PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HAVUÇ,CEVİZ VE TARÇININ DAYANILMAZ BİRLİKTELİĞİ

kronik
21.12.2008, 19:22
HAVUÇLU ,CEVİZLİ KEK
MALZEMELER
3 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
yarım su bardağı süt
yarım su bardağı ceviz içi
1 su bardağı havuç
1 çay kaşığı tarçın
1 paket vanilin
1 paket kabartma tozu

Yapılışı:

3 yumurtayı bir geniş bir kaba kırıp bir su bardağı şeker ekliyoruz. Karışım beyaz oluncaya kadar mikser ile karıştıralım. Daha sonradiğer malzemelerin tümünü ekleyelim.
Yeteri kadar karıştırdıktan sonra yağlı kağıt serdiğimiz kek kalıbının içine boşaltalım.Önceden ısıttığınız 160 derece fırına koyalım. Pişme süresi 45 dk kadardır. Afiyet olsun!
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

tatli-dilli
21.12.2008, 19:32
ellerine saglik ablacim, kesin bununda tadi muhtesemdir...

EyüphanAydın
21.12.2008, 19:44
Yok yok ablacım :) Sİz hiç yarışmaya felan girmediniz mi ?

Sivaslılar.net adına Yemek Yarışmasına girseniz harika olur.Olmadı tatlı yarışması :D

kronik
21.12.2008, 19:51
Yok yok ablacım :) Sİz hiç yarışmaya felan girmediniz mi ?

Sivaslılar.net adına Yemek Yarışmasına girseniz harika olur.Olmadı tatlı yarışması :D
yemekteyiz prıoğramının ADANA ayağına katılayım dedim MERSİN den yarışmacı olmadığından yani talep olmadığından olmadı ADANA dan sonra TRABZON a geçeceklermiş kısmet artık bakalım

Melankolia
21.12.2008, 20:07
Ay İnşallah olurda sizi Görürüz:D Bu Arada qüzele benzioo:)

kronik
21.12.2008, 20:13
Ay İnşallah olurda sizi Görürüz:D Bu Arada qüzele benzioo:)
kısmet be gülşahım hoş gerçi onların hepsini ben kovarım tekme tokat ama bilemiyorum bakalım ilerleyen günlerde neler olur

sandalli
21.12.2008, 20:22
Iste bu harika, sen mi yaptin bunlari, ellerine saglik, pes yani.

Melankolia
21.12.2008, 20:45
kısmet be gülşahım hoş gerçi onların hepsini ben kovarım tekme tokat ama bilemiyorum bakalım ilerleyen günlerde neler olur

:D Haftanın 1.si secilmesende Gönlümüzün Birincisisin:D:D:D

bebişler
22.12.2008, 17:16
yengem canım benim gel yanıma da burada gir yarışmaya...........özledim seni vallaha burnumda tütüyorsun.............