PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Faciadan dönüldü!

Sivaslilar.Net
23.12.2009, 23:46
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Kaldırımdaki yayalara bir otomobilin çarpması sonucu 3'ü lise öğrencisi 6 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, İbrahim Ö. yönetimindeki 58 NV 565 plakalı otomobil, Yenişehir Kavşağı'nda kontrolden çıktı. Yol kenarındaki kaldırıma çıkan otomobil, okullarına giden Yenişehir Lisesi öğrencileri Zeynep Göçeri (16), Fatma Göçeri (14), Şennur Tatar (16) ile iş yerlerine gitmek için servis bekleyen Esra Bulut (26), Harun İplikçioğlu (20) ve Mesut Balaban'a çarptı.

Çevreye savrulan yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla Numune Hastanesi, Sivas Devlet Hastanesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Numune Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralılardan Harun İplikçioğlu, otomobilin döne döne üzerlerine doğru geldiğini belirterek, bir anda kendilerini aracın altında bulduklarını söyledi.

Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, olay yerinde incelemelerde bulundu. Kaldırım kenarındaki duvara da çarparak hurdaya dönen otomobil, çekiciyle olay yerinden götürüldü.

EyüphanAydın
24.12.2009, 08:12
Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.Böyle bir kazanın olması gerçekten üzücü bir olay.

En büyük sevincimizde can kaybının olmaması.

HaZaN
24.12.2009, 08:23
ALLAH korumuş ucuz atlatmışlar yaralılara Rabbim acil şifalar versin çok geçmiş olsun.

Salim58
24.12.2009, 08:44
geçmiş olsun ucuz atlatılmış bu kazada. kesin aşır sürat vardır, belkide gizli buzlanma her ne olursa olsun dikkatli olmak gerek .

Rallim58
24.12.2009, 09:09
Asıl kazaları (Allah Korusun ama görünen köy kılavuz istemez) kışın göreceksiniz.

Yenişehir kavşağındaki yeni düzenlemeler ile otobüse direk geçiş gibi büyük hatadan acilen dönülmesi lazım. Aksi halde, kışın o kavşakta ağır kazalar duyarız.

Trafikte, "kurallara riayet ile saygı olursa, asla kaza olmaz".

Yaralılara geçmiş olsun, Allah şifa verir inşaallah...

seva
24.12.2009, 15:50
Görünmez kaza olmuş geçmiş olsun....

ismail 58
24.12.2009, 22:44
Kaza yapan, tecrübeyle sabit biri olarak açıklayayım sürat felekattir...
Hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimle.

sevgim 58
24.12.2009, 22:52
ALLAH KORUSMUS ALLAH DAHA BETERINDEN SAKLASIN .................

LaEdri
24.12.2009, 22:54
Şehirde sürat yapmak her zaman intihara teşebbüstür.

Sabiha Serin
24.12.2009, 23:28
Sevgili yavrularımıza büyük geçmiş olsun. İnşallah bir an önce sağlıklarına kavuşurlar.Çok üzüldüm.Allah şifa versin.

Daha bir hafta önce aşağıda linkini verdiğim köşe yazımda Sivas'ta kaldırımların alçaldığını ve bu tür kazaların olabileceğinden bahsetmiştim.
Şimdi bu kazayı okuyunca bu endişemde ne kadar haklı olduğumu anladım.

Evet ne yazıkki Sivas'ta bütün kaldırımlarımız büyüdü ama cadde ile kaldırım yüksekliği mesafesi çok alçak, oysa yüksek olsa araba kontrolünü kaybetse bile kolay kolay kaldırıma çıkamaz.Sayın yetkililerimizin bu durumu dikkate almalarını israrla rica ediyorum. Sivas'ta kaldırımlarda yürürken kendimizi güvencede hissetmiyoruz.Kaldırımlar çok alçak, araç çok rahat çıkabiliyor. Hatta kaç kez gördüm kaldırımlara park eden düşüncesiz araç sahipleri bile var. Bu kadarınada pes diyorum.
KALDIRIMLARIMIZ KOCAMAN AMA NEYE YARAR NEREDEYSE CADDE İLE AYNI HİZADA- ARAÇLAR İÇİN YOLLAR DAR- BU KADAR ARAÇLAR BİR LOKMACIK YOLLARDA NASIL SEYİR HALİNDE OLACAK, HALK ŞAŞKIN, SÜRÜCÜ ŞAŞKIN

PEKİ O ZAMAN

BU EVLATLARIMIZ ŞU AN HAYATTA OLMASALARDI BEDELİ KİMİN OLACAKTI.
LÜTFEN ACI OLAYLAR YAŞANMADAN ÖNLEMLERİMİZİ ALALIM.
TEKRAR ALTINI ÇİZEREK VURGULUYORUM

SİVAS'TA KALDIRIMLARIMIZDA YÜRÜRKEN GÜVEN İÇİNDE DEĞİLİZ ACİLEN KALDIRIM KENARLARI YÜKSELTİLMELİ....

Köşe yazımın linki aşağıdadır. İşte Sivas Trafiğinde yaşadığım gerçek olay,
okuyunca bana hak vereceksiniz.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

ismail 58
25.12.2009, 17:14
Şehirde sürat yapmak her zaman intihara teşebbüstür.

Katılıyorum size
ancak kazayı ben şehir dışında yaptım.