PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buyrun Görüntülü Canli Sohbete ;)

Naksidamlasi
22.11.2009, 15:05
Esselamü Aleyküm arkadaslarim,

canli yayin sohbet dinlemek isterseniz buyrun,:) suan devam ediyor hocaefendi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

sohbetler oldukca güncelleyim,hatirlayim siz insaallah..

Allaha emanetsiniz..:)

Naksidamlasi
24.11.2009, 19:11

Canli yayina 20 dakika var,bir aksilik cikmazsa.
Sohbeti dinlemek isteyen kardeslerimiz icin hatirlatma :)

Cley
24.11.2009, 19:20
Bende 10 dk var yazıyor saatim ileri mi acaba :):)

Naksidamlasi
24.11.2009, 19:34
:)

birazdan baslar sohbet,bu arada IE den izleyin ins.; )

Naksidamlasi
24.11.2009, 19:44
sizlerde üye oldugunuz diger sitelere duyuru yaparsaniz cok hayirli olur ins.. :)

Naksidamlasi
24.11.2009, 19:53
Arkadaslarim bugünki sohbet sakin kacirmayalim,cok bereketli gececegini umuyorum,bugün terviye gecesi imis.

Klimasuyu
24.11.2009, 19:55
Bu adama sepmati duymaya başladım...:) İyi bir hatip...

sandalli
24.11.2009, 20:02
Çok hoş sohbet, sohbeti yormuyor.

Klimasuyu
24.11.2009, 20:06

En azından ağlayıp sızlayıp bağırıp çağırmıyor...

seva
26.11.2009, 13:55
Bu hergün mü acaba....

Naksidamlasi
26.11.2009, 19:23
Bu hergün mü acaba....

:) haftanin bir kac günü var kardesim,canli yayin sohbetler,ayrica sonradan siteyede dinleyemeyenler icin ekleniyor..

her zaman radyodan verilmiyor ama kontrol edilirse [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] dan radyodan dinleyebilir görüntüsü takilanlar..

Bugünde var sohbet buyrun;

birazdan baslar ; )

Naksidamlasi
26.11.2009, 19:33
Üyeliginiz olan diger forumlarada duyuru yaparsaniz cok hayirli olur ins.. :) herkes faydalansin.. :)

Naksidamlasi
01.12.2009, 19:03
Görüntülü =>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

izleyemeyenler icin Radyodan=>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Dinlemek isteyen kiymetli kardeslerime hatirlatma ;)

Salim58
02.12.2009, 07:01
çok güzel sohbetleri var bazen dinliyor bazende izliyorum bi programda bi sohbetini dinledim sunucu nerden girsem konuya sinirlendirsem diye uğraştı durdu ama olmadı tatlı mantıklı cevaplarla karşılık verdi ben olsan o kadar sabredemez canlı yayın filan dinlemez gözüne yapıştırırdım ama çok sabırlı ve bilgili hemen hemen bütün sorulara hadislerle cevap veriyor ve gerekli cevabıda anında yapıştırıyor en güzelide bu takdir ediyorum..

Sivaslisandy-58
02.12.2009, 07:40
böyle kisileri asla dinlemem vede seyretmem onlarin ne saltanatliklari var kim bilir!?

BIR NIHAT HATIBOGLU HEPSINE BEDEL

ÖYLE GIZLI KÖSELERDE DEGIL!
birde hazretleri diye hitab ediliyor töbe töbe...

Naksidamlasi
02.12.2009, 09:43
böyle kisileri asla dinlemem vede seyretmem onlarin ne saltanatliklari var kim bilir!?

BIR NIHAT HATIBOGLU HEPSINE BEDEL

ÖYLE GIZLI KÖSELERDE DEGIL!
birde hazretleri diye hitab ediliyor töbe töbe...

muhterem kardesim bu konu zaten dinlemek izlemek,sirf Allah icin faydalanmak isteyen kardeslerim icin acilmis bir konu,bu forumdada salim kardesim gibi (Allah razi olsun kendisinden)hocamizi seven kardeslerimin oldugunu bildigim icin sohbet duyurusu yapiyorum,sohbet günlerini kacirmamalari icin...

dinlemek ve izlemekte herkes serbesttir,amma velakin hocamizi tanimadan hakkinda SUI ZAN da bulunmaniza müsade edemem bunda serbest degilsiniz..

ilgi alaniniz degilse baska konularla ilgilenin veya cok yorum yapmak icinizden geliyorsa,önce bir kac sohbetini birebir dinleyin kendisini medyadan duyduklarinizla degil kendisinden taniyin ondan sonra yorumunuzu yapin,terbiye cercevesi icerinde..

selam ve dua ile..

Not:Nihat Hatiboglu hocaefendiyi bizde dinleriz.Fikhi konularda degil ama Peygamber efendimiz Sallallahu aleyhi vesellemi ve ashab-i kirami anlatirken cok etkilenirim..Rabbim ondanda razi olsun,yanliz dedigim gibi fikhi konularda dikkat etmek lazim..

Salim58
02.12.2009, 09:51
muhterem kardesim bu konu zaten dinlemek izlemek,sirf Allah icin faydalanmak isteyen kardeslerim icin acilmis bir konu,bu forumdada salim kardesim gibi (Allah razi olsun kendisinden)hocamizi seven kardeslerimin oldugunu bildigim icin sohbet duyurusu yapiyorum,sohbet günlerini kacirmamalari icin...

dinlemek ve izlemekte herkes serbesttir,amma velakin hocamizi tanimadan hakkinda SUI ZAN da bulunmaniza müsade edemem bunda serbest degilsiniz..

ilgi alaniniz degilse baska konularla ilgilenin veya cok yorum yapmak icinizden geliyorsa,önce bir kac sohbetini birebir dinleyin kendisini medyadan duyduklarinizla degil kendisinden taniyin ondan sonra yorumunuzu yapin,terbiye cercevesi icerinde..

selam ve dua ile..

Not:Nihat Hatiboglu hocaefendiyi bizde dinleriz.Fikhi konularda degil ama Peygamber efendimiz Sallallahu aleyhi vesellemi ve ashab-i kirami anlatirken cok etkilenirim..Rabbim ondanda razi olsun,yanliz dedigim gibi fikhi konularda dikkat etmek lazim..

bazen güzel sözler bile insanlara dokunur hale gelmiş, kime ne anlatıyorsun kardeşim ,yorum olsun torba dolsun . herkes birşeyler bulmuş o yolda devam ediyorlar doğru yolu bulana kadarda devam ederler tabi bulabilecek zaman kalırsa..

Naksidamlasi
03.12.2009, 19:52

Hatirlatma bugün biraz gec kaldik..

abircan
03.12.2009, 20:47
JETSKİ İLE İTALYA SEYAHATİDE VARMI CANLI YAYINDA
İSVİÇREDEKİ BANKA HESAPLARINI VE YEŞİLİN KUTSALLIĞINI ANLATIYORMU AMA AĞABABALARI AMERİKAN DOLARIN ÜSTÜNDEKİ

Salim58
04.12.2009, 06:35
var var anlatıyor tabi ama sana açıp dinlemek izlemek nasip olmaz heveslenme :)senden bile bahsediyor kulağına pamuk tıka bi bak istersen neler söylüyor.:rolleyes:

Naksidamlasi
06.12.2009, 12:24

duyuru yapmayi unutmayalim ins.tanidiklarimiza ve diger sitelere..:)

seva
06.12.2009, 12:59
:) haftanin bir kac günü var kardesim,canli yayin sohbetler,ayrica sonradan siteyede dinleyemeyenler icin ekleniyor..

her zaman radyodan verilmiyor ama kontrol edilirse [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] dan radyodan dinleyebilir görüntüsü takilanlar..

Bugünde var sohbet buyrun;

birazdan baslar ; )
bilgi için tşk ederim....

Naksidamlasi
08.12.2009, 18:57

Cok az kaldi sohbete, kalan zamani linke tikladiginizda görebilirsiniz,takip edin insaallah..:)

Naksidamlasi
08.12.2009, 18:58
Duyuru yapmayida unutmayalim kardesler :)

Naksidamlasi
10.12.2009, 18:48
Cübbeli Ahmed Hocamız Canlı Yayında Habertürk'te....

Ahmet Mahmut Ünlü Hocamız 13 Aralık 2009 Pazar günü saat 22:00'de canlı yayında Teke Tek programına konuk olacaktır.

İstifadenize sunuyoruz.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

diger bütün sitelere ve tanidiklarimizada duyuru yapalim,ins..

Naksidamlasi
10.12.2009, 18:54
Sohbete buyrun muhterem kardeslerim :)

birazdan baslar ; )

eceli58
10.12.2009, 19:41

Hala bu kişiyi ciddiye alıp dinleyenmi var. Sırf Reyting olsun diye Çağdaş geçinen Fatih Alaylı ve kanalını kınıyorum.

Klimasuyu
10.12.2009, 19:57
Şimdi Eceli58 bir kimseyi yüzüyor diye yargılamak ne kadar doğrudur..? Herkes yüzebilir gayet doğal... Dini açıdan bakacak olursak olaya Erkeklerin avret yerleri göbeğinin altından diz kapaklarının altına kadar olan kısımdır aslında burasıda bizi ilgilendirmez ama dini anlatan birisinin bu konularda daha hassas olması gerekir...

Cley
10.12.2009, 20:01
Cübbeli Hoca insan değil mi tatil yapamaz mı? Jetskiye binemez mi? Ya katılmayım diyorum böyle konulara sabır da biryere kadar. Bazıları biner çağdaşlık olur bazıları biner olay olur. İlginçsiniz cidden...

Ayrıca burdan istediğininz kadar kınayın Fatih Altaylı'yı üyemiz değil maalesef okuyamaz. Mensubu olduğu kanala veya gezeteye mail atabilirsiniz.

eceli58
10.12.2009, 20:03
Şimdi Eceli58 bir kimseyi yüzüyor diye yargılamak ne kadar doğrudur..? Herkes yüzebilir gayet doğal... Dini açıdan bakacak olursak olaya Erkeklerin avret yerleri göbeğinin altından diz kapaklarının altına kadar olan kısımdır aslında burasıda bizi ilgilendirmez ama dini anlatan birisinin bu konularda daha hassas olması gerekir...

Yıldırım kardeş,
Derlerya hani "Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol" bizde bişe demiyoruz. Parası olan yüzerde gezerde. Bu kişi ne olmuş neyi bulmuş geçmişte neyi başarmışki bu insanı örnek alayım. Görünce bile sinir olduğum bir tip ben dinimi böylerindenmi öğrencem,

Abdurrahman 58
10.12.2009, 20:14
Yıldırım kardeş,
Derlerya hani "Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol" bizde bişe demiyoruz. Parası olan yüzerde gezerde. Bu kişi ne olmuş neyi bulmuş geçmişte neyi başarmışki bu insanı örnek alayım. Görünce bile sinir olduğum bir tip ben dinimi böylerindenmi öğrencem,

hemşerim zaten seni zorlayan yok.Ahmet hoca ve onun gibiler bence çok önemli bir görev üstleniyorlar.21.yüzyılda bu işi yapmak çok zor bişeydir.Ama benim hocam merhum Timurtaş Uçar'dı onun üstüne tanımam.Allah mekanını cennet eylesin

Naksidamlasi
10.12.2009, 20:16
eceli kadesim,gündemi takip edememissiniz tam olarak,eskide kalmissiniz kardesim..

diger taraftan konumuza olumlu yorum yapacakcaksaniz buyrun yapin,fakat kisilerin yani muhterem hocamin yaptiklarini yani bizi ilgilendirmeyen kisimlari konusacaksaniz buna müsaade edemem..

ilgi alaniniz olan konulara yorum yapin..tavsiye ederim bendeniz öyle yapmaya gayret ediyorum..

Sunuda unutmayin kisi sevdigiyle beraberdir,kimleri sevdiginizi bir daha düsünün bakalim..

yönetici kardeslerimden konuyla alakasiz mesajlarin kaldirilmasini rica ediyorum,cünkü bu konu iyiligi emredip kötülükten ali koymak adina teblig amaclidir..kas yapalim derken göz cikarmayalim,kiymetli kardeslerimizin kalbini kirmak istemem..

Naksidamlasi
10.12.2009, 20:20
hemşerim zaten seni zorlayan yok.Ahmet hoca ve onun gibiler bence çok önemli bir görev üstleniyorlar.21.yüzyılda bu işi yapmak çok zor bişeydir.Ama benim hocam merhum Timurtaş Uçar'dı onun üstüne tanımam.Allah mekanını cennet eylesin

Abdurrahman kardesim onlarin hepsi ayni safta elh,bizde onlarin pesinde insaallah amelen layik olamasakta,hepsi birbirinden saglam hocalarimiz..:)

goramaz
10.12.2009, 20:43
eceli kadesim,gündemi takip edememissiniz tam olarak,eskide kalmissiniz kardesim..

diger taraftan konumuza olumlu yorum yapacakcaksaniz buyrun yapin,fakat kisilerin yani muhterem hocamin yaptiklarini yani bizi ilgilendirmeyen kisimlari konusacaksaniz buna müsaade edemem..

ilgi alaniniz olan konulara yorum yapin..tavsiye ederim bendeniz öyle yapmaya gayret ediyorum..

Sunuda unutmayin kisi sevdigiyle beraberdir,kimleri sevdiginizi bir daha düsünün bakalim..

yönetici kardeslerimden konuyla alakasiz mesajlarin kaldirilmasini rica ediyorum,cünkü bu konu iyiligi emredip kötülükten ali koymak adina teblig amaclidir..kas yapalim derken göz cikarmayalim,kiymetli kardeslerimizin kalbini kirmak istemem..

Kıymetli kardeşim.
Lütfen bu mesajımı eleştiri olarak almayın da bir kardeşinizin size tavsiyesi olarak kabul edin.
Öyle tahmin ediyorum ki davete sadece bu sitede devam etmiyorsunuz. Ancak bu görüntüler her platformda karşınıza çıkacaktır. O zaman da konunun gidişatını uygun olmayan mesajları silin mi diyeceksiniz?Bakın burada Eceli kardeşimizin bir teredütü var. ve bu konuda bunun gibi retle karşı karşıya kalbilirsiniz. Makul bir cevap veriseniz davanızda daha çok kişiyi etkiler hem de Cübbeli Ahmet Hocayı eleştirenlerin kafasındaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz..

Ancak dünya malından köşe bucak kaçan Ebu Zer Gıfariyi ve Mekkenin en zengini iken İslam dan sonra yamalı elbiselerle dolaşan ve şehit düştüğünde kefen olarak kullanlına elbisenin bedenini sarmaya yetmediğini de bilirsiniz.

Evet Cübbeli Ahmet Hocaefendinin şu görüntüsü şeriate uygundur.Ancak bana göre takvaya uygun değildir.
Saygılar

goramaz
10.12.2009, 20:44
şehit olarak kasttettiğim Musab bin Umeyr idi mesajda eksik yazmışım tekrar saygılar

Abdurrahman 58
10.12.2009, 20:48
Hemşerim diğerlerini küçümsemiyorm ayrı bir saftan olarakta görmüyorm.Ama Timurtaş hocamızın sohbetleri gibisini görmedim onun sohbetleriyle büyüdüm onun sohbetleriyle kendimi geliştirdim halada nerde bulursam videosunu cd sini büyük bir iştahla dinliyorum.
Rabbim cümlesinden razı olsun

ÖnceVatan_58
10.12.2009, 20:50

Bu sitedemokratik bir siteyse, farklı görüş ve fikirlere de saygı duyacağız elbet. Açılan bir konu yada kişiler her neyse olumlu yada olumsuz eleştiriye açık demektir. Küfür, hakaret tehtit olmadıkça yazan üyelerin mesajı neden silinsin ? Emeğe haksızlık olmazmı bu ?
Hem herkes gazete okuyor tv. izliyor böyle bir haberi bu siteye açmanın ne gereği var ?
Sitemiz Sivas'ımızla ilgili yurtta ve dünyada gelişen bir haber olur, Sivas'lı bir hemşerimiz bir olağan üstü bir başarıya imza atar haber değeri taşır.

Son söz olarakta şunu eklemek isterim:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

M.Kemal ATATÜRK

Abdurrahman 58
10.12.2009, 20:55
Naksi Damlası gardaş EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN DEVAMINI BEKLİYORUZ !
BEĞENMEYEN İSTEMEYEN BAKMAZ ! BURASI BİR PAYLAŞIM SİTESİ.ARKADAŞTA ALLAH RIZASI İÇİN BİR PAYLAŞIMDA BULUNMUŞ ÇOKTA FAYDALI BİR PAYLAŞIM.

goramaz
10.12.2009, 20:58
Bu sitedemokratik bir siteyse, farklı görüş ve fikirlere de saygı duyacağız elbet. Açılan bir konu yada kişiler her neyse olumlu yada olumsuz eleştiriye açık demektir. Küfür, hakaret tehtit olmadıkça yazan üyelerin mesajı neden silinsin ? Emeğe haksızlık olmazmı bu ?
Hem herkes gazete okuyor tv. izliyor böyle bir haberi bu siteye açmanın ne gereği var ?
Sitemiz Sivas'ımızla ilgili yurtta ve dünyada gelişen bir haber olur, Sivas'lı bir hemşerimiz bir olağan üstü bir başarıya imza atar haber değeri taşır.

Son söz olarakta şunu eklemek isterim:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

M.Kemal ATATÜRK

Arkadaşım elbette Mustafa Kemal o zamanın şartları içinde bu sözü söylecektir.
Ancak neden şeyhler dervişler diğer taraftan dedelere olan ilgi azalmıyor.
Şarlatanlığa kaçmadığı ve insanları sömürmediği sürece şeyhli ve dervişliğin ne zararı var.
şeyhimin illeri uzaktır yolları diyerek şeyhine bağlılığını anlatan derviş yunusun ne zararı vardı.İnsanın seyru sulukunda bir rehbere ihtiyacı vardır. bu yüzden insanların gönül erenlerine bağlıkları bitmiyor . tekrar hatırlatıyım insanların duygularını sömürmeyenleri kastediyorum

Cley
10.12.2009, 21:07
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar...

