PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meslek liselerinin Önü Açılmalı mı ?

Veli Bircan
30.06.2009, 01:57
Sizce Meslek liselerine Uygulanan Katsayı Adaletsizliği Kalkmalı mı ?

Meslek Liselerinin Önü Açılmalı mı ?

Neden Açılmalı ?

Neden Açılmamalı ?

65serdal58
30.06.2009, 02:00
açılmalı tabi....
imam hatipler uğruna meslek liselerini mahvettier...
bu adaletsizlik kalkar bigün inşallah

saol kardeşim duyarlılığın için

Veli Bircan
30.06.2009, 02:01
Ülkemiz Eğitiminin Acı Bir Gerçeğidir Meslek Liseleri Meselesi....Eğitimdeki Adaletsizliğin bir Numaralı Örneğidir...Kesinlikle Açılması Lazım

65serdal58
30.06.2009, 02:05
siyasetciler imam hatipten uzak dursalardı;bu mağduriyet doğmayacaktı...

allah hepsinin belasını versin...

yok imam-hatipler bizim arka bahçemizdir lafları yaktı meslek liselileri....

yeriniz yok sizin bu dünyada siyasetçiler....

isim vermeye gerek yok...bilen biliyor........

betüs58
30.06.2009, 02:11
yorumlara katilmioyrumm bi müslmann ülkesii icin nasii böle yorumlar yapioliorr utaniyorumm gercekten ben almanyda yasioyrum burda dogdumm burda büyüdm ve de 7 yasindan beri kapaliyim lise bitiridm ve okula basladigim ilk günden ber takarim örtümü almnalar taktirr ediolar beni yhaa siz???:(ben suan meslekte yapiorum hemde saglikk bölümünde en azindan almanyada cikip biu halimle bi pskolog veya doktor polabilirm ama kendii ülkem icin aynii sözlerii ne yazikki sarfedemiyecegim..:(

ayhh ben yanlis anlamisim herhadee sorry:$

qio
30.06.2009, 03:22
Metin bu betüşle ne yapacağız :)

Klimasuyu
30.06.2009, 03:24
yorumlara katilmioyrumm bi müslmann ülkesii icin nasii böle yorumlar yapioliorr utaniyorumm gercekten ben almanyda yasioyrum burda dogdumm burda büyüdm ve de 7 yasindan beri kapaliyim lise bitiridm ve okula basladigim ilk günden ber takarim örtümü almnalar taktirr ediolar beni yhaa siz???:(ben suan meslekte yapiorum hemde saglikk bölümünde en azindan almanyada cikip biu halimle bi pskolog veya doktor polabilirm ama kendii ülkem icin aynii sözlerii ne yazikki sarfedemiyecegim..:(

ayhh ben yanlis anlamisim herhadee sorry:$

...........................

Metin bu betüşle ne yapacağız :)

valla bende bilmiyorum kardeşim:confused::)

Ertugrul
30.06.2009, 03:39
İmam Hatip Liseleride dahil olmak üzere bütün Meslek Liselerinin Üniversite Sınavlarına aynı şartlarda katılmaları hak ve hakkaniyet açısından şarttır. 90'lı yılların bulanık günlerinde çıkartılan kesintisiz eğitim kanununda, ilki 1999 yılında uygulanan kat sayı adaletsizliğininde biran önce değişmesi gerekiyor.

qio
30.06.2009, 08:31
Haklısınız İmam hatip'ten oxford'a direk geçiş yapılmalı burda bi adaletsizlik var. !

LaEdri
30.06.2009, 10:55
Sırf İmam-Hatiplerin önünü kapatmayı mantıklı(!) göstermek için meslek liselerinin önünü de kapattılar..Yahu korkmayın meslek liselerinde Arapça,Tefsir,Kuran,Siyer dersleri yok,üstelik başları kapalı da değil..
Şu durumda Fen Liseliler sözel bölümlere giderse puanı kırılmalı,A.Öğretmen Lisesi öğrencilerine öğretmenlik dışı tercihlerinde puanları kırılmalı..Ama kırılmıyor..

besyo_cu
30.06.2009, 11:14
Önü açılması gereken sadece Meslek Liselier değil ki maalesef Türk Eğitim sistemi kökten değişmesi gerek. Meslek lisesi , Düz liseler , İmam Hatip liseleri ve Üniversiteler bunların hepsinin kenıne özel büyük sorunları var.

