Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Sivas'ta Liste Şoku (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=40370)

Sivaslilar.Net 08.04.2015 06:52

Sivas'ta Liste Şoku

[IMG]http://www.sivasirade.com/Images/haberler/liste-soku.jpg[/IMG]

[B]AK Parti Milletvekili Aday listesi YSK’ya sunuldu. Sivas için aday listesi “İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Adem Yıldırım ve Yalçın Özdemir” isimlerinden oluşurken, kentten ve halktan uzak liste büyük şok yaşattı.[/B]

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek milletvekili seçimleri için hazırlanan milletvekili listesini imzalayarak YSK’ya gönderdi. Türkiye genelinde çok sayıda favori isim listede yer almazken Sivas listesinde de büyük şok yaşandı. AK Parti’nin Sivas’ta seçimlere gireceği liste bekleneni yansıtmadı.
Liste hazırlık sürecinde kentte “Sivaslı aday” beklentisi ön plana çıkarken, 5 kişilik milletvekili sıralamasında yer alan isimler şaşkınlık yarattı. AK Parti’nin Sivas listesi, “Sivas AK Parti’ye oy veriyor, seçim garanti gözüyle bakıldığı için mi böyle bir liste hazırlandı?” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

[B]SİVAS SAHİPSİZ Mİ?[/B]

AK Parti listelerinin netleşmesinin ardından, Sivas listesine sosyal paylaşım sitelerinde ve sokakta tepki yağdı. Yorumlarda AK Parti Sivas listesinin hayal kırıklığı yarattığını belirten yüzlerce vatandaş, “AK Partiye oy verme konusundaki düşüncelerini gözden geçireceklerini” vurguladı. Sivas listesine giren isimlerin Sivas kamuoyu tarafından tanınmaması dikkat çekerken, bu isimlerin, kime ve neye göre belirlendikleri de merak konusu oldu.
Listedeki tek sevindirici ismin Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz olduğunu belirten vatandaşlar, facebook hesaplarında sert eleştirilerde bulundu.

İşte, o eleştirilerden bazıları; “Bunlardan ancak halay ekibi olur”, “Sivas’ın öz evlatları dururken bunları aday göstermeleri acı verici”, “1 Nisan’da geçti, 7 Nisan şakası da mı olurmuş”, “Yine Sivas ve Sivaslı kaybetti, çok yazık çok”, “Hilmi Bilgin ne yaptı Sivas’a?”, “Temayüller anketler böyle oluyormuş demek ki”, “Sivas’a çok büyük kazık”, “Temayül de verdiğimiz oylar nerede?”, “Bu seçimin sonucu 3, 1, 1” olur”

Sokaktaki vatandaşta listeye büyük tepki gösterdi. Sivas’ın sahipsiz olduğunun bir kez daha görüldüğünü ve listelerin Sivas’ın üzerinde dışarıdan hüküm verilerek hazırlandığını belirten vatandaşlar, “Bu listeyi kim hazırladı? Sivas’ta bir dönem milletvekilliği yapan ve tekrar kendini listeye yazdıran Hilmi Bilgin’in yeniden aday olması ve ikinci sırada yer alması büyük talihsizlik. Bilgin, bal yapmayan arı gibi Ankara-Sivas arası gelir gider. Sayın Bakanın dışındaki diğer isimlerin Sivas’ı tanıdıklarını, bildiklerini sanmıyoruz. Biz de onları tanımıyoruz. Hem Sivas’a hem teşkilata yazık oluyor. Sivas’ı yolgeçen hanına mı çeviriyorlar? Nasıl olsa Sivaslı oy veriyor mantığı ile liste hazırlanmasına tahammül edemeyiz” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Sivas İrade Gazetesi

amazon10 08.04.2015 08:22

Cevap: Sivas'ta Liste Şoku

Hiç merak etmeyiniz yine akp fazla fazla alır sivastan oyunu. Çünkü sivas seçmeni önerilen adaylara değil başında lamba var mı yanında 6 ok var mı bunlara bakıyor.
Bu bakış açısı değişmedikçe kaybetmeye, hep geri planda kalmaya mahkumsun SİVAS.

