PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ONBİNLER UĞURLADI

Abdurrahman 58
08.07.2008, 20:15
Vefatıyla tüm Türkiye´yi şok eden Hasan Doğan´ı son yolculuğuna onbirlerce seveni uğurladı. Siyaset, spor ve sanat dünyası, bu hüzünlü buluşmada yan yanaydı.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

İlk tören Federasyon’da
Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, dün Fatih Camii’nde, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Topkapı’daki aile mezarlığında toprağa verildi. Saat 10.30’da Federasyon Binası’nın önünde düzenlenen törene binlerce kişi akın etti. Törende konuşanlar Doğan’ın, kısa sürede unutulmaz işler yaptığını vurgularken, ani kaybı nedeniyle yaşanan üzüntüyü dile getirdi.

Karanfillerle uğurlandı
TFF binasına Hasan Doğan’ın, üzerinde ‘Unutmayacağız’ yazılı büyük bir posteri asılırken, TFF Bayrağı yarıya indirildi. Federasyon binasında bir de taziye defteri de açıldı. Başta kulüp başkanları olmak üzere cenazeye katılanlar taziye defterine üzüntülerini dile getiren yazılar yazıp, başsağlığı dilediler. Konuşmaların ve duanın ardından, Hasan Doğan’ın naaşı cenaze aracına götürülürken törene katılanlar tabuta karanfiller attı.

Devletin zirvesi toplandı
Hasan Doğan’ın cenaze töreni, spor dünyasının yanında devletin zirvesini de bir araya getirdi. Fatih Camii’ndeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Hayati Yazıcı, Beşir Atalay, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Hilmi Güler, Faruk Nafız Özak, Binali Yıldırım, Kemal Unakıtan, Hüseyin Çelik, Ertuğrul Günay, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Zafer Çağlayan, Murat Başesgioğlu, Kürşad Tüzmen ve Mehmet Şimşek gibi bakanlar katıldı.

‘Baba şefkati göstermişti’
Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, önceki gün hayatını kaybeden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın vefatına çok üzüldüklerini söyledi. Kızılay’ın başlattığı kampanyada kan bağışında bulunan Arda, Hasan Doğan’ın ölümünün tüm Türkiye’yi çok üzdüğünü ifade ederek, “Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 50 gün birlikteydik. Çok büyük bir insandı. Kendisinde bir baba şefkati gördük. Ölümüne inanılmaz derecede üzüldük” diye konuştu. Arda, Doğan’ın ölümünün zamansız olduğunu dile getirerek, “Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah mekanı cennet olur. Ailesine Allah sabır versin. Gerçekten zor bir şey. Bu acıyı biz de paylaşıyoruz. Ama maalesef elden başka bir şey gelmiyor” ifadelerini kullandı.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

><><FANATİK><><

SİVASLILAR.NET AİLESİ OLARAK BÜYÜK BAŞKANA ALLAH'TAN RAHMET KALANLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ...MEKANIN CENNET OLSUN KOCA YÜREKLİ ADAM...

EslemNida
08.07.2008, 20:21
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olur inşallah
Yüce Rabbim ailesine sabırlar versin

yakamozz
08.07.2008, 20:27
Allah'tan rahmet kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.Tüm Türkiye'nin başı saolsun...

gürün_güzeli
08.07.2008, 20:28
alah sabır versin rahmet eylesin...

altuntas58
08.07.2008, 20:36
Merhuma allahtan rahmet diler yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim

SONMEZ
08.07.2008, 20:41
Allah mekanını cennet eylesin inş.

SESSİZ GEMİ

Artık demir alma günü gelmişse zamandan,

Meçhûle giden bir gemi kalkar bu limandan.

Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol;

Sallanmaz o kalkışta ne mendil ne de bir kol.

Rıhtımda kalanlar bu seyâhatten elemli,

Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli,

Bîçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!

Hicranlı hayâtın ne de son mâtemidir bu!

Dünyâda sevilmiş ve seven nâfile bekler;

Bilmez ki giden sevgililer dönmiyecekler.

Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden,

Bir çok seneler geçti; dönen yok seferinden.

Yahya Kemal

Abdurrahman 58
09.07.2008, 22:55
hasan doğan bekle bende geliyorum.............

gürün_güzeli
09.07.2008, 22:56
hasan doğan bekle bende geliyorum.............

ne demek oluyor bu????...............

58memo
09.07.2008, 23:07
serrrkan abi gözünü seveyim yapma öyleeeeeeeeeee................ ...

haythuyt
09.07.2008, 23:20
ARKADASLAR NE TELASA DUSTUNUZZ
SERKANIN SAKA MANASINDA DEDI BEN BILIYORUM
ORTALIGI VELVELEYE VERMEYELIMM

goktan58
09.07.2008, 23:43
mekanı cennet olsun turk futboluna emınım cok guzel hızmet verecektı .....

gürün_güzeli
10.07.2008, 10:32
serkandan ses yok halaa......................... ..:(

58memo
10.07.2008, 12:35
Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun. Simdik ayakta olsaydi iyi bir is cikaracagindan hic süphem olmazdi.

gürün_güzeli
10.07.2008, 14:15
Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun. Simdik ayakta olsaydi iyi bir is cikaracagindan hic süphem olmazdi.

aynen katılıyorum kardeşim.............

seva
10.07.2008, 19:05
Bu görevinden dolayı değil Allah,a karşı verdiği görevinden dolayı mekanı cennet olsun inş.