Sadece Meslek lisesi olarak değerlendırmek devede kulak kalır gibi bişey...

altuntas58
30.06.2009, 12:01
Bence milli eğitim sistemi köklü bir değişik görmelidir her zaman avrupaya özeniriz meslek liseleri konusunda avrupa bizden çok ilerde avrupada meslek liselerine çok büyük destek veriyorlar bizde önü kapatılıyor neye hizmet ediyoruz anlamak mümkün değil

gercekci58
30.06.2009, 12:35
açılmalı derken bu iktidarla mı???
satılmasında açılması kalsın

Cley
30.06.2009, 12:55
Haklısınız İmam hatip'ten oxford'a direk geçiş yapılmalı burda bi adaletsizlik var. !

Yalçın kardeşim İmam hatipe karşı bu nefretinizin sebebi nedir. Siz çalıştınız fazla puan aldınız da İHL liler mi engel oldu. Yüreği yeten zekasına güvenen aynı şartlarda girer sınava hakeden kazanır. İHL li senin ayagına 10 kilo taş bağlayalım düz liseli sen serbestsin hadi yarışın demek mi adalet. İnsaf İnsaf İnsaf...

açılmalı derken bu iktidarla mı???
satılmasında açılması kalsın

Bu iktidar uğraşıyor açılmasına muhalefet karşı çıkıyor.Siz başka ülkede mi yaşıyorsunuz Türkiyede mi?

gercekci58
30.06.2009, 13:12
ikitidarın amacı meslek liselerinin açılması yada açılmaması değil zira iktidar eğer bu ülkede iktisadi kalkınmayı istese idi vatanın büyük kar yapan kurumlarını birer birer müslüman düşmanı israil ve onun ayak işlerini yapanlara satmaz idi.
meslek liseleri ile imam hatip liseleri aynı kulvar dahilinde bulunduğundan dolayı imam hatip liselerinin dolayısıyla meslek liselerinin öünü açmayı planlıyor
bunun sebebide dini kendi tekelinde bulunduran ve imam hatipleri tamamen cemaat tarikat elemanlarıyla bezemiş olan akp kendi alt takımını tamamen kurarak ülkeye daha da hakim olabilmek ve ülkeyi daha da kafasına göre kullanmak için bunu uygulamaya çalışıyor

Cley
30.06.2009, 13:15
ikitidarın amacı meslek liselerinin açılması yada açılmaması değil zira iktidar eğer bu ülkede iktisadi kalkınmayı istese idi vatanın büyük kar yapan kurumlarını birer birer müslüman düşmanı israil ve onun ayak işlerini yapanlara satmaz idi.
meslek liseleri ile imam hatip liseleri aynı kulvar dahilinde bulunduğundan dolayı imam hatip liselerinin dolayısıyla meslek liselerinin öünü açmayı planlıyor
bunun sebebide dini kendi tekelinde bulunduran ve imam hatipleri tamamen cemaat tarikat elemanlarıyla bezemiş olan akp kendi alt takımını tamamen kurarak ülkeye daha da hakim olabilmek ve ülkeyi daha da kafasına göre kullanmak için bunu uygulamaya çalışıyor

İHL lerin önünü açmadan %47 alıyorsa bir de açsa ne olur demek istiyorsun yani. haklısın o zaman % 70 filan olabilir

gercekci58
30.06.2009, 13:31
öncelikle benim yapmış olduğum yorumlara cevap verme hakkını kendinizde hissettiğiniz ve karşılığında sen ben niteliği taşıyan saygısızca verdiğiniz bu cevabı kayla bile almıyorum
sebebine gelince; benim yazmış olduğunuz gibi bir durum aklımdan dahi geçmedi tabir-i caizse sırf cevap vereyim üste çıkayım niteliği taşıyan bir cin fikirlilikten başka hiç birşey değil
eğitimsiz cahil toplumlar, kendi gibi davranan(özünde hiç alakası bile olmayan) her canlıya sempati besler ve oy verir
fakat eğitim almış bağımsız düşünen ve kendi değil önce yaşadığı toplumun menfaatlerini ön planda gören insanlar ise bu düşünce doğrultusunda hareket eden insanlara sempati besler ve oy verir ki evrensel olarak doğru(doğruluk değişir fakat burada gerçekçi bir doğruluk söz konusu) olanda zaten budur

