Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   TOKİden 3 TOPLU KONUT DAHA (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=16890)

Sivaslilar.Net 06.04.2008 02:11

TOKİden 3 TOPLU KONUT DAHA

[IMG]http://www.sivaslilar.net//images/stories/belbaskan.JPG[/IMG]
Başkan Aydın, yaptığı açıklamada, şu ana kadar TOKİ işbirliği ile kentte iki toplu konut projesinin tamamlandığını belirterek, üçüncü toplu konut projesinin de bu yıl başlayacağını söyledi.
TOKİ ile şu ana kadar iki projeyi gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aydın, birinci projede sadece belediye olarak arsaları istimlak ettiklerini ve bedelsiz olarak TOKİ’ye tahsis ettiklerini söyledi.
Başkan Aydın, şöyle devam etti: “Birinci TOKİ’de kamuoyunda belediyenin bir bağlantısı yok gibi algılanıyor ama hiçte öyle değil. Arsa istimlakı maddi açıdan kolay bir iş değil. İkinci toplu konut Sosyal Toplu Konut Projesi. Bu tamamen bizim projelendirdiğimiz, ortaya çıkardığımız ve maddi imkansızlıklardan dolayı TOKİ’ye devrettiğimiz bir proje. Özellikle sosyal toplu konut anlamında kamuoyunda çok ciddi bir talep olduğunu görüyoruz ve biz dar gelirli vatandaşlarımızın da insan onuruna yakışır bir şekilde ortamlarda kalmalarını, düzenli konutlara yerleşmelerini arzu ediyoruz. Onun için üçüncü toplu konut projesi çalışmalarına başladık. Şu an çalışmalarımız devam ediyor. 2008 yılında üçüncü toplu konut projesinin de startını TOKİ ile beraber vereceğiz. Üçüncü toplu konut için belirlediğimiz bölge Sivas’ın kuzeyi olacak” dedi.
LÜKS KONUTLAR İNŞA EDİLECEK
Özbelsan Anonim Şirketi kanalıyla da toplu konutların yapıldığını söyleyen Başkan Aydın, Özbelsan’ın hemen hemen TOKİ kadar konut ürettiğini ifade etti.
Bugüne kadar 800’ün üzerinde konutun Özbelsan tarafından inşa edildiğini dile getiren Başkan Aydın, inşaatı devam eden projeler olduğunu da söyledi.
Başkan Aydın, şöyle devam etti: “Bundan sonra stratejik olarak Özbelsan kanalıyla ilimizde yapılan sıradan konutların yerine ya Sivas’a örnek teşkil edecek standardı çok yüksek konutlar veya sosyal konut dediğimiz dar gelirli insanlara karsız bir şekilde, TOKİ’nin yaptığının da daha altında bir maliyetle konuk üretmek hedefimiz var. Bu konudaki çalışmalarımızda Özbelsan şirketimiz kanalıyla devam ediyor. Konut alanında da inşallah 2008 yılı içerisinde yoğun çalışma içerisinde olacağız” dedi.

Ertugrul 07.04.2008 02:45

--->: TOKİden 3 TOPLU KONUT DAHA

[B]Hayrlı olsun .
İnşallah konutlar hedeflenen sürede biter ve yıllarca kiralarda sürününen hemşerilerimizin bir kısmı kendi evlerine kavuşurlar. [/B]

Serd@r 07.04.2008 02:52

-->: TOKİden 3 TOPLU KONUT DAHA

[B]Ev sahibi olamayanlar için gerçekten müjdeli bir haber ayrıca benim yaşadığım şehirdeki TOKİ evleri gayet güzel umarım ilimizdekide bu kadar güzeldir.
Ayrıca Belediye başkanımız bir serzenişte bulunmuş evet bende bilmiyordum bu işteki belediye katkısını öğrenmiş olduk.
Hayırlısı bakalım![/B]

Catli58 07.04.2008 03:28

Bu TOKI ler akp nin bir celiskisini daha ortaya koyuyor.

Evet, bu evler evsizler icin iyi vs. ama hani devlet Hani devlet müteahhit değildi. Hani devlet ticaretle ugrasmazdi. NIye sattilar peki Türk Telekom u ve diger fabrikalari.
TOKI lerle devlet resmen müteahhitliğe soyunmuş durumdadır.
Acaba akp hükümeti gecmisteki sosyalist devletleri mi örnek aliyor?

Arif Coşkun 07.04.2008 03:45

[QUOTE=Catli58;251435]Bu TOKI ler akp nin bir celiskisini daha ortaya koyuyor.

Evet, bu evler evsizler icin iyi vs. ama hani devlet Hani devlet müteahhit değildi. Hani devlet ticaretle ugrasmazdi. NIye sattilar peki Türk Telekom u ve diger fabrikalari.
Acaba akp hükümeti gecmisteki sosyalist devletleri mi örnek aliyor?[/QUOTE]

Napolyon,Napolyon,Napolyon. :D anlayan anladı:)

yiğidoturan 07.04.2008 04:50

[QUOTE=Catli58;251435]Bu TOKI ler akp nin bir celiskisini daha ortaya koyuyor.

Acaba akp hükümeti gecmisteki sosyalist devletleri mi örnek aliyor?[/QUOTE]

nerde para orda akp yeterki para olsun paranın mütahitliğimi olur

yiğidoturan 07.04.2008 04:55

yanlış hatırlamıyorsan 600.000 konut yapılmış ve bunların 80 90 bini alt gelirli vatandaşa satılmış kalanı ise en ucuzu 150 200 bin ytl den satılmış kime varın siz tahmin edin 3-5 yıl sonra 150 200 bin ytl lik evler 700 800 bin ytl ye yükselecek bunlarda zenginlerin iktidarı desek yalan olmaz herhalde % 47 yi sanki varoşlardanmı aldılar

abircan 07.04.2008 12:18

satıyorlar satıyorlar yapıyorlar satıyorlar
herşeyleri satılık, dinimiz memleketimiz adamlığımız herşeyimiz pazarda satılık

uyanın türkiyem uyanın
5 yıla kadar herşey bitmiş olacak malesef

tarim58 07.04.2008 15:31

56000 konut açığı olan bir iliz ve başbakanın son yaptığı en az 3 cocuk dünyaya getirin açıklamasınıda dikkate alırsak bu 56000 konut açığı daha da artar diye düşünüyorum.

altuntas58 07.04.2008 15:51

-->: TOKİden 3 TOPLU KONUT DAHA

[B]Toplu konut idaresinin Şehrimize yapmış olduğu toplu konutların neresi kötü anlayamadım tamam muhallefet edilirde vatandaşa yapılan hizmetede muhallefet edilmezki zengine lüks evler yapıp ordan gelen karla fakir vatandaşlarımızı ev sahibi yapmanın ne gibi bir sakıncası var anlayana aşk olsun daha düne kadar fakir vatandaşlarımız için ev sahibi olmanın bir hayal olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz şimdiye kadar kim kira öder gibi ev sahibi olmuş ama günümüzde bu gercekleşmiştir bununlada kalmayıp daha büyük kitlelerin evsahibi olacağına ben bütün kalbimle inanıyorum bunları yazarkende kimse beni partizanlıkla suclamasın asla akp li olmadım olmamda bana hitap eden parti henüz türkiyede kurulmadı ama doğruya doğru diyebilmeliyiz benim şahsi düşüncem toplu konut idaresinin vatandaşlarımıza yapmış olduğu konutlar hükümetlerin değil devletimizin bir hizmetidir hükümetler gelip gecicidir ama devletimiz her zaman var olacaktır [/B]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 11:08.