PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SİYŞAD MEVLANAYI ANDI

Sabiha Serin
19.12.2011, 09:14
SİYŞAD MEVLÂNA CELALEDDÎN-İ RÛMÎ’yi ANDI

SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ (SİYŞAD) dernek üyeleri ve davetli konukları ile 17.Aralık 2011 Cumartesi günü Saat 14.00 te Atatürk Caddesi No-16 Tirkeş İşhanı Kat 2 (Hotel Köşk karşısında) SİVAS adresindeki yeni taşındıkları SİYŞAD Dernek binalarında Hoşgörü ve sevgi güneşi Hz. MEVLÂNA CELALEDDÎN-İ RÛMÎ’yi 738.Vuslat Yıldönümünde MEVLANA konulu şiirlerini okuyarak andılar.

17 Aralık 1273 Pazar günü, 66 yaşında iken Konya’da vefat eden Hz Mevlana ölüm gününü, en büyük sevgili olarak bildiği Allah’a kavuşma ânı olarak düşündüğü için “ Şeb-i Arûs yani Düğün Gecesi olarak kabul etmiştir.

Hz. Mevlana’yı saygı ve minnetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun.
Nur içinde yatsın.

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğimiz her hafta Cumartesi günleri saat 13.30-17.00 arasında şiir dinletilerine devam etmektedir. Cumartesi günleri Derneğimize herkesin teşrif etmesinden onur duyarız.Bütün yazar ve şairlerimizi, şiir seven tüm halkımızı yorgun bir haftanın ardından gelen her Cumartesi günü derneğimize bekleriz.Geliniz sıcak yüreklerimiz ile yazdığımız şiirlerimizi sizlere sunalım ve sıcak çaylarımızı birlikte yudumlayalım canlar.

SABİHA SERİN
Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Kurucusu ve Başkanı

YÜCE MEVLANA

Belh şehrinde doğdu sevgi güneşi,
Dünyada benzeri bulunmaz eşi.
Mümine Hatun’un gönül neşesi,
Gönül bahçesinin yazı Mevlana…

Bahaeddin Veled gitti Kâbe’ye,
Yol uğradı düştü Şam, Larende’ye.
Ol Nişabur şehri sultanı diye,
Sevda bahçesinin özü Mevlana…

İplikçi Medrese dolup taşardı,
Mevlana Hak için aşkla yaşardı.
Gönüller fethedip sevgi başardı,
Erenler kulağı gözü Mevlana…

Hamdım piştim ile yandım diyerek,
Sevdası aşk için coştu bu yürek.
Hoş görü kardeşlik sevgi bilerek
Dört mevsim baharın güzü Mevlana…

Gönüllerde solmaz bir çiçekti o,
Kâbe’ye yüzünü sürecekti o,
Nur ile aşk için ölecekti o,
Güneşin gül açan yüzü Mevlana.

Yaratana gönül veren nur, melek,
Kabrine gidenler adarlar dilek.
Aşk, sevgi, yolunda böyle bir yürek,
Hakka giden yolun izi Mevlana.

Barış ve kardeşlik sembolü idi,
Âşık olan aşkla tanınır dedi.
Bunca nasihati kimler dinledi,
Birlik beraberlik sözü Mevlana…

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS
sabihaserin@gmail.com

ÖnceVatan_58
19.12.2011, 10:17
İnsanı düşünceye salan büyük sözler sahibi MEVLÂNA CELALEDDÎN-İ RÛMÎ’yi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Nice kişiler vardır ki dizimin dibindedirler, ama benim için sanki Yemen’dedirler. Yemen’de olan niceleri de vardır ki sanki dizimin dibindedirler.

MEVLANA

Alibaba58
19.12.2011, 19:44
Mevlana'yı sevmemek mümkün mü? Onun izinden giden sevgiyi, mutluluğu ve doğruluğu bulur...