Naksidamlasi
10.12.2009, 21:09
Kıymetli kardeşim.
Lütfen bu mesajımı eleştiri olarak almayın da bir kardeşinizin size tavsiyesi olarak kabul edin.
Öyle tahmin ediyorum ki davete sadece bu sitede devam etmiyorsunuz. Ancak bu görüntüler her platformda karşınıza çıkacaktır. O zaman da konunun gidişatını uygun olmayan mesajları silin mi diyeceksiniz?Bakın burada Eceli kardeşimizin bir teredütü var. ve bu konuda bunun gibi retle karşı karşıya kalbilirsiniz. Makul bir cevap veriseniz davanızda daha çok kişiyi etkiler hem de Cübbeli Ahmet Hocayı eleştirenlerin kafasındaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz..

Ancak dünya malından köşe bucak kaçan Ebu Zer Gıfariyi ve Mekkenin en zengini iken İslam dan sonra yamalı elbiselerle dolaşan ve şehit düştüğünde kefen olarak kullanlına elbisenin bedenini sarmaya yetmediğini de bilirsiniz.

Evet Cübbeli Ahmet Hocaefendinin şu görüntüsü şeriate uygundur.Ancak bana göre takvaya uygun değildir.
Saygılar

Musab bin Umeyr r.d. örnek vermissiniz dogrudur,takvanin siniri yok kim önceki halinden bir üstünü yasiyorsa o alttakinden daha takvadir..Allah razi olsun eyvallah..

Hocamiz zaten bircok sefer kendisi acikladi o konulari..Devamli devamli ayni konulari öne sürmenin bir anlami yokki kardesim.

mesela diyelim size karsi birisi bir hata isledi ve sizden özür diledi siz her gördügünüzde o hatasini basinami kalkarsiniz??

Benim bu yukardaki mesajim biraz da kisisel oldu hocamiza söz ettirmek istememem bagli oldugum kapiyi korumak adina..ama dediginiz gibi herkes benim bakis acimla bakamayabilir.

zaten bu fakirin tavsiyesi hocamizi medyadan degil birebir kendi programlarindan sohbetlerinden,kendi meclisinden dinlesinler ne icin calistigina bizleri ne gibi tehliklere karsi gözümüzü acmaya ugrastiklarina kendileri sahit olsunlar görsünler ögrensinler..

Dilsad Hatun
10.12.2009, 21:13
InsaAllah izliyecegim . Allah senden razi olsun .

kolsuz_kerim
10.12.2009, 21:18
tşkler duyurduğun için çok bilgili doğru konuşan bir hocamız

Sivaslisandy-58
11.12.2009, 01:12

selam ve dua ile..

KARDESIMMI DIYEYIM OGLUMMU DIYEYIM BILEMIYORUM YASINI BELIRTMEMISSIN!?KARDESIM:BEN O KADAR SEYLER DINLEDIMKI BU BEYIN YIKANMIYOR KOLAY KOLAY!
DÜNYA MALINA BAKAN BIRI,DENIZ KENARINDA GÜNESLENECEK ESI YANINDA KAPALI OTURACAK!?HANGI CAGIN HOCALIGINI YAPIYOR!?
BENIM TERBIYEM YETERLI SIZDE VERILEN YORUMLARA SAYGILI OLUN BURDA SAYGISIZ BIR TERBIYESIZ KELIME KULLANMIYORUM.
KALP GÖZÜ ACIK OLDUKTAN VE ALLAHU TAALANIN ISTEGI DOGRULTUDA ZATEN INSANOGLU HERSEYI BIRGÜN IDRAK EDECEKTIR.ONU ISTEDIGI YOLA SOKACAKTIR.

SÖYLESEM TESIRI YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEGIL (FUZULI)

ben sahteliklerin serrinden korkarim agzi iyi laf edenlerinde öylelerin pesinden gidenlerinde

Urumçi
11.12.2009, 04:13
aslında takip ettiğinde biraz o kadar yamuk birisi değil anlatıldığı gibi...
haa yorumlamaları bazen gayet mantıklı ve makul birisi Ahmet Hoca...

Ancak kendisinin ve tarikatının şiddetle eleştirdiğim kısmı müsriflik. Şahsa ait havuz meselesinde mesela Peygamber Efendimizden örnek verdi, yüzmesinden vs. Ancak şahsa mutahassıs bir havuz yapacak kadar israfa gerek yok kannımca. Din kardeşleriyiz umumi havuzlarda İslama göre yüzebiliriz. Hadi desinler orada islama uygun olmayan şekilde yüzenler var tamam diyelim eyvallah diyelim kendilerine has değilde kendileri gibi yüzeceklere has havuz yaparak ammeyle ilişkillendirsin bu işi.

Ayrıca tarikat, cemaat gibi oluşumlar birer kamu oluşumudur, müritleri de buna riayet etmekle mükelleftir takva açısından... Yani bilhassa kendilerinin yararlanacakları bir hizmet sunmaları sakıncalıdır. Gerekli koşullar konulur, şeriata göre havuza girme adabı belirlenir ona riayet eden herkes girebilir o havuza. Neden bunu savunmuyor da müsrifliği savunuyor bu da düşündürücüdür...

Sivaslisandy-58
11.12.2009, 04:42
aslında takip ettiğinde biraz o kadar yamuk birisi değil anlatıldığı gibi...
haa yorumlamaları bazen gayet mantıklı ve makul birisi Ahmet Hoca...

Ancak kendisinin ve tarikatının şiddetle eleştirdiğim kısmı müsriflik. Şahsa ait havuz meselesinde mesela Peygamber Efendimizden örnek verdi, yüzmesinden vs. Ancak şahsa mutahassıs bir havuz yapacak kadar israfa gerek yok kannımca. Din kardeşleriyiz umumi havuzlarda İslama göre yüzebiliriz. Hadi desinler orada islama uygun olmayan şekilde yüzenler var tamam diyelim eyvallah diyelim kendilerine has değilde kendileri gibi yüzeceklere has havuz yaparak ammeyle ilişkillendirsin bu işi.

Ayrıca tarikat, cemaat gibi oluşumlar birer kamu oluşumudur, müritleri de buna riayet etmekle mükelleftir takva açısından... Yani bilhassa kendilerinin yararlanacakları bir hizmet sunmaları sakıncalıdır. Gerekli koşullar konulur, şeriata göre havuza girme adabı belirlenir ona riayet eden herkes girebilir o havuza. Neden bunu savunmuyor da müsrifliği savunuyor bu da düşündürücüdür...

SAYIN KARDESIM TAKVA DIYORSUNUZ TM:DIYEYIM AMA ISLAM DINIDE BU KADAR YOZLASTIRILAMAZ YA BURALARDA TARIKATLARIN ADINA ACILAN CAMILER YÜZÜNDEN KIMSE BIR DIGER CAMIYE AYAK BASMIYOR BUNA NE DEMELI!?DINIMIZ ISLAM ISE !NERDE KALDI BUNUN TEMELI DIREGI!?
AGAC BILE KÖKLERINDEN AYRILMAYA BASLARSA CÜRÜMEYE YÜZ TUTAR...üzerinde yasayan börtü böcekte beraberinde gider.. bilmiyorum ne demek istedigimi anlatabiliyormuyum!?

SAHSEN BEN BÖYLE UZANTILARA KARSIYIM ISTEYEN ISTEGI OLAN GERCEK HAZINEDEN ÖGRENEBILIR

Urumçi
11.12.2009, 05:46
Dikkatinle orada zaten bu tarikatlerin herkese açık olduğunu ve tarikatlerin amacının müridlerine iyi bir islam öğretisi sunmak yanında kamuya hizmet amacı güdmeleri gerektiğinin üzerine değinmişim... Ben de tarikatleşmeye cemaatleşmeyekarşıyım lakin böyle bir gerçek var ortada, ama yanlış ama doğru... Madem öyle bu tarikatler, cemaatler biraz takva sahibi olmalı en azından.

Yoksa müsriflikle, kaçmayla müslüman olunmaz...Adaletten kaçan Müslüman olur mu mesela hiç. Hadi ona kılıf uydurdular mesela şu aralar hasta o yüzden uzaklarda. Bre zındık denir Atatürk bile kendini bu ülkenin has evladı doktorlara emanet etmiş, sen ne hamaset yemeye oralardasın falanda denilebilir...Anlayana tabii...

Azıcık da dokundurma...

Naksidamlasi
11.12.2009, 09:43
Cübbeli Ahmed Hocamız Canlı Yayında Habertürk'te....

Ahmet Mahmut Ünlü Hocamız 13 Aralık 2009 Pazar günü saat 22:00'de canlı yayında Teke Tek programına konuk olacaktır.

İstifadenize sunuyoruz.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

diger bütün sitelere ve tanidiklarimizada duyuru yapalim,ins..

Esselamü Aleyküm muhteremler bu konu neden birlestirildiki? ikisi cok farkli duyurular..Tekrar ayrilmasini rica ederim mümkünse..

gönlüm58
11.12.2009, 10:20
Esselamü Aleyküm muhteremler bu konu neden birlestirildiki? ikisi cok farkli duyurular..Tekrar ayrilmasini rica ederim mümkünse..

Bende tamamen kaldırılmasını rica ediyorum mümkünse...

ömer yalcin
11.12.2009, 10:55
En büyük önderimiz H.Z MUHAMMET S.A.V ondan baskasini lider olarak kabul etmiyorum.ISLAMI KENDIMIZE DEGIL BIZ ISLAMA UYALIM

Naksidamlasi
11.12.2009, 11:03
Güzel kardesim neyden rahatsizsiniz,anlamadim ki,

derdimiz yaratilis amacimiza hizmet..Allah rizasi disinda su konuyu acmamin arkasinda ne gibi bir niyet olabilir..konu hosunuza gitmiyorsa yok sayin canim kardesim,baska konularla ilgilenin..Biz kimseyi zorlamiyoruzki,sadece bu dünya islerine dalmisligin icinde gaflet halimizden siyrilmamizi ve yaratilis gayemizi hatirlatiyoruz..bu kadar basit ve iyi niyetli..Ahiret var, hesap var, mizan var,cennet-cehennem var bu dünyada kalici degiliz gün gelecek iki metrelik bir yerde yanliz kalacagiz,o zaman kim,kimler bize dost olacak,Mevla teala hazretlerimiz ve sevdigi dostlari haricinde,bir düsünün güzel kardesim..Bilmiyorsaniz bir bilene sorun sözüne göre hareketle size dogru ehl-i sünnet saglam itikadli adreslere yönlendiriyoruz,gösteriyoruz..

Rabbimiz Teala Zariyat suresinin 56. ve devamindaki ayet-i kerimlerinde buyuruyorki:

56-Hatırlatılması gerekli olan vazifenin esasının ne olduğuna gelince; Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet ve kulluk etsinler diye yarattım. İşte hatırlatılması gereken vazife budur. Cin ve insan cinsinin yaratılmasının hikmeti ALLAH'ı tanıyıp ona ibadet ve kulluk etmektir. Bunun dışında başka şeylere tüketilen ömürler, ameller zayi edilmiş olur, onun için azabı hak eder. Bazıları "bana ibadet etsinler diye..." ifadesinde "beni tanısınlar diye" şeklinde bir tefsir nakletmişlerdir. Bunun mânâsı da "Beni mabud tanısınlar." demektir. Bu ise benim emirlerimi tutarak bana kulluk ve ibadet etsinler demeye gelir. İbadet ve kulluk, isteyerek yapılan fiillerden olarak istenen fiil oldukları için bazılarının bunu yapmaması insan ve cin cinsi için en mükemmel gaye olmasına aykırı olmaz. Bundan yüce ALLAH'ın muradının geri kalmış ve yerine getirilmemiş olması mânâsının çıkarılması da gerekmez. Çünkü bu gibi yerlerde, Fıkıh bilginlerinin dedikleri gibi "Hikmet,fertlerin herbiri itibarıyla değil, cins itibarıyla göz önüne alınır." Kısaca bunun mânâsı ibadet ile mükellef olmak üzere yarattık demektir. Yoksa hepsinin salih kullardan olmasını takdir eyledik, demek değildir.

57-Böyle ibadet ve kulluğun yararının ALLAH'a ait olmayıp yine kulların menfaatleri için olduğuna dikkat çekmek için buyuruluyor ki: Ve ben onlardan bir rızık istemem, bana yemek yedirmelerini de istemem, yani diğer efendilerin kullarından, uşaklarından bekledikleri gibi efendilerin menfaatine kulluk değil.

58- Zira ALLAH'ın kendisidir o rızık veren ve kuvvet sahibi metin, yani kuvvetli şiddetli, onun için O'na kulluk, O'nun kuvvetinden istifade ile kullarına yararlı olmak ve o sayede vaad buyurduğu yüksek sevaba ermek içindir. Onun için ALLAH'a kaçın, ve ALLAH'a kulluk edin.

Elmalili Muhammed Hamdi Yazir Efendi (Kuran-i Kerim Tefsiri)

Bu sohbet duyurulari tarikat yolu ile alakasi yoktur,sadece ve sadece islami dosdogru yasamak, ehli sünnet vel cemaat yolumuzu korunmak ve bozuk itikadlardan uzak durmamiza yardimci olmak amaclidir..

Tarikatlerde kesinlikle gelin bu tarikate girin demek gibi birsey yoktur aksine her önüne gelen istediginde giremez..istihare gibi bir takim yapilacak islerden ve uygunsa kabiliyeti varsa alinir,yani nasib isi,Rabbimin istegiyle olcak isler,ama biz istersek Rabbim Teala neyi nasib etmez ki..

Mevla Teala herkese gönlünde her ne istegi varsa onu kabul buyursun..

selam ve dualarimla..

ömer yalcin
11.12.2009, 11:47
Lafim sana degildi kardesim yalnis anlasilma var sanirim.
Lafim ortaya, biz günahkar müslümanlar olarak hep ISLAMI kendimize uydurmaya calistigimiz icin simdi bu haldeyiz. Eger biz ISLAMA uysaydik bugün daha farkli bir yerlarde olurduk, YÜCE RABBIM bize hidayet nasip etsin,bizi yolundan saptirmasin derim......................... ......................

Naksidamlasi
11.12.2009, 12:04
Lafim sana degildi kardesim yalnis anlasilma var sanirim.
Lafim ortaya, biz günahkar müslümanlar olarak hep ISLAMI kendimize uydurmaya calistigimiz icin simdi bu haldeyiz. Eger biz ISLAMA uysaydik bugün daha farkli bir yerlarde olurduk, YÜCE RABBIM bize hidayet nasip etsin,bizi yolundan saptirmasin derim......................... ......................

tabiki kardesim,anladim sizi,benim yazdiklarimda konunun kaldirilmasini ve tepkili mesaj yazan arkadaslarimiza aciklamaydi..Allah razi olsin ömer kardesim..

Salim58
11.12.2009, 12:21
vaktim oldukça dinlemeye çalışıyorum. hoş ve tatlı bi anlatımı var.

gönlüm58
11.12.2009, 12:27
Ya dinleyin dinlemeyin,şimdi bu konunun burda ne işi var.Reklam ücreti ödüyormu size bu cübbelimidr nedir?

gönlüm58
11.12.2009, 12:29
Akşamdan beri sesimi çıkartmıyorum diyorum,sabırda bir yere kadar.
Hadi kanaltürk reklam reytink için yapiyo para kazaniyo ya sen.

Salim58
11.12.2009, 12:32
açılan hiç bi konu reklam ücreti ödemediği gibi bu konuda ödemiyor bilginize.:)

okuyan izleyen dinleyen olması gayet normal kimse dinleyecek veya dinlemek zorunluluğu yok.konu açılmış isteyen katılır istemeyen katılmaz doğal olanda budur..

ÖnceVatan_58
11.12.2009, 12:32

Kardeş burada kazanan biri daha var paşalar gibi yaşayan işte cübbelimi şalvarlımı ne ise o. Bu sitede böyle birşeyi reklam yapmak kime ne fayda sağlar anlamış değilim.

özgüven
11.12.2009, 12:45

akşamdan beri sabredip beklemeniz sizde bu düşünceyi oluşturmuştur.

isteyen dinler istemeyen dinlemez her görüşe saygı yokmu sizde yok galiba.

ne diyelim inşallah birgün doğru olanı öğrenirsiniz.tabi iş işten geçmesse.

ya bide geçerse kurtuluşu zor olur.........

ÖnceVatan_58
11.12.2009, 13:04
Arkadaşım elbette Mustafa Kemal o zamanın şartları içinde bu sözü söylecektir.
Ancak neden şeyhler dervişler diğer taraftan dedelere olan ilgi azalmıyor.
Şarlatanlığa kaçmadığı ve insanları sömürmediği sürece şeyhli ve dervişliğin ne zararı var.
şeyhimin illeri uzaktır yolları diyerek şeyhine bağlılığını anlatan derviş yunusun ne zararı vardı.İnsanın seyru sulukunda bir rehbere ihtiyacı vardır. bu yüzden insanların gönül erenlerine bağlıkları bitmiyor . tekrar hatırlatıyım insanların duygularını sömürmeyenleri kastediyorum

Siz sanıyorum eğitimciydiniz. Yazık Layık Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devlette böyle eğitimcilerin olması.
Keşke kafanızı bu tür şeylere yorma yerine Ulu Önder M.K. Atatürk'ün gençliğe çağrısını onun ne demek istediğini ilkelerini tam anlamöıyla anlayabilseydiniz.
Bir gerçek var, duygu sömürüsü yapanlar belli, yüce dinimizi kullanıp alet edip, kendileirni derviş, şeyh diye adlandırıp tarikat adı altinda, Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı, Hüseyin Üzmez gibi din bezirganlardır.
Bu Layık Ülke bir Diyanet İşleri kurmuş herkes gerekli olduğu gibi dinini, islamı kitabını öğrensin diye. Bu tip şarlatanlara meydan vermemek içindir.
Ama şu var bu ülkede çok suistimal oldu heleki son zamanlarda, bu tiplerin yaptıkları anayasal olarak suçtur, gerektiği gibi Cumhuriyet Savcıları bu işe baksa bu tip okkabazlarda meydanlarda ne yazıkki olamaz.

Naksidamlasi
11.12.2009, 13:42
kardesler kimi kimin kullandigi gayet ortada acik secik..din konusu oldumu lafi sözü nereye getirenleri herkes görüyor..dert baska cünkü..

