2008, 15:03
a.yildirimturk@zaman.com.tr
a.aymaz@zaman.com.tr
info@gazetecilercemiyeti.org.t r
bilgi@bik.gov.tr
mudafaaihukuk@superonline.com
KONU;HİNDİ CUMHURİYETİ DEĞİLİZ
Republic of Turkey"... Türkiye uluslararası faaliyetlerde böyle anılıyor

Türkiye" kelimesinin bir başka dilde hangi anlama geldiğinin hiç önemi yok.
Yabancı bir sözcük olan Turkey kelimesinin de "hindi" anlamına gelmesinin hiç bir önemi yok.
Önemli olan bu ülkenin adının "Türkiye" olduğudur.
Bu ülkenin adı "Turkey" değil "Türkiye" dir ve herkes bunu, bu şekilde kullanmak zorundadır.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 'Hindi Cumhuriyeti' adıyla varlığını sürdürmesine diline, ırkına, kökenine bağlı hiç kimse rıza göstermez.Bizler sayıca az olsakta yüreği büyük ve duyarlı TÜRK vatandaşı olarak
"Republic of Turkey = Hindi Cumhuriyeti" Bu ismi istemiyoruz. Lütfen bu konuda birşeyler yapın.

"Republic of Türkiye" olmalı.
SAYGILAR
BU ŞEKİLDE TOPLU MAİLLER ATACAZ İLGİLİ YERLERE

kronik
27.06.2008, 15:04
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] d7.jpg
döktürmüşsün yine seni haylaz seniiiiiiiiiiii

Kaptan-58
27.06.2008, 15:14
buda maiile gelmiştii...

REPUBLIC OF TÜRKIYE olmalı

Turkey kelimesi Osmanlı İmparatorluğunun son zamanlarında ilk defa İngiliz kaynaklarında, biraz da alay ifade ederek kullanılmıştır. Bazı ülkeler kendilerini GREAT=BÜYÜK, ÖNEMLI - olarak nitelerken Ülkemizin bir kümes hayvanı ismi ile anılması kabul edilemez. Kelimenin iticiliği ve ülkemizi ne şekilde ifade edeceği düşünülmeden adeta ülkemizin isminin İngilizce ifadesi imiş gibi Türkler tarafından da kullanılmış ve kullanılmaktadır.Özel isimler bir başka dilde de aynı şekildedir. Bir zamanlar Habeşistan olarak bilinen ülke tüm Dünyaya adının Etiyopya olduğunu ve bundan böyle Habeşistan olarak gönderilen hiç bir postanın alınmayacağını açıklamış ve tüm dünya Etiyopya adını kullanmaya başlamıştır. Ya Türkiye !, Bir kümes hayvanının adı ile anılıyor. Uluslar arası toplantılarda ülkemizi temsil eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm görevlilerin önünde "HİNDİ" anlamında "TURKEY" yazıyor. Bundan rahatsız olmamak mümkün mü ?Bir başka örnek ise Hindistan. Siz hiç uluslararası bir toplantıda Hindistan diye bir kelime gördünüz mü? Aynı hata. Hindistan bu ülkeye sadece Türklerin verdiği bir isimdir.Uluslar arası isim değildir. Malezya mal mı oluyor ? diyenler de aynı şekilde. Türkiye kelimesi başka bir ülkenin dilinde başka anlama gelebilir. Bu önemli değil. Bütün dillerde tek, tek ülkemizin adının iyi anlama gelmesi gerekmez. Ancak bir de uluslararası ülke isimleri vardır. Uluslararası toplantılarda bu isim kullanılır. Türkiye'nin uluslar arası toplantılarda adı İngilizlerin söylediği Turkey olarak geçiyor. Varsın İngilizler Turkey demeye devam etsin, Turchia, Turkia gibi değişik şekillerde söyleyenler var. Onlar da devam etsinler. Ancak uluslararası bir toplantıda ülkemizin adı bizim söylediğimiz şekilde Türkiye olarak geçmelidir. Diyorlar ki Türkiye kelimesinde bulunan “ü” harfi Avrupa dillerinde yokmuş, bu nedenle sorun oluyormuş. Avrupa Birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde Turkey=Hindi yazarken Yunanistan delegesinin önünde bırakın Latin harflerini Yunan alfabesi ile ELLAS yazıyor. Yunanlıların hiç bir harfi batı alfabesinde yok. Ülkesini ve dilini seven Yunan delegesini kutluyorum. Türk delegesine söyleyecek söz bulamıyorum.

