PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SİGARANIN FAYDALARI

Salim58
22.07.2009, 14:12
Türkiye'de ilk Defa Sigaranın Faydaları Bizde

Sigara içeni köpek ısırmaz
çünkü yanında baston taşır

Evine hırsız girmez
çünkü sabahlara kadar öksürür

üzerine sinek konmaz
çünkü buram buram nikotin kokar

Fazla yorulmaz
çünkü yorulunca tıkanacağını bilir

Yürümek için zorlanmaz
çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir

ihtiyarlamaz
çünkü genç yaslarda sevdiklerine kavuşur

Sigara içenlerin ayrıca:

Yüzlerine renk gelir
çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur

Vücutları bir kus gibi hafifler
çünkü ileri donemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları,
sonra da el ve ayakları kesilir..

heartache58
22.07.2009, 14:20
Sigara içenlerin ayrıca:

Yüzlerine renk gelir
çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur :):)

emeğine sağlık abi paylasım için tesekkurler,cok guzel bir yazı.

65serdal58
22.07.2009, 14:32
inadına içeceğim inadına.............:D

ayten58
22.07.2009, 14:57
teşekkür ederim salim kardeş paylaşımın bi harka ama ah birde sigar zıkkımını bıraksak daha bir güzel olacak ama nerdeeeeeee bende o cesaret,sahi sanki bir ara sizde sigarayı bıraktınız gibime geliyor ben biryerde okudum umarım yanılmıyorumdur.ama aha aklıma geldi meret ben bir sigara alayımda geleyim salondan izninile allaha emanet olun tekrar teşekkür ederim.

Salim58
22.07.2009, 15:40
teşekkür ederim salim kardeş paylaşımın bi harka ama ah birde sigar zıkkımını bıraksak daha bir güzel olacak ama nerdeeeeeee bende o cesaret,sahi sanki bir ara sizde sigarayı bıraktınız gibime geliyor ben biryerde okudum umarım yanılmıyorumdur.ama aha aklıma geldi meret ben bir sigara alayımda geleyim salondan izninile allaha emanet olun tekrar teşekkür ederim.

bi hafta bıraktım sadece bu maddeleri görünce tekrar başladım:D
ramazanda kesin kararlıyım inşallah bu defa başaracağım

ayten58
22.07.2009, 15:50
inşallah başarırsın kardeşim ben mümkün değil iğne ucu kadar bile cesaretim yok böyle gider beni bırakana kadar o değilde gidince babamın yüzüne nasıl bakacağım onu düşünüyorum.

Kardelencicegi
22.07.2009, 15:54
Hay ALLAH ne kadar yararliymis. ben bilmiyordum.
Cok sey kacirmisim galiba herkes birakinca bendemi baslasam. ::)
Sigara degil kalkan mübarek.:)

ayten58
22.07.2009, 16:42
gıız senmi kaldın sigaradan mahrum yani eksik bu zıkkıma bir başlayan bire başlamayan pişman ben 33 yıllık tiryakiyim sabaha kadar nefes alayım bir boşluk yokmu diye çaba harcıyorum astımdan yakında tahtalı köyünün ferdi olurum sakın deneme senide orda görmek istemiyom zaten tahtalının nüfusu kalabalıkbakalım ben yer bulabilecekmiyim sakın bende kendi isteğimle başlamadım zaten bilinçsiz doktorların hatasıyla yola çıktık çıkış o çıkış bidahada dönmedik.sonuç ortada acilen satılık nefes aranıyor bulursam hemen kaç olursa olsun alacağım.

Salim58
23.07.2009, 06:31
Evine hırsız girmez
çünkü sabahlara kadar öksürür

üzerine sinek konmaz
çünkü buram buram nikotin kokar

Kardelencicegi
23.07.2009, 06:39
gıız senmi kaldın sigaradan mahrum yani eksik bu zıkkıma bir başlayan bire başlamayan pişman ben 33 yıllık tiryakiyim sabaha kadar nefes alayım bir boşluk yokmu diye çaba harcıyorum astımdan yakında tahtalı köyünün ferdi olurum sakın deneme senide orda görmek istemiyom zaten tahtalının nüfusu kalabalıkbakalım ben yer bulabilecekmiyim sakın bende kendi isteğimle başlamadım zaten bilinçsiz doktorların hatasıyla yola çıktık çıkış o çıkış bidahada dönmedik.sonuç ortada acilen satılık nefes aranıyor bulursam hemen kaç olursa olsun alacağım.

