PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cennet Biter mi ?

Kardelencicegi
22.07.2009, 05:41
Cennet Biter mi ?

Cennet te meleklerden birini mahzun gören diğer melekler Allah a giderler Allah ım meleklerden biri mahzundur üzgündür derler..
Allah tabi bilir bunu ama bize anlatmak için böyle söylenir.. neyse..
Allah c.c gidin sorun bakalım melek neden hüzünlüymüş neden mahzunmuş der diğer meleklerde hemen gider sorarlar..
melek şöyle cevap verir ben cennetin tamamını gezmek istiyorum ama gücüm yok yapamıyorum o yüzden üzülüyorum der
( diğer melekler üzülme derler üzülmek sadece cehennemde vardır cennette üzülmek yoktur)

Giderler Allah a Allah ım derler melek cennet i gezmek istermiş o yüzden üzülürmüş..

Allah azze ve celle şöyle cevap verir o meleğe 70 bin kanat verin verdiğiniz her kanada da 70 bin kanat gücü verin ve cennet i gezsin der..
melekler hüzünlü meleğe gereken her şeyi verirler melekte kanatlarını alır ve başlar gezmeye yıllar geçer geze geze ışık hızındamı desek ondan daha hızlı bişey varsa öylemi…

Yıllar sonra yine melek hüzünlüdür…
yine giderler Allah a Allahım melek yine hüzünlüdür
Allah gidin sorun bakalım neden hüzünlüymüş…
giderler sorarlar melek şöyle der ben yıllardır çok hızlı geziyorum ama bitiremedim
Allah a karşı kötü bişeymi yaptım acaba der o yüzden hüzünlüyüm.
Diğer melekler giderler o Allah a olanı biteni söylerler.
Allah ta der ki hayır kötü bişey yapmadı ama şunu bilsin o ebu Bekir e verdiğimiz köşkün daha başından sonuna gidemedi..

Not : anlayana büyük öğütler vardır bu gerçekte..
cennet ne bigünde biter nede yıllarda.
Allah der burda ne sıkılacaksınız ne üzüleceksiniz siz üzüntüyü dünya da alnınızı
secdeye koyarak ödediniz siz fakir doyurdunuz size hüzün gelir mi hiç…
Sonsuz güzellikler vardır..
Ne para vardır nede bir başka şey her şeyin bedava olduğu çarşılar vardır onların
parasını dünya da ödediniz cehennemdekilerin ise kan ile irinden suları vardır
onlar namaz kılmadılar bizi inkar ettiler bize eş koştular onlara büyük azaplar
vardır size üzülme dokunamaz

Salim58
22.07.2009, 06:18
çok güzel bi paylaşım teşekkürler kardeşim ellerine sağlık cenneti kazanmak en büyük başarı bizim için inşallah başaranlardan oluruz cennet hayatı güzelliklerle dolu hadislerden anladığımız kadarıyla ebedi olan cennet nimetleri bitmez tükenmez cennet güzellikleri bizleri bekliyor rabbim inşallah cennetine kabul eder bizi bir sabah kahvaltısı 40 yıl olduğunu duymuştum burda cennet nimetlerinden bahsetmeye kalksak zamanımız buna kafi gelmez yine hadislerden anladığımız en son cennete girene bu dünyanın 3 misli büyüklüğünde bir yer tahsil edilecekmiş bunu düşünsek herşey anlaşılacak galiba

Kardelencicegi
22.07.2009, 08:29
Cennete girebilenlerden olomak dilegiyle Cümlemize ins kardesim.
Rabbim Cehenneneminden korusun Cümle mümin kardeslerimizi.

Salim58
22.07.2009, 08:48
Cennet Hazineleri:

Hadislerde bahsi geçen hazineler de cennetteki muhteşem zenginliği vurgular. Bu zenginliği düşünürken bunun çok kudretli, mülkünün sonu olmayan Allah'ın bir eseri ve tecellisi olduğu, Rabbimiz'in kullarından dilediğine bu nimetleri verdiği unutulmamalıdır. Peygamber Efendimiz (sav) bu gerçeği şu sözleriyle hatırlatmıştır:

Sana, arşın altından, cennet hazinelerinden bir söze delalet edeyim mi? Şöyle dersin: "La havle vela kuvvete İlla Billah" (Allah'tan başka ne men edecek ve ne de yapacak bir kuvvet vardır.) O zaman Allah buyurur ki: "Kulum teslim oldu ve selamet buldu." [Ramuz el-Ehadis-1, s. 166/3]

MİKAİLOGLU
14.11.2009, 00:23
ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN.TEŞEKKÜRLER.