“ ASLINDA YAPILACAK ŞEY HÜKÜMETİN BİR AÇIKLAMA YAPARAK 1 YILLIK GEÇİŞ SÜRESİ SONUNDA TURKEY YAZILI HİÇ BİR POSTA'NIN KABUL EDİLMEYECEĞİNİ DÜNYAYA AÇIKLAMASIDIR. HABEŞİSTAN BÖYLE YAPTI, ETİYOPYA OLDU. BİZ BÜTÜN LOGOLARIMIZI TÜRKİYE OLARAK YAZSAK YİNE DE TURKEY DİYENLERE ENGEL OLAMAYABİLİRİZ. BU NEDENLE, ETİYOPYA’NIN YAPTIĞI GİBİ, YUKARIDA AÇIKLANAN YOL İZLEMELİYİZ.”

Medyayı ve Hükümeti göreve davet edelim.
"Republic of Turkey = Hindi Cumhuriyeti" Bu ismi istemiyoruz.
"Republic of Türkiye" olmali.

Bu kampanya sonuç alınıncaya kadar sürecektir. Elbet bir gün bu ülkenin adının Türkiye olduğu ve Turkey olarak gönderilen postaların alınmayacağı dünyaya ilan edilecektir. Uluslar arası toplantılarda Cumhurbaşkanımızın önünde Turkey (Hindi) değil “Türkiye” yazdığı günler gelecektir. Sadece eski Fotoğraflara bakarken Turkey yazısını görüp "Ne kadar duyarsız" olduğumuza şaşıracağımız günler gelecektir... siz de katılıyorsanız LÜTFEN bu mesajı olabildiğince çok dağıtın....

Melih AKGÜNGÖR
İstanbul Valiliği Protokol Müdürü
(212) 455 55 00

HaYLaZ
27.06.2008, 15:17
Abi Bu Gönderdigini Ben Herkese Gönderecegim Simdi..
Arakadaslar Lütfen Sizde Msn Nizde Ne Kadar Kisi Varsa Gönderin Lütfen..!!!

kronik
27.06.2008, 15:17
daha önce dediğim gibi tek tek mail atmakla olmaz öncelikle ben varım diyenleri bi toplayalım ondan sonra tek tek hedef belirleyip aynı anda yoplu mailler atalım tek tek mail leri kaale alacaklarını sanmıyorum daha çokkkkkkk işimiz var çokkkkkkkk

HaYLaZ
27.06.2008, 15:18
Abla Bu İse Ben Seve Seve Varım...
Ne Kadar Ugrasmak Gerekiyorasada Gereksin Her Halukarda Sizin Yanınızdayım..Eger Kabul Ederseniz..

kronik
27.06.2008, 15:20
Arkadaşlar yapacağımız şeyi bilmeyenler olabilir :) Bu alttaki metni , alttaki adreslere gönderiyoruz hepsi bu :)Kolay gelsin :)Hepinize desteklerinizden ötürü teşekkürler TÜRKİYE, SİZİNLE GURUR DUYUYOR :)
KONU;HİNDİ CUMHURİYETİ DEĞİLİZ
Republic of Turkey"... Türkiye uluslararası faaliyetlerde böyle anılıyor

Türkiye" kelimesinin bir başka dilde hangi anlama geldiğinin hiç önemi yok.
Yabancı bir sözcük olan Turkey kelimesinin de "hindi" anlamına gelmesinin hiç bir önemi yok.
Önemli olan bu ülkenin adının "Türkiye" olduğudur.
Bu ülkenin adı "Turkey" değil "Türkiye" dir ve herkes bunu, bu şekilde kullanmak zorundadır.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 'Hindi Cumhuriyeti' adıyla varlığını sürdürmesine diline, ırkına, kökenine bağlı hiç kimse rıza göstermez.Bizler sayıca az olsakta yüreği büyük ve duyarlı TÜRK vatandaşı olarak
"Republic of Turkey = Hindi Cumhuriyeti" Bu ismi istemiyoruz. Lütfen bu konuda birşeyler yapın.

