Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Sivas'ın Milletvekili Adayları (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=40371)

Sivaslilar.Net 08.04.2015 06:58

Sivas'ın Milletvekili Adayları

[IMG]http://i.hizliresim.com/zmPRDg.jpg[/IMG]

07 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, partilerince aday gösterilen listelerden hangi 5 ismi veya alternatif kimleri Sivas'ımızın vekili olarak görmek istersiniz...

[B]NOT :[/B] Parti isimleri alfabetik sıra ile yazılmıştır.

[B]AKP[/B]
1- İSMET YILMAZ
2- HİLMİ BİLGİN
3- SELİM DURSUN
4- ADEM YILDIRIM
5- YALÇIN ÖZDEMİR

[B]CHP[/B]
1- ALİ AKYILDIZ
2- HAYDAR GÖLBAŞI
3- ULAŞ KARASU
4- BAKİ ÇOBAN
5- İSMAİL ŞAHİN

[B]MHP[/B]
1- CELAL DAĞGEZ
2- OĞUZ ÖZDEMİR
3- MUAMMER DEMİRCİ
4- HAMİT ÖZKAN
5- KADİR EĞRİ

forklift 08.04.2015 08:46

Cevap: Sivas'ın Milletvekili Adayları

bu milleti koyun sanmayın yeter artık sivası tanımayanların vekilliğini istemiyoruz.yeter artık. 2. nursuna olayı yaşanıyor. ayıptır sivasa yapılan.sivastanda akp alırsa en fazla 3 alır.
ismet yılmaz-hilmi bilgin-selim dursun-ali akyıldız-haydar gölbaşı olur. celal dağgezi divriğililer anlatıyorki o zor kazanır.
sivasın vekili olmasını istediğimis kişiler ali akyıldız-ismet yılmaz-muharrem eriş-burhanettin kuru birde üniversitede profösör vardı o omalıydı

_DuMaN_58 08.04.2015 13:26

Sivas için en hayırlısı ne ise o olsun. Ayrıca BBP & Saadet ittifağının adayını çok merak ediyorum.

forklift 08.04.2015 13:41

[QUOTE=_DuMaN_58;624508]Sivas için en hayırlısı ne ise o olsun. Ayrıca BBP & Saadet ittifağının adayını çok merak ediyorum.[/QUOTE]

kardeşim milleti enayi yerine koymamalılar.
bu isimlerin ilk sıra dışında hemen hepsine sivasın sibvaslının itirazı olur. ve zor dostum zor. bu yazılar burda kalacak göreceksiniz

3 akp
2 chp götürür

_DuMaN_58 08.04.2015 22:41

[QUOTE=forklift;624509]kardeşim milleti enayi yerine koymamalılar.
bu isimlerin ilk sıra dışında hemen hepsine sivasın sibvaslının itirazı olur. ve zor dostum zor. bu yazılar burda kalacak göreceksiniz

3 akp
2 chp götürür[/QUOTE]

Gönlüm ister ki iki partinin tüm şehri alması yerine ikiden fazla partinin milletvekili çıkartmasıdır. Bu, partiler arasında rekabetin artmasına neden olacaktır. Bundan faydalı çıkacak olan Sivas ve halkıdır.

forklift 09.04.2015 12:06

[B]sivastan gelen bilgiye göre 2 + 2+ 1 olur şeklindedir.[/B]

ABDULLAH DUMAN 09.04.2015 15:38

Bence Ak Parti 3 CHP 1 çıkartır MHP'nin çıkarabileceğini düşünmüyorum ama BBP&Saadet ittifakı 1 Adayı zorlar

Cley 09.04.2015 18:50

Bu seçim de 4-1 biter.
Abdullah sen saadet-BBP ittifakının barajı geçebileceğine inanıyor musun?

tskfn 09.04.2015 23:30

Akp yine sivasa verdiği değeri göstermiş hayırlı olsun durmak yok devam !!!

