PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben Ne Biçim Bir Müslümanım ?

HaZaN
22.12.2008, 11:20
Ben Ne Biçim Bir Müslümanım ?‏

İyi bir Müslüman mıyım?.. Kesinlikle değilim...

İyi bir Müslüman zaten kendisine iyi demez. Ben onlardan değilim. Gerçekten iyi Müslüman olmadığım için böyle konuşuyorum.

Bin türlü rezalet, zillet, esaret, hakaret altında keyfime bakıyorum. Yazıklar olsun bana!

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi çayı, akşam taamı... Bunları hiç atlattığım yok. Peki, İslâmî vazifelerimi hakkıyla yapabiliyor muyum? Heyhat!.. Efsus ki efsus...

Arada bir kırlara piknik yapmaya bile gidiyorum. Bende vicdan olsaydı, İslâm’a böylesine saldırıldığı, Müslümanların böylesine ezildiği bir zamanda gezip tozmayı, piknik yapmayı nefsime haram ederdim.

Namaz kılıyorum ama nasıl? Hakkını vererek, dosdoğru bir şekilde eda edebiliyor muyum?.. Hayır hayır, kendimi aldatmayayım. Ben iyi bir Müslüman olsaydım, namazı böyle kılmazdım.

Her gün bir yazı kaleme alıp gazeteye gönderiyorum. Bu küçücük hizmet yeterli midir? Bu yazılar acaba gerçekten hizmet midir?

Ben iyi bir Müslüman olsaydım Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Şarkî Türkistan’da ve daha nice yerde Müslüman kardeşlerimin mâruz kaldığı zulüm, işkence, çileler karşısında kahrımdan yataklara düşmem, kendimi yerden yere atmam gerekmez miydi? Vah vah, tüh tüh demekle iş biter mi?

İyi Müslüman olsam gülebilir miydim? Asla!.. Hep hüzünlü olmam, sık sık bir kenara çekilip göz yaşı dökmem gerekmez miydi?

İzzet-i nefs diye bir şey tutturmuş gidiyoruz. İslâm’ın, Ümmet’in izzetine saldırılırken bizim nefsimizin izzetinin ne kıymeti olur? Batsın böyle nefsanî izzetler!..

Bu gece bermutad tok yatacağım. Acaba bizim mahallede aç yatan biri var mı? Belki de vardır. O halde ben ne biçim Müslümanım?

Yaşım ilerledi, ölüm yaklaşıyor. Büyük yolculuk için azık topluyor muyum? Bu konuda gereken hazırlıkları yapmıyor, azık toplamıyorsam ben ne biçim Müslümanım?

Üzerimde hakları olan, kendilerine bilerek veya bilmeyerek kötülük yapmış, zarar vermiş olduğum, üzdüğüm kimselerle niçin helalleşmiyorum? Bu halimle ben ne biçim Müslümanım?

Niçin hâlâ şu fâni dünyaya dönüğüm?

Niçin “kârdan ziyandan geçtim, dükkânım yağma olsun!..” diye bağıramıyorum?

Benim sevgili din ve iman kardeşlerim, size karışmam ama ben kendime soruyorum: Bu halimle ne biçim bir Müslümanım?

Eyvah bana, vah bana, yazıklar olsun bana, hezar efsus bana...

Mehmet Şevket Eygi

MeLody58
22.12.2008, 11:27
İyi Müslüman olsam gülebilir miydim? Asla!.. Hep hüzünlü olmam, sık sık bir kenara çekilip göz yaşı dökmem gerekmez miydi?

:(

ebubekir çakmak
22.12.2008, 11:36
eywallah kardeşim güzel bi çalışma olmuş allah razı olsun

sibelYILMAZ
22.12.2008, 11:43
emeğine sağlık çok manidar ve güzel bir paylaşım Allah razı olsun......

HaZaN
22.12.2008, 13:18
aminnnn cümlemizden inşALLAH (cc) okuyan gözleriniz dert görmesin .

sonbahar5803
22.12.2008, 20:51
Mehmet Şevket Eygi söylerse güzel söyler.