forklift 08.04.2015 08:35

2. Nursuna Memecan vakası. Yazık be bizi koyun yerine koydunuz. Sivasta yaşayan Sivası bilen tanıyan diye yıllarca konuşuldu tartışıldı ama biizm temayülde verdiğimiz oylar nereye gitti.
Ayıp ayıp Valaha oy vermemeyi düşünüyorum. Geriz zekalımı sandınız sivaslıyı.
Adam "ben aday dahi olmadım, başbakan beni aradı seni aday yazıyorum dedi, sivastan aday olduğumu bile yeni öğrendim"" diyor.
80 tane adamdan adam bulamadın dışardan adam yazdın hemi listeye yazıklar olsun size. Bu 80 aday adayına küfürdür.
Bu listeyi kim yazdıysa kim yaptıysa. AKP il başkanı istifa ederek tarihe adını yazdırmalıdır.

forklift 08.04.2015 14:05

TALEP ÜZERİNE YAZIYORUM
Takipçilerim bilhassa Ak Parti aday listesi için neden yorum yapmadığımı özelden soruyorlar.
Ben açıkça yazan ve konuşan bir Yaradılışa sahibim. Ak Parti'nin listesi koskocaman bir fiyasko. Nesini yazacağım? Temayül ve STK'larla alenen dalga geçildiğini mi, Partileri için koşturan binlerce İnsanın hayal kırıklığını mı? 3-1-1 Olur derken, listeler açıklandıktan sonra, MHP Kurmayları, "Bırakın 2'yi iyi çalışmamız halinde 3'ü bile çıkartırız" diyorlar. 1'de bile zorlanacaklarını düşünen CHP'de çok rahatlamış durumda.
Kısacası, Ak Parti düşmanı birine "Al listeyi" yaz deselerdi, o bile bu kadar tepki toplayacak liste yapamazdı. Dikkat edin, bir Sivas değil çoğu seçim çevrelerinde Ak Parti aynı hatayı yapmış. Galiba İktidar olmaktan bıkmışlar,usanmışlar, yorulmuşlar!!!
Başka izahı yok ki!...

Fikret ÜNSAL - Sivas Gazeteciler Cemiyeti başkanı.

[url]https://www.facebook.com/fikret.unsal.73/posts/462635313912443[/url]

Başka izahı yok. Sivaslı mal değil. Koyun değil. Nerde partili delegelerin temayülü.
nerde stk ların temayülü.

Ziya başkan istifa etde onurlu duruşun alkışlansın.

harmanyeri58 08.04.2015 15:01

Madem AKP Sivas ta göstermiş olduğu adaylarla lambayı karartı bizlerde AKP nin adaylarının lambalarını söndürmemiz lazım.

harmanyeri58 08.04.2015 15:11

ziya başkan adaylar açıklandıktan sonra bu adaylar yerinde işabetli diye konuşmay yapıyor buda anlaşılıyorki sivas önemli değil kim aday olursa olsun benim yalakalığım önemli ben
ben sivas ın geleceğine bakmıyorum kendi geleceğime bakıyorum demektir.Eğer bir nokta kadar karakter varsa yerinde durmaz istifa eder.

forklift 09.04.2015 12:09

[QUOTE=harmanyeri58;624512]ziya başkan adaylar açıklandıktan sonra bu adaylar yerinde işabetli diye konuşmay yapıyor buda anlaşılıyorki sivas önemli değil kim aday olursa olsun benim yalakalığım önemli ben
ben sivas ın geleceğine bakmıyorum kendi geleceğime bakıyorum demektir.Eğer bir nokta kadar karakter varsa yerinde durmaz istifa eder.[/QUOTE]

İl başkanı ziya şahin istifa etse hem tarihe geçer hemde kahraman olur ama e de meeeeeeeez. menfat dünyası menfat dünyası hep para hep para.

tskfn 09.04.2015 23:32

[QUOTE=forklift;624510]TALEP ÜZERİNE YAZIYORUM
Takipçilerim bilhassa Ak Parti aday listesi için neden yorum yapmadığımı özelden soruyorlar.
Ben açıkça yazan ve konuşan bir Yaradılışa sahibim. Ak Parti'nin listesi koskocaman bir fiyasko. Nesini yazacağım? Temayül ve STK'larla alenen dalga geçildiğini mi, Partileri için koşturan binlerce İnsanın hayal kırıklığını mı? 3-1-1 Olur derken, listeler açıklandıktan sonra, MHP Kurmayları, "Bırakın 2'yi iyi çalışmamız halinde 3'ü bile çıkartırız" diyorlar. 1'de bile zorlanacaklarını düşünen CHP'de çok rahatlamış durumda.
Kısacası, Ak Parti düşmanı birine "Al listeyi" yaz deselerdi, o bile bu kadar tepki toplayacak liste yapamazdı. Dikkat edin, bir Sivas değil çoğu seçim çevrelerinde Ak Parti aynı hatayı yapmış. Galiba İktidar olmaktan bıkmışlar,usanmışlar, yorulmuşlar!!!
Başka izahı yok ki!...

