Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Arşiv (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=365)
-   -   YARGIYA GÜVEN (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=16809)

çiğdem kaya 01.04.2008 15:00

YARGIYA GÜVEN

Bugun hüzünlüyüm.
Türkıyeme halkıma uzuluyorum.attıgım oyun bırsey ıfade etmemesıne uzuluyorum.Yargıya güvenım kalmadıgı ıcın uzuluyorum.Çogunlugun degıl adaletsız bır azınlıgın sudan bahanelerıne dayanarak tarflıca verılen yargı kararlarına uzuluyorum.Haksızlıga kahroluyorum.Ekonomıyı bekleyen facıaya uzuluyorum.Inanclarımdan dolayı dedelerımın sehıt kanları ıle sulanan vatanımda yabancı muamelesı gormeye kahroluyorum.unıversıteye gırmek ısterken basortusu taktıgım ıcın terorıst gozu ıle bakılmaya uzuluyorum.Yarın bırgun yargıya ısım dustugunde adaletsızce yargılanmaktan korkuyorum.tarafsız sekılde yargılanamamanın endısesı ıle kahroluyorum.Cumhurıyet kuruldugundan berı aynı olayların yasanarak guzel ulkemız ılerlemesının engellenmesınden kahroluyorum.Bır arpa boyu yol alamamaktan keder duyuyorum.Alenı sekılde cetelesmıs azınlıgın ulkemı, yargıyı yonetmesınden kahroluyorum.

Allah hepımıze yardım etsın.

seva 01.04.2008 20:31

--->: YARGIYA GÜVEN

dostlarınızın dilin imkanlarını nasıl kullandıklarını dikkatle takip edin. Bakın onlarda konuştuğu gibi yazmayan ukala çocuklar olmuşlar?!!!!!!!!!!!,

Hukukumuzun iflasına dün bir kez daha şahit olduk.Ne yazık ki,tarafsızlığını yitirmiş bir kesimin görüşleri doğrultusunda karar veren Yüksek bir mahkemeye sahibiz.

Dün tanınmış bir çok köşe yazarımızın üzerinde kafa yorduğu bir konu vardı ;Aysu Kayacı benim oyumla dağdaki çobanın oyu aynı değildir,sözünden hareketle yazarlarımız Sayın Kayacı'ya demokrasi dersi veriyorlardı.
Geldiğimiz noktada yani Anayasa Mahkemesinin dün verdiği karar sonrası bireylerin oylarının eşit olup-olmadığını hep beraber gördük.16 milyon 400 kişinin oyundan Anayasa Mahkememizin o çok seçkin 11 üyesinin daha üstün olduğu gerçeğini.Dünya'nın hiç bir demokrasisinde 11 insanın ülke kararları üzerinde bu kadar net söz hakkı olduğu başka bir ülke yok,malesef.

Prof.Dr.Eser KARAKAŞ,Laiklik konusunu şöyle tanımlıyor.
Laiklik,ulusalcı olarak kendisini nitelendiren kesimin pastadaki paylarını kaybetmemek için menfaatlerini koruma sanatının adıdır.Bu insanlar için Ülkeymiş,Vatanmış,Milletmiş,Ekonomiymiş önemli değildir önemli olan tek şey vardır o da çıkarları.

Nitekim Sayın Karakaş'ın ifade ettiği gibi,Sayın Seçkin Savcımızın açmış olduğu dava akabine ilk gün ülke ekonomisinin kaybı 5 milyar dolardır.Dün Anayasa mahkememizin verdiği karardan sonra,dünyaca ünlü BBC Televizyonu bir haber geçti: Türkiye'den büyük bir para çıkışı olabilir.
Arkasından AB: AB ile entegre olmak isteyen bir devletin demokrasisi bu kadar zayıf olamaz.Yargı darbesi olamaz.AKP Kapatılırsa AB,Türkiye ile müzakareleri bitirebilir.