"Republic of Türkiye" olmalı.
SAYGILAR
metnimiz bu olmalı kısa ve öz

Kaptan-58
27.06.2008, 15:20
daha önce dediğim gibi tek tek mail atmakla olmaz öncelikle ben varım diyenleri bi toplayalım ondan sonra tek tek hedef belirleyip aynı anda yoplu mailler atalım tek tek mail leri kaale alacaklarını sanmıyorum daha çokkkkkkk işimiz var çokkkkkkkk

BİZ BU YOLA BAŞ KOYDUK ABLA.. BENDE VARIM..... :)

kronik
27.06.2008, 15:21
Abla Bu İse Ben Seve Seve Varım...
Ne Kadar Ugrasmak Gerekiyorasada Gereksin Her Halukarda Sizin Yanınızdayım..Eger Kabul Ederseniz..

ne demek kabul ederseniz canım ya sağol şimdi destek beklicez 5-10 kişyle olmaz tüm site ön ayak olmalı bu işe madem başladık hep destek tam destek dimi ? hatta modlarla görüşüp önemli konu olmasını sağlayalım öncelikle

kronik
27.06.2008, 15:35
ARKADAŞLAR MAİLLERİNİZİ ALIYORUM... TÜRKİYE BİR HİNDİ CUMHURİYETİ DEĞİLDİR... SİZİ DESTEKLİYORUM...

--
Serhat AKKAN
Tercüman Gazetesi

arkadaşlar mail adresime bu cvp gelmişş
Serhat AKKAN (serhatakkan@gmail.com)

arikarinkuchi
27.06.2008, 15:40
güzel konuya değinmişiniz
teşekkürler
bende kitabın arkasına bakıyordum
turkey de
horoz resmi mi ne vardı
anlamamıştım :S

HaYLaZ
27.06.2008, 15:42
Bide Hatırlasanız Bir Kac Sene Önce Eurovisionda Sıra Bize Gelince Spiker Turkey Deyip Hindi İsarati Yapmıstı..!!!!

kronik
27.06.2008, 15:46
GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU AÇILMIŞ. AÇAN ARKADAŞIMA VE YORUM YAZAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ARTIK DÜNYAYA TÜRKİYE DEMEYİ ÖĞRETMELİYİZ.

ŞİMDİYE KADAR TURKEY KELİMESİNE NASIL TAHAMMÜL EDİLMİŞ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL, ZATEN BANA ANLATAMAZLAR DA.

teşekkür etmenize gerek yok destek olun yeter

LaEdri
27.06.2008, 15:58
o zaman biz de hindistan yani hindilerin yaşadığı ülke değil de india diyelim..saygı göstermeden saygı beklenemez..

kronik
27.06.2008, 16:21
Kac kisi oldugumiz onemli degil.
"Neyi" basardigimiz onemlidir.
Ulusal suurumuz var!
Sahibi Anitkabir'de bekcisi BIZ'iz

abircan
27.06.2008, 17:09
geç kalınmış , ama mutlak sonuca ulaşması gereken bir kampanya, bunun sıkıntısını ingilterede 9 ay yaşayan biri olarak çok çektim kişisel olarak mücadele ettim ama tek benli olay değil, bunun dünyada belli örnekleri var , önce tüm turkey yazan posta , kargo vs gönderilerini 1 hafta kabul etmeyeceksin ve bunuda dünyaya devlet hükümet olarak duyuracaksın, tüm uluslararası toplantılarda dil getirp propagandasını yapıp, gündem maddesi olarak bu yanlışlığın düzeltilmesi için önergeler vermen gerekecek biraz gayretle rahat sonuç alınabilecek onurlu bir eylem olacaktır

Pusula_58
27.06.2008, 17:18
En mantıklısı Türkey yazan hiç bir evrağı postayı kabul etmemek,yalnış adres diye geri iade etmek.Bu konuya meclis veya başka kurumlar el koymalı,iş düzeltilene kadar mücadele edilmeli bence.

FatihCan
27.06.2008, 17:25
Güzel bir konuya değinmişiniz....

Benimde herzaman aklımda bir soru işaretiydi

Ve yabancı forumlarda bununla dalga geçilmesi çok ağrıma gidiyor....

Bunu değiştirmek için seferberlik ilan etmeliyiz......

Yapılacak bütün çalışmalarda BEN VARIM !!!!

