PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HURMA(KALBURA BASTI)

FatihCan
29.02.2008, 17:31
MALZEME:

Margarin Yarım paket Tereyağı 1 çorba kaşığı
Karbonat 1 çay kaşığı Su 1 fincan
Un 3 su bardağı Yarım limonun suyu
Şeker 3 su bardağı Limon suyu 1/4
Su 3,5 su bardağı

YAPILIŞI:
Orta boy bir tencerede 125 gr. margarin ve 1 çorba kaşığı tereyağını eritin. İçine unu ilave edin. Karbonat, limon suyu ve 1 fincan suyu da ekleyin. Daha sonra tüm malzemeleri elinizle veya tahta bir kaşıkla yoğurarak birbirine karıştırın. Malzemeler iyice yumuşayıp, kulak memesi yumuşaklığnda bir hamur haline gelince, içinden kaşıkla ceviz büyüklüğünde parçalar alıp, elinizle yuvarlayın. Yassı köfte biçimi verin. Yağlanmış bir fırın tepsisine hazırladığınız tatlıları yan yana dizin. Orta dereceli fırındas 45 dakika veya tatlılar altın sarısı renk alana dek pişirin. Bu arada şerbet için gereken su ve şekeri bir tencereye alın. Kaynamaya başladıktan birkaç dakika sonra limonu sıkıp, tencereyi ocaktan alın. Şerbeti tatlının üzerine dökün. Bir süre bekletin. Tatlı şerbeti iyice emdikten sonra servis yapın.

Afiyet Olsun.

kronik
13.05.2008, 10:14
HURMA TATLISI (SİVAS )

MALZEME:

Su 3,5 su bardağı

YAPILIŞI:
Orta boy bir tencerede 125 gr. margarin ve 1 çorba kaşığı tereyağını eritin. İçine unu ilave edin. Karbonat, limon suyu ve 1 fincan suyu da ekleyin. Daha sonra tüm malzemeleri elinizle veya tahta bir kaşıkla yoğurarak birbirine karıştırın. Malzemeler iyice yumuşayıp, kulak memesi yumuşaklığnda bir hamur haline gelince, içinden kaşıkla ceviz büyüklüğünde parçalar alıp, elinizle yuvarlayın. Yassı köfte biçimi verin. Yağlanmış bir fırın tepsisine hazırladığınız tatlıları yan yana dizin. Orta dereceli fırındas 45 dakika veya tatlılar altın sarısı renk alana dek pişirin. Bu arada şerbet için gereken su ve şekeri bir tencereye alın. Kaynamaya başladıktan birkaç dakika sonra limonu sıkıp, tencereyi ocaktan alın. Şerbeti tatlının üzerine dökün. Bir süre bekletin. Tatlı şerbeti iyice emdikten sonra servis yapın. KALBURA BASTI

[hamur malzemeleri:

1 paket yumuşak margarin
3 su bardağı un
1 veya 2 kaşık yoğurt
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
içine:
1 su bardağı dövülmüş ceviz içi
şerbet malzemeleri:
2,5 su bardağı toz şeker
2,5 su bardağı su
1/4 limonun suyu

şerbetin hazırlanması:

1. 2,5 su bardağı suyu ve 2,5 su bardağı şekeri tencereye alın. kaynamaya başladıktan 10-15 dakika sonra 1/4 limon suyunu ekleyin. bir taşım daha kaynatıp soğumaya bırakın.

hamurun hazırlanması:

1. 1 paket yumuşak margarin ile 3 su bardağı unu birbirine yedirin. bu karışıma sırayla 1-2 kaşık yoğurt, 2 yemek kaşığı sıvıyağ, 1 yumurta ve 1 paket kabartma tozu ekleyerek hamur yapın. bu hamurun üzerini bezle örterek 10 dakika dinlendirin.

2. hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alın. bu parçaları bir kevgirin üzerinde elinizle bastırarak avcunuzun ortası kadar açın. hamurun içine 1 tatlı kaşığı ceviz koyun ve her iki ucunu birbirinin üzerine getirin.