Keske sende icmesen ablam. Bütün icenler biraksa.
Birakmak icin dr yardim alamiyormusunuz.?
Gecen sigarinin zararlari hakkinda konfrans dinledim.
Bir an önce birakin. Bütün gücünüzü, sabanizi sarfedin.
Ben icmiyorum ama bir anlamdada iciyorum pasif icici olarak.
Cevremde herkes iciyor MAALESEF.
Duman alti olmaktan hic memmun degilim ama.
Cevrenizdekiler fazla rahatsiz oluyor, lütfen hayatinizin kiymetini bilin hem
astim hem sigara bir nevi Intihar ya.

HIC KIMSE KUSURA BAKMASIN AMA BIR KÜL TABLASIYLA,
SIGARA ICEN INSANIN HIC FARKI YOK.
KARSINIZDAKI INSANI BÖYLE BIR SEYE MARUZ BIRAKIYORSUNZU KI
BAZEN KIRMAMAK ICIN BIRSEY DIYEMIYOR.....
BIR AN ÖNCE BIRAKMANIZ DILEGIYLE....

Sigara ve Gerçekler

Gün geçmesin ki yeni bir araştırma sonucunun, sigara içmenin insan sağlığı üzerindeki olumsuz bir etkisini daha ortaya çıkardığını duymayalım. Bilhassa son senelerde yapılan araştırmalar, hamile kadınlarda, bebeklerde ve çocuklarda, ikinci el duman ya da pasif içiciliğinin zararlarının bile inanılmaz boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi.

Bu gerçekleri gözardı ederek, hem kendimize, hem de etrafımızdaki yetişkinlere, hamilelere ve çocuklara zarar verdiğimizi unutmayalım. Çeşitli kaynaklardan alıntılanan bilimsel bu gerçekleri okuyalım ve etrafımızdaki tiryakilere de anlatalım.
Sigarayı bıraktıktan sonra:
20 dakika içerisinde, kan basıncı ve nabız sayısı normale döner
8 saat sonra, kandaki oksijen düzeyi normale döner
24 saat sonra, karbon monoksit vücuttan temizlenmeye başlar, akciğer, mukus ve sigara artıklarını atmaya başlar
2-12 hafta, içerisinde tüm vücutta dolaşım düzelmeye başlar
3-9 ay sonra, akciğer fonksiyonları %5-10 artar
5 yıl içerisinde, kalp krizi geçirme riski, sigara içmeye devam eden birine göre yarı yarıya azalır
10 yıl sonra, akciğer kanserine yakalanma riski, sigara içmeye devam eden birine göre yarı yarıya azalır ve kalp krizi geçirme riski de, hiç içmemiş kişilerle aynı düzeye iner
Yukarıdaki tabloya göre, sigarayı bırakma yaşını ne kadar önceye çekebilirsek, vücudumuzun eski haline gelmesini de o kadar öne çekebiliriz ve önemli hastalıklara yakalanmadan ve SÜRÜNMEDEN bu kötü alışkanlıktan kurtulmuş oluruz. O halde SAĞLIKLI YAŞAMA BERABERCE MERHABA DİYELİM, SÜRÜNMEDEN!

Salim58
29.07.2009, 07:41
Türkiye’de 19 Temmuz’dan itibaren umuma açık kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamüllerinin kullanımının tümüyle yasaklanmasının ardından, İstanbul Kağıthane’de Suat Karakaya, müşteri kaybına uğramamak için yeni bir yöntem geliştirdi.
İŞTE HORTUMLU ÇÖZÜM

‘Hortumlu sigara’ adını verdiği yönteme göre, ince bir hortumun ucuna bantlanan sigara pencereden dışarı bırakılıyor. Masasının başında oturarak hortumla dumanı çeken müşteriler, tahliye hortumu ile de sigara dumanını tekrar dışarıya üflüyor. Bu sayede içeride duman birikmesinin önüne geçiliyor. Hortumlu çözümün mucidi Karakaya, nargileden esinlendiğini anlatıyor.

Çareler tükenmez

Kahvenin ortaklarından Mehmet Kayadibi ise, ‘hortumlu çözüme’ ilişkin, “Demokrasilerde çare tükenmez. Mecburen her masaya hortum çekeceğiz” dedi. Sigara yasağının başlamasından sonra işlerin giderek kötüye gittiğini anlatan Kayadibi, yöntemde duman içeri verilmediğinden cezası olmayacağını savunarak, “Denetleme sonrasında net sonuç ortaya çıkar” şeklinde konuştu. Kahvenin müşterilerinden, 35 yıllık tiryaki Naci Ahıs ise, yaz aylarında bu çözümün rahat uygulanabildiğini, kış aylarında başka bir yöntem düşünülmesi gerektiğini savundu

işte halimiz her şeyin bi kolayını buluyoruz