Başka izahı yok. Sivaslı mal değil. Koyun değil. Nerde partili delegelerin temayülü.

Ziya başkan istifa etde onurlu duruşun alkışlansın.[/QUOTE]

Fikret Ünsal çok doğru söylemiş helal olsun.

amazon10 10.04.2015 14:26

[QUOTE=forklift;624510]TALEP ÜZERİNE YAZIYORUM
Başka izahı yok ki!...

Ziya başkan istifa etde onurlu duruşun alkışlansın.[/QUOTE]

İzahı var olmaz mı? Akp anladı seçmeninin kafa yapısını yapsalar da alıyor oy yapmasalar da.
Şimdi zaten alacağını alacak neden sivaslının kendi menfaatine olanı aday göstersin. Kendi menfaatine olanı gösteriyor.

blacksky 10.04.2015 21:14

Fikret Unsal'i hiiiic sevmem.. ama bu yazdiklarinda hakli. Ote yandan bu parti bu sehre hamza yerlikaya'yi sectirdi.. her turlu oy alir yani.. cb secimlerinde %70'i zorlamisti Sivasli hemsehrilerim.. bu defa kendi rekorlarini kirmasalar bari. Sehrin en degerli alanina kutuphane yaparak sehrin gogsune hancer saplayan, ticari ve sosyal hayatini baltalayan bir partiye rekor oylar vermeye devam etsinler.. yanlis anlasilmasin akademisyenim.. bos vaktimin cogu kutuphanelerde gecer.. ama iyi niyetli kutuphane yatirimi once universite kampuslerine yapilir.. sehrin gobegine ise birileri zengin olsun diye.. kos guzel hemsehrim.. baskanlik sitemi bizi kurtaracak.. bu defa %80'i bulmazsa akp vallahi kirilirim.

amet_58 11.04.2015 13:32

[QUOTE=amazon10;624522]İzahı var olmaz mı? Akp anladı seçmeninin kafa yapısını yapsalar da alıyor oy yapmasalar da.
Şimdi zaten alacağını alacak neden sivaslının kendi menfaatine olanı aday göstersin. Kendi menfaatine olanı gösteriyor.[/QUOTE]

şu açıklamanızla bile hangi muhalefet partisi olursanız olun kendi acizliğinizi belirtmişsiniz. madem akparti anladı ozaman soruyorum size desteklediğiniz muhalefet hala 12 yıldır niye anlamadıda hala aynı haltı yiyorlar demekki peşinden koşturduklarınız boş siz gidip tıpış tıpış oyunuzu atın her seçim dönemi böyle boş laflarla vakit öldürmeyin 7 haziranda görüşürz .yada püskevit hikayeleri dinleyip rakamlarla hesap yaparak belki en iyi 2. parti olabilirsiniz. veya ittifaklar kurarak barajı geçme çabalarına girip abuk subuk hesaplar yapabilirsiniz sıkıntı yok heralde tüm muhalefet partilerinin durumunu yazdım

amet_58 11.04.2015 13:35

şunuda belirteyim akpartinin oy oranlarının yüksek olması yaptığı icraatlerin yanında en büyük etken muhalefetin çok yetersiz olmasıdır.akpartiyi eleştirdiğiniz kadar kendi aciz yöneticilerini eleştirmiş olsaydınız daha güçlü bir muhalefet veya iktidar olabilirdiniz.

