PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atatürk Genci misiniz?

kronik
20.08.2008, 12:55
Atatürk Genci misiniz?

--------------------------------------------------------------------------------

Türk olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorsanız,
Hürriyet ve istiklal karakteriniz ise,
Milletin ve büyük ecdadımızın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkı ile yaratılmış bir kişi iseniz.
Çocukluğunuzdan bu güne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatınızın her safhasını yakından tanıyanlarca bu aşkınız biliniyorsa,
Size göre bir milletle şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması mutlaka o milletin hürriyet ve istiklaline sahip olmasına bağlı ise,
Buna çok ehemmiyet veriyor ve bu özelliklerin kendinizde varlığını iddia edebilmek için milletin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas biliyorsanız,
Yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmanız gerekiyorsa,
Milli bağımsızlık sizce bir hayat meselesi ise,
Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet gereğinden olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ediyorsanız,
Ancak milletimizi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanı iseniz,
Birinci vazifenizin, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olduğuna inanıyorsanız,
En olumsuz ahval ve şerâit içinde dahi, Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmak için göreve atılmaktan kaçınmayacak iseniz,
Türk ulusunu muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkartacak yol ve yöntemleri biliyorsanız,
Hayatta en hakiki mürşit olarak akıl, bilim ve fen yolunuzu aydınlatıyorsa,
Aklınız, sağlınız, iradeniz ve sevdikleriniz dışındaki hiç bir şeyi kaybetmekten korkmuyorsanız,
Gerçekleştirmek istediğiniz hayaller başkalarına delilik gibi geliyorsa,
Muhtaç olduğunuz kudreti damarlarınızdaki asil kanda bulabiliyorsanız,

SİZ BİR ATATÜRK GENCİSİNİZ...

Kaptan-58
20.08.2008, 12:58
çok eksiklerimiz var.. Allah'ım sen yüreğimizdeki vatan sevdasını dahada arttır..

tatli-dilli
20.08.2008, 12:59
mekani cennet olmustur insallah, ben kim ne derse desin saygiyla aniyor dua ediyorum...

mutluyum gururluyum türk olmaktan, atatürkcü olmaktan, müslüman olmaktan...

gürün_güzeli
20.08.2008, 14:44
Türk'üm.Doğruyum.............. .....................Ben Atatürk'ün çocuğuyum...

yasinsahins
20.08.2008, 15:16
ben atatürk genci değilim ne olacak

gürün_güzeli
20.08.2008, 15:22

ne mi olcak??:......................

Arif Coşkun
20.08.2008, 21:02

Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlarının tutum, davranış ve söylemlerinde ortaya çıkan tanımlamalar tabiî ki Atatürk’ü anlatmamıştır, anlatamamıştır. Ve de anlamamışlardır. Ne de Atatürk onların anladığı şekildeki bir Atatürk’tür.
Tekrar ifade edilirse Atatürk’ü anlamamız için Atatürk’ü okumamız gerekir. Ayrıca İslamî söylemlerde, Müslümanlığın literatürünü kullanarak siyaset yapan kurumlar veya bu tip düşünceye destek olanlar Osmanlı’nın son yıllarını, özellikle 1839 Tanzimat Fermanı ve 30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes sözleşmesine kadar geçen tarihsel süreci okumaları gerekir. Böylece de 19 Mayıs 1919 Kurtuluş Mücadelesi’nin başladığı ve Cumhuriyet’in kurulduğu ve gelişmesini tamamladığı, Lozan’daki azınlıkların isteklerini ve sonra yapılanları daha iyi anlayacaklardır.
“Bir zamanlar gelir beni unutmak ve unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana karşı olanlar olabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir” Demiştir.
Bu sözü söyleyen genç, yaşından genç olduğun anlaşılıyor.Her ne maksatla bu cümleyi kullandın bilmiyorum ama, tarihini bilerek ve anlayarak okumuş olsaydın eminimki bu cümleyi kullanmazdın! Sizi bu tutuma getiren sizi bu talihsiz sözü kullanma noktasına getiren her kesimi kınıyorum. Bence çok büyük saygısızlık.