Hukukun siyasallaştığı,Hakimlerin ideolojik görüşleri doğrultusunda karar verdiği ve Türk demokrasisinin belkide en ağır darbesini aldığı şu günlerde,demokrasinin önde savunucusu olması gereken siyaset adamlarımızın demeçleri ise iç gıcıklayıcı.

Sayın Baykal,bir şey söylemeyeceğim,İzmir'e kilitlendik.

Sayın Şandır,Geldiğimiz noktanın tek sorumlusu AKP'DİR.

Olay AKP,Olay DTP değildir.Olay milli iradeye vurulun siyasallaşmış hukuk darbesidir.Vatandaş madem benim oyumla seçilen bir parti kapatılıyor üstelik bunu benim seçmediğim 11 kişi yapabiliyor,o zaman niçin oy veriyorum? sorusunu sormaya başladı bile.Belki de,demokrasiyi bırakmalıyız,seçkinlerin yönettiği bir ülke olmalıyız.

Öyle ya,Eğemenlik kayıtsız şartsız milletin değilse,demokrasinin ne önemi var ki!

27 Nisan e-muhtırasına karşı dimdik durarak demokrasiye sahip çıkanların,aynı dirayeti göstereceğini ve miilli iradeye yaslanacağını sonuçtada demokrasinin kazanacağını düşünenlerdenim.E-muhtıraya ses çıkarmayanların tıpkı şimdi olduğu gibi susanların yine halk nazarında kaybedeceğinden şüphem yoktur.

Anayasasında Cumhurbaşkanı yargılanamaz ancak vatana ihanet ile yargılanabilir,bunun içinde meclisin 4/3 'ünün oyu gereklidir hükmüne ragmen,devletin başı yargılanabilir kararı çıkıyorsa kimse hukuktan bahsetmesin.

ero 01.04.2008 20:46

gördük yargıya neden güvenilmeyeceğini...1 akşam önce haşim kılıçla yemek yeniyo,diğer günn Haşim kılıç nsl oy veriyo?---->a.b.dullah gül yargılanmasın.....4 üye tarafını açık açık belli etmiş kararda isimlerde açıklandı...bu 4 hukuk adamına kim güvensin.....bunların içinde bulunduğu yargılama süreci ne kadar sağlıklı.....DTP başkanının bi dediğine şimdi katıldım....
TAYYİP .E ve yandaşları ''bi tek kendine Müslüman'..........kendine yapıldımı haksızlık...başkalarına yapıldımı adalet......bırakın bu işleri, bu işler size yakışmıyor(siyaset)......

bide demiş ya ekonomiye üzülüyorumm...bak işte ..bu olaylar olmadan ta aralıkta bizi ekonomik sıkıntıların beklediğni her kes biliodu....bunudamı bağladın böylece......

Abdurrahman 58 01.04.2008 20:53

-->: YARGIYA GÜVEN

KANIMIZ AKSADA ZAFER İSLAMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MUTLU SONA ULAŞAN İNANANLAR VE İNANDIĞINI YAŞAYANLAR OLACAKTIR!

altuntas58 01.04.2008 20:55

-->: --->: YARGIYA GÜVEN

[QUOTE=seva;249871]dostlarınızın dilin imkanlarını nasıl kullandıklarını dikkatle takip edin. Bakın onlarda konuştuğu gibi yazmayan ukala çocuklar olmuşlar?!!!!!!!!!!!,

[COLOR="Blue"]Hukukumuzun iflasına dün bir kez daha şahit olduk.Ne yazık ki,tarafsızlığını yitirmiş bir kesimin görüşleri doğrultusunda karar veren Yüksek bir mahkemeye sahibiz.[/COLOR]

Dün tanınmış bir çok köşe yazarımızın üzerinde kafa yorduğu bir konu vardı ;[COLOR="Magenta"]Aysu Kayacı benim oyumla dağdaki çobanın oyu aynı değildir,sözünden hareketle yazarlarımız Sayın Kayacı'ya demokrasi dersi veriyorlardı[/COLOR].
[COLOR="Purple"]Geldiğimiz noktada yani Anayasa Mahkemesinin dün verdiği karar sonrası bireylerin oylarının eşit olup-olmadığını hep beraber gördük.16 milyon 400 kişinin oyundan Anayasa Mahkememizin o çok seçkin 11 üyesinin daha üstün olduğu gerçeğini.Dünya'nın hiç bir demokrasisinde 11 insanın ülke kararları üzerinde bu kadar net söz hakkı olduğu başka bir ülke yok,malesef[/COLOR].