Hocamin sohbetlerini bir kere bile dinlemediginiz gayet belli,cünkü dinlemis olsaydiniz her sohbetinin arkasindan sehitlerimize askerlerimize vatanimiza milletimize nasil dualar yaptigini görürdünüz,siz bile daha bu dertle ciddi bir sekilde dertlenmemissinizdir..

bu konum kapanacak olursa Rabbimin huzurunda siz ve digerlerinden hak isticem haberiniz olsun..Kimsenin isine karismiyoruz zorlama yok,nedir bu yahu..

iyi niyetli kardeslerimi Allah icin seviyorum,Rabbime emanetsiniz canim kardeslerim..

Abdurrahman 58
11.12.2009, 14:27
Ya dinleyin dinlemeyin,şimdi bu konunun burda ne işi var.Reklam ücreti ödüyormu size bu cübbelimidr nedir?

Allah rızası için yapılan bir iştir bu..Ne Ahmet hoca için nede bir başkası için yapılmıştır.Sivas müslüman bir şehir elhamdulillah.Bu sitede sivaslıların toplanma yeri.Ahmet hoca'da islam için çalışan bir insan..

ABES OLAN NE ?

Dilsad Hatun
11.12.2009, 16:05

Allah rizasi için... bilirmisin ablam. :)
Bence biraz daha sabir çek , cunku bu konularin olmasi çok dogal , malum Demokratik bir Ülke'nin insanlariyiz dimi ;)

gönlüm58
11.12.2009, 16:10
akşamdan beri sabredip beklemeniz sizde bu düşünceyi oluşturmuştur.

isteyen dinler istemeyen dinlemez her görüşe saygı yokmu sizde yok galiba.

ne diyelim inşallah birgün doğru olanı öğrenirsiniz.tabi iş işten geçmesse.

ya bide geçerse kurtuluşu zor olur.........

Herkesin dogrusu farklıdır,bunu bu zamana kadar ögrenemediysen zaten senin için iş işten geçmiş.Sende her görüşe saygı olsa dedigim dedik öttürdügüm düdük demezsin.

H_Turan
11.12.2009, 16:40
Allah rizasi için... bilirmisin ablam. :)
Bence biraz daha sabir çek , cunku bu konularin olmasi çok dogal , malum Demokratik bir Ülke'nin insanlariyiz dimi ;)

Allah razı olsun Kardeş.

goramaz
11.12.2009, 17:07
Siz sanıyorum eğitimciydiniz. Yazık Layık Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devlette böyle eğitimcilerin olması.
Keşke kafanızı bu tür şeylere yorma yerine Ulu Önder M.K. Atatürk'ün gençliğe çağrısını onun ne demek istediğini ilkelerini tam anlamöıyla anlayabilseydiniz.
Bir gerçek var, duygu sömürüsü yapanlar belli, yüce dinimizi kullanıp alet edip, kendileirni derviş, şeyh diye adlandırıp tarikat adı altinda, Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı, Hüseyin Üzmez gibi din bezirganlardır.
Bu Layık Ülke bir Diyanet İşleri kurmuş herkes gerekli olduğu gibi dinini, islamı kitabını öğrensin diye. Bu tip şarlatanlara meydan vermemek içindir.
Ama şu var bu ülkede çok suistimal oldu heleki son zamanlarda, bu tiplerin yaptıkları anayasal olarak suçtur, gerektiği gibi Cumhuriyet Savcıları bu işe baksa bu tip okkabazlarda meydanlarda ne yazıkki olamaz.

Arkadaşım yorumumu tekrar oku istersen. ben sizin verdiğiniz isimleri, insanları sömüren din istirmarcılarını dışarda tuttum değil mi?
Size tavsiyem Mustafa Kemal Atatürk'ün Sivas kongresinde kongre üyeleriyle çektirdiği bir resim vardır. Atatürk'ün hemen yanında Arap şeyh vardır resimde.Tanırmısınız bilmem . Kabri sivas lisesinin hemen altında istasyına giderken sağdadır.İşte o maneviyat erleri sayesinde de Kurtuluş Savaşımız kazanılmıştır. Bunu söylememe gerek var mıdır bilmem?
Tasavvuf nasıl ortaya çıkmıştır? Amacı nedir? Derviş sufi kimdir ? Mürşit ne iş yapar ? Halvet nedir çile nedir? Bir lokma bir hırka anlayışı nedir? Bunları araştırmış iseniz ve zararlı olduğunu düşünüyorsanız burada bizimle paylaşın da ben de cahil kafamın içini sayenizde aydınlatayım.

özgüven
11.12.2009, 17:15
Herkesin dogrusu farklıdır,bunu bu zamana kadar ögrenemediysen zaten senin için iş işten geçmiş.Sende her görüşe saygı olsa dedigim dedik öttürdügüm düdük demezsin.

sizin doğrunuz neyse o yönde ilerlemeye devam edin..
illa bu konuya girmenizi zorlayan birilerimi var acaba.
bu konuya neden takıldınız anlayamadım.
belkide hiç dinlemediniz kulaktan dolma sözlerle belki farklı düşünüyorsunuz.
bi kulaklık takıp dinleyin sizden başka kimse duymaz, korkmayın kötü şeyler söylemiyor. tavsiyemdir......

barikat58
11.12.2009, 17:20

Kendinize sponsor bulunda sizinde açacağınız konuları görelim bi ;)

barikat58
11.12.2009, 17:22

Herkesin dogrusu farklıdır sözü palavradan ibarettir.Doğru tektir kimileri doğruyu bilir kimileri doğru bildiğini sanar ;)

barikat58
11.12.2009, 17:25
kardesler kimi kimin kullandigi gayet ortada acik secik..din konusu oldumu lafi sözü nereye getirenleri herkes görüyor..dert baska cünkü..

Hocamin sohbetlerini bir kere bile dinlemediginiz gayet belli,cünkü dinlemis olsaydiniz her sohbetinin arkasindan sehitlerimize askerlerimize vatanimiza milletimize nasil dualar yaptigini görürdünüz,siz bile daha bu dertle ciddi bir sekilde dertlenmemissinizdir..

bu konum kapanacak olursa Rabbimin huzurunda siz ve digerlerinden hak isticem haberiniz olsun..Kimsenin isine karismiyoruz zorlama yok,nedir bu yahu..

iyi niyetli kardeslerimi Allah icin seviyorum,Rabbime emanetsiniz canim kardeslerim..

Nakşi damlası paylaştıgın konular çok güzel hepside birbirinden anlamlı hele hayatını islamı ögrenmeye ve ögretmeye adamış bir insanın sohbetlerini burdan bildirmeniz gayet güzel teşekkür ederim.Malum merve veren ağaç taşlanır.

barikat58
11.12.2009, 17:25

Nakşi damlası paylaştıgın konular çok güzel hepside birbirinden anlamlı hele hayatını islamı ögrenmeye ve ögretmeye adamış bir insanın sohbetlerini burdan bildirmeniz gayet güzel teşekkür ederim.Malum meyve veren ağaç taşlanır.

barikat58
11.12.2009, 17:28
Kardeş burada kazanan biri daha var paşalar gibi yaşayan işte cübbelimi şalvarlımı ne ise o. Bu sitede böyle birşeyi reklam yapmak kime ne fayda sağlar anlamış değilim.

Sana sağlamıyor diye başkasınadamı fayda saglamaz bir konu ? Bu sitede sadece sen yoksun hatta cogu zaman sen hiç yoksun bile.Sana fayda sağlamıyor ve zararda sağlamıyor.Ne bu konu seni aşağılıyor nede hocanın anlattıkları merak etme...

gönlüm58
11.12.2009, 17:30
Herkesin dogrusu farklıdır sözü palavradan ibarettir.Doğru tektir kimileri doğruyu bilir kimileri doğru bildiğini sanar ;)

Aynı senin gibi bildigini zanneder,hemen dalar.

gönlüm58
11.12.2009, 17:32
Sana sağlamıyor diye başkasınadamı fayda saglamaz bir konu ? Bu sitede sadece sen yoksun hatta cogu zaman sen hiç yoksun bile.Sana fayda sağlamıyor ve zararda sağlamıyor.Ne bu konu seni aşağılıyor nede hocanın anlattıkları merak etme...

Sen varsında ne farkediyor gelip oraya buraya saldırıp gidiyorsun.

H_Turan
11.12.2009, 17:33
Ben konudan memnunum Sevmiyende girmez Dini vaaz veriyor zorla sevin veya uyun demiyor Konuyu açan arkadaş Allah razı olsun ondan Bizleri düşünmüş

barikat58
11.12.2009, 17:33
Aynı senin gibi bildigini zanneder,hemen dalar.

Tamam hadi anlat bildiklerinide bizde öğrenelim doğruları.Şimdi sanatçılar gibi falso yapma (benim sayemde prim yapmana izin vermem falan gibi) ne biliyorsan söylede ögrenelim bizde düzeltelim.

barikat58
11.12.2009, 17:34
Sen varsında ne farkediyor gelip oraya buraya saldırıp gidiyorsun.

Tıpkı senin akşama kadar sabredip akşam saldırdığın gibimi ;):)

gönlüm58
11.12.2009, 17:36
Nakşi damlası paylaştıgın konular çok güzel hepside birbirinden anlamlı hele hayatını islamı ögrenmeye ve ögretmeye adamış bir insanın sohbetlerini burdan bildirmeniz gayet güzel teşekkür ederim.Malum meyve veren ağaç taşlanır.

Körler sagırlar birbirni agırlar,zaten şebeke gibi aynı anda toplanıyrsunuz.:):):)Saldırıya geçiyorsunuz...

gönlüm58
11.12.2009, 17:37
Tıpkı senin akşama kadar sabredip akşam saldırdığın gibimi ;):)

Öyle degil akşamdan beri sabrettim,sabah başladım iyi oku.:):)

barikat58
11.12.2009, 17:40
Körler sagırlar birbirni agırlar,zaten şebeke gibi aynı anda toplanıyrsunuz.:):):)Saldırıya geçiyorsunuz...

bak aynısı senin içinde söyleyebiliriz önce vatanla sen bu kör topal aman kör sağır sözüne uyuyorsunuz...

Ayrıca laf atmayı bırakın cübbeli Ahmet hoca hakkında bildiginiz dogruları anlatın kaynaklarıyla birlikte aktarın buraya bizde ögrenelim.Evet bekliyorum doğru bilgileri!!!!!!!!

goramaz
11.12.2009, 17:40
kardeşler didişmeyin yaa..sanki cübbeli hocadan çok birbirinize kızgınlığınızı döküyorsunuz

barikat58
11.12.2009, 17:41
Öyle degil akşamdan beri sabrettim,sabah başladım iyi oku.:):)

Sonuçta saldırmışın saldırmanın akşamı sabahımı var.Bilsem sabahı beklerdim.Hala dogruları anlatmadınız!!!!!!!!!!Anlatınd a bizde ögrenelim doğru olanı yapalım.

barikat58
11.12.2009, 17:42
kardeşler didişmeyin yaa..sanki cübbeli hocadan çok birbirinize kızgınlığınızı döküyorsunuz

O doğruları anlatacak ne didişmesi lütfen

gönlüm58
11.12.2009, 17:43
bak aynısı senin içinde söyleyebiliriz önce vatanla sen bu kör topal aman kör sağır sözüne uyuyorsunuz...

Ayrıca laf atmayı bırakın cübbeli Ahmet hoca hakkında bildiginiz dogruları anlatın kaynaklarıyla birlikte aktarın buraya bizde ögrenelim.Evet bekliyorum doğru bilgileri!!!!!!!!

Ben senin velinimetinim,ben olmasam kimden alıntı yapıp cevap yazacaksın.İlham kaynagın benim,teşekkür edecgin yerde agresifleşiyorsun.:):):)

barikat58
11.12.2009, 17:44
laf atmayı bırakın cübbeli Ahmet hoca hakkında bildiginiz dogruları anlatın kaynaklarıyla birlikte aktarın buraya bizde ögrenelim.Evet bekliyorum doğru bilgileri!!!!!!!!

gönlüm58
11.12.2009, 17:48
Akşam yemegınden sonra dönecegim,sen beklemeye devam et nede olsa velinimetın benim,ben olmasam kime cevap vereceksin,aman agaç olmada.:):):)

barikat58
11.12.2009, 17:56
Akşam yemegınden sonra dönecegim,sen beklemeye devam et nede olsa velinimetın benim,ben olmasam kime cevap vereceksin,aman agaç olmada.:):):)

Ne oldu gerçekleri kulaktan dolma biliyorsunda bir kaynak yokmu?Ne oldu söyleyemiyorsun.İnsanlara çamur atmak kolay.Laf atacagına doğruları söylede herkes öğrensin.

sandalli
11.12.2009, 18:16
"Cep Telefonunuzun mesaj bölümüne HOCA yazıp boşlük bırakarak sorunuzu sorup
6688 'e gönderebilirsiniz," diyen Çübbeli Ahmet hoca, ne yazık ki hoca kısa mesaj bedelini (ücreti) belirtmemis. Kaç kontördür, kaç dakikadır belli değil ama bu tür servislerin paralı olduğunu herkes bilir. Geçen dinlediğim vaazında da aynı kısa mesaj hattını beliritti, yanlış mı anladım diye düşünmüştüm ama maalisef doğruymuş. Ama servis bedelini bilmiyorum, bedava oldugunu da sanmıyorum Hocalar da artık bu yönteme baş vurmuşlar. Hadi hayırlısı...

gönlüm58
11.12.2009, 20:51
Bildigim ve kulaklarımla duydugumu söylüyorum, Cem Yılmaz'ı aratmaz. İkincisi bunu tv. ekranlarındada gördüm kendi ailesi ve yakınlarını denize sokmazken çarşaflı eşine deniz kenarında sırtına güneş yağı sürdürmesi sonrada kendi girip bayanların çaktırmadan orasına burasına bakmasını hepimiz gördük izledik. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Barikat efendi, sakal bırakıp kılık kıyafet değişmekle birşey olmaz,sen onun şeklinemi hürmet gösteriyorsun? Dini bilgin eksikse gir Diaynet İşlerinin sitesine aklına hangi soru takılıyosa cevabını kendin bul. Senin bunları kavrayacak zekan o hocanınkinden dahamı az..
Muhatabım degilsin daha sana cevap yazmıyacagım,kimden alıntı yapacaksın merak ediyorum ekmek tekneni kaybettin:):):)cevap vereceğim kişii yada muhatap olacagım kişinin,biraz seviyeli olması lazım...

Cley
11.12.2009, 20:54
Bu programı izlemek istemeyen açsın izdivaç programlarını izlesin dizi izlesin kimseyi zorlamıyorlarki izleyeceksin diye. İsteyen de bunu izlesin. Karşı çıkan arkadaşlar da başka programların reklamını yaptı da karşı çıkan mı oldu ??

Arif Coşkun
11.12.2009, 21:16
En iyisi bu tür haberleri taşıyan kişilerden reklam ücreti alınması.:) Burada neyin kimin propogandası yapılmaya çalışılıyor. Böyle heberlerin ne işi var burada. Eğer benim eksik bir bilgim varsa gönlüm58 arkadaşımııznda dediği gibi gider en yetkili kaynak Diyanet İşleri Başkalığından ücretsiz olarak edinirim. Neden böyle garip kılık kıyafet içinde olanları birşey sanıp peşine takılayım. İbadet insanın yüreğinde, beyninde gönlündedir.
Bu tür insanlar aslında din üzerinden siyaset, çıkar ve rant sağlayanlardır. Bizler uyanık olup bunu kullanmak isteyenlere rağbet göstermeyip fırsat vermemeliyiz.
Yorumlarımzda yazana saldırma yerine kopya cevap yerine kendi görüşlermizi yazmamız yeterli, her görüşe saygı her yazana saygılı olmamız gerekir.

goramaz
11.12.2009, 21:20
abi bu başlığı açana da saygı duymak gerekmez mi velev ki saçma olsun..forumda münevver karabulutu da gördük fener gs maçını da .. sadece sivasa özgü ve sadece bu siteden alınabilecek haberler forumda yer almıyor ki..

Cley
11.12.2009, 21:22
En iyisi bu tür haberleri taşıyan kişilerden reklam ücreti alınması.:) Burada neyin kimin propogandası yapılmaya çalışılıyor. Böyle heberlerin ne işi var burada. Eğer benim eksik bir bilgim varsa gönlüm58 arkadaşımııznda dediği gibi gider en yetkili kaynak Diyanet İşleri Başkalığından ücretsiz olarak edinirim. Neden böyle garip kılık kıyafet içinde olanları birşey sanıp peşine takılayım. İbadet insanın yüreğinde, beyninde gönlündedir.
Bu tür insanlar aslında din üzerinden siyaset, çıkar ve rant sağlayanlardır. Bizler uyanık olup bunu kullanmak isteyenlere rağbet göstermeyip fırsat vermemeliyiz.
Yorumlarımzda yazana saldırma yerine kopya cevap yerine kendi görüşlermizi yazmamız yeterli, her görüşe saygı her yazana saygılı olmamız gerekir.

Peki neden kıyafetine kafayı takıyorsunuz ???

Abdurrahman 58
11.12.2009, 21:22
hemşerim biz memnunuz bu tür konuların açılmasından ! rahatsız olanlarıda kafasına silah dayayıp foruma gir iyi yönde bişeyler yaz demiyorz ! beğenmiyosan izlemiyosan ahmet hocayı foruma girmezsin kardeşim bu kadar basit !

goramaz
11.12.2009, 21:25
cübbeli ahmet hocanın imaj problemi var sanırım. herkes burdan vuruyor

Cley
11.12.2009, 21:26
cübbeli ahmet hocanın imaj problemi var sanırım. herkes burdan vuruyor

İmajı da gayet güzel. Ben beğeniyorum.

sandalli
11.12.2009, 21:29
Besiktas formasi giyecek hali yok ya

barikat58
11.12.2009, 21:31
Amerikan traşı top sakal birde kot giydimi hoca olur demi :D hey Allah'ım 21. yy Türkiyesi hala insanların giysilerini eleştiriyor.Herkes istedigini giyer efendim biz kimseye onu giyme bunu giyme demiyoruz kimsenin giydigini eleştirmiyoruz siz niye başkasını eleştiriyorsunuz oysa biz gerici siz çağdaşdınız yoksa yerlerimi degiştik :)

gönlüm58
11.12.2009, 21:32
Besiktas formasi giyecek hali yok ya

Yakışır KARAKARTAL....

