PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MUZLU PULO PASTA

kronik
28.08.2009, 18:02
MALZEMELER
5 yumurta
4 kahve fincanı un
2 kahve fincanı şeker
1 paket kabartma tozu

KREMASI İÇİN

2 su bardağı süt
1/2 su bardağı şeker
3 kaşık un
1 paket vanilya
2 adet muz

ÜZERİ İÇİN
1 paket krem şanti
1 çay bardağı süt
ceviz ,antep fıstığı
YAPILIŞI

Yumurtaları şekerle çırpalım unu ve kabartma tozunu ekleyerek karıştırdıktan sonra yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yayalım 200 derecede hamuru kızartmadan ve kurutmadan pişirelim pişen hamuru fırından çıkar çıkmaz kağıdı ile birlikte rulo yaparak saralım kreması için gerekli tüm malzemeyi muz hariç tencereye alarak kaynayıp koyulaşıncaya kadar pişirelim ruol kek açıp üzerine kremayı yayalım uzunlamasına muzları tüm olarak dizelim kağıdından ayırarak ruol halinde tekrar saralım üzerine krem şanti sıvayarak ceviz ve antep fıstığı ile süsleyeylim afiyet olsun

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

sivaslı fd
28.08.2009, 18:06
biri pastamı dedi hemde muzlu:D ya oruç oruç yapılırmı bize bu yaaa.......

Cley
28.08.2009, 18:06
Eline sağlık abla yine bir sanat eseriyle karşımızdasın. Ev musait olsa denerdim ama bu aralar mutfağa uğramıyorum :D

Salim58
28.08.2009, 18:21
eline sağlık teşekkürler bakıp yutkunmanın oruca zararı yok demi

sivaslı fd
28.08.2009, 18:34
eline sağlık teşekkürler bakıp yutkunmanın oruca zararı yok demi

..........:D:D:D............. yok abi orucu bozmaz :D

Salim58
28.08.2009, 18:44
..........:D:D:D............. yok abi orucu bozmaz :D

vay sağol dur bida bahıyım ozaman :D

sivaslı fd
28.08.2009, 18:48
vay sağol dur bida bahıyım ozaman :D

bah bah, elinden başka bişey gelmez zaten :D:D:D

Salim58
28.08.2009, 19:06
bah bah, elinden başka bişey gelmez zaten :D:D:D

YARIN SIRA SENDE UNUTMA pastayı yap getir bakalım :D

sandalli
28.08.2009, 20:06
Bir Kronik klasigi daha. Yaptigi bütün yemeklere ve tatlilara kendi tarzini eklemeyi basarabilen biri O. Tadini tatmadan bilemem ama yiyeceklerde en önemli sey damaktan önce göze hitap etmesidir ve bunu Kronik cok güzel yapiyor. O evde yemek yapan bir ev hanimindan ziyade bir usta bence. Ustalik sadece yaptigi yemeklerde ki görünüm degil, o güzel yemekleri cok güzel bir dille tarife dökmek ve sanki filmde seyrediyormus gibi canli ve anlasilir bir anlatimla anlatmak gercekten hic de kolay degil. Iste bunu basarabilen biri Kronik. Hem yemek yapacaksin, hem de yaptigin yemekleri nasil yaptigini, edebi bir dille anlatacaksin, cok kolay bir is degil. Paylasim icin ayrica cok tesekkürler. Ellerin dert görmesin, güclü kalemine saglik.

barikat58
28.08.2009, 20:31
Barikat a.ş olarak ilerde bi tv kanalı açarsak eger;seni işe alcam abla :D

kronik
28.08.2009, 20:34
Bir Kronik klasigi daha. Yaptigi bütün yemeklere ve tatlilara kendi tarzini eklemeyi basarabilen biri O. Tadini tatmadan bilemem ama yiyeceklerde en önemli sey damaktan önce göze hitap etmesidir ve bunu Kronik cok güzel yapiyor. O evde yemek yapan bir ev hanimindan ziyade bir usta bence. Ustalik sadece yaptigi yemeklerde ki görünüm degil, o güzel yemekleri cok güzel bir dille tarife dökmek ve sanki filmde seyrediyormus gibi canli ve anlasilir bir anlatimla anlatmak gercekten hic de kolay degil. Iste bunu basarabilen biri Kronik. Hem yemek yapacaksin, hem de yaptigin yemekleri nasil yaptigini, edebi bir dille anlatacaksin, cok kolay bir is degil. Paylasim icin ayrica cok tesekkürler. Ellerin dert görmesin, güclü kalemine saglik.
efendim bana mı dedin canım abim ?

