Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Kadınca (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=257)
-   -   Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler? (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=22151)

banu58 05.11.2008 16:36

Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler?

[B][CENTER] [IMG]http://img255.imageshack.us/img255/3042/3754ux9.jpg[/IMG] [/CENTER]

Erkekler bazen öyle sözler söylerler ki duyduklarınıza inanmakta zorluk çekersiniz. Fakat suçu sadece onlara atmak marifet değildir. Çünkü erkeklerin de duymaktan hoşlanmadığı sözler vardır.

[COLOR="red"]Ay çok şirin [/COLOR]

Siz eşinize iltifat etmeye çalışıyor olabilirsiniz; fakat şunu bilmenizde yarar var: erkekler ‘şirin’ sözcüğünden nefret ederler. Eşiniz şık bir kıyafetle karşınıza çıktığında ona ‘çok şirin olmuşsun’ demek erkeklik gururuna hakaret etmek anlamına gelebilir. Bu nedenle ‘şirin’ sözcüğünü mümkün olduğunca az kullanmalısınız.

[COLOR="red"]Konuşmamız gerek[/COLOR]

Bu iki kelime erkeklerin arkasına bakmadan kaçmak için yer arayacağı kelimelerdir. Bu nedenle eğer bir sorununuzu paylaşmak için konuşacaksanız direkt olarak ‘konuşmamız gerek’ demeyin. Konuya girmek için uygun anı kollayın ve beklemediği bir anda konuyu açın.

[COLOR="red"]Sadece bir oyun[/COLOR]

Eşiniz futbol maçı izlerken ona ‘ Niye bu kadar önem veriyorsun, sadece bir oyun’ derseniz kalbini kırmış olursunuz. Çünkü erkekler için spor karşılaşmaları hayatlarının vazgeçilmezidir. Ona saygı gösterdiğinizi bilmesini istiyorsanız, bu tür spor aktivitelerinde ona destek olmalı, gerekirse birlikte seyretmeyi teklif etmelisiniz.

[COLOR="red"]Hiçbir şey yok[/COLOR]

Suratınız beş karış ve sinirli olduğunuz her halinizden belli. Eşiniz yanınıza gelip size ne olduğunu sorduğunda kesinlikle ‘hiçbir şey yok’ demeyin. Çünkü yüzünüz zaten sizi ele veriyordur. Onun tahmin etmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.

[COLOR="red"]Ne giymişsin öyle?[/COLOR]

Erkekler kadınlar gibi ne giyeceklerini saatlerce düşünmezler, bu nedenle kıyafetlerin eleştirilmesinden nefret ederler. Eğer üzerindekini beğenmezseniz ona güzel bir şekilde ‘bence sana öteki daha çok yakışıyor’ demeniz yeterlidir.

[COLOR="Red"]Sence güzel mi?[/COLOR]

Birlikte bir yerlere gittiğinizde gördüğünüz güzel kadın için ‘sence güzel mi?’ diye bir soru sormanız erkekleri çileden çıkartır. Çünkü hangi cevabı verirlerse versinler mutlu olamayacağınızı bilirler. ‘hayır’ deseler inanmayacaksınız, ‘evet’ deseler kavga edeceksiniz. Bu ikilemi yaratmamak adına eşinize bu soruyu da sormayın.

Hürriyet
[/B]

yerliturkuaz 05.11.2008 16:38

Cevap: Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler?

[B]Ne giymişsin öyle?

Erkekler kadınlar gibi ne giyeceklerini saatlerce düşünmezler, bu nedenle kıyafetlerin eleştirilmesinden nefret ederler. Eğer üzerindekini beğenmezseniz ona güzel bir şekilde ‘bence sana öteki daha çok yakışıyor’ demeniz yeterlidir.

Buna katiliyorum digerleri sacma.....[/B]

seheresma 05.11.2008 16:40

[B][COLOR=red]Sadece bir oyun[/COLOR]

Eşiniz futbol maçı izlerken ona ‘ Niye bu kadar önem veriyorsun, sadece bir oyun’ derseniz kalbini kırmış olursunuz. Çünkü erkekler için spor karşılaşmaları hayatlarının vazgeçilmezidir. Ona saygı gösterdiğinizi bilmesini istiyorsanız, bu tür spor aktivitelerinde ona destek olmalı, gerekirse birlikte seyretmeyi teklif etmelisiniz.

