Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Ulaş (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=137)
-   -   ULAŞ-Kertmekaracaören (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=11739)

delialininoğlu 08.09.2008 02:31

--->: ULAŞ-Kertmekaracaören

[COLOR="Green"][U][B]slmlar bn deli alinin oglu memmet gurbetin istanbulundanım bana ulasmak isteyenler [email]kubatlar_@hotmail.com[/email] hepinizi bekliorum butun koyluler bir araya gelelim inşALLAH [/B][/U][/COLOR]

delialininoğlu 08.09.2008 02:33

[COLOR="Green"][U][B]baki abi ve tum arkadaslarımız msn adresinimizi yazalım lutfen[/B][/U][/COLOR]

delialininoğlu 13.09.2008 00:35

BÜTÜN ESKİKÖYLÜLERE SELAMLAR
[COLOR="SeaGreen"][U][/U][/COLOR]BULUŞALIM KAYNAŞALIM
BEN DELİALİNİN OĞLU MEMMET

seva 20.09.2008 16:53

Köyde düğünler görücü usülü ile olur.Düğünlerde çeşitli adetler vardır, sadıçla damat bir odada toplanır ve gençlerde toplanır sadıç ve damata çeşitli cezalar verilir sadıçın boynuna tezzek asmak,acı biber yedirmek, türkü söyletmek v.s. ayrıca toplu olarak oyunlar oynanır değirmene su ge- tirmek, tütün satmak,sin sin,v.b.Düğün üç gün sürer Cuma günü bayrak kal- kar düğün başlar,adettendir bayrak direğinde takılı elma yada soğanı taş- la vurup düşürene bahşiş verilirir.Cumartesi kına yakılır çeşitli halaylar (sivas halayı, sarıkız, apdurahman,düzhalay)çelilir.Pazar günü gelin alınır düğün yemeği verilir ve düğün biter. Yemekler;bulamaaşı(yayla çorbası)etli küfte,üzümleme,pilav,herle,uğut,kavut, topaç,içli küfte,loluk,gilik,lavaş,kömbe v.s.dir...

Sivasliali 01.10.2008 05:44

Bütün hemserilerimin bayramini kutlarim, nice bayramlara

YAKOMOZ 09.11.2008 15:35

Cevap: ULAŞ-Kertmekaracaören

selam nasılsınız bende eskiköylüyüm,ismim turan cevik hoşca kalın

assia 08.12.2008 12:05

slm arkadaşlar bende eski köylüyüm burayı gördüm ve çok beğendim ali abi nasılsın saygılar

CEVIK 15.12.2008 22:02

Cevap: -->: ULAŞ-Kertmekaracaören

[QUOTE=altuntas58;219622]ULAŞ-KERTME-KARACAÖREN Bu köye sayısız gitmişliğim var bende karasarlı olduğumdan sık sık giderdim fakat buranın isminin Eskiköy olarak biliyordum 53 yaşındayım kertme ve karacaören isimlerini yeni duydum ben demir yollarından emekliyim bu köyden en az 10 tane iş arkadaşım var hatta bu köye yakın bir yerden ayvazdan calıştığım fabrikaya taş malzeme gelirdi eski köyü ben şahsen çok seviyorum burdan bütün eskiköylülere selamlar saygılar[/QUOTE]

selam arkdaş sen nerdensiin nerde oturuyorsun ben istanbulda taksimde işyerim herkse selamlar burda ARKDAŞLARIMIZ meil adreslerinide yazarsa iyi olur [email]tevfik_cevik@hotmail.com[/email]

CEVIK 18.12.2008 12:14

köyümüzden kış resimleri göre bilirsiniz arkdaşlar

CEVIK 02.01.2009 21:08

Cevap: --->: ULAŞ-Kertmekaracaören

[QUOTE=CEVIK;209555]kertme karaca ören aynı zamanda benim köyüm dür bir diğer ismiyle (ESKİKÖY) derler sivasın ilk kadın muhatarı bizim köydendir rahmetli hacı zeynep derlerdi köyümüz cografi bakımından diğer köylere nazaran cok şanslıdır ekonomisi iyi olup kırom maden işletmeleri köyümüzde mevcutdur erzurum kars tıren yolu köyümüzden gecer köyümüzün insanları coğu buradan emeklidir köyümüz ayrıca aygır gölü dedigim,z turistik bir de göl vardır şimdilik köyümüzü bukadar tanıta biliyoruz inşallah diğer zaman dilimlerinde foto da koyma şansımız olur[/QUOTE]

nerdesiniiz arkdaşlarr ????????????

WEZ Format +2. ?uan Saat: 14:34.