PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sebzeli karisik bir iftar yemegi...

tatli-dilli
24.08.2009, 21:48
Alel acele hazirladigim bir iftar tabagi,
cok pratik ve cabucak hazir olan bikac cesit...

1. Resim
Azicik zeytinyaginda, ince dogradigimiz biberleri kizartiyoruz, daha sonra biraz da su ekleyip pismeye birakiyoruz.
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

2. Resim
Büyük karideslerimizi sise dizip sarimsakli baharatli bir sosta bekletiyor sonra kizartiyoruz.

3. Resim
Bu hamur paket icinde satiliyor, bu hamuru firinda 15 dk kadar pisirdikten sonra, icine hazirladigimiz mantarli
arzuya göre ufak ufak dogranmis tavuk gögsü ile bir besamel sos hazirlayip bu hamur kabinin icine ekleyebiliriz.

arikarinkuchi
24.08.2009, 21:50
eline sağlık abla :)

Cley
24.08.2009, 22:00
İftara sana davetli olsaydım aç kalmıştım :)

Rallim58
24.08.2009, 22:00
Tuning organizasyonunda bir tencere yapıp getirdiği yaprak dolmasında ki lezzet var ise görüntü ile bütünleşen bu sunumun tarifi mümkün olmayan rayihası vardır tahmin ediyorum.

Ellerine sağlık ablam.

tatli-dilli
24.08.2009, 22:02
@ cley
ask olsun emi, benim soframdan kimse ac kalkmaz 20 dk de hazirlandi bu seyler, eklerken de düsündüm aslinda herkes sevmez karidesi felan : ))

@ Rallim58
abicim cok tesekkürler, yemegin tadindan iyi anliyorsun yani : ))) cley gibi önyargili degilsin peh :ppp

Cley
24.08.2009, 22:04
@ Rallim58
abicim cok tesekkürler, yemegin tadindan iyi anliyorsun yani : ))) cley gibi önyargili degilsin peh :ppp

Resimden yemeğin tadı nasıl anlaşılırki. Görünüş olarak güzel ama karides yemedim yemem de.

tatli-dilli
24.08.2009, 22:08
denersen seveceginden eminim, ama az cok biliyoruz seni türk yemeklerini seversin, sogansiz vs vs : ))

kronik
24.08.2009, 22:26
sodalı unlu karışmla kızartsak haşlanmış karidesleri daha çıtır olur bi de bu çöp şişler nasıl kalınmış öyle dizerken parçalanmıyormu :)

Salim58
25.08.2009, 06:36
ramazan geldi herkes yemek hünerlerini sergiliyor bizde bişey yok evde kaldık bu gidişle :D

paylaşım için teşekkürler

ayparcam
30.08.2009, 21:49
Elinize saglik karidesli olmasaymis daha güzel olurmus..Görüntüsü yetti :S