PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RANDEjaVU

sivaslınet
07.06.2012, 08:57
RANDEjaVU

- Hoş geldin kaynak efendi.

- Hoş bulduk oynak bey.

- Geç otur şöyle lütfen... Sana cibiliyetsiz, yüz karası, seviyesiz, vizyonsuz, dik duramayan, çapsız, yeteneksiz, sığ ve iftiracı dediğim için kusura bakma n’oolur, miting atmosferi filan, malum.
- Rica ederim... Sen de sana ahlaksız, ikiyüzlü, zalim, omurgasız, gözü dönmüş, küstah, insanda biraz utanma olur, vicdansız, hayatımda bu kadar yalancı görmedim dediğime bakma lütfen, gönül koyma.
- Yok canım, siyasette küslük olmaz, sen bana din tüccarı, geri kafalı, ormanda mı yetiştin diye sorunca, ben de sana mecburen, sen ne diyorsun be, amatör şeyhülislam, fırıldaklığı bırak, kıvırmadan konuş, oy kullanmayı bile beceremedin, akşam ne yediğini hatırlıyor musun diye sormak zorunda kalmıştım, men dakka dukka hesabı... Ne ikram edebilirim?
- Orta kahve mümkünse... E tabii, sen bana, edepten adaptan uzaksın, bu tertemiz alnımı senin o lekeli dudaklarına sürdürmem, etrafa zehir saçıyorsun, ruh halin hastalıklı deyince, bana da, kul hakkı yiyenin alnı temiz olmaz, bunun elleri de temiz değil, yatacak yeri yok, kıvırma olur da 180 derecelik kıvırmayı bunda gördüm, tipik bi vaka, maskeni indireceğim demekten başka çare kalmamıştı haliyle... Bu kadar lafın üstüne, bi bardak da soğuk su rica edebilir miyim?
- İstersen psikolojik süt vereyim, sütlü kave olsun! Şaka şaka, suratını asma... Bak şimdiden söyleyeyim, havaya bakıcam, görüşmemiz olumlu karşılanmadıysa, salı günü sana giydiricem haberin olsun, dürüst ol dürüst, istismarcı falan diycem, aman diim darılma.
- Boşuna şark kurnazı demiyorum sana! Ben de iki tane konuşma hazırladım zaten salı derbisi için... Birinde umutlu olduğumu söyliycem, diğerinde umut simsarı olduğunu anlatıcam, duruma göre artık.

- Abi, arada sana da köstebek demiştim, kurban olayım kırılma, hakaret olarak şeyetme yani.
- Canın sağ olsun... Ahlak yoksunu, çirkin, müfteri, külliyen yalancı dememe cevap vermeyip, mevzuyu uzatmadığın için asıl ben sana teşekkür ederim kardeşim.

- Milleti de üzüyoruz bu halimizle...
- Halk da kahroluyor...
- Millet öfkeleniyor bizim yüzümüzden.
- Halk da dolduruşa geliyor.
- Benim milletim.
- Halkım.
- Toplum mu desek acaba?
- Onu öbürleri diyor.
- En güzeli Türkiyeli.
- O olabilir.

- Uzlaştığımıza göre, tamamız galiba. Ben benimkileri tembihledim, şahane şeyler konuştuğumuzu yazacaklar. Ama, sen de, hani sen seçildiğinde masaya çıkıp alkışlayan arkadaşın kulağını çek biraz.
- Merak etme, benimkiler seninkilerin tivit’lerini takip ediyor, ona göre pozisyon alacaklar... Ama, sen de şu gözlüklü şişko’yu uyar azıcık, yalakalık yapayım derken kantarın topuzunu kaçırıyor.

- E müsaade isteyelim yavaş yavaş.
- A-aaa, olur mu, oturuyorduk daha...
- Kalkalım kalkalım, anca gideriz.
- E peki madem, ama bak bunu saymayız ona göre, gene bekleriz.
- Eksik olmayın.
- Var olun.
- İyi ki varsınız.
- Buyrun çıkalım.
- Siz önden lütfen.
- Rica ederim.
- İstirham ederim.
- Allah aşkına...
- Ant verdim.
- Ölümü öp.

-Yılmaz ÖZDİL-

Cley
07.06.2012, 10:23
Yılmaz Özdil'in her yazısını burda paylaşmak zorunda mısınız?

sivaslınet
07.06.2012, 10:45
Yılmaz Özdil'in her yazısını burda paylaşmak zorunda mısınız?