[COLOR=red]Hiçbir şey yok[/COLOR]

Suratınız beş karış ve sinirli olduğunuz her halinizden belli. Eşiniz yanınıza gelip size ne olduğunu sorduğunda kesinlikle ‘hiçbir şey yok’ demeyin. Çünkü yüzünüz zaten sizi ele veriyordur. Onun tahmin etmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.[/B]

Sweetgirl 05.11.2008 16:41

[B][I][CENTER][COLOR="Magenta"]bizde erkeklerin yapmamalarini istedigimiz cok sey var
ama hic birini uygulamiyorlar maalesef

güzel paylasim daha önce acilmisdi diye hatirliyorum
acan el kaldirsin lütfen :) [/COLOR][/CENTER][/I][/B]

banu58 05.11.2008 16:47

--->: Cevap: Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler?

[QUOTE=Sweetgirl;328133][B][I][CENTER][COLOR="Magenta"]bizde erkeklerin yapmamalarini istedigimiz cok sey var
ama hic birini uygulamiyorlar maalesef

güzel paylasim daha önce acilmisdi diye hatirliyorum
acan el kaldirsin lütfen :) [/COLOR][/CENTER][/I][/B][/QUOTE]

[B]Yorumun için teşekkürler!
Arama motorundan arattırmıştım benzerleri var ama aynısı değil çok daha farklıları var,paylaşmakta yarar gördüm.
Sağol! ;)[/B]

Kibrisli 05.11.2008 17:02

Hiçbir şey yok

Suratınız beş karış ve sinirli olduğunuz her halinizden belli. Eşiniz yanınıza gelip size ne olduğunu sorduğunda kesinlikle ‘hiçbir şey yok’ demeyin. Çünkü yüzünüz zaten sizi ele veriyordur. Onun tahmin etmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.

bu kesinlikle doğru:) :)

kronik 05.11.2008 19:02

[B][COLOR=darkorange]''NERDESİN'' ''BENİ SEVİYORMUSUN''kelimelerinden de nefret ederler :D[/COLOR][/B]

EyüphanAydın 05.11.2008 19:10

-->: Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler?

[QUOTE]Konuşmamız gerek

Bu iki kelime erkeklerin arkasına bakmadan kaçmak için yer arayacağı kelimelerdir. Bu nedenle eğer bir sorununuzu paylaşmak için konuşacaksanız direkt olarak ‘konuşmamız gerek’ demeyin. Konuya girmek için uygun anı kollayın ve beklemediği bir anda konuyu açın.[/QUOTE]

Ben erkek olduğum halde uyuz oluyorum :D

seva 06.11.2008 00:28

--->: Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler?

Erkeklere asla söylenmeyecek sözler

Erkeklerin bir kadından asla duymak istemeyecekleri sözlerin neler olduğunu öğrenmek ister misiniz?

1- Düşünüyordum da...

Eğer kadın "Düşünüyordum da" diye başlayan bir cümle kurarsa, ortada gerçekten ciddi bir durum var demektir. Size bir evlilik konusu açabilir ya da ayrılmaktan bahsedecek olabilir. Bunun başka versiyonları da vardır; "Beni niçin seviyorsun?" gibi... Bir kadın bu sözle konuya girerse, erkeğin kurtulabileceği ya da kendini haklı çıkarabileceği pek bir şey kalmaz. Önemli olan üste çıkmaktır ve kadın bunu her daim başarır.

2- Adam ol!

Bir erkek için erkekliğinin sorgulanması son derece kırıcıdır. Bir kadın erkeğe bu cümleyi sarf ettiğinde, karşılaşacağı her türlü sözlü saldırıya hazırlıklı olmalıdır.

3- Ailem seninle tanışmak istiyor.

