PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TOPRAK OLMAK İSTİYORUM...

güleyşa_58
25.07.2008, 21:41
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

İnsan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı.
Toprak olmak istiyorum Allah´ım.
İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar... Her gidişin Sana olduğunu bilsinler...

Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru...
Bülbüller şükrederek şakısınlar seher vakitleri, güllerin koynundan güne merhaba derken... Sevgi için...

Bir ağaç kollarını Sana doğru açsın benden, dua ederken kollarım olsun... Sonbaharda sarı yaprakları süzülerek düşsün üzerime, benimle toprak olmak için, "ben" olmak için...

Kışın kar örtsün üzerimi, yalnız kalayım kendimle... Sonra içime ilham ettiğin kardelenlerle Sana doğru yöneleyim. (ki duruşum da Sana doğrudur)... Kardelenlerim baharı müjdelesin insanlara... Umut için...

Bahar´da... Yeni güller için, gül olur mu hiç bülbülsüz; bülbül için bahar gelir mi yağmursuz; "yağmur" için, yağmur yağar mı duasız; dua için ve hiçbir şey olmaz rızansız; rızan için...

Bir söğüt fidanı dursun ilkin üzerimde... Sonra söğüt fidanının duası bir küçük ağaçcık...Ve bir gün söğüdümün gölgesinde dinlensin dünya... Ve bir millet uyansın; utangaç, başı yerde, gönlü fezanın derinliklerinde ve söğüdümün gölgesinde Senin davan için... Davan ki davamdır...

Yanında Kevser pınarları aksın şırıl şırıl, ben de Kevser selinde coşmuş ve Sana doğru yönelmiş bir avuç toprak... Cennetinde...

EROL ŞAHİN

kasparix
25.07.2008, 23:43
bende 4 elementten su olmak istiyorum...topraga hayat ,, hayata anlam olmak istiyorum....ve bu yuzden toprağa düşen sudan halkolunmuş insanlar içinden bir insan olmak istiyorum....

yakamozz
28.07.2008, 14:22
Cehennemde ateş yoktur herkes dünyadan ateşini alır oraya götürür,götürecek ateşin zaten çok fazla o yüzden geç olmadan ölüm kapına dayanmadan orada senin yanmanı engelleyecek suları hazırla...

Esengül
21.08.2008, 20:00
EBU TURAP ---- >>> Toprağın Atası

HZ. ALİ Efendimiz İçin Kullanılmıştır.

ALLAH ım Gönlümüzün Toprak Olmasını Nasip Eylesin.

seva
21.08.2008, 23:07
Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru...
Bülbüller şükrederek şakısınlar seher vakitleri, güllerin koynundan güne merhaba derken... Sevgi için...

sibelYILMAZ
22.08.2008, 08:06
YÜREĞİNE SAĞLIK...ALLAHIM O'NDAN ÖTEYE KOYMASIN BİZİ TOPRAKTAN YARATTIĞI GİBİ TOPRAKTAN BİTMEYİDE NASİP EYLESİN İNŞALLAH...

haythuyt
22.08.2008, 08:18
YUREGINIZE SAGLIK........................ ...................

mertveilkeli
22.08.2008, 18:02
doğdukki öleceğiz
toprağa gireceğiz
merhameti bırakman
dünyadan göçeceğiz

aciz ane şaiir lik ruhuna sahip olduğum için bir dörtlüklede ben katıldım toprak kadar samimi içten dost yok bilelim bunu

yiğidoturan
22.08.2008, 18:36
emeğine sağlık çok güzel olmuş

TAŞ OLSAYDIM ERİRDİM TOPRAK İDİM DAYANDIM