PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : silmeden içmeyin...


kronik
16.08.2008, 02:46
silmeden içmeyin...

--------------------------------------------------------------------------------

Doç.Dr.Osman Genç Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Kınıklı-Denizli Tıp laboratuarı Fordwerke'den tıbbi haber..

Kısa süre önce bir kadın son derece önemsenmeyen bir sebepten dolayı hayatını kaybetmiştir. '' SEBEP!.....

Hayatını kaybeden kadın Genfer Gölü'nde piknikteyken, bir kutu içeceği (Fanta,Kola,Bira vs.)Kutusundan içti.

Pazartesi günü Lozan'daki CHUV'ye sevk edildi ve Çarşamba günü vefat etti. Otopsi sonucu LEPTOSPİROZ fulgurante'den olduğu anlaşıldı. Tekneye bardak götürmemişti ve içeceği direkt kutudan içmişti. Kutular kontrol edildiğinde, kutularda fare urini (idrari) bulunduğu, yani Lepto spiros ile kirlendiği ortaya çıktı. Muhtemelen kadın, kutunun ÜSTÜNÜ TEMİZLEMEDEN AĞZINA GÖTÜRÜP İÇMİŞTİ... Kutunun üstüne Fare urini bulaşmış ve kurumuş ki bunlar zehirli maddeler içermektedir, bu da Leptosiproz'u ortaya çıkaran Leptospiras içerir. Bu kutular fare bulunan depolarda muhafaza edilir ve temizlenmeden Pazar'a surulur. Kutular satın alındıktan sonra buzdolabına konulm adan önce bulaşık deterjanı ile özenle temizlenmeli . İspanya'da INMETRO tarafından yapılan bir araştırma sonucunda, kutular tuvaletlerden daha da fazla kirlidir!!!

Çolaklı
30.08.2008, 21:52
Hijyen konusunda oldukça titizim ; bazen kuıtudan direkt olarak meşrubatları hepimizin içtiği oluyor hiç böyle bir olayı düşünmemiştim çok ilginç ve igrenç.Bizi aydınlattiğınız için sağolun.