Cley
30.06.2009, 13:41
öncelikle benim yapmış olduğum yorumlara cevap verme hakkını kendinizde hissettiğiniz ve karşılığında sen ben niteliği taşıyan saygısızca verdiğiniz bu cevabı kayla bile almıyorum
sebebine gelince; benim yazmış olduğunuz gibi bir durum aklımdan dahi geçmedi tabir-i caizse sırf cevap vereyim üste çıkayım niteliği taşıyan bir cin fikirlilikten başka hiç birşey değil
eğitimsiz cahil toplumlar, kendi gibi davranan(özünde hiç alakası bile olmayan) her canlıya sempati besler ve oy verir
fakat eğitim almış bağımsız düşünen ve kendi değil önce yaşadığı toplumun menfaatlerini ön planda gören insanlar ise bu düşünce doğrultusunda hareket eden insanlara sempati besler ve oy verir ki evrensel olarak doğru(doğruluk değişir fakat burada gerçekçi bir doğruluk söz konusu) olanda zaten budur

O zaman yorumlarınızın altına cevap vermesini istediğiniz kişileri yazınız.

Yorumlarınızı az daha düşünerek yazarsanız karşınızdakinin cin fikirliliğini ortadan kaldırırsınız. Yorumunuz anlatmak istediğiniz gibi anlaşılır

Türkiyedeki insanların % 47 si eğitimsiz ve cahil mi oluyor ?

betüs58
30.06.2009, 13:58
bu sitede herkes herkesinn yorumu hakkinda bi yorumm verebilir bosuna alinti diye bi kutu koymamislar oraya.o yüzden sizi kayla bile almiyorum gibi tabirler dogruu deili bence...saygii cercevesii icinde konusmakk gerekirr..hükümetii elestirirkende sarfettiginiz veya saredeceginiz cümlelerii sarfetmeden bi kere diil 30 kere düsünün bence.Ne olursa olsun TÜRKIYE CUMHURIYETININ hükümeti taktir edilmesede saygii duyulacak!

65serdal58
30.06.2009, 14:35
siyasetciler utansın....

imam hatipler bizim arka bahçemizdir diyen siyasetçiler.....

allah bin belanızı versin....

sizin yapamadığınızı bazen beğenilmeyen darbeci cunta yaptı....

binlerce imam-hatiplinin kanına girdiniz...

ondan bütün meslek liseliler çekti....

utanın utanın

Veli Bircan
01.07.2009, 01:19
Meslek Liselerinin Önü Açılmalı mı ?

Evet Açılmalı 9 100,00%
Hayır Açılmamalı 0 0%

qio
01.07.2009, 01:28
Yalçın kardeşim İmam hatipe karşı bu nefretinizin sebebi nedir. Siz çalıştınız fazla puan aldınız da İHL liler mi engel oldu. Yüreği yeten zekasına güvenen aynı şartlarda girer sınava hakeden kazanır. İHL li senin ayagına 10 kilo taş bağlayalım düz liseli sen serbestsin hadi yarışın demek mi adalet. İnsaf İnsaf İnsaf...

Bu iktidar uğraşıyor açılmasına muhalefet karşı çıkıyor.Siz başka ülkede mi yaşıyorsunuz Türkiyede mi?

Bir zihniyette art niyet sezersem o zihniyette İHL'ler arka bahçemiz diye ayrımcılığa sebebiyet verirse kimse kusura bakmasın sevmemide beklemesin. İHL'dede güzel insanlar mevcuttur , adam gibi adamlara laf söylemek benim haddim değil.

