PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Masalda Yaşamalısın?

seva
21.04.2009, 13:31
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Kız: Bir masal kahramanı olsaydın, Pamuk Prenses olurdun... Çünkü ne kadar zor durumda kalırsan kal mutlaka bir çıkış yolu arıyor ve buluyorsun. En kötü koşullarda bile mutlu olacak bir şeyler yaratıyor, bu arada insanlara yardım etmeyi de asla unutmuyorsun. Etrafı toplayıp düzenliyor, sürprizler yaparak yakınlarını mutlu ediyorsun. Ayrıca çok güzelsin ama bununla övünmüyorsun. Seni çok daha mutlu edecek bir şeyler olmasını bekliyor, ama sabırsızlık da etmiyorsun. Eğer bu masal uyumana yetmediyse hemen ardından Rapunzel ya da Yüz Yıl Uyuyan Güzel masallarını ziyaret edebilirsin. Erkek: Bir masal kahramanı olsaydın, Pamuk Prenses masalının prensi olurdun. Çünkü rüyalarını gerçekleştirmek için elinden geleni yapıyor ve hiç vazgeçmiyorsun. Bekliyor, sabrediyor, çaba harcıyor ve sonunda ödüllendirilmeyi hak ediyorsun. Haksızlıklar karşısında öfkeleniyor ama öfkeyle hareket etmiyorsun. Planlı, programlı ve düzenlisin.Ama herşeyin çalışmak olmadığını da biliyorsun. Oynamak, arkadaşlarla sohbet etmek gibi şeyleri de ihmal etmiyorsun. Bu masal kesmedi diyorsan Hansel ve Gretel’in öykülerine konuk olabilirsin.

tipki beni anlattı :D

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Kardelencicegi
21.04.2009, 15:05
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

Kül Kedisi
Kız: Bir masal kahramanı olsaydın, Kül Kedisi olurdun.
Çünkü yeteneklerini göstermekte biraz çekingensin.
Bir şeyin üzerinde iyice çalışmadan, düşünmeden başkalarına anlatmıyorsun.
Kolay kolay kimseden yardım almıyorsun.
Her şeyi tek başına yapmak istiyorsun.
Sonunda başarılı oluyorsun ve her şeyi tek başına yaptığın için çok gurur duyuyorsun.
Ama yardım almadığın için her şey senin için biraz daha zor ve yorucu oluyor.
Başkalarından yardım istemeyi de öğrenmelisin.
Kül Kedisi’ni sevmediysen Kibritçi Kız masalında zaman geçirebilirsin.
Erkek: Bir masal kahramanı olsaydın, Kül Kedisi’ndeki prens olurdun.
Sorunlarını çözmek için yaratıcı çözümler buluyorsun.
Hiç kimsenin denemediği şeyleri denemek ve keşfetmek senin için çok önemli.
Hep yeni şeyler yapmak istiyor ve bunun için bazen gereğinden fazla çaba sarf ediyorsun.
Ama başarılı olduğunda gururla herkese “işte bunu ben yaptım” demeye bayılıyorsun. Büyüdüğünde bu özelliğin yaratıcı işler yapmana çok yardımcı olacak. Kül Kedisi’nin prensi olmak istemiyorsan rahatlıkla Fareli Köyün Kavalcısı olabilirsin. . .

Gercek payi var. Kendi isimi kendim yaparim ben....

SAWAS
21.04.2009, 15:07
Masal a gerek yok .Biz zaten öyle güzel bir memlekette yasıyoruzki,öyle ilginç bir memlekette yasıyoruzki masallar bile artık ilginç gelmiyor...

Mobius
05.05.2009, 19:58
Hangi masalda yaşamamız gerekiyor bilemiyorum ama bizimkisi Anderson masalları gibi...ya da Alice Harikalar Diyarında...

Klimasuyu
05.05.2009, 20:01
robin hood.......................... .....

sivaslı fd
05.05.2009, 20:03
Benim hayatım masal zaten... İsterseniz sizede bir rol verebilirim...

Mobius
05.05.2009, 20:26
Sevgili FD... o zaman tiyatora yapın..insanı insana insanla ve insanca anlatan tek görsel sanat...hepimize rol verin birlikte oynayalım..

seva
06.05.2009, 14:08
Pamuk Prenses gerçekten bana yakıştıran testlere tşk ediyoroum :D