Cley
11.12.2009, 21:34
Yakışır KARAKARTAL....

Siyah ağırlıklı formasını giyerse o zaman da kara cübbeli dersiniz :)

barikat58
11.12.2009, 21:36
Bildigim ve kulaklarımla duydugumu söylüyorum, Cem Yılmaz'ı aratmaz. İkincisi bunu tv. ekranlarındada gördüm kendi ailesi ve yakınlarını denize sokmazken çarşaflı eşine deniz kenarında sırtına güneş yağı sürdürmesi sonrada kendi girip bayanların çaktırmadan orasına burasına bakmasını hepimiz gördük izledik. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Barikat efendi, sakal bırakıp kılık kıyafet değişmekle birşey olmaz,sen onun şeklinemi hürmet gösteriyorsun? Dini bilgin eksikse gir Diaynet İşlerinin sitesine aklına hangi soru takılıyosa cevabını kendin bul. Senin bunları kavrayacak zekan o hocanınkinden dahamı az..
Muhatabım degilsin daha sana cevap yazmıyacagım,kimden alıntı yapacaksın merak ediyorum ekmek tekneni kaybettin:):):)cevap vereceğim kişii yada muhatap olacagım kişinin,biraz seviyeli olması lazım...

TAMAM BU DEDİKLERİNİN RESİMLERİNİ YADA VİDEOLARINI GETİR.senden kaynak istedim.Ben derim ki Ahmet şöyle böyle o kolay önemli olan onu ispatlamak.senle muhatap olmak için ölüyorum görsen varya :D bune kibir ya bune gurur ya sen önce kendine çeki düzen ver sonra hocanın eksiklerini yanlışlarını söyle.Terzi kendi söküğünü görmezmiş

Abdurrahman 58
11.12.2009, 21:36
Amerikan traşı top sakal birde kot giydimi hoca olur demi :D hey Allah'ım 21. yy Türkiyesi hala insanların giysilerini eleştiriyor.Herkes istedigini giyer efendim biz kimseye onu giyme bunu giyme demiyoruz kimsenin giydigini eleştirmiyoruz siz niye başkasını eleştiriyorsunuz oysa biz gerici siz çağdaşdınız yoksa yerlerimi degiştik :)

aga sakın top sakalada laf etmeyesin ha :)
hani çağdaşlık simgesiya . . .

Klimasuyu
11.12.2009, 21:39
Siyah ağırlıklı formasını giyerse o zaman da kara cübbeli dersiniz :)

O forma kutsaldır herkese giymek nasip olmaz..:)

Klimasuyu
11.12.2009, 21:42
İmajı da gayet güzel. Ben beğeniyorum.

Ben beğenmiyorum Cley..:)

Hem hoca denildiği zaman insanlar neden hep böyle sakallı, cübbeli, sakallı falan olarak algılanır ki..? Şöyle tıraşımı olmuş, takım elbiseli, kıravatlı veya daha böyle abartmadan normal bir sakala sahip hocalar da var...

Siyahnur
11.12.2009, 21:43

Hem Ahmet Hoca ya, saygisizlik yapiyorsunuz, hemde her görüse saygi olmamiz gerektiginden bahsediyorsunuz.
Onun cemaatine mensup olanlar yolunu bulmus, asil sokakta aylak aylak gezipte niye dünyaya geldigini bile bilmeyen cahil genclerimizle ugrasalim.

Eger yazilanlardaki gibi durumlar varsa herkes hesabini Allahü Tealaya verecek. O zaviyeden baktigimiz zaman sizin yaptigimiz sadece giybet olur.

sandalli
11.12.2009, 21:44
Ya hoca icin bile birbirimize giriyoruz, mafya babalari icin kavga ettik, simdi hocalar icin kavga ediyoruz. Size ne, forum oyunlarina takilin, birbirinize cicek verin, öylesi daha kolay. Tahmin ettigim üyelerle aram hic acilmadi. Hadi sizede buyurun. :D

gönlüm58
11.12.2009, 21:47
Ya hoca icin bile birbirimize giriyoruz, mafya babalari icin kavga ettik, simdi hocalar icin kavga ediyoruz. Size ne, forum oyunlarina takilin, birbirinize cicek verin, öylesi daha kolay. Tahmin ettigim üyelerle aram hic acilmadi. Hadi sizede buyurun. :D

Hadi gidelim o zaman.:):):)

Arif Coşkun
11.12.2009, 21:47
abi bu başlığı açana da saygı duymak gerekmez mi velev ki saçma olsun..forumda münevver karabulutu da gördük fener gs maçını da .. sadece sivasa özgü ve sadece bu siteden alınabilecek haberler forumda yer almıyor ki..

Goromaz kerdeşim, ben bu tür konuların veya buna benzer konuların yeri burası olmadığını belirttim. Sitemiz Sivas'lıların memleketiyle ilgili her haberi konuyu siyasi olsun ekonomik olsun açılıyor, kim ne diyebilir. Açana her hangi bir sözümüz yok zaten.
Dikkat ettiyseniz yazımdada kopya cevap yapmaya hiç gerek yok, karşı tarafı cevaba zorlamak olur bu. Kimseyi buraya yazacağımız iki satırla kendimize zaten çeviremeyiz. Onun için senin fikirlerinde önemlidir sanada saygı duyuyorum. Herkes biribirine saygılı olmalı.
Cley sanada buradan yanıt vereyim .kiyafetine tabiki takarım burası Türkiye Cumguriyeti bir kılıf kıyafet kanunu var biraz ona uymalı, Laik T.C'ye hiç yakışmıyor. çünkü kopya cevap sevmiyorum ve benim yazımında alınıp neden böyle böyle diye kopya yapılmamamsını rica ediyorum her yazana cevap yazmaya kalkarsak işimiz var demektir.
Her ne kadar açılan yoruma saygılı olduğumuz kadar yorum yazanlarada aynı şekilde olmalıyoz diye düşünüyorum.

barikat58
11.12.2009, 21:49
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

AHA BUNLARDA HOCA ŞİMDİ BUNLARI SEVİYORSUNUZDA AHMET HOCAYI SEVMİYORMUSUNUZ ? SEBEP SAKALMI SADECE ? SAKAL BIRAKMAK SÜNNETTİR !!! SAKALA KARŞI FOBİSİ OLANLAR PEYGAMBERİMİZE İNANDIKLARINI VE PEYGAMBERİMİZİ SEVDİKLERİNİ İÇTEN SÖYLEYEBİLİYORMU ?

Cley
11.12.2009, 21:50

Abi, İnönüye yazılan en ufak olumsuz yazılar silinirken, bazılarmızın değer verdiği kişilerle veya cemaatine mensup olduğu kişilerle dalga geçilirken hakaret edilirken iftiralar atılırken kimse bizden forum oyunları oynamamızı beklemesin...

Cley
11.12.2009, 21:52
Ben beğenmiyorum Cley..:)

Hem hoca denildiği zaman insanlar neden hep böyle sakallı, cübbeli, sakallı falan olarak algılanır ki..? Şöyle tıraşımı olmuş, takım elbiseli, kıravatlı veya daha böyle abartmadan normal bir sakala sahip hocalar da var...

Bu dediğin kriterlere nur cemaatine mensup kişiler uyuyor ama sen onları da sevmiyorsun :)

Klimasuyu
11.12.2009, 21:53
Mustafa KARATAŞ ve Nihat HATİPOĞLU hocaların hem İslam bilgilerinden hem de kişiliklerinden yararlanmak gerek...

Hatta Mustafa KARATAŞ hoca tvlerde din anlatılmasını diye yakınmıştı..;)

barikat58
11.12.2009, 21:54
Evet aynı zamanda bu sitede Allah'ın yolu Allah'ın kanunu manasına gelen şeriat için kahrolsun şeriat demek serbest kimse silmiyor ama bir beşerin çizdiği laiklik için kahrolsun demek 5 dk durmuyor.Ben ismet inönüyü sevmiyorum dedigimde kimseye bunun konusunu açmayın bunun yeri burasımı demedim olabilir senin sevdigini ben sevmem benim sevdigimi sen sevmezsin ama arkadaşlar akşamdan beri zor sabrettiklerini söylüyorlar bu konuya saldırmamak için bunun yeri burası degil diyorlar bu ne ki hep bana hep bana nereye kadar.Hoş görü diye konu açılıyor bakıyorsunuz oraya yorum yapanlarda aynı.Sözde başka özde başka olmayalım hoş görüyse her daim olsun olsun yok degilse hoş görü dersi vermeyin.

Klimasuyu
11.12.2009, 21:55
Bu dediğin kriterlere nur cemaatine mensup kişiler uyuyor ama sen onları da sevmiyorsun :)

Yaaw Cley neden Müslümanları şu cemaat bu cemaat diye ayırıyorsunuz kardeşim..? Diğer konuda kürt-Türk diye gruplara ayırmayın diyen de gene siz değil miydin..? :)

Abdurrahman 58
11.12.2009, 21:59
aga birileri Türküm demeyi suç sayıyor ve Türküm diyeni dışlıyorya Bizim sitedeki bazılarıda Müslümanım Dinimi en iyi şekilde yaşıyorum diyenleri dışlamaya kalkıyor düşman kesiliyor malesef..

Cley
11.12.2009, 22:00
Orda da burda da ayıran sizsiniz Metin. Biz yaradılanı severiz yaratandan ötürü. Kimsenin dini dili ırkı sakalı kıyafeti bakımından ayrım yapmayız :)

Abdurrahman 58
11.12.2009, 22:02
abi bi söz geldi aklıma
Bana teşekkür ettiğini söyle sana kim olduğunu söyleyim :)
..

gönlüm58
11.12.2009, 22:03
İnönü haberi Sivasla ilgili bir haberdi.

Sarıklının Sivasla ne alakası var anlayamadım ?

Klimasuyu
11.12.2009, 22:03
Orda da burda da ayıran sizsiniz Metin. Biz yaradılanı severiz yaratandan ötürü. Kimsenin dini dili ırkı sakalı kıyafeti bakımından ayrım yapmayız :)

İyi, afferin size o zaman Cley..:)

barikat58
11.12.2009, 22:07
İnönü haberi Sivasla ilgili bir haberdi.

Sarıklının Sivasla ne alakası var anlayamadım ?

İslamın bir tek sancağı düşmesin milyonlarca Sivas yansın umrumda degil hanım efendi !!! Sana oraya gittiğinde bu ismet inönüyü seviyormuş buna torpil geçelim yada bu Sivaslıymış buna torpil geçelim demeyecekler.

LaEdri
11.12.2009, 22:13
Akşama kadar izdivaç dizileri,terörden daha tehlikeli diziler ekranda cirit atıyor.Adetlerimiz,dilimiz,tör emiz yerle bir ediliyor.Adeta milletimiz uyutuluyoır.Ve ben bunlarla alakalı konu açınca 2 kişi ya yazıyor ya da yazmıyor.
Şimdi bu konudaki hassaiyetin asıl sebebi ne ?

Cley
11.12.2009, 22:22
Demekki Cübbeli Hocanın katıldığı programlar senin yazdıklarından daha tehlikeli görünüyor. Senin yazdıkların çocuklar ve gençler için tehlikeli Hocanın katıldıkları laiklik için rejim için tehlikeli. Bu farkı bilmen lazım Ötüken hocam...

Klimasuyu
11.12.2009, 22:23
Akşama kadar izdivaç dizileri,terörden daha tehlikeli diziler ekranda cirit atıyor.Adetlerimiz,dilimiz,tör emiz yerle bir ediliyor.Adeta milletimiz uyutuluyoır.Ve ben bunlarla alakalı konu açınca 2 kişi ya yazıyor ya da yazmıyor.

Sorma hocam sorma ben de o konudan çok dertliyim...:) bi de kadın programları var, dostlar başına..:) Hangi eve gitsem o programları açmışlar, nerdeyse nefes bile almıyorlar izlerken...:) Hayır anlattıkları da bişey olsa bari "muhtar bilmem ne yaptı, kaynanam kafa tencereyi attı, kocamın patronu bize kömür vermedi, vs. vs." gülelim mi ağlayalım mı onuda bilmiyoruz..:)

goramaz
11.12.2009, 22:24

senin de imaj problemin var.. sitede:confused:

gönlüm58
11.12.2009, 22:24
Cübbeliyi sevenlere torpil var,sende bunun haberini bir yerden aldın bize söylemıyorsan bak küserim:):):)Siz yakarsınız Sivası yakarsınız inanırım...
Bu konuya daha yazmıyacagım zahmet edip cvp yazma...

LaEdri
11.12.2009, 22:28
Sorma hocam sorma ben de o konudan çok dertliyim...:) bi de kadın programları var, dostlar başına..:) Hangi eve gitsem o programları açmışlar, nerdeyse nefes bile almıyorlar izlerken...:) Hayır anlattıkları da bişey olsa bari "muhtar bilmem ne yaptı, kaynanam kafa tencereyi attı, kocamın patronu bize kömür vermedi, vs. vs." gülelim mi ağlayalım mı onuda bilmiyoruz..:)

Cübbeli Ahmet Hıoca'nın programalrına ulaşmak, zırt bırt görmek kolay değil zararlı olsa bile.Hele hele bir çocuk asla otorup da onu dinlemez.

Ama bahsettiğim dizilerin tek amacı vardır.Bu milleti uyutmak,kaz gibi yolmak.resmen dinime,dilime,tarihime sövüyorlar yahu.Ve bu diziler izlenme rekorları kırıyor.Çocuklar pisliğin tekini model alıyor,ama hiç bir çocuk Ahmet Hıoca'yı model almaz.:)

Cley
11.12.2009, 22:31
Bir çocuğa sorsanki bana 10 şarkıcı ismi say Türkünden gavuruna tıkır tıkır sayar. 3 tane sahabe ismi say desen tıkanır kalır. % 99'u müslüman bir ülkeyiz ya...

Klimasuyu
11.12.2009, 22:32
Ahmet hoca da bi kaç kişi öldürse, ya da en iyi ihtimalle ayaklarına sıksa:) onu da örnek alırlar ..:)

barikat58
11.12.2009, 22:36
Bir çocuğa sorsanki bana 10 şarkıcı ismi say Türkünden gavuruna tıkır tıkır sayar. 3 tane sahabe ismi say desen tıkanır kalır. % 99'u müslüman bir ülkeyiz ya...

Büyüğü sayabiliyormu ki çoçuğa gittin cley sende :)

goramaz
11.12.2009, 22:38
Cübbeli Ahmet Hıoca'nın programalrına ulaşmak, zırt bırt görmek kolay değil zararlı olsa bile.Hele hele bir çocuk asla otorup da onu dinlemez.

Ama bahsettiğim dizilerin tek amacı vardır.Bu milleti uyutmak,kaz gibi yolmak.resmen dinime,dilime,tarihime sövüyorlar yahu.Ve bu diziler izlenme rekorları kırıyor.Çocuklar pisliğin tekini model alıyor,ama hiç bir çocuk Ahmet Hıoca'yı model almaz.:)

ahmet hocayı ben de dinlemem ve hocaların çoğunu da. neden ? çünkü sanki savaşa gider gibi bağıra bağıra konuşuyorlar. bir kısmı da dinin içini tamamen boşaltan sistem uyumlu hocalar.yaşar nuri , zekeriya beyaz gibi..
bir çocuk onları dinlemez dinlese bile bişey anlamaz. çünkü kullanılan kavramlar ağırdır.

efendimizi s.a.s. ilk defa görenler bile ondan onun konuşmasından hatta simasının verdiği güvenden bile etkileniyormuş. hocalarımızda sanki etki gücü yok gibi.

LaEdri
11.12.2009, 22:38
Salyalı bir zevzeği,recep ivediği bile model alıyorlar yahu.Hiç mi akıl yok bunlarda..Ah benim emeklerim..:D

Klimasuyu
11.12.2009, 22:41
Salyalı bir zevzeği,recep ivediği bile model alıyorlar yahu.Hiç mi akıl yok bunlarda..Ah benim emeklerim..:D

Aa bak orda dur hocam..:D 3.sü de yolda ..:)

Naksidamlasi
11.12.2009, 23:19
Esselamü Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuh,

Konunun ciddiyetine önem verip,yorum ve destek veren arkadaslarimdan Rabbim razi olsun..

Kimseye alinti yaparak cevap verecek zamanim yok.Hizmet yolunda her zaman cikacaktir yola tas koyanlar..

Bendeniz Rabbim tealanin rizasi üzere Sohbet duyurularima devam edecegim.biiznillah..Kiymetli kardeslerim icin..

Bu konu emri bil maruf nehyi anil münkerdir.Amacim disina cikarmasin Mevla Teala Hazretleri.Amin

vesselam..

Salim58
12.12.2009, 07:33
bu konu bukadar niye uzadı bi türlü anlamış değilim..

izlemek, dinlemek, isteyen açıp dinliyor, buda normal birşey.

dinlemek istemeyende dinlemiyor buda normal..

açılmış bi konu dinleyen dinlemeyene hoşgörülü olsa.dinlemeyende dinleyene hoşgörülü olsa fenamı olur..

ÖnceVatan_58
12.12.2009, 08:19
Hem Ahmet Hoca ya, saygisizlik yapiyorsunuz, hemde her görüse saygi olmamiz gerektiginden bahsediyorsunuz.
Onun cemaatine mensup olanlar yolunu bulmus, asil sokakta aylak aylak gezipte niye dünyaya geldigini bile bilmeyen cahil genclerimizle ugrasalim.

Eger yazilanlardaki gibi durumlar varsa herkes hesabini Allahü Tealaya verecek. O zaviyeden baktigimiz zaman sizin yaptigimiz sadece giybet olur.