GÖKHAN 58
11.07.2009, 22:42
bence de açılmalı çünkü ünüversiteye dikey geçişte kalktı...

bari meslek liselerinin önü açılsa.....:)
:)
:)

sevdagülü
12.07.2009, 08:02
evet melek lşselerinin önü açılmalı yazık güneh degilmi buralarda egtim gören ögerencilere düz lisede okuyan kardeşlerimizden en az 3 saat daha fazla çalışıyolar ki bi yere gele bilsinler suan imama hatip mezunları ve son sınıf ögrencileri sözel 1 bölümünün en yüksek puanını almaları gerekiyo ki bir yerlere gelsinler adaletsizlik kalksın artık bu ara İHL ye tepkili olanları anlamıyorum ben inanıyorumki çok mükememl insanlar yetişti ve yetişmekte bu okularda ben bu egtim sistemini anlayamıyorum zatende her neyse katsayıdan çekilen bu eziyet bitsin artıkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Pusula_58
12.07.2009, 08:21
Eğitim sistemimiz temelden bozuk,
Meslek liselerinde çocukların kişisel beceri ve durumlarında göre değil puanına göre seçtiriliyor, bu çok yalnış bir tutum.
Mesela, elektroniğe ilgisi becerisi olan gidip başka dalda okumaya zorlanıyor. Buda öğrencilerin başarı duırumunu çok etkiliyor.

Elbetteki meslek liseleirnin önü açılmalı.

SarkiSLa`
20.07.2009, 16:42
ÖnceLikLe SeLamLar.

Evet MesLek LiSeLerinin Önü Açilmali. Bende Bir MesLek Lisesi, Öğrencisiyim. Bu Devletin Tornaciyada, Sucuyada, Öğretmenede, Çöpçüyede İhtiyaci Var. Liseler Arasindaki AyricaLiği, Anlayamiyorum Cok Saçma. Abim İmam Hatip LiSesi, Mezunudur. Gerçekten Cok Engeller Cıktı Önüne ve HaLada Cıkmaya Devam Ediyor. İnşaLLah Bu Saatten Sonra, Meslek Liselerinin Önünü Dahada Kısmayip, Acarlar. En Azindan Benim Gibi ArkadaşLara Faydasi OLur. Teşekkürler...

Salim58
20.07.2009, 17:49
açılsa tabiki güzel olur inşallah açılır

CrSivaslim58
20.07.2009, 19:11
Yaww tabıkı ınsanlar çok zor ış buluyor.
Ve Meslek liselerinin Önü Açılmalı;)

FurkaN
20.07.2009, 23:07
Yaww tabıkı ınsanlar çok zor ış buluyor.
Ve Meslek liselerinin Önü Açılmalı;)

:D :D Bencede Semih.... :)

sinan-58
20.07.2009, 23:08
tek hayır diyen benim ben meslek lisesi öğrencisiyim eğer üniversitede bize kendi bölümümüz için ek puan gelmeyecekse biz nie meslek lisesine gidelim düz liseye giderdik biz seçimimizi erken yaptık biraz daha dönmek olmamalı eğer biz üni de kendi bölümümüzü seçerken ek puan gelmezse haksızlık olur

ofgurleyuk78
07.09.2009, 15:56
Benim anlamadığım Meslek Liselerinin önü açık mı, kapalı mı?. Önü kapalı ise meslek liselerine niye bu kadar insan gidip te sonradan feryat ediyor. Önümüz kapalı diye ağlıyor. İnsan öğretmen olmak isterse Öğretmen Liselerine, Din adamı olmak istiyorsa İmam Hatip Okullarına; Sanatkar olmak isterse Endüstri meslek liselerine, kayıt yaptırır ve buralarla ilgili bir fakülteye giderse artı puan alır. Bu mu önü kapalı olmak. Eğer önü kapalı ise gitme be kardeşim.

ayten58
07.09.2009, 16:35
bencede meslek liselerinin önü açılmalı hemde hemen çünkü seneye bende kayt olacam
biliyorum inanmıyor hatta gülüyorsunuz ama maalesef gerçekten gideceğim ms lisesine.