forklift 10.04.2015 14:09

[QUOTE=ABDULLAH DUMAN;624517]Bence Ak Parti 3 CHP 1 çıkartır MHP'nin çıkarabileceğini düşünmüyorum ama BBP&Saadet ittifakı 1 Adayı zorlar[/QUOTE]

gardaş üçlü ittifakta doğan ürgüp 1. sır adayı ama baraja takılır o da MHP 1 tane çıkarırsa 3+1+1 olur gibi ama Sivastakiler AKP'ye çok kızgın olduğundan AKPden 4 vekil olmaz diyorlar.Temayülde ne partilerin istadiği olmuş nede STK'ların istediği. Genel merkez kafasına göre adam yazmış Sivaslı enayi olmadığını göstermeli 2+2+1 gönderip bidaha öyle kafalarına liste hazırlamamalarını öğretmelidir. Sivasımı ne gözle görüyorlar. Sivaslı enayimi, koyunmu yeter artık yeteerrr

blacksky 10.04.2015 21:17

4'er milletvekili verdik her secimde.. uctuk kactik parayi koyacak yer bulamiyoruz.. herkesin isi var firmalar calisitracak insan bulamiyor.. cok magduruz.. bu sefer 5 verelim de su magduriyetimizi biraz gidersinler.

amet_58 11.04.2015 13:11

[QUOTE=forklift;624509]kardeşim milleti enayi yerine koymamalılar.

3 akp
2 chp götürür[/QUOTE]

chp 1 vekil çıkartırsa öpsün başına koysun :)

akp:4
chp veya mhp: 1 olur

ABDULLAH DUMAN 11.04.2015 14:46

CHP'nin 1den fazla alabileceğini düşünmüyorum MHP'nin de alabilme ihtimali yok bence eğer ittifak baraja takılırsa 4-1 biter

blacksky 12.04.2015 18:50

Hamza Yerlikaya ve Nursuna Memecan'ın olağanüstü hizmet aşklarını ve muhteşem performanslarını gördükten sonra sayın akp'li büyükleriniz aday diye ağaç dalı koysalar gidip oy vermek boynumuzun borcu (!).

Kibrisli 15.04.2015 04:20

4-1 biter ama Malik Ecder Özdemir'in olmaması CHP adına bir handikap zira BBP ve MHP seçmeninden de ciddi oy alıyordu. O yüzden 5-0 olursa şaşmam...

forklift 15.04.2015 08:00

[QUOTE=Kibrisli;624550]4-1 biter ama Malik Ecder Özdemir'in olmaması CHP adına bir handikap zira BBP ve MHP seçmeninden de ciddi oy alıyordu. O yüzden 5-0 olursa şaşmam...[/QUOTE]

ustam ben seni chp-li biliyorum.kızgınlığın belli amma chp ceketini koysa sivastan bir vekil aldığını biliyoruz.ama bu sefer AKP hayatının hatasını yaptı.sivasta yaşamayan sivasınd erdini bilmeyen adamları yazdı.sivaslı istanbulda doğup büyüyen 3. sıra dayını görmedi tenımıyor bilmiyor oan oy vermemek için ama yine de gider gibi. 3-1-1 veya 2-2-1 (inşallah böyle olur) olur bunu 8 haziranda hepimiz görürüz.

KAOS 16.04.2015 12:30

MHP'nin Sivas'tan en az bir milletvekili çıkaracağını AKP kurmayları bile itiraf ediyor. BBP tabanı Şarkışla'da yaptığı kepazeliği yapmazsa iki bile olabilir. MHP şehir merkezi değil Şarkışla Gemerek Yıldızeli ye ağırlık vermiş durumda.
CHP birici sırasında ki aday özellikle İmranlı, Divriği ve Zara'dan HDP ye kayabilecek oyların önüne geçmesi açısından önemli. Bu şekilde CHP'nin bir milletvekili çıkarabilme riski ortadan kalkmış oldu. CHP iki asla çıkaramaz. Bunun nedeni ise ikinci sıradaki aday.
Sivas 3,1,1 AKP, MHP, CHP olur ama 2,2,1 olursa hiç şaşmam. Aksine Sivas'la alakası olmayan AKP üç ve dördüncü sırasındaki zerzavat tayfası de kapağı almış olur.

yiğidoyuzbiz 16.04.2015 16:06

Şu ankete diğer partilerin de adaylarını ekleseniz
Hiç olmazsa ittifak adaylarini

KAOS 17.04.2015 08:31

eagoodreauthers, hrumschlaever, mrtgrimmstewa, norsendarr, nrfmanlori, osaroomaro, srmimesrodge, ueamaubuck,
site yönetimi, bu kullanıcılardan haberdar mı?