Yassak mı?

Yılmaz Özdil'in yazılarını çok seven arkadaşlar var.

Üstelik çok gerçekçi yazıyor. Örnek ve ilham alınacak birisi.

Ezberleri bozuyor. :)

amazon10
07.06.2012, 12:03
seven ve severek takip eden biri de benim. teşekkürler sivaslılar.net kardeşim.

sivaslınet
07.06.2012, 12:53
seven ve severek takip eden biri de benim. teşekkürler sivaslılar.net kardeşim.

Ben teşekkür ederim.

Düzeltme: sivaslınet :)

Cley
07.06.2012, 13:55
Yassah değil. Her yazıya bir baslık açmayın yeterli. Genel bir başlık acarsınız. Flas Güncel Yazı actığınız gibi. Eklersiniz istediğiniz kadar.

sivaslınet
07.06.2012, 14:53
Yassah değil. Her yazıya bir baslık açmayın yeterli. Genel bir başlık acarsınız. Flas Güncel Yazı actığınız gibi. Eklersiniz istediğiniz kadar.

Sn. Moderatör,

"Köşe yazıları" diye bir forum başlığı açılmış, diğer bir moderatörümüz Salim58 de, Okan BARAN isimli bir yazarın "Ahlaksız Gençlik" isimli önemli bir köşe yazısını, 21.2.12 tarihinde ilkler den olarak asmış.

Sonra da diğerleri asmışlar..

Neden sadece biz göze çarpıyoruz ki? :)

Ayrıca; Bir başlık altında yazıldığında, çoook önemli başlık konuları dikkat çekmeyip güme gidiyor.

_DuMaN_58
07.06.2012, 15:54
Bakın arkadaşlar bir yazarın yazısını paylaşacaksanız, "Ahmet Mehmet" diye yazarın ismini yazar, o konuda bütün yazılarını paylaşırsınız. Ha 5-10 yazı paylaştınız, sonra baktınız yorumlarla birlikte 10-15 sayfa oldu. Sonra tekrar yazarın ismine hitaben bir konu daha açar oradan devam edersiniz. Buna razıyız. Ama siz öyle yapmıyorsunuz her farklı yazıyı farklı konular içinde paylaşıyorsunuz. Bu kadar olmaz.

NECMEDDİN ÖZBEK
07.06.2012, 17:49
bende severek ve zevkle okurum yılmaz öz dili neme lazım iyi köşe yazarıdır.

sivaslınet
07.06.2012, 19:30
Ama siz öyle yapmıyorsunuz her farklı yazıyı farklı konular içinde paylaşıyorsunuz. Bu kadar olmaz.

Zaten konular farklı. Her farklı konu ayrı bir tartışma alanı. Bu söylediğin çok saçma bir şey olur. Zira aynı şey üyeler içinde düşünülmesi gerekir.

Duman_58 kendisine bir başlık açsın, tüm yazılarını da o sayfaya yazsın. Böyle bir şey olabilir mi?

Farklı konularda tartışma başlığı açılmış oluyor böylece.. Bizim amacımız da bu zaten. Yazarların şahsında farklı konular açmak.

Zaten bir forum başlığı altında toplanmış köşe yazıları. Başka başlıklara da kaydırmıyoruz.

Demokrat insanlar can alıcı konulara giriyorlar. Sizler tedirgin oluyorsunuz. Forumun veritabanı kapasitesi müsait ama, sizin kendi veritabanınız müsait değil galiba.

Yasalaklayacaksanız açıkça yasak diyin. Ama forum kurallarını da önce siz çiynemiş olursunuz. Kurallarda böyle bir şey yok.

_DuMaN_58
07.06.2012, 20:10
Zaten konular farklı. Her farklı konu ayrı bir tartışma alanı. Bu söylediğin çok saçma bir şey olur. Zira aynı şey üyeler içinde düşünülmesi gerekir.

Duman_58 kendisine bir başlık açsın, tüm yazılarını da o sayfaya yazsın. Böyle bir şey olabilir mi?

Farklı konularda tartışma başlığı açılmış oluyor böylece.. Bizim amacımız da bu zaten. Yazarların şahsında farklı konular açmak.

Zaten bir forum başlığı altında toplanmış köşe yazıları. Başka başlıklara da kaydırmıyoruz.

Demokrat insanlar can alıcı konulara giriyorlar. Sizler tedirgin oluyorsunuz. Forumun veritabanı kapasitesi müsait ama, sizin kendi veritabanınız müsait değil galiba.