sandalli
20.08.2008, 21:14
Biz ilkokuldan üniversitiye kadar 17 yil boyunca Atatürk ilke ve inkilaplarini ders olarak okuduk, anlayan anladi, anlamayan anlamadi, Atatürkün yaptiklarini kimse inkar edemez, Onu elestirmek haddime degil, sonsuz saygim var, her türkünde saygisi olmasi lazim ama herkes Atatürkcü olmak zorunda degil.

kasparix
20.08.2008, 21:15
kendilerini atatürkün cemaati atatürküde şeyhleri gibi gören insanlardan sözde laıklığın kalesi olan guruplardan statukocu guruhlardan değilim nede neferiyim...
ATATURKUN TURKLUĞE HIZET FILAMASINI ALIP MİLLİ MANEVİ DEĞERLERLE HARMANLAYIP GÜNÜMÜZÜN GEREKLİLİĞİ İLE EN ÇAĞDAŞ VE DEMOKRATİK SEKİLDE YASAMAAYA YASATMAYA VE YÜCELTMEYE AND İÇMİŞ AYDIN OKUYAN ÖZDE LAIK TÜRK İSLAM NEFERİYİM...ATATURK GENCI OLABILMEK ONUN EMANETİ ESERİNE YAPILAN HIZMETTİR.TÜRK İSLAM DEVLETİ TÜRKİYE CUMHURIYETİMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIMIZDAN KORUYARAK LAYIK OLDUĞU ÇAGDAŞ UYGARLIK TACINI GEYDİREBİLMEKDİR..ESSAH SAHIP ÇIKMA BOYLE OLMALIDIR DA...ATATURKU 70 80 SENE ÖNCESİYLE ARAYAN İLERİ GERİ KAFA ZİHNİYETTE DEĞİL ONUN İLKELERİNİ YASATMA VE YUCELTMEYE AND IÇMİŞ HÜR BEYİNLERLE MÜMKÜNDÜR...

4Eylul
20.08.2008, 21:24
Atatürk genciyim demediyse bu kişi suç bunun değildir. Bugün Atatürkçülük adı altında kendi inanç ve isteklerini yaşatmak isteyen insanlarındır bu suç. Bence ilk öncelik onları kınamak gerekir. Atatürkçülük bugünki bildiğimiz Atatürkçülükten ibaret olsaydı eminim ki Atatürk 31 Ekim 1919 da Sütçü İmam'ın kolunu kestirirdi. Yada ne bileyim Nine Hatunlarımızı cepheden kovardı. Bugünkü Atatürkçüler kendilerine cephe yaptıkları yerlerde Nine Hatunlara el uzatıp Sütçü İmam ları hiçe sayıyorlar. Başka neler yazabiliriz ki. ..............

Ben atatürk genci değilim.
Ben Türk genciyim.
Atatürkte Türk gencidir.
Ne mutlu türküm diyene diye boşuna demiştir.

ofgurleyuk78
10.11.2008, 17:37
Atatürk Genci olmayanın ne işi var TÜRKİYE de.
Ne mutlu Türküm diyene, Ne Mutlu Atatürkçü olana.

Arif Coşkun
10.11.2008, 17:49
Biz ilkokuldan üniversitiye kadar 17 yil boyunca Atatürk ilke ve inkilaplarini ders olarak okuduk, anlayan anladi, anlamayan anlamadi, Atatürkün yaptiklarini kimse inkar edemez, Onu elestirmek haddime degil, sonsuz saygim var, her türkünde saygisi olmasi lazim ama herkes Atatürkcü olmak zorunda degil.

Ne olmak zorunda peki ?
Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı acaba bu genç ne olmak zorunda bırakılacağını hiç düşündümü dersin?

Divriği_Mursal
10.11.2008, 17:58
Suç Atatürk'teki bu insanlar için uğraşmış..Cumhuriyetin temellerinin Sivas'ta atıldığına inanamıyorum...

Kibrisli
10.11.2008, 18:29
Suç Atatürk'teki bu insanlar için uğraşmış..Cumhuriyetin temellerinin Sivas'ta atıldığına inanamıyorum...