blacksky 12.04.2015 18:47

Muhalefetin "yeterli" olması demek iktidar destekçilerine göre akp'yi milletin vergileriyle ve yandaş firmalara yaptırarak tamamladığı iki kiremiti üstü üste koyma projelerini bile tebrik etmekten ibaret.. sanki böyle yapılsa oy vereceklermiş gibi. Muhalefet aciz falan değil.. sadece medya iktidarın tekeline geçti.. sadece kendi borazanları ötüyor.. zaten iktidar destekçileri de yandaş basın haricinde bir şey takip etmediklerinden muhalefeti aciz buluyor. Ben onu bunu anlamam kardeşim.. hırsızlık dedik paralel dediler.. e pareleli sen besledin dedik kandırılmışız dediler.. e aklın neredeydi dedik? konuşma iç güvenlik yasasını geçirir seni sokak ortasında dövdürürüm dediler.. daha ne tartışılıyor.. bir kesim bundan çok memnun ve asla akp dışında bir yere oy vermezler.. muhalefetin işi bundan memnun olmayan vatandaşlarla olmalı.. ki öyle de zaten.

amet_58 12.04.2015 22:23

[QUOTE=blacksky;624529]Muhalefetin "yeterli" olması demek iktidar destekçilerine göre akp'yi milletin vergileriyle ve yandaş firmalara yaptırarak tamamladığı iki kiremiti üstü üste koyma projelerini bile tebrik etmekten ibaret.. sanki böyle yapılsa oy vereceklermiş gibi. Muhalefet aciz falan değil.. sadece medya iktidarın tekeline geçti.. sadece kendi borazanları ötüyor.. zaten iktidar destekçileri de yandaş basın haricinde bir şey takip etmediklerinden muhalefeti aciz buluyor. Ben onu bunu anlamam kardeşim.. hırsızlık dedik paralel dediler.. e pareleli sen besledin dedik kandırılmışız dediler.. e aklın neredeydi dedik? konuşma iç güvenlik yasasını geçirir seni sokak ortasında dövdürürüm dediler.. daha ne tartışılıyor.. bir kesim bundan çok memnun ve asla akp dışında bir yere oy vermezler.. muhalefetin işi bundan memnun olmayan vatandaşlarla olmalı.. ki öyle de zaten.[/QUOTE]

devam edin öyleyse geçen seçimlerde bir ıslıkta sen çal diye dolandınız bu seçimdede alkışlıyorum diye dolanırsınız değişen birşey olmaz :)

amazon10 13.04.2015 12:52

[QUOTE=amet_58;624526]şu açıklamanızla bile hangi muhalefet partisi olursanız olun kendi acizliğinizi belirtmişsiniz. madem akparti anladı ozaman soruyorum size desteklediğiniz muhalefet hala 12 yıldır niye anlamadıda hala aynı haltı yiyorlar demekki peşinden koşturduklarınız boş siz gidip tıpış tıpış oyunuzu atın her seçim dönemi böyle boş laflarla vakit öldürmeyin 7 haziranda görüşürz .yada püskevit hikayeleri dinleyip rakamlarla hesap yaparak belki en iyi 2. parti olabilirsiniz. veya ittifaklar kurarak barajı geçme çabalarına girip abuk subuk hesaplar yapabilirsiniz sıkıntı yok heralde tüm muhalefet partilerinin durumunu yazdım[/QUOTE]

Ne yaptı hükümet sivas'a. Oy istemeye gelip bir daha ki seçim dönemine kadar yüzünüze bakmıyor.
Ben burada sadece akp seçmenine söylemiyorum sadece chp ve mhp seçmenine de söylüyorum. Hepsi çözdü öyle ki aday bile göstermiyorlar kime verecekleri belli. 7 hazirandan sonra sonuçlar açıklanınca ne demek istediğimi anlayacaksın. Aynı tas aynı hamam aynı sorgulamayan sivas seçmeni.
Fuat avni'ninde dediği gibi KAYBEDENLERDENSİN SİVAS.

ama şu yukarda yazdığın için utanacak suratın olur mu onu bilemem!!!

amet_58 13.04.2015 14:21

[QUOTE=amazon10;624532]Ne yaptı hükümet sivas'a. Oy istemeye gelip bir daha ki seçim dönemine kadar yüzünüze bakmıyor.
Ben burada sadece akp seçmenine söylemiyorum sadece chp ve mhp seçmenine de söylüyorum. Hepsi çözdü öyle ki aday bile göstermiyorlar kime verecekleri belli. 7 hazirandan sonra sonuçlar açıklanınca ne demek istediğimi anlayacaksın. Aynı tas aynı hamam aynı sorgulamayan sivas seçmeni.
Fuat avni'ninde dediği gibi KAYBEDENLERDENSİN SİVAS.