_DuMaN_58 17.04.2015 10:36

[QUOTE=KAOS;624558]eagoodreauthers, hrumschlaever, mrtgrimmstewa, norsendarr, nrfmanlori, osaroomaro, srmimesrodge, ueamaubuck,
site yönetimi, bu kullanıcılardan haberdar mı?[/QUOTE]

Haberdar .

sivaslıgenç 18.04.2015 00:38

[QUOTE=forklift;624551]ustam ben seni chp-li biliyorum.kızgınlığın belli amma chp ceketini koysa sivastan bir vekil aldığını biliyoruz.ama bu sefer AKP hayatının hatasını yaptı.sivasta yaşamayan sivasınd erdini bilmeyen adamları yazdı.sivaslı istanbulda doğup büyüyen 3. sıra dayını görmedi tenımıyor bilmiyor oan oy vermemek için ama yine de gider gibi. 3-1-1 veya 2-2-1 (inşallah böyle olur) olur bunu 8 haziranda hepimiz görürüz.[/QUOTE]

Sor bakalım kac Sivaslı adayları araştırıp oy verecek Akp Papua Yeni Gineden aday getirse yine kazanır çünkü araştıran yok.

Sılam_58 18.04.2015 19:58

Alsın bakalım AKP 5 ini de alsın sevinin akp liler bir 12 sene daha kalsınlar Sivas 2 vekile düşerse hiç şaşırmayın. Çünkü eden yaranıyor. Sivas küçüldükçe AKP nin yüzdesi artıyor bu sefer destek belki de % 80 lere çıkacak. Gerçi ne olacak sanki Sivas Kayseri'ye bağlanır olur biter neye üzüleceksiniz ki?

forklift 19.04.2015 12:02

şu listeynen 5-0 zaten mümkün değil.
Sivaslının enayi olmadığını görecekler.
Sivasta yaşayan bir tane bile aday yoksa avuçlarını yalarlar.
Sivastan gelen haberlere göre: AKP Sivasta yaptığı hatasını vekille ödeyecek gibi görünüyor. MHP Sivastan 1 vekili banko çıkarmasının ardından 2. vekil çıkarma çabasında olduğu bununda AKP'den vekil sayısında eksilme olacağı demektir.İttifakın adayı Doğan Ürgüpün seçilme şansının sıfır olduğunu gören BBP'lilerin MHP'ye yükleneceği düşünülüyor.
Yani AKP 2 MHP 2 CHP 1 olursa kimse şaşırmasın.

KAOS 08.06.2015 14:41

Öngörüm şekilde Sivas 3.1.1 olmuştur.
CHP birinci sıradaki aday sayesinde bir millet vekilini ancak kurtarabilmiştir. O olmasaydı CHP Sivas'tan millet vekilini hayalinde görürdü. CHP nin bir milletvekili çıkardık diye sevinç yaygaraları yapması resmen komedidir. CHP böyle giderse Sivas'ta bitmeye mahkumdur. CHP bu seçimin AKP den sonra ikinci kaybedenidir. Gördüğüm kadarıyla da hala pişkinliğini sürdürmektedir.
MHP tahmin edildiği gibi ilçelerde daha çok çalışmış il merkezini boşlamıştır. Eğer BBP tabanı daha akıllı olsaydı MHP ikinci millet vekilini rahatça çıkarabilirdi. BBP tabanının önemli bir kısmı, AKP tabından gerçeği görenler ve CHP ye kızan oylar MHP ye gitmiştir. MHP HDP den sonra seçimin ikinci kazananıdır.
AKP Sivas'a ve Türkiye'de ettiğini bulmuştur. Sivas ile alakası olmayan insanları listeye sokarsan, yatırım diye zaten yapılması gerekeni oda yapıyormuş şeklinde göstererek Sivaslıyı aldatırsan, tüm kurumları arpalığın gibi kullanırsan, senden olmayanı Sivas'ta yaşatmamaya gayret edersen böyle olur.
Ama daha çok RTE ettiğini bulmuştur. AKP liler kimseye kızmasın, tarafsızlığını yitiren, ülkeyi geren, nefretten başka hiç bir şey söylemeyen, herşeye karışan, dindar olmayan her insanın hayatını dar eden, başkanlık (diktatörlük) hayali peşinde koşan, iki gün önce söylediğini tersini yapan, çok çiğ bi şekilde din dahil herşeyi istismar eden RTE ye kızsınlar. Eminim RTE karışmamış olsaydı AKP bu kadar oy kaybına uğramaz HDP de bu kadar tepki oyu almazdı.
Özetle yorumlarım bunlardır.