Yoo yılmak yok, kimseyi dışlamak yok. Kendini Atatürk genci olarak saymayan insanları da Atatürk genci yapacak olan bizleriz. Sivas'ta bu hamur kesinlikle var, er geç herkes doğru yolu bulacak, bunu bizle sağlayacağız sevgili dostlar.

Saygılar....

sandalli
10.11.2008, 20:05
Ne olmak zorunda peki ?
Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı acaba bu genç ne olmak zorunda bırakılacağını hiç düşündümü dersin?

Ben,insanlarin özgürce düsüncelerini yansitabilmesi taraftariyim. Yani düsünce özgürlügü. Atatürke minnettarim ve rahmetle aniyorum.

sandalli
10.11.2008, 20:11
Atatürk Genci olmayanın ne işi var TÜRKİYE de.
Ne mutlu Türküm diyene, Ne Mutlu Atatürkçü olana.
Hosgörü cok önemli, sizin gibi düsünmeyene gösterilen hosgörü gercek hosgörüdür. Insanlari dislamak cok yanlis. Ben bu ülke icin askerlik yaptim, vergi ödedim ve simdi Almanya da yasiyorum yada yasamak zorundayim ama vatanimi ve milletimi cok seviyorum. Ayrimcilik yapmayalim lütfen.

Arif Coşkun
10.11.2008, 21:01
Sağa sola bakıyorum, gazete, kitap, dergi okuyorum; Atatürk'e saldırı, taşlama, yergi, eleştiriden geçilmiyor; anlıyorum ki Atatürk büyük suç işlemiş....

Niçin...?
Çünkü dünya görüşünde, evrene bakış felsefesinde ideolojik içeriğinde 'Aydınlanma'yı yeğlemiş; Atatürk, 'Akıl inançtan, bilim dinden bağımsızdır' demiş.

A benim canım Mustafa Kemal'im uygarlığın ışığına neden yüzünü dönersin? İran'a bak, Suudi Arabistan'a bak!... Bırakaydın, bağnazlığın dipsiz kuyusunun batan dolabında dönenseydik. En büyük suçunu "GERÇEK YOL GÖSTERİCİ BİLİMDİR" diyerek işledin.

Atatürk suçlu...
"Vatanın bağrına düşman dayamışsa hançerini" Gazi Paşa görmezlikten geleydi;

"İngiliz muhibbi" olaydı, "Amerikan mandacılığı" na sarılaydı;
"Ya istiklal ya ölüm" deyip ortalığa atılarak pişmiş aşa neden soğuk su kattı?

Atatürk suçlu...
Osmanlı, Sevr Antlaşması'nı kuzu kuzu imzalamışken bizlere Konya Ovası yetmez miydi?
Denizi zaten sevmeyiz, dağların gerisine çekilip bozkırda otururduk.
Eloğlu vatanın minarelerine çan takar,
bizim cami yaptırma dernekleri de Haymana bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırırdı.

Nemize gerek İstiklal Savaşı?
Nemize gerek İzmir, Aydın, Edirne, Çanakkale, İstanbul?
Nemize gerek Lozan, a Mustafa Kemal Paşa?

Atatürk suçlu...
Sevgili Mustafa Kemal, kadın hakları senin neyine?
Bak, şimdilerde genç kızımız başına türban takarken sana da verip veriştiriyor. Yurttaşlık Yasası çıkardın, erkek karısını iki sözcükle boşayamıyor;
ama kadın kara çarşafa girip sana beddua ediyor.
Hukuk devrimini neden yaptın Kemal'im?

Atatürk suçlu...
Çünkü cumhuriyeti ilan etti.
Haydi padişah efendimize kıydı, hilafete neden dokundu?
Laik devletten daha büyük günah olur mu şu dar-ı dünyada Gazi Kemal'im?..
Atatürk suçlu...
Osmanlı'nın cengâverliğinden bizi soyutladı;
1923'ten bu güne "Yurtta barış, dünyada barış" diye yaşamak erkekliğimizi öldürmedi mi?

Biz korkak mıyız a Gazi Paşa?
Savaşçılıktan nasıl vazgeçeriz?
Senin en büyük suçun barışçılık değil mi?

