PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizimkiler Hep Batıl şeylermiş.en Iyi Rüya Seninkiymiş!

ayparcam
14.08.2008, 08:55
Bir Yahudi ile bir Hıristiyan ve bir Müslüman arkadaş olmuşlardı; yolda para buldular, onunla helva yaptılar.
Ama,şimdi erkendir, dediler; yarın yeriz, sonra zaten pek az.
Helvayı, tatlı uykuyu rahat uyuyan yer.
Onların maksatları Müslümana yedirmemekti.
Ama Müslüman gece yarısı kalktı.
Uyku ne gezer onda; âşık ve yoksun zavallı.
Uyku ne zaman olsa uyunurdedi ve bütün helvayı temizce yedi.
Hıristiyan sabah üzeri kalktı, Isa gökten indi beni göklere çekti dedi.
Yahudi, Musa da beni cennetlerde dolaştırdı; oradaki acayip şeyleri seyrettirdi,dedi.
Müslüman dedi ki: Bana da Hazreti Muhammed (S.A.) geldi ve şöyle dedi: Zavallı Müslüman! Onların birini Isa semanın dördüncü katına çıkardı, öteki Musa cennetlerde dolaştırdı, sen de zavallı yoksun, bari kalk da helvayı yemeye bak! O öyle buyurunca, ben de kalktım helvayı temizledim.
Yol arkadaşları dediler ki: Vallahi en iyi rüya senin gördüğün rüya imiş.
Bizimkiler hep hayal ve batıl şeylermiş.

Şimdi bu hikâyeden ne koku aldın; bu kıssadan ne hisse kaptın?

Nihayet niçin demiyorsun ki, tam vakittir, madem ki siz bağa gidiyorsunuz, ben de kalkayım bal ve ilâç içeyim.

alıntı-şemsi tebrizi-Konuşmalar

AhMeTTuRaN90
14.08.2008, 09:13
Bir Yahudi ile bir Hıristiyan ve bir Müslüman arkadaş olmuşlardı; yolda para buldular, onunla helva yaptılar.
Ama,şimdi erkendir, dediler; yarın yeriz, sonra zaten pek az.
Helvayı, tatlı uykuyu rahat uyuyan yer.
Onların maksatları Müslümana yedirmemekti.
Ama Müslüman gece yarısı kalktı.
Uyku ne gezer onda; âşık ve yoksun zavallı.
Uyku ne zaman olsa uyunurdedi ve bütün helvayı temizce yedi.
Hıristiyan sabah üzeri kalktı, Isa gökten indi beni göklere çekti dedi.
Yahudi, Musa da beni cennetlerde dolaştırdı; oradaki acayip şeyleri seyrettirdi,dedi.
Müslüman dedi ki: Bana da Hazreti Muhammed (S.A.) geldi ve şöyle dedi: Zavallı Müslüman! Onların birini Isa semanın dördüncü katına çıkardı, öteki Musa cennetlerde dolaştırdı, sen de zavallı yoksun, bari kalk da helvayı yemeye bak! O öyle buyurunca, ben de kalktım helvayı temizledim.
Yol arkadaşları dediler ki: Vallahi en iyi rüya senin gördüğün rüya imiş.
Bizimkiler hep hayal ve batıl şeylermiş.

Şimdi bu hikâyeden ne koku aldın; bu kıssadan ne hisse kaptın?

Nihayet niçin demiyorsun ki, tam vakittir, madem ki siz bağa gidiyorsunuz, ben de kalkayım bal ve ilâç içeyim.

alıntı-şemsi tebrizi-Konuşmalar

Paylasım ıcın tsk bunu bana bır amca anlatmıştı..