3. kalburabastıları katlanan kısmı altta kalacak şekilde fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. 180C'de 10-15 dakika pişirin. sonra ısıyı 200C'ye getirip üzerinin kızarmasını bekleyin. üzerleri kızarınca fırından çıkarın. sıcak tatlıların üzerine soğumuş şerbeti dökün [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

_DuMaN_58
13.05.2008, 17:35
Tarifler için tşkler :) Ellerine sağlık.

ersoy_34
13.05.2008, 17:38
ikisine de bayılırım yapan olsada yisek

SONMEZ
06.06.2008, 18:13
Yahu bu saatte bu tarife olur mu yahu,
hasbinallaaaa,
Eeee hani kim yapıyor, payımız unutulmasın lütfen...!

izmirliyigido
10.06.2008, 16:28
HURMA TATLISI (SİVAS )

MALZEME:

Su 3,5 su bardağı

YAPILIŞI:
Orta boy bir tencerede 125 gr. margarin ve 1 çorba kaşığı tereyağını eritin. İçine unu ilave edin. Karbonat, limon suyu ve 1 fincan suyu da ekleyin. Daha sonra tüm malzemeleri elinizle veya tahta bir kaşıkla yoğurarak birbirine karıştırın. Malzemeler iyice yumuşayıp, kulak memesi yumuşaklığnda bir hamur haline gelince, içinden kaşıkla ceviz büyüklüğünde parçalar alıp, elinizle yuvarlayın. Yassı köfte biçimi verin. Yağlanmış bir fırın tepsisine hazırladığınız tatlıları yan yana dizin. Orta dereceli fırındas 45 dakika veya tatlılar altın sarısı renk alana dek pişirin. Bu arada şerbet için gereken su ve şekeri bir tencereye alın. Kaynamaya başladıktan birkaç dakika sonra limonu sıkıp, tencereyi ocaktan alın. Şerbeti tatlının üzerine dökün. Bir süre bekletin. Tatlı şerbeti iyice emdikten sonra servis yapın. KALBURA BASTI

[hamur malzemeleri:

1 paket yumuşak margarin
3 su bardağı un
1 veya 2 kaşık yoğurt
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
içine:
1 su bardağı dövülmüş ceviz içi
şerbet malzemeleri:
2,5 su bardağı toz şeker
2,5 su bardağı su
1/4 limonun suyu

şerbetin hazırlanması:

1. 2,5 su bardağı suyu ve 2,5 su bardağı şekeri tencereye alın. kaynamaya başladıktan 10-15 dakika sonra 1/4 limon suyunu ekleyin. bir taşım daha kaynatıp soğumaya bırakın.

hamurun hazırlanması:

1. 1 paket yumuşak margarin ile 3 su bardağı unu birbirine yedirin. bu karışıma sırayla 1-2 kaşık yoğurt, 2 yemek kaşığı sıvıyağ, 1 yumurta ve 1 paket kabartma tozu ekleyerek hamur yapın. bu hamurun üzerini bezle örterek 10 dakika dinlendirin.

2. hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alın. bu parçaları bir kevgirin üzerinde elinizle bastırarak avcunuzun ortası kadar açın. hamurun içine 1 tatlı kaşığı ceviz koyun ve her iki ucunu birbirinin üzerine getirin.

3. kalburabastıları katlanan kısmı altta kalacak şekilde fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. 180C'de 10-15 dakika pişirin. sonra ısıyı 200C'ye getirip üzerinin kızarmasını bekleyin. üzerleri kızarınca fırından çıkarın. sıcak tatlıların üzerine soğumuş şerbeti dökün [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Kardeşim benimmm...

En sevdiğim tatlılar, ama aile büyüğüm kalmadığı için yapan kimse yok artık. O kadarda özlemişim ki. Teşekkür ederim tarif için.

kronik
10.06.2008, 16:44
umarım tarif işinize yarar yapabilecekmisiniz aceba merak ettim

izmirliyigido
10.06.2008, 16:58
umarım tarif işinize yarar yapabilecekmisiniz aceba merak ettim

Kim ben mi? İmkansızz... yemek olsa yaparımda tatlı ve hamur işinde yokum... Ama yapan olursa çok güzel yerim...

.

burcum
10.06.2008, 17:01
vay be hurma tatlısı :)
çokta severim kendisini :D
teşekürler tarif için
Deniycem bunu inşAllah ;)

Melankolia
10.06.2008, 17:04
Kalbura Bastı qüzel Oluyor Gecen bayramda Annem Yapmıstı 1 Tepsi yemiştim yine olsa yine yerimm:D

kronik
10.06.2008, 17:14
Kim ben mi? İmkansızz... yemek olsa yaparımda tatlı ve hamur işinde yokum... Ama yapan olursa çok güzel yerim...