Atatürk suçlu...
Çünkü 1923'te kurulan cumhuriyete 1925'te başkaldıran Şeyh Sait 'e el sürmeyecekti;
hilafetçi Said-i Nursi 'yi başkente buyur edip devletin başına oturtacaktı.
On bir yıl süren savaşlardan sonra temelini attığı devleti,
İngiliz işbirlikçisi şeyhlere, aşiret reislerine, seyyitlere lokma lokma sunarak, parça parça edecekti.
benim Mustafa Kemal Paşam,
ayaklanmalara karşı neden beyaz teslim bayrağını çekmedin de üstlerine yürüdün?

Atatürk suçlu...
Öyle bir cumhuriyet kurmuş ki, bir türlü yıkılmıyor.
21'inci yüzyıla yaklaşıyoruz, devleti Amerika'ya teslim edemedik, parçalayamadık;
bu yüzden Gazi'ye çok kızıyoruz,
cumhuriyetin harcını sağlam karmış diye öfkeleniyoruz.

Atatürk suçlu...
Yetmiş yıl önce bağımsız bir cumhuriyet kurmuş, bize bırakmış;
yarım yüzyıldan beri laik cumhuriyeti çağdaş demokrasiye yakışır bir düzeye getiremedik;
bu yüzden öfkelendikçe yarım yüzyıl öncesine dönerek Atatürk'e veriştiriyoruz.

Atatürk suçlu...
Çünkü canım Mustafa Kemal, bizim adam olacağımızı sandı, biz cüdam olduk;
başımızı dik tutacağımıza, Ortadoğu'da "süper yabancı devlet" in taşeronluğuna soyunduk;
içimizdeki aşağılık duygusunu Atatürk'ü eleştirerek gidermeye çabalıyoruz.

Şu günde böyle bir şeyi tartışıyor olmak üzüyor beni ancak cevap vermedende olmuyor,Alıntıdır ama isabetli bir yazıdır.Yazanın emeğine sağlık.

Kibrisli
10.11.2008, 21:13
Kimse kimseye elbette fikrini, düşüncesini, ideolojisini empoze edemez, bu insanlığa karşı yapılan bir suçtur geçtim İslam'ı, Atatürkçülüğü.
Bu dönemki Atatürkçüler evet bende bu dönemki Atatürkçülerden kasıt Atatürk'ü anahtarlık gibi görenler, rozet gibi görenler ise 12 eylül Atatürkçüsü Kenan Evren'se bende Atatürkçü değilim o zaman.
Ben ideolojik olarak, yaşam biçimi olarak kendime O'nu rehber edindim, O nasıl mütevazi ve zorlayıcı bir insan değilse, nasıl naciz vücudunun toprak olacağını söylemiş ve benim değil düşüncelerimin peşinden gidin demişse bende onun dediği gibi düşüncelerinin peşinden gitmişimdir ölene kadar da böyle yapıcam, bu dini gereklerimi yapmayacağım anlamına gelmez çünkü ne yazık ki Türkiye'de devamlı karıştırılan şeyi yapmayacağım, Atatürk ve Hz. Muhammed ya da Tanrı, Kemalizm ve din birbiri ile karşılaştırılamayacak şeylerdir, farklı kurvaldalar çünkü birbiri ile alakasız şeyler, namazımı kılarım ama Devletçi ekonomiyi savunur, Laikliğin yok olmaması için elimden geleni yaparım örneğin.

Çok sevdiğim bir hikaye vardır.

Atatürk geri dönmüş, dolmabahçede vefat ettiği yatakta yatıyor kafasını kaldırıyor, dil meselesini naaptınız diyor, "Dil OK'dir Atam" diyorlar, Ekonomi ne durumda diyor "Ne var ne yok özelleştirdik Atam artık serbest piyasa ekonomisi" demişler, neyse böyle gitmiş bunların hiçbirine kızmamış, en sonunda birisi "Atam sen kalkta ben yatam" demiş. Nerden çıktı bu münasebetsiz laf demiş Atatürk "E Atam demişler biz Atatürkçüler böyle deriz." Öylemi demiş Atatürk, O zaman ben Atatürkçü değilim!!!