Bizimle paylaştığın için tşk.

seva
22.12.2008, 23:52
Okurken aklıma Dursun Ali Erzincanlı Abimizin bi şiiri geldi:

...
Böyle olmamalıydım,
Kelimeler Taif'i taşıyınca kulaklarıma
Daha yüzüme çarpmadan Taif rüzgarı,
Taşların izi çıkmalıydı yüzümde.
Uhud anılırken, dişlerine sızı düşmeliydi.
Haremde bir ikindi vakti
Kem gözler çevrilince sana
Ve vefasız eller uzanınca yakana
İçim daralmalı, nefesim kesilmeliydi.
...

Sanal58Ct
02.01.2009, 12:39
Paylaşımın İçin Allah Razı Olsun
Hak Teala Hakikati Yaşamayı Cümlemize Nasip Etsin

MeLody58
02.01.2009, 12:40
ALLAHIM BEN NE BİÇİM BİR MÜSLÜMANIM

FİLİSTİNLİ KARDEŞİM ORDA AGLARKEN BEN NASIL GÜLERİM :(:(:(

ÖZÜR DİLERİZ FİLİSTİNLİ KARDEŞİM UNUTTUK SİZLERİ KENDİ ÇIKARLARIMIZ KENDİ MUTLULUGUMUZZ BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YIL YAŞADIN DEDİK SUSTUK ÖZÜR DİLERİZ GÜZEL FİLİSLİNTİ KIZ ÖZÜR DİLERİZ :(
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] NOLUR BU LİNKE BAKIN ARKADAŞLAR ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM UNUTMAYALIM ONLARI LÜTFEN :(

seva
02.01.2009, 14:34

ÖZÜR DİLERİZ FİLİSTİNLİ KARDEŞİM UNUTTUK SİZLERİ KENDİ ÇIKARLARIMIZ KENDİ MUTLULUGUMUZZ BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YIL YAŞADIN DEDİK SUSTUK ÖZÜR DİLERİZ GÜZEL FİLİSLİNTİ KIZ ÖZÜR DİLERİZ :(
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] NOLUR BU LİNKE BAKIN ARKADAŞLAR ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM UNUTMAYALIM ONLARI LÜTFEN :(
kanal7 de izledim gerçekten çok güzeldi tekrar izleme firsatı verdiğin için tşk ederim. kardeşim...

Dilsad Hatun
02.01.2009, 16:44
Ben iyi bir Müslüman olsaydım Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Şarkî Türkistan’da ve daha nice yerde Müslüman kardeşlerimin mâruz kaldığı zulüm, işkence, çileler karşısında kahrımdan yataklara düşmem, kendimi yerden yere atmam gerekmez miydi? Vah vah, tüh tüh demekle iş biter mi?

Allah razi olsun hemserim , kendimize gelmemiz icin cok guzel bir yazi ...

sonbahar5803
02.01.2009, 19:06

Kanal 7 haberi izlerim genelde. Bunu da izlerken ailece mahvolduk, gözyaşlarımızı tutamadık.

Rabbim bizlere aynı acıları yaşatmasın.

MeLody58
03.01.2009, 13:27
Gözümün önünden hiç gitmiyorki hepimiz çok üzüldük dualarımın gönüllerimiz onlarla rabbim yardımcıları olsun

barikat58
03.01.2009, 19:34
bizler iki cami arasında kalmış müslümanlarız
batının sevdasına unuttuk gerçek dostları
unuttuk iki server peygamberimin ümmetlerini
bizim gazımız bitmiş fitil yanıyor farkında değiliz

seva
04.01.2009, 11:42
Gözümün önünden hiç gitmiyorki hepimiz çok üzüldük dualarımın gönüllerimiz onlarla rabbim yardımcıları olsun

Aminnnn..

Allah yardım edecek..

Allah zülüm edenleri karşılıksız bırakmaz...

seheresma
04.01.2009, 12:34
offfffffffff offffffffffff ((((((((((((((allahim artik bitsin bu müslüman kardeslerimizin agitlari ne olur , ne olur tut ellerini onlarin daha fazla canlari yanmadan cikar onlari bu atesli savas dünyasindan ne olur allahim sana yalvariyoruz ))))))))))))AMIN

altuntas58
04.01.2009, 13:00