ama şu yukarda yazdığın için utanacak suratın olur mu onu bilemem!!![/QUOTE]

hükümet sivasa ne mi yaptı;

nuri demirağ hava limanı
yıldızdağ kayak merkezi
25.000 kapasiteli stad ve spor kompleksi
adalet sarayı
600 yatak kapasiteli bölge hastanesi
hızlı tren (2017)
proje ihalesi yeni yapılan muhsin yazıcıoğlu kültür merkezi
duble yollara, sağlıkta sosyal yaşamda yapılan hizmetlere hiç girmiyorum bile

şimdi sana soruyorum bu yapılan hizmtler karşısında benimmi yüzüm kızarır yoksa geçmiş dönemlerde sivaslıların hiç bir alakası yokken adını karalayan olayların yaşandığı 92 olayların yaşanmasına neden olan siyasetcilerin sözcülüğünü yapan sizlerinmi yüzü kızarır!!!

blacksky 13.04.2015 14:26

[QUOTE=amet_58;624531]devam edin öyleyse geçen seçimlerde bir ıslıkta sen çal diye dolandınız bu seçimdede alkışlıyorum diye dolanırsınız değişen birşey olmaz :)[/QUOTE]

İstediğim gibi dolanırım orası beni bağlar. Değişen bir şey olur veya olmaz orasını bilmem.. benim derdim Sivas'ın büyüklüğüne ve tarihine yakışır bir ilerleme, bir atılım göstermesidir. İktidar partisinin Tr. genelinde ne kadar oy alacağını bilemem.. ama bu şehirde birinci parti olacağından eminim.. Sivas kazanmadıktan sonra Sivas'a seçimi kimin kazandığının ne önemi var?.. Senelerdir fabrikalar açılacak, 2.-3. üniversiteler gelecek diye bekliyoruz.. olur hiç itiraz da etmeyelim.. hiç eleştirmeyelim de.. siz nereyi emredersiniz sorgusuz sualsiz oraya oy verelim.

sivaslıgenç 13.04.2015 15:20

Tüm milletvekili adaylarına seçim sürecinde iyi bakın zira seçimden sonra 5 sene Sivasa daha ugramayacaklar.

amazon10 14.04.2015 09:37

[QUOTE=amet_58;624533]hükümet sivasa ne mi yaptı;

nuri demirağ hava limanı
yıldızdağ kayak merkezi
adalet sarayı
hızlı tren (2017)

şimdi sana soruyorum bu yapılan hizmtler karşısında benimmi yüzüm kızarır yoksa geçmiş dönemlerde sivaslıların hiç bir alakası yokken adını karalayan olayların yaşandığı 92 olayların yaşanmasına neden olan siyasetcilerin sözcülüğünü yapan sizlerinmi yüzü kızarır!!![/QUOTE]

Öncelikle biz kimiz onu bir yazda kendimizi tanıyalım.
ikincisi 92 olaylarının sivasta oynanan bir oyun olduğunu anlamayacak kadar ***san sana ben daha bişey anlatamam.
üçüncüsüde 13 yıldır sivasa hakim olan akp nin şu yaptıkları bence hiç. Birazda vaatedip yapmadıklarından bahset bence.

amet_58 14.04.2015 10:10

[QUOTE=amazon10;624536]Öncelikle biz kimiz onu bir yazda kendimizi tanıyalım.
ikincisi 92 olaylarının sivasta oynanan bir oyun olduğunu anlamayacak kadar aptalsan sana ben daha bişey anlatamam.
üçüncüsüde 13 yıldır sivasa hakim olan akp nin şu yaptıkları bence hiç. Birazda vaatedip yapmadıklarından bahset bence.[/QUOTE]

1- öncelikle siz kimi desteklediğinizi söyleyemeyecek kadar korkak , dış odaklarla iş birliği yaparak hükümeti yıpratma çabasına giren gerekirse hdp chp işci partisi farketmez hepsini destekleyebilecek karakterdeki insanlarsınız. gidip hükümeti israile avrupa parlementosuna şikayet edenler sizlerin temsilcileri..
2- yıllardır 92 deki oyunun kimler maşalığını sözcülüğünü yapıyor bilmiyorsan sana ***da demiyeceğim ***lara hakaret olur.
3- ben hükümetin icraatlerini yazdım sende söz veripte yapmadıklarını söylede öğrenelim.... ve bir daha yazacak cevap bulamayıp bir yerlerin sıkışınca hakaret etme önce insan ol tartışamıyorsan yorumda yazma haddini bil benim uslubumu bozdurma