İşte olmaz ya böyle bir olay olsa heralde Atatürk gerçekten bu cevabı verirdi. O bakımdan burda bir mesajımda dedim, Herkes er geç doğruyu bulacak, bunu biz anlatıcaz, kimseyi zorlamadan, gerçek Atatürkçüler, Kemalistler anlatıcak, ilkeleri 21. Yüzyıla uyarlayıp anlatıcaz, 12 Eylül'cülerin elinden kurtarıp Atatük'ün ideolojisini, tıpkı geçmişteki gibi yine halka vericez.

Saygılarımla...

sivaburs
10.11.2008, 21:13
Sitede yazılanları kaygıyla okudum.Amacım ahkam kesmek değil arkadaşlar ama birkaç cümle eklemek zorunda hissettim kendimi.

Atatürk’ün ülkemiz için neler yaptığını size burada sıralayacak değilim.Zira hemen herkes bunlardan haberdardır.Kişi bazında yaklaşıldığında Atatürk’ün etik olmayan bazı yanlışlar içerisinde olduğunu söyleyebilirsiniz.İçki ve sigara içerdi denilebilir, çapkındı denilebilir, denilebilecek şeyler çoğaltılabilir.Ama unutulmamalıdır ki Atatürk de bir insandı ve şu an sizde de bulunan birtakım yanlışları yapması gayet doğaldır ki bunlar kişisel yanlışlardır ve bu yanlışlar sadece kendine zarar vermiştir, ülkesine değil.Bu insan bizim insanımızdı arkadaşlar, bizden biriydi. Tıpkı Osmanlı Padişahları gibi bizdendi.Onlar içerisinde de yanlışlıklar yapan birçok insan vardı.Ama bu yanlışlar ne Atatürk’ü ne de Padişahlarımızı kötüleme ihtiyacı doğurmamalıdır. Hele şu sıralar ki; milli takımımızın bir milli maçı alıp bayrağımızı dalgalandırması, bir atletimizin bronz bile olsa bir madalya alıp göndere bayrağımızı çektirmesi bile ülke insanını sokaklara döküyorsa, böyle bir devirde yaşıyorsak, geçmişte bu insanların yaptıklarını düşünelim ve lütfen geçmişimize biraz saygılı olalım.Bu eleştirileri yapan arkadaşların, eleştirdikleri insanların devrinde yaşamış olsalardı onların arkasından sonuna kadar gideceklerine inanıyorum.

Atatürk’ü seven ve sevmeyen veya padişahları seven veya sevmeyen diye çekişmeye girmenin olsa olsa düşmanlarımıza faydası olur arkadaşlar, bize değil. Saygılarımla…

Kibrisli
10.11.2008, 21:25
O gençlerin terbiyesizliği, onlarada anlatıcaz Atatürk genci nasıl olur, eğer kendilerini öyle hissediyorlarsa ona göre davranmalılar. bakın elimde benim 1930lardan kalma dergiler var orada gördüğüm gençler işte Atatürk genci, çağımızdada onlar gibi disiplinli, eğitimli bu çağa uygun gençler olmalıyız.

Atatürk'ü kullanıp siyast yapanlar diyorsunuz ama Atatürk bir kurtarıcı olduğu gibi bir siyasi olgu, bir siyasi şahsiyet, kendi yarattığı bir ideolojisi var heraldeki siyaset yaparken ister istemez içinde olacak, ondan ilham alıyoruz çünkü.

Ama ben anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım ve anlatabilmişsem kendi kişisel görüşüm konusunda bu saf amacıma karşı çıkmazsınız heralde:)

Saygılarımla

Arif Coşkun
10.11.2008, 21:32
Olaya tek tip açıdan bakıyorsunuz,
Şimdi Hüsyin Üzmez dini kullandı bir nane yedi diye tüm müslüman insanlarımı karalamak lazım.? O gençler öyle diye neden genel Atatürk sevenlerine mal ediyorsunuz anlamış değilim.
Atatürkü Sevmiyorsanız bari susun planlı ve sistematik saldırılardanda bir vazgeçin, rica ediyorum bu konuda daha fazla gerginliğe neden olmadan görüşler belirtilsin.Heleki bu günde çok üzücü.
Arkadaşımız emek vermiş bir konu açmış onada saygılı olalım.

