Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Gümüşdere Belediyesi (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=213)
-   -   Gümüşdere'lilerin sohbet alanı. (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=16166)

özdemir 14.02.2008 08:04

--->: GÜMÜŞDERE BELEDİYESİ (MERKEZ)

Cümleten hayırlı sabahlar arkadaşlar. Yeni bir güne güzel başlarsınız inşallah

aozdemir 14.02.2008 08:06

-->: GÜMÜŞDERE BELEDİYESİ (MERKEZ)

cümleten hayırlı sabahlar....................

mehmetacik58 14.02.2008 08:11

SELAMÜN ALEYKÜM HERKESE GÜNAYDIN DİYORUM ÖNCELİKLE;
DÜN BEN SİTEDEN AYRILDIKTAN SONRA SİTE NE KADAR HAREKETLENMİŞ BÖYLE OKULA GELDİM SABAH BİR BAKAYIM NE VAR NE YOK DİYE NELER VAR NELER ELEŞTİRİLER,TARTIŞMALAR,METHİYELER,YERMELER NELER NELER

özdemir 14.02.2008 08:14

[QUOTE=mehmetacik58;233955]SELAMÜN ALEYKÜM HERKESE GÜNAYDIN DİYORUM ÖNCELİKLE;
DÜN BEN SİTEDEN AYRILDIKTAN SONRA SİTE NE KADAR HAREKETLENMİŞ BÖYLE OKULA GELDİM SABAH BİR BAKAYIM NE VAR NE YOK DİYE NELER VAR NELER ELEŞTİRİLER,TARTIŞMALAR,METHİYELER,YERMELER NELER NELER[/QUOTE]

[B]insanlar birbirlerine silah çekmedikten sonra mesele yok mehmet hocam. önemli olan birbirimizi anlayarak tartışmanın dozunu yükseltmeden fikir alışverişinde bulunmak. tabi her fikre, her düşünceye sonuna kadar saygımız var. muhakkakki birbirimizden alacağımız çok güzel şeyler vardır. [/B]

adislibekir 14.02.2008 08:15

Sayın hocam öncelikle erinmeden yazımı okuduğun için teşekkür ederim zaten bende yazıyı köyümüzün şu an için de bulunduğu durumu özetlemek için yazdım Yazımı okuma zahmetinde bulunupta bana yazım hakkında olumlu olumlu olumsuz eleştirlerinizi yazarsanız memnun olurum.

aozdemir 14.02.2008 08:15

hareket berekettir anlayışından hareketle olsa gerek

aozdemir 14.02.2008 08:17

ortada bir sorun var. bunun sebebinin ne olduğunu bulmak gerekir. bunun sebebinin ne olduğuna dair herkes fikrini açıklarsa en azından sorunu bilmiş oluruz ve belki bir çözüm çıkar ortaya.

mehmetacik58 14.02.2008 08:21

ÖNCELİKLE ŞUNU İFADE EDEYİM ARKADAŞLAR HERKESİN MUTLAKA BİR GÖRÜŞÜ BİR DÜŞÜNCESİ VARDIR ZATEN BİALERİ BİRBİRİMİZDEN FARKLI KILAN BU GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİZDİR. YALNIZ BİZ BURDA GÖRÜŞLERİMİZİ AÇIKLARKEN KİMSEYİ KIRMADAN KİMSEYE HAKARET ETMEDEN YAPMALIYIZ.BİZ BURADA SİYASİ DÜŞÜNCELERİMİZ NEDENİYLE BİRARAYA GELMEDİK GELİŞ AMACIMIZ ADISLI OLMAMIZ BİRBİRİMİZLE TANIŞIP KAYNAŞMAK İÇİN GELDİK EĞER KIRICI OLACAKSAK BİRBİRİMİZE HAKARET EDECEKSEK BU OLMAZ.

aozdemir 14.02.2008 08:28

ben bazı şeyleri belki biraz daha sert ifade ediyor olabilirim. bunun için sizden özür diliyorum. bunun sebebini de herhalde herkes biliyordur.

mehmetacik58 14.02.2008 08:38

GÜMÜŞDERE'DEN NİYE BU KADAR GÖÇ OLUYOR BUNUN SEBEPLERİ NELERDİR BUNU İYİ İNCELEMEK LAZIM.
1. İNSANLARIN ÇOCUKLARINI OKUTMAK ÇOCUKLARINA DAHA İYİ İMKANLAR SAĞLAMAK İÇİN GÖÇ OLUYOR.
2. ARTIK KÖYDE YAPILAN TARIMSAL FAALİYETLER YETERLİ GELMİYOR AİLELER KALABALIKLAŞTIKLAR İÇİN EKİP BİÇTİKLER(ZATEN FAZLA BİRŞEY YOK) AİLENİN KIŞLIK UNUNU BULGURUNU BİLE KARŞILAMIYOR.
3. ŞEHİRDE İŞ BULMAK ASGARİ ÜCRETLE ARTIK KOLAY SİGORTA NEDENİYLE BU TERCİH MESELESİ OLUYOR İNSANLAR ŞEHİRE GELİYORLAR.
4. EN ÖNEMLİSİ KÖYDE YAŞANAN HUZURSUZLUKLAR,KAVGALAR,DÖVÜŞLER.
HATIRLARSINIZ HEPİNİZDE ORTAHARMAN MUHABBETLERİNİ BEN İYİ BİLİYORUM KAHVELERİN GECE YARILARINA KADAR AÇIK OLDUĞU ZAMANLARI,EĞER BİR İNSAN KÖYDEKİ KAVGADAN ÖTÜRÜ EKMEK TEKNESİ OLAN TİCARETHANESİNİ KAPTABİLİYORSA BU ÇOK VAHİM BİR DURUMDUR.KÖY ADETE BİR TERÖR YUVASINA DÖNDERİLDİ 6 AY BU KÖYDE ASKER BEKLEDİ NE GEREK VARDI BUNLARA. İNSANLAR HUZRLU OLDUKLARI YERDE AZDA KAZANSALR MUTLU OLARAK YAŞAMAK İSTERLER AMA GÜMÜŞDEREDE HUZUR ORTAMI BOZULMUŞTUR BUDA GÖÇÜ TETİKLEMİŞTİR.

WEZ Format +2. ?uan Saat: 10:37.