.

siz bana izmir kumrusu gönderin bende size kalbura bastı yapim nasıl olur :D :D :D

Sweetgirl
04.09.2008, 01:02
güzel bir tatlidir
her bayramda muhakkak yaparim

tarifi tam okumadim ama bilginize yinede

serbetini fazla kaynatmayin, tatlinin sekerlemesine sebep oluyor
birde ben genelde firindan cikan tatliler tenceredeki sogumus
serbetin icine atiyorum
böyle fazla tatli olmuyor, ve sadece alacagi kadar serbeti cekmis oluyor

kronik
04.09.2008, 01:10
hıhı şerbeti tepsiye döktüğün takdirde üzerleri şerbeti çekmiyor katılıyorum sana bu konuda hemfikiriz :)

ayparcam
04.09.2008, 09:52
Elinize saglik anacigim heb yapardi ozellikle ramazanlarda :(

özdemir
10.11.2008, 12:54
lahmacunun üstüne güzel bir tatlı gider diye düşündüm...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

1. hamur malzemeleri:
* 1 paket yumuşak margarin
* 3 su bardağı un
* 1 veya 2 kaşık yoğurt
* 2 yemek kaşığı sıvıyağ
* 1 yumurta
* 1 paket kabartma tozu
2. içine:
* 1 su bardağı dövülmüş ceviz içi
3. şerbet malzemeleri:
* 2,5 su bardağı toz şeker
* 2,5 su bardağı su
* 1/4 limonun suyu

şerbetin hazırlanması:
hamurun hazırlanması:
3. kalburabastıları katlanan kısmı altta kalacak şekilde fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. 180C'de 10-15 dakika pişirin. sonra ısıyı 200C'ye getirip üzerinin kızarmasını bekleyin. üzerleri kızarınca fırından çıkarın. sıcak tatlıların üzerine soğumuş şerbeti dökün.

Afiyet olsun ...

seva
10.11.2008, 12:59
karnımız şişti bide üstüne tatlı ohhh :D

gönlüm58
28.03.2010, 20:51
[B]Malzemeler

1-Yumurta
1-Paket margarin,:(erimiş)
1-Çay bardagı sıvı yag(bardak tavlı olsun):)
3-4 Yemek kaşıgı süt,
1-Paket kabartma tozu ve yeterince un.

Şerbet

3 su bardagı şeker
3 su bardagı su,
1 dilim limon

Yapılışı:bütün malzemeler karıştırılır,kulak memesi yumuşaklıgında hamur elde edilir,evde var ise kalbur yoksa rende ile şekil verilirFırında 150 derecede kızartılır,hurma soguduktan sonra üzerine ılık şerbet dökülüp servis yapılır.AFİYET OLSUN...

HasreT
28.03.2010, 20:56
Gönül süpersin valla ellerine saglık burda ne görürsem yapar oldum madımak ve mumbar hariç :) yarında bunu yapayım bari :D

sandalli
28.03.2010, 20:58
Harika bir tat hurma, görünüm cok güzel, tadi bildigim kadariyla harika, cok agir olmayan bir hamur tatlisi, yapana, paylasana sonsuz tesekkiürler, eline, emegine saglik Gönül. Muhtesem görünüyorlar, yetenek sensin. :)

Ebrulum
28.03.2010, 21:05
ellerine saglık gönlüm 58 gerçekten enfes görünüyyor :)bol yaglı fakat yemesi hafif bir tatlı diğerlerine göre
ama ben hurma dendiğini bilmiyordum canım ;;) dmeekki öğrenecek çoooook şey var
bende yapıyorum ama azıcık farklı şekilde :)
1 bardak süt
1 bardak erimiş margarin
1 bardak sıvı yağ
kabartma tozu benim tarifimde canm
ayrıca rendeye bastırıp ben içine ceiz koyup kapatıyorum
işte böyleeee
ellerinize saglık becerikli hatuınlar :)
dün akşam ki kısır faslından sonra bu akşam da tatlı faslı haaa :D

eceli58
28.03.2010, 21:25
[QUOTE=gönlüm58
Valla arkadaşlar siz sadece hurma'nın fotoğrafından lezzetini kavrıyorsunuz aahh birde yeseniz gönül kuşumun yaptığı hurmalardan... Off tek kelimeyle süperr, ben yemeye başladığımda 45 kiloydum, şimdi 60 kilo oldum... ;)

sandalli
28.03.2010, 21:29
[QUOTE=gönlüm58
Valla arkadaşlar siz sadece hurma'nın fotoğrafından lezzetini kavrıyorsunuz aahh birde yeseniz gönül kuşumun yaptığı hurmalardan... Off tek kelimeyle süperr, ben yemeye başladığımda 45 kiloydum, şimdi 60 kilo oldum... ;)

