PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SİVASLI ŞAİRLER ANTOLOJİSİ HAZIRLANACAK

FurkaN
07.11.2008, 17:11
KERİM ÖZBEKLER
AYDIN YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ
DENETLEME KURULU ÜYESİ
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

Sivas'ta bulunan şairler ''Sivas Şairleri Antolojisi'' hazırlamak için faaliyete geçtiler, bu konudaki duyuruları aşağıdaki şekilde;

Yiğidolar Diyarı Sivaslı Şairler Gurubu olarak SİVASLI ŞAİRLER-Güldeste- Antoloji Kitabı çıkarmayı düşünüyoruz.
40 ve üzerinde (Sivaslı) , (Sivasta yaşayan) , (Sivasta yaşamış) şair dostları davet ediyoruz.
Matbaa ve yayınevleri ile bu konuda temas halindeyiz.
Konu: Sevgi,doga,aşk,vatan,birlik,ka rdeşlik milli ve manevi konulu Gurbet,hasret,özlem ve umut konularını içeren şiirlerden oluşacaktır.
Not:Siyasi,ırk,mezhep,bölücülü k gibi konular içeren şiirler kesinlikle Antoloji kitabında yayınlanmayacaktır.Şiirler serbest vezin ve hece ölçülü yazılmış her ikiside olabilir.

A) Her şair dosta özgeçmiş kısmı ile birlikte beşer (-5-) sayfa ayırmayı düşünüyoruz. Beş sayfaya sığacak sayıda şiir kullanacağız. (Değişebilir)
B) 200 sayfa ve üzeri bir antoloji şiir kitabı düşünüyoruz.
C) Elimizden geldiği kadar hatasız ve estetik tarzda bir antoloji şiir kitabı yayımlatmayı düşünüyoruz.
D) 1000 kitap-Her katılımcı şair dosta onar (-10-) şiir kitabı vermeyi planlıyoruz. Kalan şiir kitaplarının gelirini Sivas Engelliler derneğine bağışlamayı planlıyoruz.(500-600 civarı kitap)
E) Masrafları şair dostların ortak karşılaması gerekmektedir. Yaklaşık 50-60 ytl gibi tahmini bir meblağ.(Kesin değil)
Video,sesli şiirler yaparak her antoloji kitabına birer adet eklemeyi planlıyoruz.Ek bir maliyet getirecektir.Maliyet durumu netleşince bilgilendirilecektir.
F) Katılımcı dostlardan birer adet fotoğraf, özgeçmiş yazısı ve kalan dört sayfalık şiir.(Katılımcı şair dostlarına göre şiir sayıların düzenlemesi yapılacaktır)
G) Bekir Alim-Bilal Karaman-İlkay Coşkun-Rıfat Kaya antoloji şiir kitabının çıkartılmasından sorumludur.
H) Şair dostların katılımını bekliyoruz.
İ) Şu an ücret talebimiz yoktur. Son aşamada, netleşince ücret talebinde bulunacağız.
j) Antoloji Kitabının isim [[[[SİVASLI ŞAİRLER Güldeste))) Antoloji Kitabı olarak düşünüyoruz.
k) Cd ortamında vidyo şiirler,sesli şiirler,resimli şiirlerle beraber renkli bir antoloji kitabı düşünüyoruz.
L) Her şair şiirlerini gönderirken kendi hazırladıgı MP3 sesli şiir Video veya Slayt çalışması varsa şiirleriyle birlikte gönderebilir.Şayet kendi sesiyle hazırladıgı sesli MP3,slat ve video yoksa bizler tarafından hazırlanıp CD ortamında sesli ve görüntülü olarak Her şairden birer adet video ortamında bulunması saglanacaktır.

ŞİİRLERİ GÖNDERECEGİNİZ İLETİŞİM ADRESİ

Bekir ALİM
TLF.05365214981
sultansehirli_58@hotmail.com
alim47@hotmail.com

İlkay ÇOŞKUN
05464984762
ilkaycoskunmeteor@hotmail.com

Not: Şiirleri ve tanıtım yazısı hazır olan şairlerimiz Antoloji üzerinden Bekir ALİM ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]) ve İlkay ÇOŞKUN- ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]) Adresine gönderebilirler.

İsim yazdırmanızı bekliyoruz sevgili dostlar.Önerileriniz bizim için önemlidir.
Selam ve saygılarımızı sunarız.

Katılımcılar Hakkında Detaylar (Kitabımızda yer alan üyelerimiz)

1-Bekir Alim (Yayın kurulu üyesi-Tasnif-şiir seslendirme-video slayt)
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

2-Bilal Karaman(Yayın kurulu üyesi-Yayınevi bağlantısı)

3-İlkay Coşkun(Yayın kurulu üyesi-Tasnif-koordinasyon)

4-Rıfat Kaya(Yayın kurulu üyesi-Yayınevi bağlantısı)

5-Kenan Bilgac(Yayın kurulu üyesi)

6- Yusuf Bal (Yayın kurulu üyesi-Slayt şiir hazırlama)

KERİM ÖZBEKLER
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR
E MAİL.kerimozbekler@gmail.com

leblebi82
07.11.2008, 17:21
Bu benim aklıma gelen bir projeydi ama benden önce davranmışlar. :)
Yalnız benim projemde temel farklılıklar var. İnşallah başarılı olurlar.

lepoet's
10.04.2009, 12:09
Aklına esen kitap çıkarıp şair oluyor. Şimdide ne olduğu bilinmeyen şaircikler tarafından Sivaslı şairler antolojisi hazırlanacakmış. E güzel kardeşlerim bu konuda en büyük ve en ciddi çalışmayı Sayın Alim Yıldız hocamız zaten yaptı lütfen komik olmayın. Bırakın bu işleri ve kendinizi piyasaya şair olarak tanıtmayın. Zaten piyasa ağzına kadar şairciklerle dolu sizde ortada dolaşıp insanları şiirden tiksindirmeyin. Şair olmak ne kadarmış bu memlekette. Yeter artık. Rahat bırakın şiir severleri. Yazdığınız şiirleri pardon karalamaları ilköğretimde okuyan çocuklar rahatlıkla yazabilir. Lütfen şiire biraz saygınız varsa şiir yazmayı bırakın işinize bakın bu sözüm tüm tertip komitesindeki şairciklere. Saygı ve sevgiyle esenkalın...

yazdıklarınız şiirse benim bu yazdığımda şiirdir...

al götür
dedim beni
şiir’in çıldırttığı
beynimin erimeye başladığı
saatlerde…
duyulmaz çığlıklarım
onlar duymuyorlar
-neyi duydular ki-
anla
maya çalış
sana
anlamsız geleni
al götür
yüreğinin
okyanuslarında
terk et beni

belleğimi çürüten
durağan zamanlar
sonrası
ses
sis
karartı
lar ardında
beliren elinde tırpan
siyah pelerinli
bir durma çoğalan korku
neden
siz değil
akrep
ve
yelkovan savaşımda
dar
alan
zamanlar
da kırılan ümit...

insanlar bir et yığını
kuram,kurgu,düş dağı
her şeyi bildim
buldum
der
oysa önünü göremeyecek
kadar kör!

hep içimde olan
yalnızlığımı
yırtarak gelen
şiirim
intihar düşüncesinde ki sevgilim
eskil aşklarım
birde kendi küllerim…

seva
12.04.2009, 22:13
SİVASLI ŞAİRLER ANTOLOJİSİ hazırlananlara başarılar dilerim..