Melankolia
27.06.2008, 17:26
TURKEY Lİ DEĞİLİZ TÜRKİYELİYİZ....

titizyiğido
27.06.2008, 18:01
TURKEY HİNDİ ANLAMINAMI GELİYOMUŞ YA VALLA İLK DEFA DUYUYORUM
iyide madem böyle bişey var bunu yetkililer bilmiyomu neden buna bi önlem almıyolar herhangi bi toplantıda ülkelerinin hindi cumhuriyeti diye lanse edilmesi hoşlarına mı gidiyor

SEMİH-58
27.06.2008, 18:20
konu dedigin işte böyle olur ellerine emegine saglık gardaşım...

LaEdri
27.06.2008, 18:33
o zaman biz de hindistan yani hindilerin yaşadığı ülke değil de india diyelim..saygı göstermeden saygı beklenemez..

...........................:co nfused::confused:............. .................

kronik
27.06.2008, 18:42
selin.ozavci@aksam.com.tr; aycan.saroglu@aksam.com.tr; selen.birsam@gmail.com; emrah.guler@aksam.com.tr; ece.arar@aksam.com.tr; gulumdagli@gmail.com; tarik.toros@aksam.com.tr; gulenay.borekci@aksam.com.tr; fugens@gmail.com; onderayla@gmail.com; ahu.uz@aksam.com.tr; ozlem.koyoglu@aksam.com.tr; mine.akverdi@aksam.com.tr; ozlem.koyoglu@aksam.com.tr; turkan.yilmazer@aksam.com.tr; sonsuz@derki.com; baris.kocaoglu@aksam.com.tr; k.dikbas@zaman.com.tr; e.mahcupyan@zaman.com.tr;

a.yildirimturk@zaman.com.tr; a.aymaz@zaman.com.tr; i.ozturk@zaman.com.tr; n.hazar@zaman.com.tr; ali.unal@zaman.com.tr; t.alkan@zaman.com.tr; a.bulac@zaman.com.tr; e.dumanli@zaman.com.tr; m.niyazi@zaman.com.tr; m.yilmaz@zaman.com.tr; f.turkel@zaman.com.tr; a.yildirimturk@zaman.com.tr; b.ayvazoglu@zaman.com.tr; h.ozturk@zaman.com.tr; f.ertan@zaman.com.tr; tgc@tgc.org.tr; bm@tgc.org.tr; basinsenatosu@tgc.org.tr; c.usak@gyv.org.tr; e.aytav@gyv.org.tr; g.vural@gyv.org.tr; htokak@gyv.org.tr;

s.yaylaci@gyv.org.tr; bilgi@bik.gov.tr; baskon@basinkonseyi.org.tr; emd@emd.org.tr; info@gazetecilercemiyeti.org.t r; info@karikaturculerdernegi.org ; ratem@ratem.org; rayad@rayad.org; tbb1908@yahoo.com; info@gazetecilerfederasyonu.or g; fmd@fmd.org.tr; tsyd@tsyd.org; t.alkan@zaman.com.tr; iletisim@microsoft.com; info@edevlet.net; tturenc@hurriyet.com.tr; dhizlan@hurriyet.com.tr; mehmetyilmaz@hurriyet.com.tr; ahmethakan@hurriyet.com.tr;

ftinc@hurriyet.com.tr; ekumcu@hurriyet.com.tr; skucuksahin@hurriyet.com.tr; esaglam@hurriyet.com.tr; ecelebi@hurriyet.com.tr; aarman@hurriyet.com.tr; rturan@hurriyet.com.tr; noyandogan@hurriyet.com.tr; csemercioglu@hurriyet.com.tr; nilfm@hurriyet.com.tr; adam@hurriyet.com.tr; t.akyol@milliyet.com.tr; can.dundar@e-kolay.net; h.pulur@milliyet.com.tr; ytoruner@milliyet.com.tr; guras@milliyet.com.tr; ytoruner@milliyet.com.tr; ankcum@ttnet.net.tr;

erdalatak@superonline.com; yakup@metu.edu.tr; ankcum@ttnet.net.tr; erginy@tr.net; erolmanisa@yahoo.com; ekongar@cumhuriyet.com.tr; turkmini@superonline.com; behic.kilic@tercuman.com.tr; kusoglu@vizyonymm.com.tr; muzaffer.ilicak@tercuman.com.t r; hakki.kurban@tercuman.com.tr; senol.gezer@tercuman.com.tr; volkan.gunak@skyturk.com; lalesivgin@yahoo.com; serhatakkan@gmail.com; nazmicelenk@hotmail.com; mudafaaihukuk@superonline.com; aydin.menderes@tercuman.com.tr ; mbarlas@sabah.com.tr; eardic@sabah.com.tr; nilicak@sabah.com.tr; esafak@sabah.com.tr;