Bir tepsi hurmayi yalniz yersen, gurbetci yegenlerinle paylasmazsan 90 kilo da olursun. :D

eceli58
28.03.2010, 21:38
[QUOTE=eceli58;538466]

Bir tepsi hurmayi yalniz yersen, gurbetci yegenlerinle paylasmazsan 90 kilo da olursun. :D
inan olunur canımın içi, şaka değil dilinin ucunda dağılıyor beee mübaarekkk...

[QUOTE=eceli58;538466]

sandallı be bir tarifte ben vereyimmi ;) ben çok güzel yumurta pişiririm gendim, beş yumurtayı beşer dakikadan yirmibeş dakika pişireceksin offf tadına doyamazsın inan ;)

Kamera
28.03.2010, 21:53

görüntü mükemmel, yorumlara bakılırsa lezzeti nefis, e bende hurma seven biri olarak diyorum ki;offff olsada yesemmmm

sandalli
28.03.2010, 21:54
Hurma güzel, yapanin eline saglik, yiyebilenlere de afiyet olsun.

gönlüm58
28.03.2010, 21:55
[QUOTE=gönlüm58

Ben en son 65 gördüm ama:D

58Sevda
28.03.2010, 21:56
Eline saglik Gonul abla, ... tarifini not ettim, kesin yapacagim... (senin yaptigini tutmaz ama deniyelim) :)

eceli58
28.03.2010, 21:57
[QUOTE=gönlüm58;538514][QUOTE=eceli58;538466]

Ben en son 65 gördüm ama:D[/QUOT

Bilmezmisin bre gafilll ;) kadınlar yaşlarını ve kilolarını saklarlar hahaha

gönlüm58
28.03.2010, 22:03
ellerine saglık gönlüm 58 gerçekten enfes görünüyyor :)bol yaglı fakat yemesi hafif bir tatlı diğerlerine göre
ama ben hurma dendiğini bilmiyordum canım ;;) dmeekki öğrenecek çoooook şey var
bende yapıyorum ama azıcık farklı şekilde :)
1 bardak süt
1 bardak erimiş margarin
1 bardak sıvı yağ
kabartma tozu benim tarifimde canm
ayrıca rendeye bastırıp ben içine ceiz koyup kapatıyorum
işte böyleeee
ellerinize saglık becerikli hatuınlar :)
dün akşam ki kısır faslından sonra bu akşam da tatlı faslı haaa :D

Ebrulum bu Sivasın eveli ahrından hurmasıdır:Dsonradan sosyeteye girince:)kalbura basılarak yapıldıgı için isim degiştirdi kalbura bastı oldu:)gerçi rende ile yapıyorlar kalbur her evde bulunmuyor,tarifi denemeni tavsıye ederim...

zombi
28.03.2010, 22:28
[B]Malzemeler

1-Yumurta
3-4 Yemek kaşıgı süt,
1-Paket kabartma tozu,
un kabartma tozu.

Şerbet

3 su bardagı şeker
3 su bardagı su,
1 dilim limon

Yapılışı:bütün malzemeler karıştırılır,kulak memesi yumuşaklıgında hamur elde edilir,evde var ise kalbur yoksa rende ile şekil verilirFırında 150 derecede kızartılır,hurma soguduktan sonra üzerine ılık şerbet dökülüp servis yapılır.AFİYET OLSUN...

usta ellerine saglık
cok guzel gorunuyo ...

bilal kose
28.03.2010, 22:32
BIZE KIMSELER IKRAM ETMIYOR YALNIZZ YIYIN BAKALIM AFIYET OLSUN GONUL ELINE SAGLIK COK GUZEL GORUNUYOR HELE UZAT BIRTANE..