Kibrisli 15.04.2015 04:04

[QUOTE=amet_58;624533]hükümet sivasa ne mi yaptı;

nuri demirağ hava limanı
yıldızdağ kayak merkezi
adalet sarayı
hızlı tren (2017)

şimdi sana soruyorum bu yapılan hizmtler karşısında benimmi yüzüm kızarır yoksa geçmiş dönemlerde sivaslıların hiç bir alakası yokken adını karalayan olayların yaşandığı 92 olayların yaşanmasına neden olan siyasetcilerin sözcülüğünü yapan sizlerinmi yüzü kızarır!!![/QUOTE]

Verdiğiniz örnekler hakkında birşeyler söylemek isterim.

Nuri Demirağ Havalimanı yapım yılı 1957 yapıldığında Türkiye'nin 8. havalimanıydı. Yani Türkiye'de henüz İzmir'in bile Sivil bir havalimanı yokken Sivas'ın vardı. Ak Partinin bir yatırımı değil. Olmayan birşeyi yapmış gibi göstermeyin. 1990 yılında yapılmış Terminal Binasının yerine yenisini yapmış olması havaalanını yapmış olması anlamına gelmez.

Yıldızdağ Kayak Merkezi - Çok şükür 1975'de projesi çizilmiş, 2004 yılından bu yana 10 senede 5 kez bütçesi ayrılmış ama gelen paranın nereye gittiği bilinmediğinden bir türlü yapılmayan kayak tesisimiz yapıldı. Yapılan iyi şeyi kötüleyecek halimiz yok, yolları da zamanla düzeltilirse Sivas'ın sosyal hayatı için çok önemli bir yatırım.

25000 kişilik stadyum - Adı üzerinde 25 000 kişilik stadyumdur ve Sivas'ın geleceğini ipotek altına almıştır. Türkiye ileride bir uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yapsa Sivas'da bir tek maç bile oynanamayacağının garantisidir. Çünkü UEFA uluslararası Turnuvalarda en az 30 FIFA 35 bin kapasite şartı koymuştur. Ve bu şart 10 yıldır var. Bu konuda Hamza Yerlikaya dahil Tüm vekilleri bilgilendirmemize rağmen tek ilgilenen Malik Ecder Özdemir oldu.

Adalet Sarayı - Sivas'ın bir adalet sarayı yoktu sağolsun yaptılar ve yüzlerce kişiye ekmek kapısı oldu.

Bölge Hastanesi - Sivas'ın Bölge hastanesi 1971 yılında yapılmıştır. 300 küsür yatak kapasitelidir ve 2005 yılında bölge hastaneliği vasfı elinden alınmıştır. Yeni hastanenin devreye girmiş olduğunu varsaysak bile Sivas'ın 1971'de sahip olduğu Bölge Hastanesi bu hükümet döneminde 10 yıldır yoktur.

Hızlı Tren - Genel olarak sadece Sivas değil Tüm Türkiye için çok önemli bir projedir, yapanların ellerine sağlık. Bu zamana kadar yapılmaması taa ATatürk'ün İsmet İnönü'nün yaptırdığı demiryolu ağı ile yetinilmesi çok büyük bir devlet ayıbıdır. Demiryolu politikası çok önemlidir fakat 2014-2015-2016 derken şimdi de 2017 'ye kalması Sivaslının canını sıkar.

Yapılan ve yapılacak olan her proje çok değerlidir fakat Sivas'ı geçmişte köy gibi gösterip, hiçbirşeyi yokmuş gibi adledip, sanki AK Parti hükümeti ile Sivas şehir olma hakkı kazandı, onlar olmasa Sivas bir hiçti gibi göstermek doğru değil. Çünkü Sivas 1979 yılında Türkiye'nin gelişmişlikte en büyük 9. ili iken yıllar geçtikçe bu düştü, en son benim hatırladığım 59. sıraya gerilemişti.