utalu@sabah.com.tr; okur@sabah.com.tr; ulkutamer@sabah.com.tr; omerlutfimete@bugun.com.tr; epazarci@bugun.com.tr; mmetiner@bugun.com.tr; aisiklar@bugun.com.tr; cozdemir@bugun.com.tr; igurpinar@bugun.com.tr; caltinyelek@bugun.com.tr; pcakiroglu@bugun.com.tr; tozkan@bugun.com.tr; ikokbulut@bugun.com.tr; gokturkgulay@yahoo.com; atasgetiren@bugun.com.tr; tokta@bugun.com.tr; ngonultas@bugun.com.tr; aabir@bugun.com.tr;

epazarci@bugun.com.tr; canaksin@bugun.com.tr; haygun@bugun.com.tr; ctoprak@bugun.com.tr; erhancelik@bugun.com.tr; mehmetpaksu@gmail.com; ttufan@bugun.com.tr; selimerol@bugun.com.tr; fkaraosmanoglu@bugun.com.tr; eafyoncu@bugun.com.tr; cussak@bugun.com.tr; mabirand@e-kolay.net; rauftamer@posta.com.tr; zelyut@gunes.com; turgay.renklikurt@gunes.com; bektas_cengiz@hotmail.com; atoyer@deu.edu.tr; cetindiyar@mynet.com;

caralan@evrensel.net; hhuseyinevin@gmail.com; enversat@mynet.com; saymanyucel@yahoo.com; yilmaz.oztuna@tg.com.tr; yilmaz.altug@tg.com.tr; muhsin.abay@tg.com.tr; behcet.fakihoglu@tg.com.tr; toktayarzu@yahoo.com; mehmet.erel@dunya.com; osman.arolat@dunya.com; taylane@dunya.com; kusoglu@vizyonymm.com.tr; hakki.kurban@tercuman.com.tr; levent.cezik@tercuman.com.tr; aydin.menderes@tercuman.com.tr ; tulin.koksal@tercuman.com.tr; spor@tercuman.com.tr; ogencer@yeniasir.com.tr; sedakg@gmail.com;
işte bunlar toplu mail atacağımız adresler ama kaç kiş iyiz şu ana kadar

kronik
27.06.2008, 19:01
Facebookta Not Turkey It Is Turkiye Cumhuriyeti Diye Bir Grup Kurulmuş.ben facebook kullanmıyorum ama içinizden kullanan arkadaşlar varsa bu gruba katılabilirler .Ama SİVASLILAR.NEt den sesimizi duyuralım istiyorum

haythuyt
27.06.2008, 19:04
COK GUZEL BİR FIKIR VE PAYLASIM GERCEKTEN KENDI ADIMA COK AMA COK TEŞEKKUR EDERIM BU MAILLERDEN ATABILDIGIM KADAR ATMAYA CALISACAM
FACEBOOK TA GURUBA KATILDIM BILEE TEKRAR TEŞEKUR EDERIM..

kronik
27.06.2008, 19:27
şunu belirtmeliyimki 50 bin üyesi olan bi sitede bu yola başladık .hayal kırıklıklarımız oldu olumlu cevaplar da geldi olumsuz cevaplarda 19 mayısda tüm milletvekillerine toplu mailler attık kimisi cevap verdi kimisi vermedi .Ama en çok ATO(Ankara Ticaret Odası )başkanı sayın Sinan Aygün bu konuda olumlu tepki verip bir kampanya başlattı artık sesimizi duyurabiliyoruz ama sivaslılar.net olarak sizlerle de varım bu yolda ilerlemeye

FatihCan
27.06.2008, 19:52
Merhaba ben Sivastan Fatih Koçtürk

Kendı hemşehrilerimizle kurmuş oldumuğuz sivaslilar.net adlı internet sitesini forum sayfasında ''turkey değil türkiye'' adlı bir konu başlığı var... oradaki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda Turkey ingilizcede hindi demekmiş lütfen bu konuya tepkimizi koyalım.. sizlerde gazetenizde bu utanç verici konu hakkında bir başlık açarsanız seviniriz...