HasreT
28.03.2010, 22:33
Bende rendeyle yapıyorum, benim hurmanın adı rendeye bastı oluyor :D

dram-58
28.03.2010, 22:36
canım çok güzel görünüyo ellerine saglık

haaaa gönülcüm bendede süperrrrrr tarifler var

gönlüm58
28.03.2010, 22:42
canım çok güzel görünüyo ellerine saglık

haaaa gönülcüm bendede süperrrrrr tarifler var

Biliyorum haberim var zaten en süper tarifler sende,ne zaman gelsem acep:Dbendede lokum tarifi var Sivasspor Galatasarayı yenerse lokum yapıp dagıtacagım:D:D:D

HasreT
28.03.2010, 22:46
Biliyorum haberim var zaten en süper tarifler sende,ne zaman gelsem acep:Dbendede lokum tarifi var Sivasspor Galatasarayı yenerse lokum yapıp dagıtacagım:D:D:D

Dimekk lokum tarifi :) nezaman verecen gönlüm tarifi verirsen çarşambadan sonra ver ben oldugum zaman bende göreyim :)

gönlüm58
28.03.2010, 22:48
Dimekk lokum tarifi :) nezaman verecen gönlüm tarifi verirsen çarşambadan sonra ver ben oldugum zaman bende göreyim :)

Haftaya pazartesi maça baglı ama süper oluyor,yenemzese yapmam:D:D

58Sevda
28.03.2010, 22:48

ehh gurbetcilere nasil dagitacan abla?:D

gönlüm58
28.03.2010, 22:50
ehh gurbetcilere nasil dagitacan abla?:D

Onlara resim ve tarif var.:D:D

58Sevda
28.03.2010, 22:52
eh sen yapmadiktan sonra ne anladim ben :D yapacanki tadi damagimda kalacak..

bilal kose
28.03.2010, 22:52

NASIL OLSA BIZ ALIKINIZ DEGILMI UZAKTAN BAKMAYA RESIMLERLE AVUNMAYA:):)

HasreT
28.03.2010, 22:54

Bilal üzülme tarif versinde biz yaparız, tam tutturamasakta yine yaklaşırız onla idare ederiz..

gönlüm58
28.03.2010, 22:54

Gurbette olmanızı benmi istıyorum,neden beni suçluyorsunuz?:mad:

58Sevda
28.03.2010, 22:55

napalim abi biz heryerde garibiz:) hem vatanimiza garibiz hem koyumuze garibiz, hemde guzelim tariflere

dram-58
28.03.2010, 22:57

canııııııııııım sen gel yeterki ben sana neler neler yaparım. ne zaman gelirsin bana gün ver tatlım sana senin gibi tadına doyulmaz şeyler yapıyım:)

bilal kose
28.03.2010, 23:00
napalim abi biz heryerde garibiz:) hem vatanimiza garibiz hem koyumuze garibiz, hemde guzelim tariflere

BURDA YABANCI ORADA ALMANCI MADIMAGA TATLILARAA YABANCI OF OF GURBETCININ CILESI OLUNCE BITER

gönlüm58
28.03.2010, 23:01
canııııııııııım sen gel yeterki ben sana neler neler yaparım. ne zaman gelirsin bana gün ver tatlım sana senin gibi tadına doyulmaz şeyler yapıyım:)

Ben akıllıyım gelinin hasını seçtim ohhhhh hizmette sınır yok:D

HasreT
28.03.2010, 23:22
gönlüm ben gelince, benide götür gelinin hasına :)

gönlüm58
28.03.2010, 23:30
gönlüm ben gelince, benide götür gelinin hasına :)

He valla götüreyimde gelin gör,şaşırır kalırsın 15 senelik evli hala gelinlik yapıyor,hizmette sınır yok...:D

HasreT
28.03.2010, 23:31
:) ne güzel :)

gönlüm58
28.03.2010, 23:34
:) ne güzel :)

Sınırsız hizmet için dram-58'e,sınırsız çatlaklık için Eceliye götürüyüm yalnız Ecelide hizmeti kendımız yaparız ona göre ya da onu işyerınde ziyaret edelim bizi yemege götürsün...::Dbilmem işyerıne gelmek istermısın pek tekin degil::D

HasreT
28.03.2010, 23:36
yohh işyerine gelmem ben gelince benim minik kuşlarda olur yanımda tekin olmayan yere onları götüremem ecele gidersek ben çocuklarımla ilgilenirim hizmeti sen yaparsın da bu arada ecel napacak,:D

serhat_58
28.03.2010, 23:37
bacanah hurma guzel olmus, annemde yapar gercekten coh tatli :)

gönlüm58
28.03.2010, 23:40
yohh işyerine gelmem ben gelince benim minik kuşlarda olur yanımda tekin olmayan yere onları götüremem ecele gidersek ben çocuklarımla ilgilenirim hizmeti sen yaparsın da bu arada ecel napacak,:D

Eceli58 ancak şaklabanlık yapar...:D

bacanah hurma guzel olmus, annemde yapar gercekten coh tatli :)

Sagol bacanah annenınde elıne saglık...