Pek çok yorumlarınızı okudum, konu hakkında bilginiz olmadığı hallde "bekara karı boşamak kolaydır" gibi sallayıp durmuşunuz.
Evet bu ülke için canını ömrünü sağlığını ortaya koymuş, ülke elden gitmişken yeniden canlandırıp toparlayıp,ülke uğruna yüz binlerce şehit vermiş deyim yerindeyse yoktan var etmiş ülkeyi kurmuş birine hakaret eden, onu küçük düşüren çocukların beynini Kemalizm düşmanlığıyla yıkayan, birine tahammül edip savunarak en büyük saygısızlığı siz yapıyosunuz farkında değilsiniz.
Eğer diğer ülkelerden geri kalmışsak, onlar mersine biz gidiyorsak tersine sizin gibi herşeyi dine bağlayan, din üzerinden sömürü yapan kişi ve zümrelerin yüzündendir.
Sanatı bilimi üretimi ekonomiyi konuşalım, el kapılarında sürünen gurbetçileri konuşalım, dış borçlarımızı konuşalım borçlu doğam torunları konuşalım, halkın en hassas can damarı olan din üzerinden rant sağlayanların özel yaşantısı ne yaptığı kime ne dediği bizi hiç ilgilendirmez. Eğer bende insansam Allah banada akıl fikir mantık vermiş, fikirlerimi kendi mantığımla yürütürüm.
Paranın ve dinin kimde olduğu belli olmaz, siz onun bunun hakkında hesap sorar felan diye birşey deme hakkınızda yok, sizin yaptığınızda sadece bilmeden konuşmak olur.

ÖnceVatan_58
12.12.2009, 08:28
Abi, İnönüye yazılan en ufak olumsuz yazılar silinirken, bazılarmızın değer verdiği kişilerle veya cemaatine mensup olduğu kişilerle dalga geçilirken hakaret edilirken iftiralar atılırken kimse bizden forum oyunları oynamamızı beklemesin...

İnönü'nün geçmişini araştır bir oku ondan sonra değerlendirme yapsan iyi olur sayın yönetici bey. Hem İnönü konusu Sivas'ı ilgilendiren bir konu Cüpbeli neyin konusu yapmayın bunları.Sarıklı ne yapmış bu ülke için cephelerdemi savaşmış, sinsi sinsi çocuklara gençlere Cumhuriyet Kemalizm düşmanlığı aşılatmış, bakın sizde onun talebesisiniz sanırım İnönüye yapılan hakaret mesajları neden siliniyo diye dertleniyorsunuz.

ÖnceVatan_58
12.12.2009, 08:42
Evet aynı zamanda bu sitede Allah'ın yolu Allah'ın kanunu manasına gelen şeriat için kahrolsun şeriat demek serbest kimse silmiyor ama bir beşerin çizdiği laiklik için kahrolsun demek 5 dk durmuyor.Ben ismet inönüyü sevmiyorum dedigimde kimseye bunun konusunu açmayın bunun yeri burasımı demedim olabilir senin sevdigini ben sevmem benim sevdigimi sen sevmezsin ama arkadaşlar akşamdan beri zor sabrettiklerini söylüyorlar bu konuya saldırmamak için bunun yeri burası degil diyorlar bu ne ki hep bana hep bana nereye kadar.Hoş görü diye konu açılıyor bakıyorsunuz oraya yorum yapanlarda aynı.Sözde başka özde başka olmayalım hoş görüyse her daim olsun olsun yok degilse hoş görü dersi vermeyin.

Bu ülkenin yönetim biçimi kanunlarla belirlenip korunmuştur. Kimse senin gibi bilgi yoksunu birinden dinini öğrenecek değil. Din bilgisi ayrı şey yönetim şekli ayrı şey.
Bu ülke Laik Türkiye Cumhuriyeti'dir yönetimide bellidir, Laiklikin diğer bir tanımı din özgürlüğü demektir.
Eğer şeriatı getirmek istiyorsan ki öyle anlaşılıyor T.C yasalarına göre suç işliyorsun ha bile bile evet işliyorum işlemek istiyorum diyorsan devam et, elbet bir gün biri suç duyurusunda bulunabilir.
Eğer şeriat kuralları içinde çok yaşamak istiyorsan buyur, İran, Arabistan ve daha çok ülke var ne vize var nede yasak. Doya doya yaşayabilirsin.

asi-yürek58
12.12.2009, 23:07
kahrolsun pkk kahrolsun onlaribesleyenler

sandalli
12.12.2009, 23:09
kahrolsun pkk kahrolsun onlaribesleyenler

Kahrolsun PKK kahrolsun PKK usaklari, destekcileri

Naksidamlasi
15.12.2009, 19:40

sohbet basladi..

not:bu konuyu dini sohbetler bölümüne acmistim,buraya tasinmis bilginize insaallah..:)

Naksidamlasi
17.12.2009, 19:03

Sohbete az kaldi,bu siralardaki sohbetleri sakin kacirmayalim arkadaslar cok önemli konular,dualar,hatirlatmalar olacak bilginize ; )

lütfen sizden ricam kardeslerim, üyeliginiz olan forumlara bu sohbet duyurularini muhakkak yapalim..Allah razi olsun hepinizden

barikat58
17.12.2009, 19:24
5 dakika var :)

Naksidamlasi
20.12.2009, 10:52
20.12.2009 Saat: 14:30'da Ahmet yesevi Derneğinden Yapılacak Olan Canlı Yayına Kalan Zaman:

TIKLAYIN==>>[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

zannediyorum lalegülfmdende veriliyor,ordanda dinleyebilirsiniz..

goramaz
20.12.2009, 11:10
Cübbeli Ahmet Hocayı beğenmiyorum. Fatih Altaylı'yı kendine güldürüp duruyor.onu seven takdir eden her durumda sever.hiç gerek yok.

Naksidamlasi
23.12.2009, 19:06

sohbete az kaldi

Naksidamlasi
23.12.2009, 19:52
cübbeli Ahmet hocamizin sohbeti gec baslayabilir belki,takip edin ins..

suanda Mustafa hocamizin sohbeti var,tiklayin >> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] de

Naksidamlasi
25.12.2009, 18:50

duyuru yapmayi unutmayalim insaallah.tanidiklarimiza ve diger sitelere..COK ÖNEMLI duyurular!

sohbetin baslama vakti Türkiye saatiyle 20:30

canli yayin var gibi gösteriyor ama gecen günki gibi olmayabilirde biz genede var diyerek takip edelim insaallah..; )

Naksidamlasi
29.12.2009, 19:20

Yilbasi faciasindan önce sohbeti kacirmayalim,duyuralim insaallah arkadaslar..

Naksidamlasi
31.12.2009, 19:07
Ehli sünnet alimlerimizden ahiretimizi kurtaracak,dosdogru,süphesiz islami bilgileri ögrenmeye VARMISINIZ??‏

Esselamü Aleyküm degerli kardeslerim,

Bu dünya islerine dalmisligimiz icerisinde,bir saatte olsa gafletten kendimizi kurtarip kiymetli Ehli sünnet alimlerimizden ahiretimizi kurtaracak,dosdogru islami bilgileri ögrenmeye ve hayatimizda yapabildigimiz kadar sünneti serifeye uygun olarak tatbik etmeye vesile olacak sohbetleri dinlemeye ne dersiniz?

Varim diyorsaniz Haydi kardeslerim BUYRUN hocamizin sitesinde dilediginiz vakitte veya belirli günlerde olan canli yayinlari izlemeye

hicbir maddi amaci olmayan sadece Allah rizasi icin yapilan tebligdir..Hocamizin sitesi kesinlikle ücretsiz üyelik sistemiyle hizmet etmektedir,üye olmanizi cani gönülden isteriz ve tavsiye ederiz....Kendimde siteyle hic bir alakam yoktur Allah icin sevgim,Allah yolunda fayda görmem disinda..

Anasayfa adresi tiklayin ==>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Canli Yayin adresi tiklayin ==>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Buda radyo adresi izleyemeyenler icin buyrun==>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Bugünde cok önemli bir sohbet dinleyecegiz kesinlikle kacirmayiniz..

bu duyurulari Allah icin yapmayi unutmayalim,,Selam ve dua ile Allaha emanet olunuz..

seva
03.01.2010, 15:08
Cübbeli Ahmet hoca hem güldürüyor güldürürken insanlara anlamlı mesajlar veriyor....

-Alp-
03.01.2010, 15:18
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK!

Medeniyet kavramı, belirli bir insan topluluğu veya topluluklarının belirli bir coğrafya üzerinde, belirli bir zaman içinde ortaya koydukları değerlerle sınırlı olmasına karşı; Uygarlık kavramı, binlerce yıl devam eden gelişmeler sonunda, insan aklının, bilim ve teknolojisinin katkısı ile ortaya çıkan ve tüm insanlığın eseri ve malı olan evrenselliği sözkonusudur.
Medeniyet yollarındayız..Uygar da olacağız-uçsuz bucaksız olacağız (ama ipsiz değil!)

Diye yazmıştım buna benzer başka bir konuya:rolleyes:

Cübbeli Ahmet hoca hem güldürüyor güldürürken insanlara anlamlı mesajlar veriyor....

Bence herkes kendi işini yapsın yoksa palyançolar ve komedyenler aç kalacak.

goramaz
03.01.2010, 15:20
Cübbeli ahmet hocaya bu yüzden kızıyorum dosta düşmana malzeme veriyor

-Alp-
03.01.2010, 15:30
Pardon sayın Goramaz "dost, düşman" derken?

Bize askeri okulda "Türk Ordusu dosta güven, düşmana korku salmalıdır!" felsefesini iyi aşıyamamışlar da ondan mı bunu söylediniz yoksa bir cübbeliyi takkeliyi herneyse onu eleştirdiğim için mi?

goramaz
03.01.2010, 20:12
bir chp linin yaptığı yanlıs o sahşa degil tüm chp lilere

bir sivaslının yaptığı yanlış tm süvaslılara

bir başörtülünün yaptığı yanlış tüm başörtülelre genellenebiliyor..

Hoca ismini taşıyanların yaptıkları da tüm inançlı kesime genellenebiliyor..

sahtekar şeyh görünümlü insanların yaptıkları da tekke ve tarikat kültürünü malesef insanların gözünde lekeledi..

Bu insana gönül vermis insanları rencide etmissin yorumunla bir askeri okul öğrencisine yakıstıramadım

Naksidamlasi
05.01.2010, 19:44
Sohbet simdi basladi

Cley
05.01.2010, 19:45
Haber Turk de Cübbeli Ahmet Hoca konuşuluyor. Onu izliyorum.

Nikbin
05.01.2010, 20:24
Bazıları bişey öğrenmek istiyorsanız Diyanet işlerinin sitesine başvurun demişler.
Neden her konu orda burda tartışılırken , paylaşılırken, dini konular Diyanet işlerinin sitesinde kalmalı sadece ?
Saçmalık...
Cübbeli Ahmet Hoca'yı bir iki kere dinledim , hoşuma gitti anlatış tarzı.Teşekkürler.

Naksidamlasi
05.01.2010, 20:44
Teknik bir sebebten dolayi yayin kesildi,ama [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] den sohbeti dinleyebilirsiniz..

Buyrun Tikla==>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Yarin gündüz saat 11:00 de kacirdigimiz kisimlariyla birlikte sohbetin tamamini dinleyebilirsiniz..

lalegülfmde..

seva
06.01.2010, 13:40
Teknik bir sebebten dolayi yayin kesildi,ama [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] den sohbeti dinleyebilirsiniz..

Buyrun Tikla==>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Yarin gündüz saat 11:00 de kacirdigimiz kisimlariyla birlikte sohbetin tamamini dinleyebilirsiniz..

lalegülfmde..

Dinlememize vesile olduğun için tşkler.....

-Alp-
08.01.2010, 18:32
Bu insana gönül vermis insanları rencide etmissin yorumunla bir askeri okul öğrencisine yakıstıramadım

"Gönül vermek" Ben de Sivasspor' a gönül veren birisiyim:) ama TS Taraftarlarının Sivasspor hakkın da yaptığı yorumları hafif tebessüm ederek geçiştiriyorum.Herkes bizimle aynı fikirde olmak zorunda değil, öyle değil mi?

Neyse bu konuya artık yorum yazmayacağımdır, emin olabilirsiniz.Dediğim gibi belki de bize takkelilere cübbelilere öcü gibi bakmağı aşılamışlardır "Atatürkçü nesiller, ordu mensubları yetiştiriyoruz" diye, kim bilir:rolleyes:

Ayrıca beni din düşmanı olarak görüyorsunuz heralde öyle biri de değilim.Anlı secdeden kalkmayan bir anne ile hafız bir babanın oğluyum.

Naksidamlasi
02.02.2010, 19:06
Kalan zamani görmek icin :) tiklayiniz ==>> [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Naksidamlasi
28.02.2010, 14:37
Birazdan sohbet basliyacak buyrun : )

Naksidamlasi
18.03.2010, 19:40
Hayirlara vesile olmasi duasiyla : )

Buyrun ;

Naksidamlasi
10.06.2010, 20:27
Sohbet yeni basladi buyrunuz,uzun bir aradan sonra duyurularimiza devam insaallah : )

Bugün haberlerde mübarek deniz sehitlerimizin cenazesinde Cübbeli hocamizi ön safta gördüm sanki..

Naksidamlasi
30.07.2010, 22:17
Esselamü aleyküm Cübbeli Ahmet hocamiz birazdan Flas tvde Gece Hatti programinda kacirmayin..

Birde duyurumuz var Ramazan-i serifte hocamiz iftar öncesi hergün Flas tvde sohbet edecek insaallah..Rabbim hayirlara vesile eylesin..amin..

Naksidamlasi
10.08.2010, 22:59

Ramazan-i Serifiniz cümleten mübarek olsun..:)

Yukardaki mesajimi okuduysaniz,anlamissinizdir zannederim,hocamiz yarindan itibaren tüm Ramazan boyunca Flas tvde vaaz edecek insaallah..

Yok sivasli degil,Fatih Carsamba dogumlu..

Biyografisini alttaki linkten okuyabilirsiniz buyrun; [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Naksidamlasi
06.01.2011, 17:47
Esselamü Aleyküm;

Farkli uslubu ve carpici aciklamalariyla Cübbeli hocamiz canli yayin sohbetlere devam ediyor insaallah..Dinimizi sıkılmadan akici konusmalariyla ögrenebilecegimiz dosdogru adres Ehli sünnetin kalesi Hocamiz buyrun bu aksam bu yine adreste;

Naksidamlasi
17.03.2011, 19:27

Tüm kardeslerimizi sohbete davet ediyorum buyrunuz..

Davate icabet etmek sünnettir..:)

Naksidamlasi
19.05.2011, 20:12
Hayirlara vesile olmasi duasiyla : )

Buyrun ;

aktassa
13.08.2011, 16:28
Arkadaşlar.
Özellikle Ramazan Ayı başlangıcında 19:00'dan iftar saatine ve sahurda da tekrar bölümlerini beğenerek izlediğim Cübbeli Ahmet Hoca'nın bazı bölümlerini eminim sizler de severek takip etmişsinizdir.
Acaba bu bölümlerin videolarını bulsak buradan izlemek isteyen arkadaşlarımız olur mu?
Ona göre bende size yardımcı olmak isterim.
Saygılarımla.

Reform
13.08.2011, 17:32
Okuma yazma bilen bir insan birazda mantık yürüten birisi bu şarlatanlara rağbet edermi adamlar sırf show yapıyor, kaçıncı asırda yaşıyoruz istediğiniz merak ettiğiniz şey elinizin altında, ülkenin bir diyanet işleri başkanlığı var, merak ettiğiniz şeyi açın sorun bu tip zaatlara neden prim verip para kazandırıyosunuzki?

aktassa
13.08.2011, 17:45
Bu tip zaatlara para kazandırmak?
Derneği mi var bu zatın bazıları gibi?
Sorduğunuz sual başına para mı alıyor?
İstediğime sorarım ve hangisi aklıma yatarsa bende onu uygularım değil mi?
Kim beni yargılayabilir?

Reform
13.08.2011, 18:17
Bir şeyin resmi birde gayriresmi tarafı var, devlet bir diyanet diye kurum kurmuş vatandaşına dini konularda yardımcı olmak için. TV kanalları komedi film yerine daha fazla reytink için bunları tercih etmekte, bir tanede ABD'lerde krallar gibi yaşayan zaat var, bu tip insanların ne ile beslendiklerinide çok iyi biliyoruz, tercih hakki tabiki sizin neyi isterseniz onu izleyin.

_DuMaN_58
13.08.2011, 22:58
Bir şeyin resmi birde gayriresmi tarafı var, devlet bir diyanet diye kurum kurmuş vatandaşına dini konularda yardımcı olmak için. TV kanalları komedi film yerine daha fazla reytink için bunları tercih etmekte, bir tanede ABD'lerde krallar gibi yaşayan zaat var, bu tip insanların ne ile beslendiklerinide çok iyi biliyoruz, tercih hakki tabiki sizin neyi isterseniz onu izleyin.

Hem diyorsun ki "bu şarlatanları niye dinliyorsunuz, izliyorsunuz" hem de "gerçi banane herkes istediği şeyi izler, dinler" diyorsun. Bir defa burda çelişkiye giriyorsun.

Allah neden sadece kitapları göndermekle kalmamış peygamberileri de göndermiş? İnsanoğlu kitapları okusun ordan öğrensin öğreneceğini dimi? Ama öyle olmuyor işte o iş. Birilerinin dini her zaman anlatması gerekir. Geçmişten günümüze kadar çok islam bilgini gelip geçmiştir. Sen ne kadar şarlatan desende insanlar dinini daha iyi öğrenmek için o insanları dinler.

ABD de yaşayan zaat Türkçe Olimpiyatlarının oluşmasını sağlayan zaattır. Yat kalk dua et bence.

aktassa
14.08.2011, 17:38

Konumuz o ABD'deki şarlatan mı?
Şu an konusunu yaptığımız kişi kim?
Bunun para topladığını, dernek kurdurduğunu gördün mü?
Bol keseden atmak kolay bunları ispatlayamazsan asıl o zaman ŞARLATAN SEN OLURSUN!.
Dikkat et de sana ŞARLATAN!. demesinler.

Reform
15.08.2011, 18:06
Konumuz o ABD'deki şarlatan mı?
Şu an konusunu yaptığımız kişi kim?
Bunun para topladığını, dernek kurdurduğunu gördün mü?
Bol keseden atmak kolay bunları ispatlayamazsan asıl o zaman ŞARLATAN SEN OLURSUN!.
Dikkat et de sana ŞARLATAN!. demesinler.