Şimdi gelelim bu gerilemenin nedenine. Mesela Dikimevi ya da Kangal Termik Santrali veya Et Balık Kurumu, Sidaş İplik ve Basma Fabrikası vs. vs. daha uzar bu liste. Şimdi gardaş bir düşün bakalım yapılan hangi yatırım istihtam sağlıyor? Sivas neden küçülüyor? Diğer illere göre neden nüfus oranı düşüyor? Mesela sen Sivas'da mı yaşıyorsun? Yaşamıyorsan neden değilsin?

Bunun yanında Türkiye'nin her yerinde olma ihtimali olan bir olayı Sivas'a maletmek kadar saçma birşey yok, seninle aynı fikirdeyim fakat bu canice olayı da yok sayamayız. Bu arada o olay 92'de değil 93'de oldu.

Saygılar...

Kibrisli 15.04.2015 04:16

[QUOTE=amet_58;624537]1- öncelikle siz kimi desteklediğinizi söyleyemeyecek kadar korkak , dış odaklarla iş birliği yaparak hükümeti yıpratma çabasına giren gerekirse hdp chp işci partisi farketmez hepsini destekleyebilecek karakterdeki insanlarsınız. gidip hükümeti israile avrupa parlementosuna şikayet edenler sizlerin temsilcileri..
2- yıllardır 92 deki oyunun kimler maşalığını sözcülüğünü yapıyor bilmiyorsan sana ***da demiyeceğim ***lara hakaret olur.
3- ben hükümetin icraatlerini yazdım sende söz veripte yapmadıklarını söylede öğrenelim.... ve bir daha yazacak cevap bulamayıp bir yerlerin sıkışınca hakaret etme önce insan ol tartışamıyorsan yorumda yazma haddini bil benim uslubumu bozdurma[/QUOTE]

Bu ülkede farklı düşüncelerde 70 Milyon insan var. Düşünceleri sizinki ile farklı diye vatan haini, dış odakçı felan diye hakaret edemezsiniz. Ak Parti hükümeti tam 13 yıldır ülkeyi yönetiyor ve bunun 11 senesinde Fethullahçılarla el ele kol kola TSK'ya kumpas kurdu, Gazetecileri, subayları, Siyastçileri tutukladı, bunu ben değil "Aldatıldık" diyen sayın Cumhurbaşkanı söylüyor. Bu kumpaslar kurulurken emniyetin adalet kurumunun içerisine sızarken bu insanlar, Hükümetin haberinin olmaması gibi bir durum olamaz. Eğer öyleyse bu daha kötü bir durum, hükümetin 11 yıl ne kadar aciz kaldığını gösterir. Yani Siz CHP ye İşçi Partisine hatta HDP'ye laf ederken bir dönün son 11 yıla bakın zira bu 11 yılda ABD uşağı bir Cemaatin Hükümeti nasıl yönlendirdiğini, Hükümetin de buna nasıl çanak tuttuğunu göreceksiniz. Çünkü bu yapı HDP'den bile tehlikeli, HDP en azından saklamıyor düşüncelerini ama 11 senedir ülkeyi AK Parti ile beraber yöneten cematçi yapı Tübitak'da, Yök'de, Adalette emniyette TSK'da önceleri sinsice daha sonra da AK Parti'nin izni ile aleni örgütlendi.

Bu arada AK Parti'ye de direkt vatan haini, dış mihrakçı vs diyen olursa ona da "Bu ülkede farklı düşüncelerde 70 Milyon insan var. Düşünceleri sizinki ile farklı diye vatan haini, dış odakçı felan diye hakaret edemezsiniz. " sözümü hatırlatırım.

forklift 15.04.2015 08:02

hepimiz sivaslıyız arkadaşlar kırıcı olmayın. tartışın ama kırıcı olamyın

bozkurt06 15.04.2015 10:12

- Hırsızlıkları, yolsuzlukları tavan yapmış,
- Milliyetçilik ayaklar altında, Türküm diyemiyor, İstiklal Marşını söyleyemiyor,
- Yasaya uymuyor, taraf tutup birde oy istiyor utanmadan,
- Türkiye Cumhuriyetinin Kurucularını vatan haini ilan etmedikleri kalmış,
- İhaleler yandaşlara peşkeş çekilmiş, çekiliyor,
- Paralelde mağdur, somada mağdur, gezide mağdur hep mağdur....
- Her camii çıkışınca ayrımcı konuşmalar, yalanlar, inkarlar, kin kusmalar...