HasreT
28.03.2010, 23:42
şaklabanlık yaparsa çocukları oyalar demektir :D bizde pasta börek yaparık hatta mantıda :D

bilal kose
28.03.2010, 23:43
BENDE GUZEL PIZZA YAPARIM BIRGUN YAPAR SIZE IKRAM EDERIM

gönlüm58
28.03.2010, 23:43
şaklabanlık yaparsa çocukları oyalar demektir :D bizde pasta börek yaparık hatta mantıda :D

Aman napıyım cigeri kurt yesin sen gelmeden pastayı böregi ben yaparım,evet emın ol çocuklar hiç sıkılmaz...:D

kronik
29.03.2010, 00:49
Gönlüm abla ellerine
kollarına sağlık sağlık sağlık da tatlı reklamımı bulaşık makinesi reklamı mı anlayamadım :D

tulina
29.03.2010, 01:56
kronik paylasim icin tsk eline saglik bayramda yapmistim herkesin hosuna giti ama ben icine ceviz koymustum

gönlüm58
29.03.2010, 08:26
Gönlüm abla ellerine
kollarına sağlık sağlık sağlık da tatlı reklamımı bulaşık makinesi reklamı mı anlayamadım :D

Şimdi nasıl açıklasam ki,hani tatlı yapınca bulaşıkta çıktıya kem küm.:DKronik cep telefonu ile çektim ancak becerdim nasılda gördün idare et yaaaa:)...:D

ela58
29.03.2010, 08:32
ellerine sağlık gönlüm abla görüntü süper canım çekti yha sabah sabah bayılırım tatlıya:D aynı bizim tarifde böle fakat biz süt yerine tereyağı ekleriz tuzsuz:D

Arif Coşkun
29.03.2010, 08:40
[B]Malzemeler

1-Yumurta
3-4 Yemek kaşıgı süt,

Şerbet

3 su bardagı şeker
3 su bardagı su,
1 dilim limon

Vayyyy vayyyy vayyyy... Yav bunlar ne böyle gelde yeme şimdi bunları:) neler hatırlattın sen böyle bize. Görünümü güzel olduğu kadar yemeside güzeldir ;) Emeğine eline sağlık, tarif ve paylaşım için teşekkürler.

Salim58
29.03.2010, 08:40

Bu kalburdan geçince bu şekilde olurdu. küçükken annem yapardı hafızamda kalmış.:)

ela58
29.03.2010, 08:46

Bu kalburdan geçince bu şekilde olurdu. küçükken annem yapardı hafızamda kalmış.:)

salim abi bizdede aynısından var küçük bişe tatlıyı onunla yapıyoz:)

Ebrulum
29.03.2010, 08:51
Şimdi nasıl açıklasam ki,hani tatlı yapınca bulaşıkta çıktıya kem küm.:DKronik cep telefonu ile çektim ancak becerdim nasılda gördün idare et yaaaa:)...:D

o görür tatlım gözleri keskin :D
bizde baktık ama hiç görmemiştikkkk
bakış acısı işte :D

valla kalmadı eski kalburlar :) bende yok mesela
o yüzdenn rende ile yapıyorum ;;)

gönlüm58
29.03.2010, 08:53
o görür tatlım gözleri keskin :D
bizde baktık ama hiç görmemiştikkkk
bakış acısı işte :D

valla kalmadı eski kalburlar :) bende yok mesela
o yüzdenn rende ile yapıyorum ;;)

Bencede kimse anlamadı diye sevindim oda kısa sürdü.Burda kalbur var Ebrulum,adını degiştiriiz olmazsa rendeye bastı olur.:D...