Aslına bakarsanız konu hiç biri, ne işi var burada, bu adamların burada reklamını yapmaktan başka bir şey değil. Ben dinimi öğreneceksem bu tip şarlatanlar yerine, devletin resmi dini birimlerinden rahatlıkla öğrenirim. Sonra ben şarlatanın muhasebeciside değilim, nereden nasıl para bağışlandığınıda bilemem, bildiğim jetskıye binip harika tatiller yaptığıdır. Ayrıca sizede şarlatanın, şarlatanlığını yapmakla ayrı bir şarlatanlık ünvanı vermesinler.

Bakın hakkındaki iddialar.

CÜPPELİ AHMET
HOCA MI? ŞARLATAN MI?

Bir iki gün önce Habertürk’te yayınlanan bir haberde; “Cüppeli Ahmet Hoca(!) olarak bilinen zatın porno içerikli cdlerini birilerinin para karşılığı satılmak istendiği” duyurulurdu. Bu haberden iki gün sonra bahsi geçen cdler İstanbul’da değişik adreslere gönderilmeye başlandı.
Cüppeli ile geçmişte beraberliğimizden ve Cüppeli hakkında oldukça fazla bilgiye sahip olmam sebebiyle konu dikkatimi çekti. Birkaç kişi ile görüştüm. Görüşmem neticesinde; cdlerin tam manası ile porno olduğu, herhangi bir tereddüde mahal bırakmayacak kadar açık olduğunu söylediler.
(Bizi tanıyanlar bilir, cinsellik, porno ve benzeri konularda hassasiyetimiz var. Hayatımın hiçbir döneminde, cinsellikle ilgili, bir olayın, konunun, ya da gayrı meşru ilişki içinde olmadım. Porno kaset, cd her neyse bunlara da şiddetle karşıyım. Cüppeli’nin porno kasetinin, herhangi bir noktasında benimle bir bağlantı tespit edilsin. Bütün iddialarımdan vaz geçeceğim gibi, adımı da değişeceğim. Bu kadar açık ve net söylüyorum)
3 Aralık Cuma akşamı katıldığı bir televizyon programında; direk şahsımı hedef alan açıklamalarda bulundu. Tamamen yalan, hayal ürünü, iftira niteliği taşıyan açıklamaları, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulanacağım.
Dini kullanan, dini uçkuruna alet eden, böyle bir mahlûkata hoca demeyi, hocalık makamına hakaret sayarım.
Bu mahlûkatla ilgili sözlerimi bugün söylemiyorum.
Ben bunun nasıl bir uçkurcu olduğunu 2003-2004-2005 yıllarında Beyan Dergisinde yazdım.
Yazdığım için beni mason işbirlikçisi ilan etti.
Şimdi de hedef gösteriyor.
Şöyle diyor Cüppeli mahlûkat:
“Bundan sonra başıma bir hal gelirse, başka yerde aramayın direk Ahmet Sarıhan’ı bulun…”
Bunu niçin böyle yapıyor?
Sözde çevresindeki çakalla mesaj veriyor. Bende buradan tüm cumhuriyet savcılarına bildiriyorum.
“Yolda ayağıma bir taş çarpsa, bu Cüppeli’nin hedef göstermesi sonucu, Cüppeli ve çevresindeki çakalların işidir.”
Bütün kamuoyuna da şunu söylüyorum:
“Cdlerin montaj olduğundan bahsediyor. Montaj olup olmadıklarını öğrenmek yarım saatlik iştir. Elinde cd olan bunu emniyet birimlerine teslim etsin. Ya da üniversitelerin ilgili birimlerine müracaat ederek, montaj olup olmadığı anlaşılır.”
Cüppeli’nin en büyük özelliği; din pazarlamasıdır.
Para olmadan sohbet yapmaz.
Para olmadan kitap yazmaz. Velevki Kur’an-ı Kerim, Tefsir olsun. Tefsir yazıyordu. Yazdığı tefsir karşılığı ayda 10 milyar maaş istedi ve aldı. (2003-2008 arası her ay bu parayı aldı, hala devam ediyor olabilir)
Zekata meraklıdır, pek sever…
Lüks ve israfa bayılır.
Acarkente birkaç milyon dolarlık villada oturur.
Cüppeli denen mahkukat beni dolandırdı. Kafadan atmıyorum. Yeri ve zamanı geldiğinde, kendi ıslak imzası ile bu iddiamı ispat edeceğim.
Buradan Cüppeli’ye sesleniyorum:
“Sen yalancısın.
Yalanını kendi attığın imza ile sana yedireceğim. Sıkıysa benim bu iddiamı yalanla ve yargıya taşı da, yargı kimin yalancı kimin dürüst olduğuna karar versin.”
Ey Türkiye’de yaşayan Müslümanlar!
“Çok açık ve net söylüyorum ve yazıyorum. Yakında çıkacak olan kitabımda da bunu göreceksiniz. Cüppeli müminse ben mümin değilim. O kadar net konuşuyorum.”
28 Şubat Sürecinde askerlere etmediği küfrü bırakmadı.
17 Ağustos depreminde depremzedeleri zina/fuhuş yapanlar olarak gösterdi.
Kargaşa, anarşi çıkarmak için ömrü düşman üretmekle geçiyor.
Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Prof. Dr. Süleyman Ateş, Prof. Dr. Abdülaziz Bayıdır, onun kadım düşmanıdır. Mustafa İslamoğlu, Ali Rıza Demircan, Harun Yahya, Hekimoğlu İsmail, Ömer Döngeloğlu daha yazamadığım çok sayıda hocayı inkar safına koymuştur.
Yeni Şafak Gazetesi’ni “Cüppeli Ahmet’ten Provokasyon Hazırlığı” manşetini atması tesadüf olabilir mi?
Benzer bir manşeti de yıllar önce Hürriyet gazetesi atmıştı:
“Cüppeli Zırvaları.”

“Tükürün dünya peşinde koşan, ilim adamı diye geçinenlerin yüzüne!
Tükürün Resulullah'a ihanet eden, müminlere iftira atan çakalların yüzüne!
İslam'a hizmet ediyorum diye ortaya çıkıp, Firavun ve Nemrut gibi yaşayan sahtekârları görün;
Tükürün, müminleri aldatanların, yüzüne tükürün…”

Ahmet Sarıhan

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Reform
15.08.2011, 18:18
Hem diyorsun ki "bu şarlatanları niye dinliyorsunuz, izliyorsunuz" hem de "gerçi banane herkes istediği şeyi izler, dinler" diyorsun. Bir defa burda çelişkiye giriyorsun.

Allah neden sadece kitapları göndermekle kalmamış peygamberileri de göndermiş? İnsanoğlu kitapları okusun ordan öğrensin öğreneceğini dimi? Ama öyle olmuyor işte o iş. Birilerinin dini her zaman anlatması gerekir. Geçmişten günümüze kadar çok islam bilgini gelip geçmiştir. Sen ne kadar şarlatan desende insanlar dinini daha iyi öğrenmek için o insanları dinler.

ABD de yaşayan zaat Türkçe Olimpiyatlarının oluşmasını sağlayan zaattır. Yat kalk dua et bence.

Evvela dünyanın dört bir yanına kurulmuş olan bu okullar, sadece Türk insanının parası toplanarak kurulmuş okullar olsa da Türkiye’nin değil, ABD ve İngiltere’nin okullarıdır. Bu okulları ziyaret edenler gayet iyi hatırlayacaklardır: Bu okullarda Türkçe eğitim verilmez, Türkçe dersi vardır. Eğitim İngilizce ile yapılır. Türk Kültürü verilmez, yalnızca üç kuruşa çalıştırıldığı halde gıkını çıkarmayan ve hakikaten fedakâr olan öğretmenlerce aşılanmaya çalışılır.[1] Okullarda Türkçe derslerinin verilmesi onların Türkçe eğitim veren kurumlar olduğunu göstermez. Bazı devlet büyüklerimizin çok yakından bildiği İngiltere’deki casus okullarında da Türkçe bütün incelikleriyle öğretilmektedir. Türkçe Olimpiyatları adı verilen sınıfları vardır ve burada verilen Türkçe çok sınırlı bir Türkçedir. Diğer dersler İngilizce veya yerel dille verilmektedir. Okulların kütüphanelerine baktığınız zaman kitapların çoğunun İngilizce olduğunu görürsünüz. Okulların anaokulu bölümünde ise Türkçenin esemesi okunmaz. Okul binalarının, sınıfların son derece kaliteli olması, okulların Türkiye adına kurulmuş olması göğsümüzü kabartmıştır. Evet, ama İngilizceye ve İngiltere’ye, ABD’ye hizmet ettiğini de görmemek için kör olmak lazımdır.

Durum böyle iken bu okullardan pırıl pırıl Türkçe konuşan, Türkçe şarkılar söyleyen, oyunlar oynayan çocuklar nasıl yetişiyor diyeceksiniz. Doğru. Bin kişilik okuldan böyle on kişi yetiştirmek, bir eğitimci olarak söylüyorum, hiç de zor değildir. Bu çocuklar kendilerine ne verirseniz alabilecek zekâda zenginlerin ve bürokratların çocuklarıdır. Bu okullara fakir çocukları giremez. Seçkin çocuklardan özel bir ekip kurulmakta, önce kendi ülkesinde şatafatlı törenlerle birbirleriyle yarıştırılmakta, sonra kazanan Türkiye’ye gönderilmektedir. Türkiye’de bunlar bir kampa alınmakta, daha sonra da neredeyse il il dolaştırılmakta, her ilde bir başka kategorinin yarışması yapılıyormuş havasındaki uyduruk yarışmalarda güya yarıştırılmaktadır. Aslında söz konusu olan bir illüzyondur, aldatmadır. Binlerce kilometre uzakta oldukları halde bu kadar güzel Türkçe konuşmaları döktüğümüz gözyaşı miktarını artırmaktadır. Bu vesileyle bir taşla birçok kuş vurulmaktadır. Geldiği memleketin idarecilerinin gözü ülkesindeki yarışmada, kazanana ödüller verdirerek vs. ile Türkiye’deki toplantılarda ise, yandaş yapılmak istenen önemli şahsiyetler Jüri üyesi yapılarak, konuşma yaptırılarak, ödüller verilerek kandırılmaktadır. Bu büyük göz boyamaya ulusal ve yerel siyasetçiler çağrılmakta, geçmişte bazı dinî grupların “Gözyaşı Geceleri”nde olduğu gibi sular seller gibi gözyaşı akıtılması sağlanarak siyasetçilerin safları kazanılmakta, ustalarının boy göstermesi sağlanmakta, büyük ustaya bağlılıklarını ifade etmesine, pişmanlık duyanların ortaya çıkmasına zemin hazırlanmaktadır. Nitekim geçmiş yıllarda Bülent Arınç’ın gözyaşları dökerek bağlılık bildirdiği bu yarışmayı, bu yıl Mehmet Ali Şahin açmış, öncekilerin yaptığı gibi pek de örtülü olmayan bir şekilde Hoca efendiye bağlılıklarını dile getirme imkânını bulmuş, Atlantik’in ötesine övgüler yağdırmıştır. Ergenekon’dan zar zor sıyıran Mehmet Ağar da, pişmanlığını duyurma fırsatı bulmuştur. Asıl büyük kuş da bu yarışma vesilesiyle Hoca Efendi cemaatinin sağladığı maddi kazanç, manevi prestij olmaktadır. Bu hava, cemaat mensuplarının zenginlere yönelik düzenleyeceği toplantılarda paraya tahvil edilecektir. Hoca Efendi’nin geçmişte verdiği salya sümük vaazlarının da hangi amaca yönelik olduğunu bugüne bakarak kolayca tahmin edebilirsiniz.

Peki, binlerce kilometre öteden gelecek olanlar için ne gibi bir hazırlık yapıldığını biliyor musunuz? Evvela şunu söyleyelim. Türkçe Olimpiyatları için sadece devletten, Türk Tanıtma Fonundan alınan para 2 milyon TL civarındadır. Devletin ortaklıkları olan THY gibi kurumlardan alınan para da bir o kadardır. Altın, platin, gümüş, özel hediye sponsorlarının yanında her il için ayrı sponsorlar vardır. Yani en az devletten karşılığı yarışma için peşinen alınan para kadar ticaret erbabı soyulmaktadır. Milletin milyonlarca lirası alınırken iktidarla bir şekilde işi olan işadamları ayrıca soyulmaktadır. Yarışmaların yapıldığı belediyelerin, valiliklerin maddi ve manevi imkânları sonuna kadar sömürülmüştür. Basın üzerine maddi manevi baskılar kurularak saniyesi milyonları bulan yayınlar dâhil, bedava reklamlar yayınlatılmış, devlet milyonlarca vergi zararına sokulmuştur. Yetmemiş, Samanyolu okullarında ve yandaş dershanelerde salma çıkarılmış ve her veliye maddi ve manevi görevler verilmiştir. Ancak bu da hortumculara yetmemiştir.

Türkiye’de Türkçe yazılmış neredeyse tek bir levha ve tabela kalmazken Türkçe eğitim veren okullar İngilizce eğitim vermeye dönmüşken bu göz boyama gözümüze batmış, vicdanımızı sızlatmıştır. Gönlümüz böyle bir rezalete razı değildir. Çünkü haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan değiliz. Allah, din adına, İslâm’ı, Türklüğü, Türkçeyi kullananları, Müslümanları Batı’nın kucağına oturtmaktan başka bir gayesi olmayan hain ve gafillerden korusun. Sorulması gereken soru “Bu değirmenin suyu nereden geliyor?” değil, o zaten belli; Türk Milletidir. Asıl sorulması gereken soru “Bu değirmenin suyu nereye gidiyor?” olmalıdır. Orhun Kitabelerindeki şu sözler hatırlanmalıdır: “Emeğimi kime veriyorum?”
Sözüm size, bize, hepimize...

Daha fazla bilgi isterseniz mevcuttur.

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

_DuMaN_58
15.08.2011, 19:20
Yabancı ülkelerde Türk Okullarını gördükçe, Türkçe konuşan yabancı uyruklu çocukları gördükçe, Türkçe milliyetçiliği devam ettikçe benim göğsüm kabarıyor. Ben yabancı bir ülkede Türk bayrağını dalgalanırken gördüğümde dahi duygulanıyorum.

Ha sizin göğsünüz kabarmaya bilir. Herhangi bir duygu da hissetmeye bilirsiniz. Milyonlarca insanı kör kabul etmiş olabilirsiniz. Siz Hoca efendinin vaazlarında, "acaba bu vaazın içinde ne iş çıkacak?" diye düşünmeye devam ediniz.

Daha fazlası için [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

WåñTêd_øØ7
19.08.2011, 05:01
İnsan Bilmediği şeye düşmandır : ) Hor görmemek lazım...

Reform
19.08.2011, 09:00
Yabancı ülkelerde Türk Okullarını gördükçe, Türkçe konuşan yabancı uyruklu çocukları gördükçe, Türkçe milliyetçiliği devam ettikçe benim göğsüm kabarıyor. Ben yabancı bir ülkede Türk bayrağını dalgalanırken gördüğümde dahi duygulanıyorum.

Ha sizin göğsünüz kabarmaya bilir. Herhangi bir duygu da hissetmeye bilirsiniz. Milyonlarca insanı kör kabul etmiş olabilirsiniz. Siz Hoca efendinin vaazlarında, "acaba bu vaazın içinde ne iş çıkacak?" diye düşünmeye devam ediniz.

Daha fazlası için [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Asıl görevi Amerika hesabına çalışmak olan bir zaat varken. Müslüman din kardeşlerine ABD destekli İsrail eziyet işkence yaparken, Ortadoğu Projesi adım adım hayata geçirilirken, Türk sözcüğü sinsi planlı şekilde silinmeye çalışılırken,asıl amacı yabancılara hizmet etmek olan göstermelik 3-5 tane yabancı öğrenciyede Türkçe dersi vermelerinden senin Milli duyguların nasıl kabarıyor nasıl gururlanıyorsun anlamış değilim. Eklediğim yazıları tam okudunsa bunun ayrıntılarını anlaman gerekirdi. Neyse sen böyle gurulanmaya devam et kardeş.

Bu kadar sözden sonra size ancak şunu diyebilirim.
"Siz ne kadar çok bilirseniz bilin, bilginiz karşınızdakinin anladığı kadardır."

_DuMaN_58
19.08.2011, 09:38
Asıl görevi Amerika hesabına çalışmak olan bir zaat varken. Müslüman din kardeşlerine ABD destekli İsrail eziyet işkence yaparken, Ortadoğu Projesi adım adım hayata geçirilirken, Türk sözcüğü sinsi planlı şekilde silinmeye çalışılırken,asıl amacı yabancılara hizmet etmek olan göstermelik 3-5 tane yabancı öğrenciyede Türkçe dersi vermelerinden senin Milli duyguların nasıl kabarıyor nasıl gururlanıyorsun anlamış değilim. Eklediğim yazıları tam okudunsa bunun ayrıntılarını anlaman gerekirdi. Neyse sen böyle gurulanmaya devam et kardeş.

Bu kadar sözden sonra size ancak şunu diyebilirim.
"Siz ne kadar çok bilirseniz bilin, bilginiz karşınızdakinin anladığı kadardır."

Evet biz ne kadar çok bilirsek bilelim. Sen ancak bu kadarını anlayabiliyorsun.

3-5 tane yabancı öğrenci yok birkere. Binlerce var. Siz bu öğrencilerin İsrailin yada ABDnin çıkarları doğrultusunda ona göre eğitildiğini iddaa ediyorsunuz. Madem ispatlayın. Biz de inanalım.

Reform
19.08.2011, 09:48
Evet biz ne kadar çok bilirsek bilelim. Sen ancak bu kadarını anlayabiliyorsun.

3-5 tane yabancı öğrenci yok birkere. Binlerce var. Siz bu öğrencilerin İsrailin yada ABDnin çıkarları doğrultusunda ona göre eğitildiğini iddaa ediyorsunuz. Madem ispatlayın. Biz de inanalım.

Senin de anlayabildiğin kadar gibi. Uzatmaya gerek yok kardeş bu kadarı yeterli değilmi sence.