İlginiz için şimdien teşekkür ederim

kronik
27.06.2008, 19:54
Merhaba ben Sivastan Fatih Koçtürk

Kendı hemşehrilerimizle kurmuş oldumuğuz sivaslilar.net adlı internet sitesini forum sayfasında ''turkey değil türkiye'' adlı bir konu başlığı var... oradaki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda Turkey ingilizcede hindi demekmiş lütfen bu konuya tepkimizi koyalım.. sizlerde gazetenizde bu utanç verici konu hakkında bir başlık açarsanız seviniriz...

İlginiz için şimdien teşekkür ederim

HANGİ GAZETE DE?..........................

LaEdri
27.06.2008, 19:57
arkadaşlar adamlar bize asırlardır bu kelimeyi kullanıyor...düşünsenize biz de "india" değil hindistan diyoruz..aynı durumu biz kendimiz başka millet için kullanıyoruz....."hellas" değil yunanistan diyoruz..bu tamamen dille alakalı birşey..abartıyoruz bence...

FatihCan
27.06.2008, 20:03
HANGİ GAZETE DE?..........................

verdiğin çoklu mesajları ayrı ayrı gazetelere göre gönderdim :) bu yüzden isim belirtmek istemedim ;)

sivaslı_gız
27.06.2008, 20:05
eline koluna sağlık saol
konu çok önemli herkes bilinçlendirilmeli bu hususta

sivaslıgenç
27.06.2008, 20:10
İnşallah gerekli yerler bu konuda bilinçli hareket ederler.

sivaslı_gız
27.06.2008, 20:24
işte çok girmek istedikleri avrupa birliğini tanırlar artık işallah.gavurdan dost olmaz öğrenmeli artık bir kaç insan müslümanın dostu yine müslümandır.

kronik
27.06.2008, 21:33
verdiğin çoklu mesajları ayrı ayrı gazetelere göre gönderdim :) bu yüzden isim belirtmek istemedim ;)

anladım teşekkürler ...

HaYLaZ
28.06.2008, 00:12
İns Yakında Sesimizi Duyurmayı Basaracagız..!!!

kronik
28.06.2008, 00:22
herkes aleminde canım ya baksana konu güme gitmiş

HaYLaZ
28.06.2008, 00:23
Ablam Ne Güme Gitmesi Ya..
Kimse Yoksa Biz Varız..!!!
Ben Her Zaman Her Halukarda Arkandayım..Baska Forum Sitelerinede Bu Konuyu Actım Zaten..!!!

kronik
28.06.2008, 00:27
chate gelsene ordan konuşalım

HaYLaZ
28.06.2008, 14:22
Biz Türküz..
Cumhuriyetimiz Türkiye Cumhuriyeti..
Dilimiz Türkce..
Bunu Kimse Degistiremez..
Bize Hindi Cumhuriyeti Diyenler Kendilerine Baksınlar..!!!

veysel
28.06.2008, 14:32
türkey degil TÜRKIYE................

kronik
28.06.2008, 21:42
Biz Türküz..
Cumhuriyetimiz Türkiye Cumhuriyeti..
Dilimiz Türkce..
Bunu Kimse Degistiremez..
Bize Hindi Cumhuriyeti Diyenler Kendilerine Baksınlar..!!!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

yerliturkuaz
06.12.2008, 22:31
Biz Türkler çoğu zaman masa başında kaybetmişizdir. Bırakın onu ülkemizde her yer sokğaın başında bir yabancı kelime bulmak mümkün...

Hadi onu bırakın bir çok arkadaşım internette yazışırken veyahut nickinde ingilizce kelimeler bulunmaktadır... Bakın ben bile şimdi nick yazarken yabancı bir kelime kullandım üye adı diyeceğim diye..

Atamız zamanında tüm mal varlığını Türk dil kurumuna bıraktı oda biliyor gerçekleri adam bizim göremediğimiz bir çok gerçeği o zamanlarda görüyor...

İlk önce biz kendi içerimizde bu tür sorunları halledip ondan sonra Turkey kelimesini kaldırmalıyız....

Eğer bir miilletin yok etmek istiyorsanız ilk önce dilini değiştiriniz kuralı işleyecek bu gidişle bunun olmamasını önleyelim ve de Türkçemizi her alanda kullanalım....