Rallim58
28.08.2009, 21:52
İftar saatine yakın zamanda açılan her yemek ve tatlı tarifleri, yaz tatilllerinde, memlekette uygulama cezası verilecektir. Yemek ve tatlı tarifi yapan arkadaşlara ithafen duyurulur.

Tatlıyı görünce zaman da geçmedi yazık değil mi bizlere:)

Her ne kadar tadına bakamıyor olsak da muhteşem görüntü ve tarifine göre lezzet ve kronik farkı, olduğu aşikar ellerine sağlık ablam.

kronik
28.08.2009, 21:53
geçmiş ş bile saate baksana çay -meyve faslı bile bitti :D

Rallim58
28.08.2009, 21:55
Konuyu ve tarifi açtığın saate bak:mad:

kronik
28.08.2009, 22:00
ama geçti gitti bile (zaman geçmedi dedin ya ona itafen dedim )

altuntas58
28.08.2009, 22:35
Bu konuyu ben iftardan sonra gördüm onun için çok fazla etkilenmedim ancak etkilenen arkadaşlara hak veriyorum kronik bacım her zamanki gibi yine döktürmüş harika bir pasta tarifi paylaşmış bizlerle ancak bu çok güzel ve leziz pastanın tarifini iftarın önü sıra verdiği için arkadaşlar kronik bacımı cezalandırmışlar bende katılıyorum o arkadaşlara cezanı cekmelisin seneye yazın sivasa geleceğin zaman haberim olsunda bende istanbuldan kalkıp geleyim sırf o güzel yemek,pasta,ve böreklerin tadına bakayım diye

kronik
28.08.2009, 22:52
bu sene geldim de ne oldu sanki ? bes-yo-cu ma bir ağlayan kek bile yapamadım halamlarda kalıyordum ve mutfakları tadilattaydı ne yazıkki ama sözüm var tüm arkadaşlara borcum ,borç

altuntas58
28.08.2009, 23:43
kronik Bacım sakın sözünü unutma sivasa geldiğinde haberim olsun bende istanbuldan geleyim yapacağın pastaların böreklerin tadına bakayım
gönül ne kahve ister nede kahve hane gönül bir dost ister kahve bahane

kronik
28.08.2009, 23:49
cümle alem duydu Sivas'da olduğumu sen nasıl duymadın unutamayacağım dolu dolu günler ve hafızamda anılarla döndüm .Anılarımın kahramanları olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum

tatli-dilli
29.08.2009, 02:14
ellerine saglik ablam,
yine herzamanki gibi fevkalade...

Salim58
29.08.2009, 07:28
Bu konuyu ben iftardan sonra gördüm onun için çok fazla etkilenmedim ancak etkilenen arkadaşlara hak veriyorum kronik bacım her zamanki gibi yine döktürmüş harika bir pasta tarifi paylaşmış bizlerle ancak bu çok güzel ve leziz pastanın tarifini iftarın önü sıra verdiği için arkadaşlar kronik bacımı cezalandırmışlar bende katılıyorum o arkadaşlara cezanı cekmelisin seneye yazın sivasa geleceğin zaman haberim olsunda bende istanbuldan kalkıp geleyim sırf o güzel yemek,pasta,ve böreklerin tadına bakayım diye

biz iftardan önce gördük baktık baktık yutkunduk abi :D

aslıhann
29.08.2009, 09:04
çok güzel gözüküyor yapmayı deneyeceğim

Klimasuyu
29.08.2009, 09:57
Ben de yemeyi deniyeceğim :D...

Arif Coşkun
29.08.2009, 10:09
Teşekkürler Kronick, "her nerde yapılıyor yeniyorsa da " Tadına, tuzuna bakamıyor olsakta, harika bir pastaya daha imza atmışın. Eline, emeğine sağlık :)

ela58
17.03.2010, 10:22
bu pasta süper bişe aynı tarifi bende yapıyom tabi ben ölçü kullanmıyom öle göz kararı yapıyom:D

gönlüm58
17.03.2010, 10:47
Sabah sabah nerden aklınıza geldi bilmem ki,hiç kimse benim nefsimle oynuyamaz yaparım bugün.:D:DEline saglık Kronik çok şık duruyor...

TURNAM
17.03.2010, 10:54
tarifi yeni gordum tariffi tek tek yazdim ben tatli sevmesemde ev halkina yapcam teskkurler canim

ela58
17.03.2010, 22:55
bugün bu pastannı aynısını yaptım harika bi lezzet tşkler paylaşım için kronik