Olacaklar ile ilgili tahminim ise su şekildedir.
1. RTE AKP ye hükmetmeye devam eder, AKP ile kimse kualisyon kurmak istemez ve diğer partilerde bir araya gelemez. 45 gün içinde erken seçim olur.
2. RTE AKP ye hükmetmeye devam eder, CHP RTE ve AKP hakkındaki itirazlarını kısar daha fazla bakanlık alır AKP CHP kualisyonu kurulur en fazla 1 yıl sürer.
3. AKP içinde Gül ve Arınç'ın dışardan katkısı ile RTE ye tam bağlı insanlar dışlanır kalan AKP CHP ile kualisyon kurar. 2-3 yıl gider.
4. MHP ve HDP asla hiç bir parti ile ve birbirleriyle kualisyonda bulunmaz.
5.CHP kualisyona gayet hazır, kendileri de ip uçlarını verdiler.

blacksky 09.06.2015 13:24

Bazı siteler 4.1.0 bazıları 3.1.1 gösteriyor. Farketmez chp ve mhp Sivas'ta aşırı derecede başarısızlığa devam etmekteler. Mhp'nin şöyle bir ortamda barajı geçemeyeceği kesin olan doğan Ürgüp oylarını kendine çekip 2. milletvekilini zorlaması lazımdı. Chp ise Sivas'ta asla bir kitle partisi olamayacağını göstermiştir.. %14-15 ile yollarına devam etmeye mahkumlar Sivas'ta köklü dönüşümler yapmazlar ise. Akp içinse söylenecek bir şey yok.. ilk 3 değil 5 sıranın 5'ine de ağaç dalı koysalar burada 5-0 olma ihtimalleri var.. yeterince ders verilemedi.. başkanlık sisteminden başka bir söylemi olmayan insanlara bu kadar oy verildiğine gçre herkes Sivas'taki gelişmişlilten memnun.. saygı duymak lazım. Hakkımızda hayırlısı olsun.

blacksky 09.06.2015 13:30

Akp mevcut tabloda erken seçime gitmeyecektir. Giderse tablo ya değişmez ya da akp aleyhine, mhp lehine ufak değişiklikler olur.. Ancak Akp kendi içinden 2. bir parti doğurursa A.Gül, A.Babacan gibi isimlerin önderliğinde.. bu insanlar mhp'den ve doğu'dan Akp'nin kirli imajının aksine biraz daha fazla oy koparabilirler. Biraz da Akp'liler ödünç oy verirse %15-16 oyla meclise yeni bir akp tandanslı sağ parti girebilir. Akp 35, yeni parti 15-16 alırsa biraz hdp'den biraz mhp'den koparacakları milletvekilleri ile güvenoyu olarak göstermelik bir koalisyona imza atabilirler. Kapalı kapılar arkasında bu pazarlıklar dönecektir.. ancak bu pazarlıklar sonucunda RTE'nin güç kaybetme riski var.. Davutoğlu-Gül ikilisi'nin beraber hareket etmesine yol verecek mi vermeyecek mi göreceğiz.

mehmetcik58 08.07.2015 14:44

Para kazanmak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak üye olun anında 4 dolar hediye geliyor ve çıkan sayfada sizin adınıza link çıkacak o linki arkadaşlarınızla paylaşın o siteye girmesi yeterli olup damlaya damlaya göl olarak her bir tık 0.5 dolar hesabınıza gelecek ve 40 dolara tamamlayan parayı çekebileceksiniz (Not kesinlikle virüs değildir) bizzat kendim kullanıyorum ve şuana kadar 15 dolar oldu...

[url]http://VisitsToMoney.com/index.php?refId=708563[/url]

forklift 05.08.2015 22:34

[QUOTE=forklift;624551]ustam ben seni chp-li biliyorum.kızgınlığın belli amma chp ceketini koysa sivastan bir vekil aldığını biliyoruz.ama bu sefer AKP hayatının hatasını yaptı.sivasta yaşamayan sivasınd erdini bilmeyen adamları yazdı.sivaslı istanbulda doğup büyüyen 3. sıra dayını görmedi tenımıyor bilmiyor oan oy vermemek için ama yine de gider gibi. 3-1-1 veya 2-2-1 (inşallah böyle olur) olur bunu 8 haziranda hepimiz görürüz.[/QUOTE]

ben dememişmiydim dememek lazım ama malesef

[QUOTE=sivaslıgenç;624561]Sor bakalım kac Sivaslı adayları araştırıp oy verecek Akp Papua Yeni Gineden aday getirse yine kazanır çünkü araştıran yok.[/QUOTE]

gardaşım sivas eski sivas değil seçmende eski seçmen değil, gördülermi anyayı konyayı.