Cley
07.09.2009, 16:37
Benim anlamadığım Meslek Liselerinin önü açık mı, kapalı mı?. Önü kapalı ise meslek liselerine niye bu kadar insan gidip te sonradan feryat ediyor. Önümüz kapalı diye ağlıyor. İnsan öğretmen olmak isterse Öğretmen Liselerine, Din adamı olmak istiyorsa İmam Hatip Okullarına; Sanatkar olmak isterse Endüstri meslek liselerine, kayıt yaptırır ve buralarla ilgili bir fakülteye giderse artı puan alır. Bu mu önü kapalı olmak. Eğer önü kapalı ise gitme be kardeşim.

Kimin hangi okula gideceğine de karar verir olmuşsunuz tebrik ederim.

LaEdri
07.09.2009, 16:41

Fen-Edebiyat mezununun öğretmen olması,üniversite mezunu birisinin polis olması da saçma o zaman..!

ayten58
07.09.2009, 16:43
uşah sakin olun şurda ezna bişiy galmadı iftardan soona tartışın daha keyifli olsun nedersiniz.

sevdagülü
09.09.2009, 17:43
ben meslek lisesi mezunuyum feryet figen edişim önümün kapalı olmasına degil adaletsizlige ben imam hatipliyim ben burdan mezunum imam mı omam lazım ben bir bayan olarak bu imkansız din kültürü yada ilahiyatmı okuyum senin üniversite puanlarından haberin varmı en yüksek puanlar bu bölümün gelde feryat etme ben sözelci olrak buralara puanım yetmiyo ama diger sözel bölümlerine puan yetiyo ama tercşh yapamıyorum neden i.h.l liyim diye adaletsizlik degilmi ayrıca ne olur sanki meslek liselerinin önü açılsa kime zararı dokunuyo ha ben söylim şu bir gerçekki geçmişte bir çok iyi bölüme gelenler i.h.l megzunu ve çok basarılı e bu adamlar dini kitabı egriyi dogruyu biraz daha fazla bniliyo buda birilerine fena dokunuyu olsa gerek yazıklar olsun senin gibi bencil kendini bilmez inasnmlara

LaEdri
25.11.2009, 16:06
Katsayıyı kaldıran karar birkaç ay önce alınmıştı.Ancak İstanbul Barosunun açtığı davayla,Danıştay katsayı farkına,yani meslek liseleri ve İmam-Hatiplerin önününün kapanmasına devam dedi bugün.

Ne diyelim,küçücük beyin..

sivaslıgenç
25.11.2009, 16:31

Ne alaka şimdi kimin hangi okula gidip gidemeyeceğine senmı karar veriyorsun?Dediğine kendın inanıyormusun acaba?

goramaz
30.11.2009, 19:17
bin yıl yaşasam yok ün katsayı adaletsziliğini kaldırması için danıştay kararına itiraz edeceği bin yıl aklıma gelmezdi. hey Akp sen nelere kadirsin...

aozdemir
03.12.2009, 20:39
böylesine mantıksız ve bağnazca uygulama dünyanın başka yerinde yoktur sanırım. din düşmanlıkları adamlara her türlü haksızlığı yaptırıyor.

goramaz
04.12.2009, 23:15
dünyada çocuklar daha küçük yaşlarda ilgi ve ihitiyaç testleriyle yeteneklerini geliştirebilecekleri alanlara yönlendirirlirken bizim hala meslek liselerinin katsayılarını tartışıyor olmamız ne acı...

Klimasuyu
04.12.2009, 23:22
Daha bikaç gün öncesine kadar yargının kararlarını saygı duyulmaktan bahseden çok yönlü başbakanımız şimdide yargının kararına diyor ki; "ideolojik"..:)

Yaraabbi hikmetinden sual olunmaz biliyoruz ama sen bu adamı tez zamanda alzheimer hastalığından kurtarda domuz gribi yap..:)

goramaz
04.12.2009, 23:24
Daha bikaç gün öncesine kadar yargının kararlarını saygı duyulmaktan bahseden çok yönlü başbakanımız şimdide yargının kararına diyor ki; "ideolojik"..:)