Prof.Dr.Eser KARAKAŞ,Laiklik konusunu şöyle tanımlıyor.
[COLOR="Green"]Laiklik,ulusalcı olarak kendisini nitelendiren kesimin pastadaki paylarını kaybetmemek için menfaatlerini koruma sanatının adıdır.Bu insanlar için Ülkeymiş,Vatanmış,Milletmiş,Ekonomiymiş önemli değildir önemli olan tek şey vardır o da çıkarları.[/COLOR]Nitekim Sayın Karakaş'ın ifade ettiği gibi[COLOR="DarkRed"],Sayın Seçkin Savcımızın açmış olduğu dava akabine ilk gün ülke ekonomisinin kaybı 5 milyar dolardır.Dün Anayasa mahkememizin verdiği karardan sonra,dünyaca ünlü BBC Televizyonu bir haber geçti: Türkiye'den büyük bir para çıkışı olabilir.[/COLOR]Arkasından AB: AB ile entegre olmak isteyen bir devletin demokrasisi bu kadar zayıf olamaz.Yargı darbesi olamaz.AKP Kapatılırsa AB,Türkiye ile müzakareleri bitirebilir.

Hukukun siyasallaştığı,Hakimlerin ideolojik görüşleri doğrultusunda karar verdiği ve Türk demokrasisinin belkide en ağır darbesini aldığı şu günlerde,demokrasinin önde savunucusu olması gereken siyaset adamlarımızın demeçleri ise iç gıcıklayıcı.

Sayın Baykal,bir şey söylemeyeceğim,İzmir'e kilitlendik.

Sayın Şandır,Geldiğimiz noktanın tek sorumlusu AKP'DİR.

Olay AKP,Olay DTP değildir.Olay milli iradeye vurulun siyasallaşmış hukuk darbesidir.[COLOR="Blue"]Vatandaş madem benim oyumla seçilen bir parti kapatılıyor üstelik bunu benim seçmediğim 11 kişi yapabiliyor,o zaman niçin oy veriyorum? sorusunu sormaya başladı bile.Belki de,demokrasiyi bırakmalıyız,seçkinlerin yönettiği bir ülke olmalıyız.[/COLOR][COLOR="Magenta"]Öyle ya,Eğemenlik kayıtsız şartsız milletin değilse,demokrasinin ne önemi var ki![/COLOR]

[COLOR="DarkOrange"]27 Nisan e-muhtırasına karşı dimdik durarak demokrasiye sahip çıkanların,aynı dirayeti göstereceğini ve miilli iradeye yaslanacağını sonuçtada demokrasinin kazanacağını düşünenlerdenim.E-muhtıraya ses çıkarmayanların tıpkı şimdi olduğu gibi susanların yine halk nazarında kaybedeceğinden şüphem yoktur.[/COLOR]
[COLOR="Blue"][COLOR="blue"]Anayasasında Cumhurbaşkanı yargılanamaz ancak vatana ihanet ile yargılanabilir,bunun içinde meclisin 4/3 'ünün oyu gereklidir hükmüne ragmen,devletin başı yargılanabilir kararı çıkıyorsa kimse hukuktan bahsetmesin[/COLOR].[/QUOTE][/COLO? başka söze gerek varmı [COLOR="Red"]darbeciler unutmayın keser döner sap döner bir gün hesap geri döner[/COLOR]

