PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BAKLALI ENGİNAR

kronik
16.04.2009, 16:07
5-6 tane enginar
1 baş soğan
yarım kilo iç bakla (iç zarları soyulmuş)
2-3 kaşık zeytinyağı
tuz
1 bardak kaynamış su
2 limon (bir tanesi enginarları ovmak için bir tanesi de üzeri için )

Hazırlanması:
soyup çanak kısımlarını ulaştığımız enginarları limon ile ovup tuzlu suyun içinde bekletiyoruz
bu arada baklaların içini çıkardıktan sonra iç zarlarını da soyup eniginarları tencereye diziyoruz ortalarına iç baklaları yerleştip soğanı doğruyoruz üzerine zeytinyağını tuzunu ekleyip bir bardak kaynar su ,le baklalar yumşayana kadar pişiriyoruz .Tencerede soğutup soğuduktan sonra servis tabağına alıyoruz afiyet olsun
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

MeLody58
16.04.2009, 16:18
tesekkür ederim güzel görünüyor ( ama ben sevmiyorum enginar )

Melankolia
16.04.2009, 16:22
ßende enginarı sevmıoyrm ama ablacım Sende mantar kurabıyenn tarifi warmı ben qecen yaptım bıraz olmamıstı:(

Kardelencicegi
16.04.2009, 16:23
Emegine Saglik, Paylasim icin tsk Kronick.
Bende deneyecegim bunu ins.

Yemek yapmam gerek simdi.......

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

kronik
16.04.2009, 16:25
tesekkür ederim güzel görünüyor ( ama ben sevmiyorum enginar )
Enginar : Kandaki üre ve kolesterolü düşürür. İdrar söktürür. Kandaki şeker miktarını ayarlar. Damar sertliği ve kalp hastalıklarını önler. Böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olur. Prostat, meme ve rahim ağzı kanserine karşı iyi gelir. Enginarın içinde bulunan Silymarin maddesinin, hücrelerin hasar görmesini engellediğine işaret eden araştırmacılar, ayrıca Silymarin maddesinin, prostat, meme ve rahim ağzı kanserini önleme konusunda da etkili olduğunu belirtti. Ayrıca karaciğer hastalıklarında karaciğerin yenilenmesinde çok ektili olduğu,Enginarın içinde, fiber, magnezyum, folate ve C vitamini bulunduğu, bu sebzeyi bol miktarda tüketenlerin, bulundukları yaşın daha altında gösterdikleri saptanmıştır

halen sevmemekte kararlımısın ?

MeLody58
16.04.2009, 16:52
Enginar : Kandaki üre ve kolesterolü düşürür. İdrar söktürür. Kandaki şeker miktarını ayarlar. Damar sertliği ve kalp hastalıklarını önler. Böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olur. Prostat, meme ve rahim ağzı kanserine karşı iyi gelir. Enginarın içinde bulunan Silymarin maddesinin, hücrelerin hasar görmesini engellediğine işaret eden araştırmacılar, ayrıca Silymarin maddesinin, prostat, meme ve rahim ağzı kanserini önleme konusunda da etkili olduğunu belirtti. Ayrıca karaciğer hastalıklarında karaciğerin yenilenmesinde çok ektili olduğu,Enginarın içinde, fiber, magnezyum, folate ve C vitamini bulunduğu, bu sebzeyi bol miktarda tüketenlerin, bulundukları yaşın daha altında gösterdikleri saptanmıştır

halen sevmemekte kararlımısın ?

seviyorum artık tamam abla :D :)

beCo
16.04.2009, 18:21
no doctor yes enginar :)))

seva
16.04.2009, 18:36
güzel yemek enginarla hiç yemek yemedim ama anneme deyim bi yapsın :D

bebişler
20.04.2009, 21:03
yenge bu yemeği senin yaptığına inanmıyorum:((((((((((

MeLody58
21.04.2009, 05:07
yenge bu yemeği senin yaptığına inanmıyorum:((((((((((

kronick ablamda daha ne maharetler var yemek yapmanın ustası o :rolleyes:

HaZaN
21.04.2009, 11:43
Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler kronick bacım bende hiç yemedim ama senin bu tarifi gördükten sonra deniyecem.