[QUOTE=forklift;624564]şu listeynen 5-0 zaten mümkün değil.
Sivaslının enayi olmadığını görecekler.
Sivasta yaşayan bir tane bile aday yoksa avuçlarını yalarlar.
Sivastan gelen haberlere göre: AKP Sivasta yaptığı hatasını vekille ödeyecek gibi görünüyor. MHP Sivastan 1 vekili banko çıkarmasının ardından 2. vekil çıkarma çabasında olduğu bununda AKP'den vekil sayısında eksilme olacağı demektir.İttifakın adayı Doğan Ürgüpün seçilme şansının sıfır olduğunu gören BBP'lilerin MHP'ye yükleneceği düşünülüyor.
Yani AKP 2 MHP 2 CHP 1 olursa kimse şaşırmasın.[/QUOTE]

dedikleirm çıktımı çıkmadımı, akp kadın kollarından ayrılan erkek gibi kadına helal olsun.onda hiç değilse onur gurur varmış ya ziyada ne var, meredersin padişahım.konuşmaktan acizsin be ziya biran önce kovulmadan git istersen.

forklift 23.08.2015 10:41

Sivasın sivaslının istemediği isimler olursa bu sefer 2 vekil akp 2 chp belki birde mhp olur

suzii 18.09.2015 17:44

Amaci sivasa faydali olmak olsun da hangi partiden olursa olsun demek isterdim ama bizim muhalefetlerin hali tavri ortada.. Memeleketimiz ulkemiz icin hangisi kim hayirlisi ise o olsun.

forklift 18.09.2015 19:50

Selim kim la ne işi Sivasınan. Sivası bilmez etmez Sivaslıyı tanımaz.
idda ediyorum Sivaslıya hatta Zaraya sus payı gibi Habibide 4. sıraya koyup hadi çalış Sivastan 4 vekil çıkar senden meclise gel denilen çocukca bir şeytani sıralama.Yazık AKP merkezine yazıklar olsun.

yiğidoyuzbiz 19.09.2015 23:45

Hilmi Bilgin ile Selim Dursun un milletvekili olmayı haketmediklerini düşünüyorum,ikisi de öncesinde hiç duyulmamış isimler ve de vekil oldukları süre boyunca bir icraat yapmadıkları kanısındayım
Ayrıca Dogansar da görev yapmış birisi olarak Zara sevdalısı Habib Soluk un sıralaması beni sevindirdi
Zira Karadeniz yolu onun müsteşar olduğu dönemde gereksiz yere Zara ya kaydırılarak şu an Geminbeli nde hala çalışma yapılıyor
Bu proje ilk planlandığı 2009yilindaki gibi kalmış olsaydı bu yol Hafik Dogansar Koyulhisar Mesudiye üzerinden Orduya açılacaktı ve bir ilcemiz daha anayol güzergahında olma şansını elde edip kalkınma fırsatı elde edecekti

Maalesef Dogansar 1990da ilçe olduğundan beri nüfus kaybetmeye devam ediyor ve şu anki nüfusu ile bırakın ilçe olmayı belediyesinin bile kapatılması durumu söz konusu olabilirdi

O bölgede ilçe olması zaten gerekli bir durumdu ve zamaninda yapıldı çok şükür

Şu an Geminbeli tüneli üç buçuk yılda bitecek diye konuşuluyor
Bu süre eski projenin tamamlanması için aslında yeterli bir süre

blacksky 21.09.2015 17:44

Akp adaylarını yine beğenmedim.. bize icraatçı vekil lazım.. iyi bürokrat olabilecek isimleri Sivas kontenjanından meclise sokmaya devam edecekler.. saygın isimler olabilirler ama Sivas kabuğunu kırmaya çalışan bir şehir.. bize daha girişken, daha vizyon sahibi vekiller lazım.

eroldeger 20.10.2015 10:55

[QUOTE=blacksky;624643]Akp adaylarını yine beğenmedim.. bize icraatçı vekil lazım.. iyi bürokrat olabilecek isimleri Sivas kontenjanından meclise sokmaya devam edecekler.. saygın isimler olabilirler ama Sivas kabuğunu kırmaya çalışan bir şehir.. bize daha girişken, daha vizyon sahibi vekiller lazım.[/QUOTE]
En iyisi saadet partisinin adayları ben bütün akrabalarımı yönlendirecem nasıl olsa baraj sorunuda kalmadı

eroldeger 20.10.2015 10:59

oylar saadete inşallah eski refah havasını yaklıyacak sivasımız inşallah nasıl olsa baraj sorunu da yok

WEZ Format +2. ?uan Saat: 13:56.