Yazdıklarım devede kulak yazılacak bir sürü şey daha kepazelik varken, millet hala yol yaptı, camii yaptı, onu yaptı bunu yaptı, arkadaşım yapacak tabii yediği parayı kimse yemedi, verilen verginin haddi hesabı yok, az da millete ayıracak sadece oğullarına değil, yandaşlarına değil.
Biz vekilleri bize hizmet etsin, sesimizi duyursun diye seçiyoruz, yani şu yapılanları bu kadar abartarak anlatmakta ne...

Bu vekiller ne kadar sesinizi duyurur bilemem, ama diyorsanız ki padişah efendimiz bize neyi lutfederse kabulümüzdür. Diyecek bişey yok o zaman siz herşeyi hakediyorsunuz demektir.

Sılam_58 15.04.2015 11:58

FOX TV muhabiri sokakta vatandaşla röpartaj yapıyor. Sakallı hacı amcaya soruyor, "Emeklilerin maaşından kesinti olacak ne diyorsunuz?"
Amca; "Yok yahu olur mu öyle şey" diyor.
Muhabir: "Evet amca doğru kesilecek"
Amca: "Yok inanmam öyle şey olmaz"
Muhabir: "Resmi gazetede yayımlandı ama"
Amca: "Hayır yalandır AK partiyi kötülemek içindir" diyor.
Muhabir: "Amca resmi gazetede yayımlandı ama"
Amca: "Olsun inanmam yalandır karalamak içindir" diyor.

İşte bu amcamıza benzer yada aynı düşüncede insanlar ne yazık ki AK parti ye bu kadar safça bağlılar bariz şeyler de olsa inanmak istemiyorlar. Etki, algı yönün den çok başarılı bir parti Ak parti. Amcaya da hak vermemek elde değil çünkü, basının % 80-90 ı ele geçirilmiş takip ettiği basın da izlediği yandaş kanallarda AK partiyi övme dışında başka bir yayın yapmıyor. Hal böyle olunca da gerçekleri göremiyor olanlara inanamıyor.

Sivas da öyle bir etki altın da kalmış ki plastik mankenlerden getirip AK partiden aday yapsalar yine onları tercih ederler, üç dönemdir Sivas'ta olanlar ortada her yönden küçüldükçe küçülüyor hem nüfus hem ekonomik yönden, ben Sivas'ın 7-8 vekil çıkardığı dönemleri hatırlıyorum bu da örneği işte.

KAOS 16.04.2015 12:48

AKP Sivas'ta dört milletvekillini asla çıkaramayacağını hatta üçün bile tehlikede olduğunu itiraf etmiş oldu, net, Partide iki önemli adamını garanti etti o kadar.
Üç ve Dördüncü sıradaki adayların özgeçmişlerine bakın Sivas iline ne kadar katkıları var.
AKP anketlerden haberleri yok mu sanıyorsunuz.

forklift 19.04.2015 11:58

Gelen haberlere göre: AKP Sivasta yaptığı hatasını vekille ödeyecek gibi görünüyor. MHP Sivastan 1 vekili banko çıkarmasının ardından 2. vekil çıkarma çabasında olduğu bununda AKP'den vekil sayısında eksilme olacağı demektir.İttifakın adayı Doğan Ürgüpün seçilme şansının sıfır olduğunu gören BBP'lilerin MHP'ye yükleneceği düşünülüyor.
Yani AKP 2 MHP 2 CHP 1 olursa kimse şaşırmasın.

blacksky 19.04.2015 18:33

Ben onu bunu bilmem.. yıllardır iktidar için oy deposu gibi faaliyet gösteren illerden biriyiz.. işsizlik konusunda olumlu bir gelişme, sanayi yatırımları, sosyal açıdan daha gelişmiş bir şehir, bakkal açar gibi açılan 10 larca üniversiteden hiç değilse 1 tanesi, göç veren il durumundan kurtulmak ve senelerdir oy kozu olarak kullanılan hızlı trenin bitmesini beklemek bu şehrin insanlarının hakkı. a-b-c partisi farketmez.. yandaş zenginleştirme aracı duble yolla, kartalkaya-uludağ-erciyes dururken dışarıdan kimseyi getiremeyeceğin göstermelik kayak merkeziyle tatmin olmak zor.. yapılanları küçümsenek için söylemiyorum sadece verilen desteğin karşılığı bu kadar mı? diye soruyor insan.

WEZ Format +2. ?uan Saat: 04:03.