Yasalaklayacaksanız açıkça yasak diyin. Ama forum kurallarını da önce siz çiynemiş olursunuz. Kurallarda böyle bir şey yok.

sivaslınet yazarın köşe yazılarını yazarın isminin başlığı altında paylaşınız. Bu konunuz son olsun. KAOS başlığı attı, size de iyi paylaşımlar.

sivaslınet
07.06.2012, 20:23
sivaslınet yazarın köşe yazılarını yazarın isminin başlığı altında paylaşınız. Bu konunuz son olsun. KAOS başlığı attı, size de iyi paylaşımlar.

Öyle baskılara ültümatomlara gelemem. Ben özgür yapıda bir insanım. Benim zaten yaşam amacım baskı ve dayatmalara karşı mücadele etmek. Oraya da sen yazarsın.

Sana iyi paylaşımlar.

Cley
07.06.2012, 22:01
Sivaslınet, özgür yapıda bir insan olduğunuzu daha önce belli etmiştiniz zaten. Hatırlarsanız yönetici olduğunuz siteyi ziyaret etmek istemistim. Karsıt görüşlü olduğumuz icin olumlu yanıt vermemiştiniz. Özgürlük anlayışınız mükemmel :)

sivaslınet
07.06.2012, 22:35
Sivaslınet, özgür yapıda bir insan olduğunuzu daha önce belli etmiştiniz zaten. Hatırlarsanız yönetici olduğunuz siteyi ziyaret etmek istemistim. Karsıt görüşlü olduğumuz icin olumlu yanıt vermemiştiniz. Özgürlük anlayışınız mükemmel :)

Neden ben? Net'te yüzlerce forum var. Yüzlerce karşı fikir ve yüzlerce yönetici.

İyiki de olumlu yanıt vermemişim. ÖM teşhir edilmez diyen insan şimdi tam aksini yapıyor.

Kaldı ki ben dürüstçe isim bile vermemiştim.

Ne yaptın yaptın işi yine kişiselliğe vurdun. Yani özellikle tetikte beklediğinin farkındaydım. Ve nihayet dayanamadın. Zevk mi alıyorsun?

Özgürlüğü bütün boyutlarıyla tartışalım mı? İnan ki daha çok zevk alırsın. Ben kişi konuşmam.

Cley
07.06.2012, 23:10
Karşıt görüşlü olduğu için birini forumuna almayan biri ile hangi özgürlüğü tartısayım.

sivaslınet
08.06.2012, 06:14
Karşıt görüşlü olduğu için birini forumuna almayan biri ile hangi özgürlüğü tartısayım.

Sn. Hayalet Moderatör,

Senin derdini anladım ben. Meğer karşıt görüşlü forum istiyorsun. Vereyim hemen. Bu adresi, site reklamı olmasın diye ÖM den atacağım sana. Oldu mu?

Yoksa senin derdin illa da "benim yönetici olduğum karşıt görüşlü site" mi?

Böyle ise eğer; seni yine kişiyi hedeflemeye, iz sürmeye değil de kavramları hedeflemeye çağırıyorum. Seninle en güzel paylaşım yapacağımız yer; "sivaslılar.net" forumu.

Gizlenmek, iz sürmek, dedektiflik sende özel HOBİ olmuş galiba.. :)

Şimdi, derhal, hemen, bu kişi üzerine uğraşları bırakıp yeke yek "temel kavramlar"ı tartışalım senle BURADA. Varmısın? Hem de istediğin formatta.

KAOS
08.06.2012, 09:32
Tartışma sırasında fikirleri çarpıştırmak yerine sulandırmak için özeli deşifre etme duman'ın tarzı. cleyi ise bu konuda duyarlı biliyordum ama...

Bence özeli deşifre etmek yok benim yaptığımda. Daha önce bana söylediği bişeyi hatırlattım kendisine.

_DuMaN_58
08.06.2012, 11:37
Tartışma sırasında fikirleri çarpıştırmak yerine sulandırmak için özeli deşifre etme duman'ın tarzı. cleyi ise bu konuda duyarlı biliyordum ama...

-KAOS önce [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] linkindeki trizomi 21 tanısı hakkında bilgilerinizi öğrenmek isterim.

-Özeli deşifre etmek konusunu ise madem açtınız kaldığımız yerden devam edelim o zaman. Yalnız 5gün yokum(önümüzdeki saatten itibaren) geldiğimde devam edelim.