Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Birbirimizi Tanıyalım (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   NİCKLERİNİZİN ANLAMI? (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=20448)

Ertugrul 31.08.2008 17:00

--->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[IMG]http://www.kudusyolu.com/resim/sehid/cahardudayev.jpg[/IMG]

Çeçenistan’ın bağımsızlığını ilan ederek şanlı direnişe önderlik eden büyük kumandan [B]Cahar [/B]Dudayev

Çeçen İçkerya Cumhuriyeti’nin kurucu başkanı olan Dudayev, ’’Şerefsizce bir hayatı yaşamaktansa şereflice bir ölümü tercih ederim.’’ diyordu. Şeyh Şamil ve İmam Mansur ile başlayan Çeçen direnişinin günümüzdeki temsilcisi olan [B]Cahar[/B] Dudayev, Çeçenistan’ın özgürlüğü ve bütün Kafkas halklarının dirilişi yoluna hayatını adadı.

Halkını ve dinini vatanında özgür kılmak için, şan, şöhret, para kısaca aklınıza gelebilecek tüm metayı elinin tersiyle iten efsanevi lider, bağımsızlık ilanının ardından 27 Ekim 1991’de yapılan seçimlerde %85 oranında aldığı oyla ÇİC Cumhurbaşkanlığı’na seçildi. Onun öncülüğünde başlayan Çeçenistan özgürlük savaşı Çeçenistan’ ın bağımsızlığı ile sonuçlandı.

Rusya, 11 Aralık 1994’te Çeçenistan’ ı işgal edince tekrar bağımsızlık mücadelesinin başına geçen Dudayev, "Son Çeçen canını vermeden Ruslar ülkemize hakim olamaz’’ diyerek, halkına topyekün cihad çağrısında bulundu. Düşman Rusya ordusunun defalarca suikast girişiminde bulunduğu [B]Cahar[/B] Dudayev 21 Nisan 1996’da arabasına atılan bir füzeyle şehid edildi.

MeLody58 31.08.2008 19:42

Peri-58 =
Peri, farsça bir kelimedir. Cisimleri çok lâtif ve görünmez olan hoş mahluk; insana muhabbet eden, muvahhid ve müslim lâtif mahluk gibi anlamlara gelir. Ayrıca mecaz olarak da, güzel insan, güzel kimse manasına gelir

Melankolia 31.08.2008 20:15

--->: -->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=TracyMcGrady58;303630]millet'de baya atiyormus yaw :D:D[/QUOTE]

ne seytanlıgımı gordun:(:(:(.......:confused::confused:

Çolaklı 31.08.2008 20:16

Benim Nickimin anlamına gelince özel bir anlamı yok .üye oldığum gün Sivaslı ,arkadaşlımla beraber Antalya Çolaklı köyünde aynı kampta tatildeydik.Bu siteyi o önerdi; ben de bir Sivaslı(Merkez)olduğum için hemşerilerimin bulunduğu siteye kayıt olmak istedim.Fakat hangi rumuzu yazdıysam; sistem o isim kullanılıyor !diye ikaz veriyordu.En sonunda canım arkadaşım, Semiha hanımla tanıştığımız ;kampın bulunduğu, Çolaklı köyünün ismini yazdım .Nihayet site bu ismi kabul etti ve böylece bu rumuz ile siteye kayıt oldum.

TracyMcGrady58 01.09.2008 11:48

-->: --->: -->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=SivasLı_MeleK;303706]ne seytanlıgımı gordun:(:(:(.......:confused::confused:[/QUOTE]

günlerdir basimin etini manti manti manti diye yiyen sen degilmiydin :D insallah saka oldugu anlasilir :D

Melankolia 01.09.2008 12:16

--->: -->: --->: -->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=TracyMcGrady58;303924]günlerdir basimin etini manti manti manti diye yiyen sen degilmiydin :D insallah saka oldugu anlasilir :D[/QUOTE]

Tobe tobee Yalancı mantımı istedm ben senden sen dedin mantı yapcam die hem oruclu oruclu:D

TracyMcGrady58 01.09.2008 12:20

-->: --->: -->: --->: -->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=SivasLı_MeleK;303930]Tobe tobee Yalancı mantımı istedm ben senden sen dedin mantı yapcam die hem oruclu oruclu:D[/QUOTE]

heee mini chat'de görmüstük :D ben selam veriyom sen mantiiiiiiii diyodun :D

Melankolia 01.09.2008 12:23

--->: -->: --->: -->: --->: -->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=TracyMcGrady58;303932]heee mini chat'de görmüstük :D ben selam veriyom sen mantiiiiiiii diyodun :D[/QUOTE]

:D Yev o zmn oleydi :D hani hala mantı yok ortadaa iftara mantı istiom:D

TracyMcGrady58 01.09.2008 12:24

-->: --->: -->: --->: -->: --->: -->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=SivasLı_MeleK;303934]:D Yev o zmn oleydi :D hani hala mantı yok ortadaa iftara mantı istiom:D[/QUOTE]

canin sagolsun :D o gün yaptigimda ortalikta yoktun :D ama sana özel manti yaparim :D

TracyMcGrady58 01.09.2008 12:57

-->: --->: NİCKLERİNİZİN ANLAMI?

[QUOTE=arikarinkuchi;302384][B]arikarinkuchi
=
SAMET[/B][/QUOTE]

Samet kardes nickin anlami ney peki :D

WEZ Format +2. ?uan Saat: 15:19.