Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Arşiv (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=365)
-   -   Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz? (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=32179)

Cley 30.01.2010 20:44

Cevap: Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?

[QUOTE=Kibrisli;517648]"Azınlık hükümeti gibi görünse de tüm meclisi kapsayan bir hükümet oldu... Sonra da o hükümette yaptığı olumlu çalışmalardan dolayı olsa gerek [B] DSP tek başına iktidar oldu[/B]... 19 yaşında bir DSP üyesi olarak çalışmış, Sivas'tan da tarihimizde ilkkez bir vekil çıkarmıştık..."
Özür dilerim burada yanlış bilgi vermişim dalgınlıkla... 99 seçimlerinde DSP 1. Parti, MHP 2. Parti [COLOR="Red"]3. Refah (Saadet)[/COLOR] 4. Parti de ANAP oldu ve DSP-MHP-Anap hükümeti kuruldu...[/QUOTE]

[B]Yine yanlış bilgi vermişsin. Refah Partisi 1998 de kapatıldı. 99' Seçimlerine giren parti Fazilet Partisiydi :) . O kadar çok parti kapatılmışki karıştırmak normal dimi...[/B]

Kibrisli 30.01.2010 20:49

[QUOTE=goramaz;517649]kıbrıslı refah pertisinin birinci olduğu seçim vardı . o dönemde birinci parti dışarda bırakılarak bir hükümet kurulmuştu. Belki de yanlış hatırlıyorum..
ikinci olarak yine de açıklamanız ikna edici gelmedi.Sizin dedğiniz gibi olsa Büyükanıt'ın açıklamasını nereye yerleştireceğiz.Sonuçta Türk demokrasisi bundan zarar gördü mü? Gördü.[/QUOTE]

Evet tamamen katılıyorum... Öyle ya da böyle Türk Demokrasisi zarar görmüştür... O yüzdem diyorum ki askerin siyasete her nasıl olursa olsun müdehalesi doğru değildir... Olmamalıdır... Ama üzerinde bu kadar oyun oynanırken askerinde sadece kendisi ile ilgili bastırarak tekrarlıyorum kendisi ile ilgili konulara değinmesi ve psikolojik bir savaş varsa bununla mücadele etmesi doğaldır... Onun dışındaki tüm müdehaleleri kınıyorum...Eğer varsa!..

Kibrisli 30.01.2010 20:53

[QUOTE=Cley;517660][B]Yine yanlış bilgi vermişsin. Refah Partisi 1998 de kapatıldı. 99' Seçimlerine giren parti Fazilet Partisiydi :) . O kadar çok parti kapatılmışki karıştırmak normal dimi...[/B][/QUOTE]

Ama tebrik etmek dururken sizde laf söyleyiniz efendim :) Olmaz ki bu... Adam der "Bu adam bunca şeyi kafadan nasıl yazıyor" :) Sonuç olarak anlayış ve fikir aynı o yüzden pek farkı yok o yüden bir ismi yazınca diğer ismi parantez içinde yazdım aradaki fazileti unuttum yoksa onu da yazardım parantez içerisine... Yav şimdi birde parti kapatmaya girmeyelim... Onu da yarın pideleri yerken konuşuruz ama sen yoksun artık Goramaz ve Yiğiter'le tartışırım :)

Sivasspor'umuza başarılar:D

altuntas58 31.01.2010 10:56

[B]Bu gün etli pide partisi var demek.Size afiyet olsunda.Biz gubettekilerin aklına niye düşürüyorsunuz.Biz buralarda nerden bulup yiyeceğiz:) şaka,şaka size afiyet olsun sıkı yiyinki sivassporumuzu sıkı destekleyesiniz[/B]

goramaz 31.01.2010 11:30

Seçim konusundan girip de Etlüekmak ten çıkan, çıksa çıksa bizim sivaslılar çıkar. Bugün secim olsa kimse oy verirdiniz .. son mesaj : etlüekmek partisi....
Çokrenklilik diye buna derim .. CANIM SİVASIM BENİM

altuntas58 31.01.2010 12:15

[QUOTE=goramaz;517726]Seçim konusundan girip de Etlüekmak ten çıkan, çıksa çıksa bizim sivaslılar çıkar. Bugün secim olsa kimse oy verirdiniz .. son mesaj : etlüekmek partisi....
Çokrenklilik diye buna derim .. CANIM SİVASIM BENİM[/QUOTE]

[B]Haklısın hocam sivasta etli ekmeğe karşı bizlerin bir zaafı var:) aman akadaşlar etli ekmeği çok yiyipte mactada durmayın benim yerimede destekleyin[/B]

ayten58 31.01.2010 20:09

altuntaş abi bizde karşıya kağıthane nur tepede yapıyorlar oraya gider yaptırırızda ufff sivasın kinin tadını vermiyor be abi.

Kibrisli 31.01.2010 20:17

Yaşasın EEP: Etlekmek Partisi...

goramaz 31.01.2010 21:13

Bugün seçim olsaydı oyumu Etlüekmak Partisine verecektim..

sandalli 31.01.2010 22:27

Bugün secim olsa kimseye oy veremem, cünkü benim secme hakkim yok. :(

WEZ Format +2. ?uan Saat: 03:49.