_DuMaN_58
19.08.2011, 10:08
Soruma cevap vermedin ama neyse.. Yeterli diyorsun yeterli olsun.

Naksidamlasi
24.11.2011, 19:01
Selamün aleyküm kiymetli kardeslerim,

konu biraz baska meselelere kaymis gibi :)
tekrar güncelleyelim sohbet günü bugün insaallah faydalanmak isteyen kardesler icin..

Kardelencicegi
24.11.2011, 19:46
Allah razi olsun kardesim. Emeginize saglik.

ÖnceVatan_58
12.12.2011, 21:37
Cübbeli Ahmet Hoca, fuhuş suçlamasıyla tutuklandı.

Ünlü’nün gözaltına alınma süreci geçtiğimiz hafta Karagümrük Çetesi’ne yönelik operasyonla başladı. Çete lideri Nejat Ergin’le temasa geçen Cübbeli, gizlice çekilen bir seks kasedi için Ergin’den yardım istedi. Bu gelişme üzerine Cübbeli ve adamları da polis tarafından takibe alındı. Yapılan çalışmalarda Cübbeli’nin adamı Barış Sezek aracılığıyla yurt dışından hayat kadınlarını Türkiye’ye getirdiği belirlendi. Özbekistan, Sudan ve Fas’tan gelen bu kadınlar için Fatih’te ev tutulduğu, Cübbeli’nin de bu evlere sık sık gidip geldiği polis tarafından tespit edildi. Kadınlar için ayrı ev ayarlandığı, dini nikahla yapılan evlilik öncesi ve sonrası için biner dolara anlaşıldığı öne sürüldü.

Karagümrük çetesine düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, ‘fuhuş’, ‘fuhuş için insan ticaretine azmettirme’ ve ‘tehdit’ suçlamalarıyla tutuklandı. Cübbeli’nin tutuklanması cemaatinde şok etkisi yarattı. Adliye önüne gelen müritleri ‘Hepimiz Cübbeliyiz’ pankartları açtı, Cübbeli Metris Cezaevi’ne konuldu.

Mafyayla görüştü

Bu arada, Cübbeli’nin seks kasedi için hem Sedat Peker grubu hem de Karagümrük Çetesi’nden yardım istediği telefon dinlemelerine takıldı. Cübbeli’nin koruması Fahrettin Özdemir, Sedat Peker’in adamı Yaşar Durmuş ile görüşüyor. Durmuş, Sedat Peker’in, “Hocam üzülmesin, ben hallederim” dediğini öne sürüyor.

Cübbeli ile Nejat Ergin görüşmesi ise şöyle gerçekleşti.

Cübbeli’nin şoförü M.A. Melemez: Nejat beyle mi görüşüyoruz?

Çete lideri Nejat Ergin: Benim

M.A Melemez: Cübbeli Hoca görüşecekti de efendim.

Nejat Ergin: Tamam, hocam ellerinden öperim nasılsınız?

Ahmet Hoca: Ben öperim abim buyur nasılsınız?

Cübbeli’nin fuhuş diyaloğu!

Cübbeli Ahmet Hoca’nın Fas’tan getirilen iki hayat kadını ile 21 Eylül 2011’de yerleştirildikleri evde buluştuğu ve ikisiyle de birlikte olduktan sonra ayrıldığı teknik takipe takıldı. 20 Eylül’de Türkiye’ye getirilen bu iki hayat kadını yaklaşık 40 gün sonra 27 Ekim’de aynı adreste polis tarafından yakalandı. Tek başlarına dışarıya çıkmalarına izin verilmeyen kadınların, tehdit ve baskı gördüklerini belirterek Ünlü’den şikayetçi oldukları öğrenildi.

Bu arada Cübbeli’nin, sağ kolu Barış Sezek ile fuhuş öncesi 22 Ağustos 2011’de yaptığı görüşmeleri de dinlemeye takıldı. İşte o görüşme:

Cübbeli: Neredesin?

Barış Sezek: Evdeyim, evin oradayım hocam.

Cübbeli: Şey şimdi biz dişçiye gidecektik sabah 11’de hatta o zaman çok uykusuz yorgun kalırım ya o zaman salıya atayım dişçiyi değil mi? Ama şeye göre yani konuşmamıza göre değişebilir mi?

Barış Sezek: Ya değişir. Bir de neyse yarın daha iyi konuşuruz da yarın yüz yüze görüşürüz.

Cübbeli: Yok mu?

Sezek: Yarın kesin hocam.

Cübbeli: Yani şeyler benim dediğim gibi mi?

Sezek: Evet hocam inşallah.

Cübbeli: Yani şey olmasın istemiyorum karışık işler düzgün iş olsun yani konuşmaya mı bağlı?

Sezek: Konuşmaya bağlı hocam.

Demekki her gördüğümüz sakallıyı dedemiz sanmıycaz. Biz bu herife şarlatan dediğimizde bize hakarete varan yorumlar yazdılar. Gerçek müslüman dindar insana canım feda. Ama bunların yaptığı düpedüz rant din tüccarlığı. Şimdi ne diyecekler Cübbeli Ahmet'çiler merak ediyorum.

Alibaba58
12.12.2011, 21:48
Bu işin içinde başka dolaplar dönüyor ama anlayamadım gitti. Normal şartlarda böyle bir olayın üstü kapatılırdı bana göre cemaatler arasında olan bir durum.

NECMEDDİN ÖZBEK
12.12.2011, 21:51
sade cemaatlarla ilgili olduğunu sanmıyorum diğer tertipler gibi bununda bir tertip olma olasılığı çok fazla

LaEdri
12.12.2011, 22:27
Ergenekon,Balyoz,Şike,tutuklu vekiller davasında hukukçu kesilenler,kimse mahkemece suçlu bulunmadıkça suçlu sayılmazı savunanlar,Cübbeli Hoca'ya damgayı şimdiden vurmuşlar bile..

aysima58
13.12.2011, 00:59
artık bu siteye yorum yapmıycaktım ama duramadım açıkcası cübbeli ahmet hocanın tutuklanmasını konu etmişiniz maadem bende bir iki kelime edeyim dedim biliyorum şimdi bana cephe alacaksınız ama doğrusunu söylüyorum emiin olun bizim diinimizde dört kadın hak derler ya hani erkek milleti işte cübbelide bunu yerine getirmiş kendince daha doğrusu cübbeli azcık padişah dönemine kaçmış sanki harem kurmaya çalışırkene şaban şivesiyle yahayı ele vermiş yazık kendince araplaramı özendiiii peygamberleremi özendiiiii yoksa padişahlaramı özeniyorduuu burası garışıh arkadaşlar çözemedim yinede üzüldüm beee tutklandığında bile ne kadar sevimli duruyordu yaramazlık yapmış çocuklar nasıl annelerini görünce suçlanır ya aynen öyleydi beee vah vah acıdım şimdi ama buda bir ders olur umarım birdaha harem kurmaya kalkmaz gerçi can çıkmayınca huy çıkmaz ama nnneysse.

Alibaba58
13.12.2011, 06:44
artık bu siteye yorum yapmıycaktım ama duramadım açıkcası cübbeli ahmet hocanın tutuklanmasını konu etmişiniz maadem bende bir iki kelime edeyim dedim biliyorum şimdi bana cephe alacaksınız ama doğrusunu söylüyorum emiin olun bizim diinimizde dört kadın hak derler ya hani erkek milleti işte cübbelide bunu yerine getirmiş kendince daha doğrusu cübbeli azcık padişah dönemine kaçmış sanki harem kurmaya çalışırkene şaban şivesiyle yahayı ele vermiş yazık kendince araplaramı özendiiii peygamberleremi özendiiiii yoksa padişahlaramı özeniyorduuu burası garışıh arkadaşlar çözemedim yinede üzüldüm beee tutklandığında bile ne kadar sevimli duruyordu yaramazlık yapmış çocuklar nasıl annelerini görünce suçlanır ya aynen öyleydi beee vah vah acıdım şimdi ama buda bir ders olur umarım birdaha harem kurmaya kalkmaz gerçi can çıkmayınca huy çıkmaz ama nnneysse.

Ne dört kadını ablacım Allah aşkına onların haremi saymakla bitmez. Televizyona çıkmış muhteşem yüzyılı eleştiriyor ve haremdeki kadınların çıplak olmasına kızıyor ve biri msj göndermiş çıplak kadınları mı inceliyorsunuz hemen konuyu değiştiriyor, anlatılıyor da ordan biliyorum falan. Cübbeli televizyonun günah olduğunu söyleyip durur ve kendi villasında 4 tane plazma var. Anlayın artık sakal, fes, şalvar ağzında laf yapıyorsa tamam. Artık para senindir.

_DuMaN_58
13.12.2011, 08:05
Neyin ne olduğunu en iyi Allah bilir. Cübbeli lakaplı Ahmet Hocanın özel hayatı kimseyi ilgilendirmez, yaptığı yanlış varsa onun boynuna, Baykalında çıkmıştı bir kasedi, ilerde birinin daha çıkabilir, orasını Allah bilir. Bu pencereden bakmak yanlış olur, bizi ilgilendirmez kimin ne yaptığı. Bunun dışında çete suçlaması yöneltiliyor. Varsa çetecilik işi yada kadın ticareti işi cezası neyse kanun verecektir zaten.

Salim58
13.12.2011, 09:15
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2011/226 numaralı dosyası ile başlatılan soruşturmada Ahmet Mahmut Ünlü hakkında soruşturmanın tutuklu olarak devam etmesine karar verilmiştir. Söz konusu dosya ile ilgili 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilmiş gizlilik kararı gereği ayrıntılı bilgi verilememektedir.

Bu medya bu telefon görüşmelerine nereden nasıl ulaşıyor acaba.? Yoksa biryerlerde dayılarımı var..

Hoca hakkındaki kararı tabiki mahkeme verecek fakat medyada geçen haberlere pek inanmıyorum ben...

Ahmet Mahmut Ünlü hocanın çok güzel anlatımları vardı,Vaktim müsait oldukça dinlerdim bundanda mahrum olduk....

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 10:09
Neyin ne olduğunu en iyi Allah bilir. Cübbeli lakaplı Ahmet Hocanın özel hayatı kimseyi ilgilendirmez, yaptığı yanlış varsa onun boynuna, Baykalında çıkmıştı bir kasedi, ilerde birinin daha çıkabilir, orasını Allah bilir. Bu pencereden bakmak yanlış olur, bizi ilgilendirmez kimin ne yaptığı. Bunun dışında çete suçlaması yöneltiliyor. Varsa çetecilik işi yada kadın ticareti işi cezası neyse kanun verecektir zaten.

sevgili duman taaa başından beri ergenekon balyoz şike yasası gibi bununda bir tertip olabileceğini savunduğumuz halde sen baykalı neden konuya dahil ettin anlayamadım başta basın olmak üzere tüm kurumları bir bir susturanlar amerika ve israille kol kola gezenleri eleştiren din adamlarınıda susturmak için bir yerlerden talimat almış olamazlarmı? işin diğer tarafına gelince milletin gözünün içine baka baka vaaz verip halka telkin verip kendisi salkımı yutuyorsa bunun hesabınıda hem dünyada hem ahirette misli misli sorarlar.demedi deme

Alibaba58
13.12.2011, 10:27

Duman kardeş bu işin altında başka dümenler var tabiki cezayı kanun verecek ama eğer sen dinden, imandan, kitaptan bahsediyorsan bu olay da başına gelmişse ki bunun gibi neler neler izledik. Ali Kalkancı - Müslüm Gündüz vakaları o zaman medyanın karşısına çıkıp din gösterisi yapmasınlar. Gerçek bir din adamına lafım yok şarlatanlık yapanlardan bahsediyorum. Yaşar Nuri Öztürk, Zekeriya Beyaz, Nihat Hatipoğlu bunları beğenerek dinlerim ve izlerim.

_DuMaN_58
13.12.2011, 11:12
Baykalı şu yüzden örnek verdim. Neyin ne olduğunu henüz bilmiyoruz, cübbeliyede komplo yapılmış olabilir. Daha olaylar sıcak, ilerleyen zamanlarda belli olur herahalde.

Beyaz bir ara sakız çiğnemek orucu bozmam diyordu. Öztürk de yakında namaz kılmak farz değildir derse hiç şaşmam.

Salim58
13.12.2011, 12:10
Baykalı şu yüzden örnek verdim. Neyin ne olduğunu henüz bilmiyoruz, cübbeliyede komplo yapılmış olabilir. Daha olaylar sıcak, ilerleyen zamanlarda belli olur herahalde.

Beyaz bir ara sakız çiğnemek orucu bozmam diyordu. Öztürk de yakında namaz kılmak farz değildir derse hiç şaşmam.

Beyaz bir ara da horozdan kurban olur demişti yoksa benmi yanlış hatırlıyorum.;)

Öztürkü de geçenlerde bir tv programında takip ettim nerede o eski Öztürk eser kalmamış.

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 12:12

sevgili duman ben zekeriya beyazın yada yaşar nurinin avukatı değilim ama önceden çiğnenmiş ve içinde şekeri falan kalmayan sakızı çiğnemekle orucun bozulmadığını onlardan çok önce büyük islam alimi ömer nasuhi bilmen büyük islam ilmihalinde yıllar önce yazmış eğer evde büyük islam ilmihali varsa aç oku öğrenirsin ama bütün gün allah rızası için oruç tutan bir kimseninde sakız çiğnemeyi içine sindireceğini sanmıyorum bunları bir birinden ayırın lütfen

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 12:22
Beyaz bir ara da horozdan kurban olur demişti yoksa benmi yanlış hatırlıyorum.;)

Öztürkü de geçenlerde bir tv programında takip ettim nerede o eski Öztürk eser kalmamış.

işte bir yanlış bilgi daha iftira büyük günah adam horoz kurban olur diye bir söz kullanmadı adam kurban bir sadakadır eğer gücün yetmez kurban kesemezsen sende bir horoz al bir fakire ver belki senin verdiğin bu sadaka allah katında daha makbuldür dedi ikisi aynı şeymi allah aşkına

_DuMaN_58
13.12.2011, 12:24
Abi sakızı oruçken çiğnemek bir defa hiç hoş birşey değil hangi alim bozmaz desede. İkincisi sakız çiğnerken bol bol tükürük oluşur, nereye gidiyor bu tükürükler mideye gidiyor. O zamanda oruç bozulur işte. Ha, ben tükürük oluştukça dışarı atarım diyen varsa buyursun atsın bakalım her tükürük oluştuğunda dışarı atabilecek mi.

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 12:28
Abi sakızı oruçken çiğnemek bir defa hiç hoş birşey değil hangi alim bozmaz desede. İkincisi sakız çiğnerken bol bol tükürük oluşur, nereye gidiyor bu tükürükler mideye gidiyor. O zamanda oruç bozulur işte. Ha, ben tükürük oluştukça dışarı atarım diyen varsa buyursun atsın bakalım her tükürük oluştuğunda dışarı atabilecek mi.

ilahi duman tükürük dışarıdan içeriye giren bir şey değilki orucu bozsun sen ne kadar tükürük yutarsan yut oruç bozulmaz amaaa bu yuttuğun şey dışarıdan içeri yanı boğazından geçmesin

_DuMaN_58
13.12.2011, 12:31
Tükürük çok olursa niye bozulmasın abi? Devamlı tükürük oluşuyor ve devamlı yutuyorsun..

_DuMaN_58
13.12.2011, 12:34
Sakızı niye çiğniyorlar? "Sakız çiğneyince susamıyoruz akşama kadar idare ediyoruz rahat oluyor." diyorlar. e bende kendi tükrüğümü yutsam habire bende susamam :)

Salim58
13.12.2011, 12:35
Horozdan kurban olur mu?

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçtiğimiz yıllarda “Horozdan kurban olur” diyerek tartışma yaratan Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın önünü kesmek için bu yıl erken davrandı..

Sadece koyun, keçi, sığır, manda ve devenin kurban olarak kesilebileceğini açıklayan Diyanet İşleri Başkanlığı, duyuru yayınlayarak olası tartışmaların önüne geçti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Beyaz’la ilgili soruya, “Dinin magazinleştirilmesi laubali bir tarzda sunulması doğru değildir. Ben laubali ve ciddiyetsiz buluyorum” diyerek yanıt vermişti.

Vatan

14.12.2006

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 12:49
Sakızı niye çiğniyorlar? "Sakız çiğneyince susamıyoruz akşama kadar idare ediyoruz rahat oluyor." diyorlar. e bende kendi tükrüğümü yutsam habire bende susamam :)

yut korkma duman orucuna bir şey olmaz ancak ağız dolusu kusmak orucu bozar dişten gelen bir kan eğer tükürükten fazla ise ve kan kokusu alırsan bu orucu bozar rüyada yemek içmekte orucu bozar çünkü bu yanılma işi gibi değildir eğer istemeyerek bir kusma hadisesi meydana gelmiş ağız dolusu değilse ve geri içeriye dönmüşse bu bile orucu bozmaz abdest alırken boğazına su kaçırırsan orucu bozar ama agzını çalkaladıktan sonra ağızda kalan yaşlığın tükürükle birlikte yutulması bile orucu bozmaz en iyisi bir ilmihale bak daha neler göreceksin sevgili duman bak yine söylüyorum önceden çiğnenmiş sakız orucu bozmaz ama hiç bir müminde böyle bir şey yapmaz en azından görüntüsü bile çirkin olur

_DuMaN_58
13.12.2011, 13:07
Yok abi ben sakızın oluşturduğu yüklü miktardaki tükürüğün orucuma zararı olduğunu düşünüyorum. Mesela şekerli yada meyve tadı olan sakızlar bozar şekersiz olanlar bozmaz deniliyor. Şekerliyle şekersiz arasında ki tek fark glukoz dimi. Peki neden millet sadece glukozu hesaba katıyor da sakızın içinde ki diğer maddeleri hesaba katmıyorlar. İçinde birsürü kimyasal madde var. Nişasta var. Varda var. ee bunların oruca bir etkisi yok mu.