kronik
10.11.2008, 21:36
Bakın sonbahar hanım,
Olaya tek tip açıdan bakıyorsunuz,
Şimdi Hüsyin Üzmez dini kullandı bir nane yedi diye tüm müslüman insanlarımı karalamak lazım.? O gençler öyle diye neden genel Atatürk sevenlerine mal ediyorsunuz anlamış değilim.
Atatürkü Sevmiyorsanız bari susun planlı ve sistematik saldırılardanda bir vazgeçin, rica ediyorum bu konuda daha fazla gerginliğe neden olmadan görüşler belirtilsin.Heleki bu günde çok üzücü.
Arkadaşımız emek vermiş bir konu açmış onada saygılı olalım.
Abim ben bu konuyu açalı aylarrrrr oldu saygısızlık da yok siz devam edin heycanlı oluyor :D

Arif Coşkun
10.11.2008, 22:00
Burada papatya falı açılmamış,ki "Seviyor" " Sevmiyor" yorumları yapalım,
Ben, bu ülkeyi o şartlardan bu duruma getiren bir büyüğe bir öndere bir eşsiz insana "sevmiyorum" demeyi küçümsemeyi kusura bakmayın ama saygısızlık olarak algılarım. Sevmiyorsanızda içinizden söyleyin bari, sevenler tepki vermesin.
Atattürk'ü sevmemek: Cumhuriyeti sevmemektir,
Atatürk'ü sevmemek: Onun ilkelerini inkar etmektir,
Atatürkü sevmemek: Geriye adım atmak bağnazlık demektir,
Atatürk'ü sevmemek: Cumhuriyeti istememektir.

Atatürük'ü sevmek onun bedeni yapısı değildir, onun fikirleri, onun görüşleri onun kurduğu Cumhuriyettir.

hanım bunları kabullniyorsan "sevme" kardeşim elbetteki Ulu Önderimizin getirdiği kimilerinin araç diye bindiği, indiği bir demokrasimiz var
sende bin sende in kardeşim kim ne diyecek... buyurun...bakalım kolay gelsin...

yerliturkuaz
10.11.2008, 22:10
Cahil kafalar bulunduğu sürece geçmişi yaşamak ileriye bakamamk normaldir eğerki bazı kafaların ısrarla Ab'ye girme girişimleri bizi başarıya değil tam tersine yoksulluğun birebir içersine atacaktır....

Yüzyıllar boyunca Avrupa bizim yazdığımız kitaplarla ders gördü oysa şimdi biz onların yazdıklarıyla ders görüyoruz...

Atamız bize bu yolda bir çizgi çizdi oysaki biz onun yaptıklarını geliştirmek bi yana hep aynı çişzgide tuttuk biz bunu yaparken Avrupa ve diğer gelişmiş ülkeler bizi yün kere bin kere geçti!

Ben bu şekilde Atatürk genci değilim!

Ben Atamızın hep ileriye bakan hep yüksek tutan hedefleri olan o büyük Atatürk genciyim!

sonbahar5803
10.11.2008, 22:13
Lafları ısrarla ve kasıtlı olarak başka yönlere çekmeye çalışanlara söyleyecek sözüm yoktur!

Mesajlarımı sildim.

Selametle.

Sivasprensi
10.11.2008, 22:15

siteye üye oluyosun güzel hosgeldın daha kendını tanıtmamıssın sadece tek bı mesaj yazmıssın oda ınsanları bırbırıne düsürmeye yeter tek bı cümle kurmussun kımse hıc bıseye mecbur dııl ama yazıklar olsun dıyorum sadece

tatli-dilli
14.02.2009, 11:32
Ata'min yasadigi dönemde yasamayi cok isterdim,
o ruhu o milliyetciligi birligi tatmak isterdim,
gerektigi yerde memleketim icin ölmeyi
bana emreden bir atam olurdu hic degilse,
özü sözü bir, bir liderimiz olurdu,
evet ben atatürkcüyüm,
ve atatürk genciyim,
bu benim müslüman olmama
ve dinime bagli olmama asla da engel olmadi...