Abdurrahman 58 01.04.2008 20:57

[QUOTE=altuntas58;249882][/COLO? başka söze gerek varmı [COLOR="Red"]darbeciler unutmayın keser döner sap döner bir gün hesap geri döner[/COLOR][/QUOTE]

abicim son söylediğin söz öyle değildide boşver yeri değil!!!!!!!!!!!!

altuntas58 01.04.2008 21:02

[QUOTE=serrrkan;249883]abicim son söylediğin söz öyle değildide boşver yeri değil!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

[B] Serrrkancığım bir şey anlayamadım doğrusunu sen yazda bizlerde bilgi sahibi olalım [/B]

Abdurrahman 58 01.04.2008 21:05

-->: YARGIYA GÜVEN

site kurallarına aykırı abicim yalnış anlama sana laf vurmadım yani
küfürlü bi söz yani abicm

Abdurrahman 58 01.04.2008 21:07

[QUOTE=ero;249877]gördük yargıya neden güvenilmeyeceğini...1 akşam önce haşim kılıçla yemek yeniyo,diğer günn Haşim kılıç nsl oy veriyo?---->a.b.dullah gül yargılanmasın.....4 üye tarafını açık açık belli etmiş kararda isimlerde açıklandı...bu 4 hukuk adamına kim güvensin.....bunların içinde bulunduğu yargılama süreci ne kadar sağlıklı.....DTP başkanının bi dediğine şimdi katıldım....
TAYYİP .E ve yandaşları ''bi tek kendine Müslüman'..........kendine yapıldımı haksızlık...başkalarına yapıldımı adalet......bırakın bu işleri, bu işler size yakışmıyor(siyaset)......

bide demiş ya ekonomiye üzülüyorumm...bak işte ..bu olaylar olmadan ta aralıkta bizi ekonomik sıkıntıların beklediğni her kes biliodu....bunudamı bağladın böylece......[/QUOTE]

msn adresini verde şöyle detaylı detaylı bi siyaset konuşturalım varmısın???
yada siyaset meydanı adlı foruma gel!yani HODRİ MEYDAN!

çiğdem kaya 01.04.2008 21:08

[QUOTE=ero;249877]gördük yargıya neden güvenilmeyeceğini...1 akşam önce haşim kılıçla yemek yeniyo,diğer günn Haşim kılıç nsl oy veriyo?---->a.b.dullah gül yargılanmasın.....4 üye tarafını açık açık belli etmiş kararda isimlerde açıklandı...bu 4 hukuk adamına kim güvensin.....bunların içinde bulunduğu yargılama süreci ne kadar sağlıklı.....DTP başkanının bi dediğine şimdi katıldım....

bide demiş ya ekonomiye üzülüyorumm...bak işte ..bu olaylar olmadan ta aralıkta bizi ekonomik sıkıntıların beklediğni her kes biliodu....bunudamı bağladın böylece......[/QUOTE]

bu kadar garıp bır bakıs acısı.trajıkomık akılalmaz hayrete sevkeden...
oybırlıgıyle akp kapatılma davası kabul edılmısken (dıkkat oybırlıgı ıle) ve cumhurbaskanının vatan haınlıgı harıcı her hangı baska bır konuda yargılanamayacagı yasasına ragmen oy coklugu ıle buda kabul gormusken bu sacma yazılarda neyın nesı anlamakta zorlanıyorum.
Şimdi cumhurbaskanının yargılanamayacagı yasası abıde gıbı karsımızda dıkılmıs dururken bunu gozardı edenlermı taraflı yoksa bu yasaya rıayet edıp hayır dıyenlermı.
Herkese bır kere daha hatırlatırım ERGENEKON DAVASINDA ıfadesı alınan ve suclu gorulen herkesın bılgısayarında bu acılan davanın bır ornegı bulunmustur.henuz dava acılmamısken.İşte taraf ,İşte taraftar
VİCDAN LÜTFEN

WEZ Format +2. ?uan Saat: 10:02.