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 15:16
sevgili duman ALLAH'ın emirlerine mantıkla cevap verilmez bir fetva ya çok iyi bir alimden yada herkesin ittifakla kabul ettiği bir kaynaktan öğrenilerek yorumlanır aksi ben böyle düşünüyorumla olmaz allah muhafaza bu insanı küfre götürür onun için sen bunu bırak konuya dön yani "cübbeliye

Salim58
13.12.2011, 15:25
onun için sen bunu bırak konuya dön yani "cübbeliye

Size katılıyorum Necmeddin bey konu daha fazla dağılmadan bende Cübbeli'ye dönülmeli diye düşünüyorum..

Alibaba58
13.12.2011, 21:15
Seni tebrik ediyorum Duman konuyu nasıl değiştirdin böyle? Kimse bu kadar hızlı beceremezdi yani. :)

_DuMaN_58
13.12.2011, 21:21
Yav bilerek değiştirmedim ki sakız geldi aklıma niyeyse :D

NECMEDDİN ÖZBEK
13.12.2011, 21:29
Yav bilerek değiştirmedim ki sakız geldi aklıma niyeyse :D

ALLAH iyiliğini versin duman:)

Arif Coşkun
14.12.2011, 11:49
Bir söz duymuştum;" Bu ülkede bir yerlere gelmek istiyorsan ya dini yada milli duyguları kullanacaksın" sanki bunlar için söylenmiş. Güzel yüce dinimizi bu tipler yerine develtin resmi dini kaynaklarından öğrenmeye kalksak bu tiplerde böyle ortaya çıkamazlar zaten. Halk gerçek anlamda bilinçlenmedikçe bu ilkte değil, sonda olmaz.

Naksidamlasi
15.12.2011, 18:21
Perşembe Sohbetinde Her perşembe olduğu gibi hıfız namazı kılınacaktır. Mustafa Özşimşekler Sohbet verecek ardından Seyyid İbrahim el-Ahsai Mevlid-i Şerif Okuyacaktır.

basladi biiznillah,herkese duyuralim..

Muhterem Canim kardeslerim dedikodulara ve iftiralara asla ve asla inanmayin..

Hizmetler devam ediyor kürsü hicbir zaman bos kalmaz buyrun Allah c.c. icin sohbete kimsenin sizi etkilemesine izin vermeyin,en büyük adaleti vicdaniniz size söyleyecektir yeterki kulak vermesini bilin selam ve muhabbetlerimle..

yukarda gecen bazi konularla ilgili hocamiz aciklama yapiyor dikkatle dinleyin dua ile..

Naksidamlasi
15.12.2011, 18:29
Her zaman foruma ugrayamiyorum,hakkinizi helal edin yanliz su varki,benim Sivasimin genclerinin,güzel hemserilerimin mübarek evliyalar sehrinde yasayan kardeslerimin kalbi iman dolu bundan cok eminim o sebeble sohbetlerden faydalanin istiyorum..

Mustafa Özsimsekler hocamizin tv5 dede sohbeti var bugün,9 da olmasi lazim,yarinda 11 de sabah tekarari var kacirmayin derim.. takip edersiniz insaallah..

LaEdri
15.12.2011, 18:39
Bir söz duymuştum;" Bu ülkede bir yerlere gelmek istiyorsan ya dini yada milli duyguları kullanacaksın" sanki bunlar için söylenmiş. Güzel yüce dinimizi bu tipler yerine develtin resmi dini kaynaklarından öğrenmeye kalksak bu tiplerde böyle ortaya çıkamazlar zaten. Halk gerçek anlamda bilinçlenmedikçe bu ilkte değil, sonda olmaz.
Ya da Atatürk'ü..

Arif Coşkun
15.12.2011, 18:59
Ya da Atatürk'ü..

Atatürk'te bu ülke için milli bir değer olduğu için onu ayrı belirtmemişler sanırım. Laedri oda var tabikide. Özde başka sözde başka kişiler olmazmı hemde bir sürü.

Naksidamlasi
15.12.2011, 19:15
Cübbeli Ahmet Hocamizin Hapishaneden Gönderdigi Mektub

Yayınlanması için cezaevinden mektup yazan Cübbeli Ahmet Hoca iftiralara karşı cevap verdi ve kendisine dua istedi.

“Evvelden beri size bildirdiğim üzere ilmî reddiyeler yaptığım çevrelerden bu tür komplolar beklemekteydim. Hakkı söylemeseydim bunlar başıma gelmeyebilirdi. Ama Efendi Hazretleri’nin emri ile acı da olsa hakkı söylemeye devam ettim.

Ve bugün bu duruma düşürüldüysem de bundan dolayı hiçbir sıkıntı çekmiyorum. Allah’ı, Rasûl’ünü ve Meleklerini şahit tutarım ki; ben ne Kazakistan’dan ne de Fas’tan, ne fuhuş için ne de nikah için hiçbir kadın getirtmedim. Eğer getirttiysem Allah’ın, Meleklerin ve bütün insanların laneti benim üzerime olsun. Ama eğer getirtmediysem Allah’ın, Meleklerin ve bütün insanların laneti bana bu iftirayı düzenleyen ve beni bu duruma sevk edenlerin üzerine olsun.

Şu da bilinsin ki; yanımdaki eski bazı arkadaşların pervasızca işlemiş oldukları hataların asla benimle alakası yoktur. Herkesin ameli kendini bağlar. Fakat burada kötü niyetli kişiler beni ilişkilendirmeye çalışmışlardır. Ne İsmailağa Cemaati’nden, ne de dışarıdan hiçbir hoca veya hoca geçinen kimseleri ne tehdit ne de şantaj yoluyla mağdur etmemişimdir. Ama beni kıskanan bazı çevreler bu hususta bana iftira ederek Emniyet’e şikayet edecek kadar küçülmüşlerdir. Bunların cezasını Allah’a havale etmekteyim. Hiçbir çete mensubu ile gayr-i meşrû, gayr-i kanûnî bir talep nedeniyle asla hiçbir görüşmem ve konuşmam olmamıştır. Bu manada hiç kimseye mektup yazmam da vaki olmamıştır. Ama herkes tarafından ilgi ile izlenen biri olmam hasebiyle, her sınıf insanın beni dinleyip etkilenmesi ve bana selam vermesinden daha doğal bir şey olamaz.

Bütün bu sözlerimin doğruluğuna dair; Allah’ı, Arş’ı taşıyan melekleri, tüm melekleri, tüm Nebî ve Rasülleri ve bu sözün ulaştığı tüm mahlûkatı şahit tutar ve Cenab-ı Mevla’dan bu şahitliğimin ahirette bana sorulmasını niyaz ederim!”

Cübbeli Ahmet Hoca; sabır ile herkesin merakla beklediği bu önemli açıklamasından sonra sizlere bir an evvel kavuşması için, 41 Yasîn-i Şerîf, 16641 defa ‘Ya Latîf’ ism-i şerifi ve Salat-ı Tefrîciye gibi önemli duaların okunmasını siz sevenlerinden beklemektedir

Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi

ÖnceVatan_58
16.12.2011, 19:18
Bu hoca neden tutuklandı? Çünkü hayat kadınalrıyla rezil kasetleri piyasaya çıkınca kasetlerini kimse görmesin diyede Karagümrük çetesiyle işbirligi yapmaktan. Bu sözde hocanın işte tüm pislikleri çıktı ortaya. Ha şuda var yapabilir kimsenin özel hayatına karıştığımız yok fakat "Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol" demişler. Bu ne pişkinlik adamı suçlu bulup delillerle içeri tıkıyolar hala burada gelip yok şöyle yok böyle deyip akıllarınca temiz göstermeye çalışıyorlar, zevk içinmi içeri atıldı bu adam!

LaEdri
16.12.2011, 19:50
Bu hoca neden tutuklandı? Çünkü hayat kadınalrıyla rezil kasetleri piyasaya çıkınca kasetlerini kimse görmesin diyede Karagümrük çetesiyle işbirligi yapmaktan. Bu sözde hocanın işte tüm pislikleri çıktı ortaya. Ha şuda var yapabilir kimsenin özel hayatına karıştığımız yok fakat "Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol" demişler. Bu ne pişkinlik adamı suçlu bulup delillerle içeri tıkıyolar hala burada gelip yok şöyle yok böyle deyip akıllarınca temiz göstermeye çalışıyorlar, zevk içinmi içeri atıldı bu adam!

Tutuklu vekiller,gazeteciler,öğrencile r,Ergenekon sanıkları gibi tutukluar olunca demokratik duygularınız kabarır,adamların hiç suçu yokken atıldı dersiniz,Cübbeli'ye gelince tüm o demokratik duygularınız körelir..Bereket,halkımız prim yaptırmıyor artık..

ÖnceVatan_58
17.12.2011, 08:53
Tutuklu vekiller,gazeteciler,öğrencile r,Ergenekon sanıkları gibi tutukluar olunca demokratik duygularınız kabarır,adamların hiç suçu yokken atıldı dersiniz,Cübbeli'ye gelince tüm o demokratik duygularınız körelir..Bereket,halkımız prim yaptırmıyor artık..

Keşke, uyduruk itirafçıların hikayeden laflarıyla baskınlar yapılarak suçlu sıfatıyla tutuklama yaparlarken de böyle düşünseydin, Daha demokratik bir davranış sergilemiş olurdun.
Direk suçlu ilan edip linç ediyodunuz burada, bakın geçte olsa yavaş yavaş hepsi salıveriliyolar çünkü çoğu deli iddiası. Bunlar danışıklı dövüşler. Polis herşeyi ele gerçirmiş,uzun takipler yapmış nefes alışını bile dinlemişler. Açık deliller var, herşey ortada siz hala neyden bahsediyorsunuz. Eğer ortada bir haksızlık varsa kim olursa olsun tepkimizi koyarız, Hırsız vekiller mecliste cirit atarken, milletin iradesi ile seçilen vekilleri içerede tutarsan tepkim olur, Öğrenciler parasiz eğitim isteyip demokratik hakkını kullanırken terörist damgası vurup 19 yıl hapis isteyip içeri tıkarsan tepkim olur. Doğruları yazan yalakalık yapmayan gazeticileri gözünün üstünde neden kaşın var diye içeri atarsan onada tepkim olur. Prim meselesine gelincede Aziz Nesin'in o lafı aklıma geliyor,şuan kaç değerlerdedir bilemiyorum ama, sizi o yüzdenin dışında tutuyorum üzülmeyin.
Şunuda unutmayın; "doğru tektir, iki tane doğru olmayacağına göre"

Alibaba58
17.12.2011, 11:20
Sayın Önce Vatan sizi tebrik ediyorum, abimsin ellerinden öpüyorum. Tam kitabından bir yorum. Allah sizin gibi düşünenleri başımızdan eksik etmesin.

LaEdri
17.12.2011, 14:24
Keşke, uyduruk itirafçıların hikayeden laflarıyla baskınlar yapılarak suçlu sıfatıyla tutuklama yaparlarken de böyle düşünseydin, Daha demokratik bir davranış sergilemiş olurdun.
Direk suçlu ilan edip linç ediyodunuz burada, bakın geçte olsa yavaş yavaş hepsi salıveriliyolar çünkü çoğu deli iddiası. Bunlar danışıklı dövüşler. Polis herşeyi ele gerçirmiş,uzun takipler yapmış nefes alışını bile dinlemişler. Açık deliller var, herşey ortada siz hala neyden bahsediyorsunuz. Eğer ortada bir haksızlık varsa kim olursa olsun tepkimizi koyarız, Hırsız vekiller mecliste cirit atarken, milletin iradesi ile seçilen vekilleri içerede tutarsan tepkim olur, Öğrenciler parasiz eğitim isteyip demokratik hakkını kullanırken terörist damgası vurup 19 yıl hapis isteyip içeri tıkarsan tepkim olur. Doğruları yazan yalakalık yapmayan gazeticileri gözünün üstünde neden kaşın var diye içeri atarsan onada tepkim olur. Prim meselesine gelincede Aziz Nesin'in o lafı aklıma geliyor,şuan kaç değerlerdedir bilemiyorum ama, sizi o yüzdenin dışında tutuyorum üzülmeyin.
Şunuda unutmayın; "doğru tektir, iki tane doğru olmayacağına göre"

Her şey işinize geldiği gibi.O açık deliller,işinize gelmeyen durumda delil olmaktan çıkıyor..Cübbeli suçsuzdur diye ağzımdan tek cümle çıkmadı..Zamanla görmek lazım..Ama sizler çifte standart uyguluyorsunuz..Ergenekon sanığı olursa suçsuzdur,Cübbeli olursa direk suçludur..hiç samimi değilsiniz..

ÖnceVatan_58
18.12.2011, 15:51
Her şey işinize geldiği gibi.O açık deliller,işinize gelmeyen durumda delil olmaktan çıkıyor..Cübbeli suçsuzdur diye ağzımdan tek cümle çıkmadı..Zamanla görmek lazım..Ama sizler çifte standart uyguluyorsunuz..Ergenekon sanığı olursa suçsuzdur,Cübbeli olursa direk suçludur..hiç samimi değilsiniz..

Arkadaşım ya ben anlatamıyorum ya siz anlamamazlıktan geliyorsunuz, yada yazılarımı okumadan yanıt yazıyosunuz. Ezberlemişiniz bir cümleyi yine aynı şeyi yazıp duruyorsunuz. Ben başka birşey demiyorum artık.

LaEdri
18.12.2011, 18:51
Zaten şimdiye kadar bir şey demedin ki..

Alibaba58
18.12.2011, 21:05
Arkadaşım ya ben anlatamıyorum ya siz anlamamazlıktan geliyorsunuz, yada yazılarımı okumadan yanıt yazıyosunuz. Ezberlemişiniz bir cümleyi yine aynı şeyi yazıp duruyorsunuz. Ben başka birşey demiyorum artık.

Aynen katılıyorum parmaklarınıza yazık sizin yerinizde olsam hiçbirşey yazmam. :)

Naksidamlasi
22.12.2011, 18:26
Birde bu hocamizi dinleyin insaallah..

amac Allah c.c. rizasi buyrun kardeslerim,bos sözlerden gecip Hakka gidelim cemali ba kemale seyr edelim..;)

kalplerimiz paslanmis anlamiyor,kulaklarimis kirlenmis duymuyor gercekleri neden diye sorma zamani gelmedi?

Insan basibos oldugunumu zannediyor ,kardeslerim Allah c.c. icin,sohbetlerden geri kalmayin...sonumuz neresi malum iki metre kabir,hani hazirligimiz.Ya Rabbi ben duymadim demeyin yarin huzuru ilahide,iste duyuruyorum bildiriyorum...

Naksidamlasi
22.12.2011, 18:28
Bizim duyurumuz müslümanim elhamdülillah diyen tüm sevgili kardeslerimize...bunun disindayim diyene sözümüz yok :) oda burda yok zaten..

ÖnceVatan_58
23.12.2011, 13:31
Bizim duyurumuz müslümanim elhamdülillah diyen tüm sevgili kardeslerimize...bunun disindayim diyene sözümüz yok :) oda burda yok zaten..

Bizim bildiğimiz gerçek müslüman insan müsrif olmaz şahşalı yaşamdan uzak durur,paylaşımcıdır. Açlıktan,yoksuklluktan bebekler ölürken, krallar gibi yaşamakmı sizce müslümanlık? Müslümanlık reklam işi değildir, Allah'la kul arasında yaşanan bir olgudur. "Komşusu açken karnı tok gezen bizden değilidir" sözü boşa denmiş bir söz değildir!
Sizin cübbeli hocanın yaşadığı evi TV. lerde gördük. Saray yavrusu gibi padişah sarayı sanki. Siz bu hocanın reklamını yapmaklamı görevlendirildiniz, bu işten bir gelirinizmi var bilemiyorum fakat yanlış yerdesiniz!

özgüven
25.12.2011, 10:10

hepimiz cübbeliyiz..

ÖnceVatan_58
25.12.2011, 12:22

Hepimiz Mustafa Kemal'iz hepimiz ATATÜRKÇÜYÜZ

_DuMaN_58
25.12.2011, 12:58
Metrise Selam Direnişe Devam :)

NECMEDDİN ÖZBEK
25.12.2011, 13:50

Hepimiz Mustafa Kemal'iz hepimiz ATATÜRKÇÜYÜZ

valla ne yalan söyleyim bende

LaEdri
25.12.2011, 16:20
Herkes kendi adına konuşsun daha iyi..:)

altuntas58
25.12.2011, 17:19
Arkadaşlar çoğul konuşmayalım ben ATATÜRKCÜYÜM

NECMEDDİN ÖZBEK
26.12.2011, 09:40
zaten herkes kendi adına konuşuyor sevgili LaEdri kimsenin senden böyle bir şey beklediğide yok

Alibaba58
26.12.2011, 13:03
Arkadaşlarım paylaşmış Facebookta. Cübbelinin kısmen görüntüleri ve yaptığı bir konuşma var. Terbiyem müsade etmiyor paylaşmıycam. Ama artık bu kadarı da pes doğrusu. Birşey ya eğridir ya doğrudur. Anlamıyorum sanki biz din düşmanıyız bu adam dürüst olsa söyleyecek lafım olmaz. Hala kalkıp savunanlar var hayretler içerisindeyim.

ÖnceVatan_58
26.12.2011, 13:07
zaten herkes kendi adına konuşuyor sevgili LaEdri kimsenin senden böyle bir şey beklediğide yok

Bir slogana bile tahammülleri yok Abi, baksana duymak bile rahatsız ediyor O sadece Cumhuriyet mitinglerinde atılan bir slogandan ibaret. Korkmayın zorla sizi Atatürkçü yapmayız. Zaten herkes Atatürk'çü olamaz.

LaEdri
26.12.2011, 16:17

Bir slogana bile tahammülleri yok Abi, baksana duymak bile rahatsız ediyor O sadece Cumhuriyet mitinglerinde atılan bir slogandan ibaret. Korkmayın zorla sizi Atatürkçü yapmayız. Zaten herkes Atatürk'çü olamaz.

Birisi Hepimiz Cübbeliyiz diğeri hepimiz Atatürkçüyüz yazmış..Ben de ikisinie debinaen herkes kendi adına konuşsun dedim..bu ne paranoya..:)

NECMEDDİN ÖZBEK
26.12.2011, 16:50
paranoya falan değil sevgili kardeşim hepimiz derken biz ATATÜRK'çüyüm diyenleri kastettik yoksa ben değilm diyenlerden bize ne herkes kendi adına konuşsun daha iyi demişsinya hah onun için