PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UYAN EY GÖZLERİM !!

MeLody58
26.11.2008, 14:05
Nedir bu dünya koşuşturması?Nereye kadar gidecek bilemiyorum.Bugün bizim olan şeyler yarın uçup gidecek;bunu hepimiz biliyoruz.Peki neden bu herşeyi parçalarcasına peşinden koşulan dünya hevesi.Halbuki zaman o kadar hızlı geçiyorki;artık asırlar kısa geliyor.Bu kısacık ömürde sadece maddiyat düşünmek niye?Niye birbirimizi kırıyoruz?Neden ibadet ve ubudiyetlerimizi tam olarak yerine getiremiyoruz?Neden nurlu İslam yolu varken biz başka yol arıyoruz.

Osmanlı Devleti'nde İstanbul'da senede bir-iki suç olayı görülürken günümüzde yüzbinlerce olay oluyor.Ama neden?Biz kimin torunlarıyız;hiç düşünmüyoruz.Biz yüce bir ahlakla,tek düşüncesi Din-i Celil-i İslam'ı yaymak olan kişilerin torunları değilmiyiz.Peki neden kendi kültürümüz dışında tüm kültürleri benimsiyoruz?Neden gençlerimiz rock-punk kültürü gibi bizimle hiç alakası olmayan ve sonu sadece hüsran olan akımların peşinde sürükleniyorlar.İşte burda en önemli soru ailelere;hiç yüreğiniz sızlamıyor mu?Hiç Allah korkusu duymuyor musunuz?Onlar gençtir yaşasınlar hayatlarını diyorsunuz.Ama o genç dimağlar çürüyüp gidiyor.Geriye sadece dünya hayatına kapılmış insanlar meydana çıkıyor.

Öyle bir devirdeyizki arkadaşlar arasında zina yapmamış olanlara ters gözle bakılıyor.Namaz kılanlara "takunyacı" deniliyor.Halbuki onların ecdadları ne mübarek zatlardı.Bilmiyorlar;anlatıyor uz dinlemeyip kulak arkası yapıyorlar;"Ya İbrahim yapma gözünü seveyim iki günlük dünyada bırak zevk sefa sürelim".Sürün kardeşim sürün.Ama nereye kadar?En sonunda kara toprak ve acı bir son...

fatoş_yvz
26.11.2008, 14:15
«|Ďєη'(qєѕ)i'z|»:
hayatta ilk ciddiyetimdi senin aşkın,
yalan yaşadığım sevdalar üzerine ilk defa inanmıştım.
ilk defa güvenip yollarına canımı adamıştım.
tek sefer de olsa şans gülmüştü yüzüme, sevinçten haykırmıştım,
bu ilk deyip sonsuzluğu için Allah!a yalvarmıştım.
gündüzler geceye bağlandığında,yalnızlığın beni sardığında,
yuvamızı hayal edip kendime sarılmıştım..
ben sen biz olmuştuk gerisine yoktu aldanışım..

meğer her yaşadığımız yalanmış,hepsi benim kuruntularım...

şimdi başka kapıya sarıl derken ki lafını aldım önüme,
yürüyorum korkmadan sensizliğe,
seninleyken yaşadığım yalanların üstüne,
başka birini bulupta avutmak yok benim gibi yürekte,
bizim gibiler değer verir her kişiye,
o yürekki seni katmıştı ömrüne.....
anladınmı? sahtelikle kervanın dönmediğini, o zavallı yüreğinde.....!!!

sevdama yalan diyenlerin sevdamı ölçmeye yüreği yetseydi,üç kuruşluk insanlarla gününü gün etmezdi..geçmiş gözüne örnek,yüreğine bellek olsunnn..!!!
inşallah birgün sende yürekli olursun...!!