Bunun anlamı, "Artık ilişkimizde ciddi bir adım atmamızın zamanı geldi"dir. Bunu birlikte çıktığınız bir yemekten dönerken onu eve çağırarak spontane hale getirebilecekken, gelecek planları konusunda onu endişelendirirsiniz. Kendi duyguları ve sizin sadakatiniz konusunda güvensizlikleri sürerken "Ailemle tanışacaksın" demeniz gerçekten korkutucu olur.

4- Başım ağrıyor

Bunun anlamı akşam hiçbir aksiyon olmayacağıdır. Bu sözü duymaktan gerçekten nefret ederler, ama karşılarındaki gerçekten yorgunsa ısrar etmekten vazgeçerler.

5- Ne düşünüyorsun?

En kilit sorudur. Gerçi bütün kadınlar, karşılarında boş boş bakan ve derin düşüncelere daldığı her halinden belli olan erkeklere ister istemez "Ne düşünüyorsun" diye soruverirler. Ancak bu hareket çok yanlıştır ve size karşı tüm sempatisini yitirmesine neden olabilecek kadar ağır sonuçlara yol açabilir.

6- Beni çekici buluyor musun?

Kendimiz ve dış görünüşümüzden rahatsız olduğumuz zaman bu soruyu hemen partnerimize sorarız. Amacımız "Evet" cevabını almaktır. Ancak bu karşı taraf için hiç de kolay olmayan bir soru... "Evet" dese "Neden belli etmiyorsun" diye karşılık verir, "Hayır" dese "Kesin aldatıyor" paranoyasına kapılırız çünkü... Eğer karşımızdakinin düşüncelerine saygı duyuyorsak, bu soruyu daha yumuşak şekilde sorabiliriz. Mesela "Üstümdeki jean güzel mi?"

7- Bende bir farklılık görüyor musun?

Dünyanın neresine giderseniz gidin kadınlar bu soruyu erkeklere sorarlar. Neden? Bizdeki hiçbir değişikliğin farkına varmazlar da ondan. Bu tarz şeyler onların ilgi alanında değildir. Özellikle saçınızı kestirdiğinizde fark etmemesi, ilerde de fark etmeyeceği anlamına gelmez. Biraz sabır...

8- Arkadaşım hamile (ya da nişanlandı)

Bir erkek için yeterince manidar... Çünkü eğer en yakın arkadaşınız hamileyse ya da nişanlandıysa sıra otomatik olarak size gelmiş demektir. Bu erkeğin huzurunu kaçıran bir durumdur. Haliyle partnerinizin bu cümleden hoşlanmasını gerektiren tek bir nokta bile yok.

9- Konuşmamız gerek...

Herkes bilir ki bu, ciddi dönüm noktalarından önce sarf edilen bir cümledir. Sizden ayrılacak mı yoksa başka bir sorunu mu dile getirecek, erkek, karşısındaki kadın konuşana kadar bunu anlayamaz. Gün içinde "Seninle konuşmam gerek" cümlesini duyan bir erkek, akşama kadar boncuk boncuk ter döker. Sizin böyle bir cümle kurmanıza fırsat vermemesini umut ediyoruz.

10- Eski sevgilim...

Kadınlar eski erkek arkadaşlarını konunun bir parçası yapmaktan özellikle kaçınırlar. Ancak bazen spontane olarak ağızdan bu sözcükler dökülebilir. Aman ha! Kimseyle yeni sevgilinizi kıyaslamayın.

bir erkeğe her şey söylenebilir :D ama
bir erkeğe asla yalan söylenmemelidir
erkekler içinde yeterli

Ay çok şirin bi yazı :D:D

gürün_güzeli 06.11.2008 11:56

--->: Erkekler hangi sözcükleri duymaktan nefret ederler?

Sence güzel mi?

Birlikte bir yerlere gittiğinizde gördüğünüz güzel kadın için ‘sence güzel mi?’ diye bir soru sormanız erkekleri çileden çıkartır. Çünkü hangi cevabı verirlerse versinler mutlu olamayacağınızı bilirler. ‘hayır’ deseler inanmayacaksınız, ‘evet’ deseler kavga edeceksiniz. Bu ikilemi yaratmamak adına eşinize bu soruyu da sormayın

ne kadar doğru.......................

WEZ Format +2. ?uan Saat: 00:27.