Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Hertelden (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU(VAN--BAŞKALE) (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=36516)

65serdal58 19.09.2010 18:13

AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU(VAN--BAŞKALE)

Merhaba ben SERDAL YILDIZ.Van/Başkale’de okul müdürlüğü yapıyorum.Meslek hayatımın 5.yılındayım.Buraya gelmeden önce gerek üniversite’de gerekse televizyonlarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da öğrenci olmanın zorluğunu gösteren bir şeyler gördüğümde hep içim sızlardı.Buraya gelince içimin sızısı arttı;fakat kendi kendime ‘’birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor’’ dedim.Yani düşünün bir kere , kader size sizin seçiminiz olmayan bir hayatı dayatıyor ve siz başka hayatlardan bihaber olduğunuz için her şey size olağan geliyor.Geçen gün düşündüm biraz.Burada doğan çocuğun Sivas’ta doğan çocuktan ne farkı var,ya da Ankara’da, Trabzon’da, Samsun’da,Antalya’da…Çok farkı var dedim sonra kendi kendime.Burada 250 kişilik okula 490 öğrenci devam ediyor.Sonra 90 kişilik sınıflarda –artık ne derece eğitim denirse- eğitim veriliyor.Ben 1.sınıf öğretmeniyim.Sınıfımda kayıtlı 83 öğrenci var.Bize üniversitedeyken Amerikan menşeili kitaplar okutulurdu.Güzel yurdumun imkanlarından ya da imkansızlıklarından habersiz olan o Amerikalı yazarlar ideal sınıfın 20-25 kişiden oluşması gerektiğini savunurlardı.Bizde hayatı bilmediğimizden üniversitedeyken adamlar ne kadar akıllı,ne güzel düşünmüşler derdik.Hele birsi vardı.Neydi adı…Buldum…Keller…Şey diyordu…Bireyselleştirilmiş eğitim sistemi…İlahi Keller sen adamı öldürürsün.Ders 40 dakika sınıf 80 kişi.Gel de sen uygula bakalım.Aslında kalabalık şimdilik ilk problemimiz değil.Problem ders araç gereçleri.Öğrenciler ders esnasında silgi,kalem,defter,boya gibi eksiklerini yan şubedeki kardeşlerinden istemek için yanınıza geliyorlar.İlk başlarda tebessümle karşıladığım bu olaylar zamanla sıradanlaşmaya başladı ki bende bundan korkuyordum.Bu hiç olağan bir durum değil ve alışılmaması gerekiyor.Sivaslı bir hemseriniz olarak yardımlarınızı esirgemezseniz çok minnettar olurum..Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.SAYGILARIMLA…

SERDAL YILDIZ
VAN/BAŞKALE
AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU

[url]www.baskaleayyildi******[/url]

.................................

..............................................................

bilal kose 19.09.2010 18:21

Cevap: AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU(VAN--BAŞKALE)

Gercekten zor bir durum Allah yardimciniz olsun nasil bir yardim olacaksa tam olarak bilmiyorum ama elimden gelen neyse seve seve yardimci olmaya calisirim serdal kardesim

65serdal58 19.09.2010 18:28

[QUOTE=bilal kose;580496]Gercekten zor bir durum Allah yardimciniz olsun nasil bir yardim olacaksa tam olarak bilmiyorum ama elimden gelen neyse seve seve yardimci olmaya calisirim serdal kardesim[/QUOTE]

gönlünüzden yüreğinizden ne koparsa

defter kalem silgi boya....

goramaz 19.09.2010 18:32

sayın hocam çok haklısınız(gerçi hocam sözüne kızıyorsunuz ama Hoca İlimde derinleşip delilleriyle bilen insan anlamında kullanılan bir kelime hüccet (delil) ten gelir ama zamanla kullanım alanı dışına çıkmış) Ben kendi adıma size söz veriyorum hocam en kısa zamanda göndereceğim ama öğrencilerimizin kullanmadıkları araç gereçler ama kullanılaiblir durumda olanlar gönderilebilir.

nnot: Öğretmenlik kesinlikle kitaplar öğrenilmiyor sınıfta öğreniliyor.

65serdal58 19.09.2010 18:38

henüz 1.sınıf öğretmenimiz gelmedi, kpss iptali bizi zor durumda bıraktı,ben derse girmek zorunda kaldım,inşallah bu hafta gelir öğretmenimiz ,,,

gerçekten çocuklar zor durumda,,,

[QUOTE=goramaz;580499]sayın hocam çok haklısınız(gerçi hocam sözüne kızıyorsunuz ama Hoca İlimde derinleşip delilleriyle bilen insan anlamında kullanılan bir kelime hüccet (delil) ten gelir ama zamanla kullanım alanı dışına çıkmış) Ben kendi adıma size söz veriyorum hocam en kısa zamanda göndereceğim ama öğrencilerimizin kullanmadıkları araç gereçler ama kullanılaiblir durumda olanlar gönderilebilir.

nnot: Öğretmenlik kesinlikle kitaplar öğrenilmiyor sınıfta öğreniliyor.[/QUOTE]

allah razı olsun sizden,,,kullanılmış olması hiç sorun değil,,materyal olsun yeter ki

ben onları cennet yaparım çocuklarıma

goramaz 19.09.2010 18:50

Bundan hiç şüphem yok öyle olmasa orada çalışmazdınız bilirim oraları çünkü ASIL SİZLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

KARAMELLL58 19.09.2010 19:22

elimizden ne geliyosa yapalım ben çevremdekilerlede konuşurum göndeeririz böyle bir konu açtığın içinde teşekkürler

bilal kose 19.09.2010 19:25

Bu konuyla ilgilenelim arkadaslar cocugumuzun fazladan kullanmadigi materyallarini tekrar egitime kazandirarak bir cok cocugun gelecigini kazanalim.

65serdal58 19.09.2010 19:28

[QUOTE=KARAMELLL58;580512]elimizden ne geliyosa yapalım ben çevremdekilerlede konuşurum göndeeririz böyle bir konu açtığın içinde teşekkürler[/QUOTE]

çok teşekkür ederim çokkkkkkkkkkkkkkk

[QUOTE=bilal kose;580513]Bu konuyla ilgilenelim arkadaslar cocugumuzun fazladan kullanmadigi materyallarini tekrar egitime kazandirarak bir cok cocugun gelecigini kazanalim.[/QUOTE]

serçe paramağınızın yarısı kadar olan kalemlerle yazı yazdırıyoruz,

düşünün!!!o bile bizde iş görür

KARAMELLL58 19.09.2010 20:28

ya öğrencilerin ufacık mutluluğu okuması için herşeyee değer elimizden geleni yapalım ne olurrr

çevremdeki herkesede söylüyorumm gerçekten böyle bir konu açtığın için sağol hiç değilse ufakta olsa yardımımız olsun

WEZ Format +2. ?uan Saat: 21:23.