Yaraabbi hikmetinden sual olunmaz biliyoruz ama sen bu adamı tez zamanda alzheimer hastalığından kurtarda domuz gribi yap..:)

başka bir başlıkta da söylemiştim metincim. eğitim kesinlikle siyasetten uzak tutulmalı..üstte filler tepinirken olan alttaki karıncalara oluyor..

abircan
04.12.2009, 23:32
ALEVİ İMAM HATİP LİSESİ AÇILMASINI VE KATSAYININ KALDIRILMASINI RİCA EDİYORUM
ALEVİ VALİ İSTİYORUM
ALEVİ ŞEF İSTİYORUM
ALEVİ MÜDÜR İSTİYORUM
ALEVİ MÜSTEŞAR İSTİYORUM
ALEVİ DİYANETİ İSTİYORUM
ALEVİ DİYANET BAŞKANI İSTİYORUM
KUBBESİZDE OLSA HERNE ŞEKİLDE İSE ALEVİ İNANÇ MERKEZİ CEM EVİ İSTİYORUM İMARDA
DEVLETTEN 160 BİN DİYANET KADROSUNA KARŞILIK MÜTEVAZİ 10 BİN ALEVİ DEDEYE MAAŞ İSTİYORUM
OKULLARDA ZORUNLU ALEVİ DERSİ İSTİYORUM

Klimasuyu
04.12.2009, 23:34
Çok şey istiyorsun..:)

barikat58
04.12.2009, 23:36
ALEVİ VALİ İSTİYORUM
ALEVİ ŞEF İSTİYORUM
ALEVİ MÜDÜR İSTİYORUM
ALEVİ MÜSTEŞAR İSTİYORUM
ALEVİ DİYANETİ İSTİYORUM
DEVLETTEN 160 BİN DİYANET KADROSUNA KARŞILIK MÜTEVAZİ 10 BİN ALEVİ DEDEYE MAAŞ İSTİYORUM

Sen baya Alev(i)lenmişsin gece gece :rolleyes:

LaEdri
04.12.2009, 23:36
Elbeylili başbakan istiyorum..:)

abircan
04.12.2009, 23:44
Çok şey istiyorsun..:)

İSTEYENİN BİR YÜZÜ VERMEYEN ZENCİTAYYİPİK OLSUN :)

sandalli
05.12.2009, 00:09
ALEVİ VALİ İSTİYORUM
ALEVİ ŞEF İSTİYORUM
ALEVİ MÜDÜR İSTİYORUM
ALEVİ MÜSTEŞAR İSTİYORUM
ALEVİ DİYANETİ İSTİYORUM

Alevi Imam Hatip sana uymaz abircan,
Alevi Dede Hatip iste.
Saka bir yana bazi seyler yapilmali bence de.

goramaz
05.12.2009, 00:12
Alevi Imam Hatip sana uymaz abircan,
Alevi Dede Hatip iste.
Saka bir yana bazi seyler yapilmali bence de.

insan makam sahibi olunca din iman yüzde 90 ihitimalle gidiyor zaten. sunni vali var da ne oluyor. yanına mı yaklaşabiliyoruz sanki..

Abdurrahman 58
05.12.2009, 00:23
ALEVİ VALİ İSTİYORUM
ALEVİ ŞEF İSTİYORUM
ALEVİ MÜDÜR İSTİYORUM
ALEVİ MÜSTEŞAR İSTİYORUM
ALEVİ DİYANETİ İSTİYORUM

din haricindekileri anladıkta.alevilik sanki başka bir dinmiş gibi konuşuyorsunz.

ismail 58
05.12.2009, 00:32
Anayasada ki eğitimdeki fırsat eşitliği ilkesine uyulmalı.

barikat58
14.12.2009, 00:28
Meslek liselerinin önü açılmamalı yoksa uzaya göndereceğimiz füzeleri gönderemez , alacağımız dünya kupalarını alamayız.

aysima58
09.06.2010, 13:21
Sen baya Alev(i)lenmişsin gece gece :rolleyes:

hee barikat abircan kardeşime aslında birde itfaiye eşantiyon olarak istediklerinin yanına eklesek hiçde fena olmaz biliyomusun.