Glock23
29.03.2010, 08:55
[QUOTE=gönlüm58;538442][B]Malzemeler

1-Yumurta
3-4 Yemek kaşıgı süt,

Şerbet

3 su bardagı şeker
3 su bardagı su,
1 dilim limon

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])[/

Gonlum bacim ne yaptin yaa, sabahin 1:45 de beni mutfaga gonderdi bu resim, ama ne yazik ki kabartma tozum kalmamis. Isinlama gucum olsaydi su an senin mutfaginin ortasinda bulurdun beni;) Harika gorunuyorlar, kedinin cigere baktigi gibi bakip offff cekeyim bari, offfffffffff............ Bu arada ellerine saglik ve paylasimin icin cok tesekkurler.

gönlüm58
29.03.2010, 09:00
[QUOTE=gönlüm58;538442][B]Malzemeler

1-Yumurta
3-4 Yemek kaşıgı süt,

Şerbet

3 su bardagı şeker
3 su bardagı su,
1 dilim limon

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])[/

Gonlum bacim ne yaptin yaa, sabahin 1:45 de beni mutfaga gonderdi bu resim, ama ne yazik ki kabartma tozum kalmamis. Isinlama gucum olsaydi su an senin mutfaginin ortasinda bulurdun beni;) Harika gorunuyorlar, kedinin cigere baktigi gibi bakip offff cekeyim bari, offfffffffff............ Bu arada ellerine saglik ve paylasimin icin cok tesekkurler.

Keşke gelsende ikram etsem karbonattamı yoktu tüh:)lokum yapacagım o zaman malzemelerı hazır bulundur nefsinle oynama bence ya da ışınlan o daha kolay .:D

rüzgar79
29.03.2010, 09:48
[B]Malzemeler

1-Yumurta
3-4 Yemek kaşıgı süt,

Şerbet

3 su bardagı şeker
3 su bardagı su,
1 dilim limon

cok güzel olmus eline saglik izine geldimde yapmadin bu sene isterim gönül abla ben gelmeden hazirla:mad::mad:bugün yapacam bu hurmayi benimki nasil olacak bakalim

ela58
30.03.2010, 12:51
geçen gün canım istemiştiya gönlüm alba yaptım hurma annem diyoki nerden düştü aklına dedimki gönlüm abladan:D

gönlüm58
30.03.2010, 12:55
geçen gün canım istemiştiya gönlüm alba yaptım hurma annem diyoki nerden düştü aklına dedimki gönlüm abladan:D

Afiyet olsun iyi etmişsin,lokum gelıyor ona göre malzemeleri hazırla sonra evde yoktu yapamadım bilmem ne deme.:D

rüzgar79
30.03.2010, 12:57
bende daha hurmayi yapamadim lokumu nasil yapacam gönül abla yaaaaaaaaaa

gönlüm58
30.03.2010, 12:59
bende daha hurmayi yapamadim lokumu nasil yapacam gönül abla yaaaaaaaaaa

Sende gözünü doyurursun...:D

ela58
30.03.2010, 13:00
tmm demem demem hazırlarım malzemeyi acaba irmikten yapılan lokum mu ayy abla sus hatırlatma benlikleri:D

rüzgar79
30.03.2010, 13:01
o tepsiyi yesem doymamki gözüm doysun:D:D

ela58
30.03.2010, 13:01
gönlüm abla irmik dedimde aklıma geldi bir günde revani yapalım:D

rüzgar79
30.03.2010, 13:03
onuda sen yap ela:D

ela58
30.03.2010, 13:05
onuda sen yap ela:D
yapacamda üyeliğimin kırkı çıkmadı daha 100 gün dolsun konu açacağım zaman yaparım anca konu üstüne eklemek istemiyorum anlıcağın:Dgönlüm ablama yaparız dedim revaniyi:D

Arif Coşkun
30.03.2010, 13:07

Hani bize yokmu, bari buda Arif abime deyip 2 tane getirmezmi insan yani bari resimini çekip koysaydın onlada avunurdum :D:D

gönlüm58
30.03.2010, 13:07
gönlüm abla irmik dedimde aklıma geldi bir günde revani yapalım:D

Evet irmik,pirinç unu,hindistan cevizi:Drevani sevmıyorum ama yapalım,şekerpare yapsak olurmu?

Rüzgar Ela neler yapıyarda eklıyemıyor konu açma yetkisi yok.:D:D:D

rüzgar79
30.03.2010, 13:08
Hani bize yokmu, bari buda Arif abime deyip 2 tane getirmezmi insan yani bari resimini çekip koysaydın onlada avunurdum :D:D

yok arif abi beni resimlerde avutmuyor:D:mad:

ela58
30.03.2010, 13:10
ayy arif abi çok haklısın mağdur gör sana özel yapar gönderirim kargoyla olurmu:D valla aklıma gelmedi hiç resimi eklemem geçen çorba yapmıştım tavuk çorbası resmini çektim konu üstüne eklenti olmasın die eklemedim bekliyorum zamanımı:D:D

rüzgar79
30.03.2010, 13:12
bende cay kahve gönderirim anca kusura bakmayin:D:D:D

gönlüm58
30.03.2010, 13:13
ayy arif abi çok haklısın mağdur gör sana özel yapar gönderirim kargoyla olurmu:D valla aklıma gelmedi hiç resimi eklemem geçen çorba yapmıştım tavuk çorbası resmini çektim konu üstüne eklenti olmasın die eklemedim bekliyorum zamanımı:D:D

Bundan sonra her yaptgını resimle Ela ben öyle yapacagım,ha bırde bence konu açmayı bekleme zaten birleştıriyorlar...:D

ela58
30.03.2010, 13:13
Evet irmik,pirinç unu,hindistan cevizi:Drevani sevmıyorum ama yapalım,şekerpare yapsak olurmu?

Rüzgar Ela neler yapıyarda eklıyemıyor konu açma yetkisi yok.:D:D:D
aynen öle gönlüm abla yetkimiz yok:D şekerparede olur tabi oda hurmanın bi benzeri şekerpareyide tatlıpare die değiştirelim:D

rüzgar79
30.03.2010, 13:16
ablanda helva yapsin gönül abla isim veremiyomya öyle dedim

Arif Coşkun
30.03.2010, 13:18

Ya Sivas'lı olsunda topraktan olsun boşa denmemiş işte kanıtı, kimin kardeşi ya , tşk . ederim :)
İyi bende sana çıkaracağım yeni albümden bir türkü armağan ederim, yanlız çok dinlememesi tavsiye olunur, saç baş yolduracak türden çünkü :D

ela58
30.03.2010, 13:20
Ya Sivas'lı olsunda topraktan olsun boşa denmemiş işte kanıtı, kimin kardeşi ya , tşk . ederim :)
İyi bende sana çıkaracağım yeni albümden bir türkü armağan ederim, yanlız çok dinlememesi tavsiye olunur, saç baş yolduracak türden çünkü :Dbende tşk ederim abi:) oyoyy tam benlik türkü desene benim damarım kalın saçıma başıma bişe olmaz:D:D

HasreT
30.03.2010, 18:38
Gönlüm dün tatlıyı yaptım öncedende yapmıştım ben zaten :) malzemeler aklımda kalmış dünde canım isttdi zaten yapacağım demiştim, kaynanacıgımıa gittim orda yaptım :D aman busefer tuttu kayın pederim 3 tabak yedi her tabakta 3 ertane vardı süper olmuştu kıyır kıyır övünmek gibi olmasın :D kısaca tarif süper kesin deneyin ilk sefer tutmuyor ama yaptıkca eliniz alışıyor heralde,ben 2. dekıvamı yakaladım ..paylaştıgın için teşekkürler gönlüm

gönlüm58
30.03.2010, 19:10
Gönlüm dün tatlıyı yaptım öncedende yapmıştım ben zaten :) malzemeler aklımda kalmış dünde canım isttdi zaten yapacağım demiştim, kaynanacıgımıa gittim orda yaptım :D aman busefer tuttu kayın pederim 3 tabak yedi her tabakta 3 ertane vardı süper olmuştu kıyır kıyır övünmek gibi olmasın :D kısaca tarif süper kesin deneyin ilk sefer tutmuyor ama yaptıkca eliniz alışıyor heralde,ben 2. dekıvamı yakaladım ..paylaştıgın için teşekkürler gönlüm

İyi etmişsin sahi sen köstebek pastada yaptın oldu demi,eeefferin Kuşum bır seferde anlıyanları pek haz ederim...:D

HasreT
30.03.2010, 19:17
Evet köstebek pastada yaptım çocuklar bayıldı onada, Zaten ben anlamazsam sen bana tarif filan vermezsin ben tanıyorum seni :D