Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=82)
-   -   SIVAS FİRMALARINI NE KADAR TANIYOR (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=15992)

doganay 31.03.2008 22:10

--->: SIVAS FİRMALARINI NE KADAR TANIYOR

ARkadaşlar merhaba;

Kısa bir aradan sonra yine yazmaya devam.

Son günlerde Bursa'dan Sivas için bir haber duydum (Ne kadar doğrudur bilemiyorum.).

Gıda sektörünün Bursa da büyüyen Türkiye'nin tanınmış firması SÜTAŞ önümüzdeki yıl SİVAS ta yatırım yapacak ve büyük bir fabrika kuracakmış. Benim duyumum budur. İstihbarat SÜTAŞ'ın içinden ama yine de temkinlli olarak yazıyorum.

İnşallah bu duyduklarım dogrudur.

Tüm SIVAS'lı dostlarımıza hayırlı olmasını dilerim.

SÜTAŞ'ı çok iyi bilirim, çok güzel bir firmadır. En son AKSARAY da büyük bir fabrika kurdu.

Hayırlı olur inşallah.

doganay 31.03.2008 22:19

Arkadaşlar,

Daha öncede söylediğim gibi, bir firmanın özel projeleri için hemen hemen her ay bir hafta sonu SİVAS'a geliyorum. Bu ziyaretlerim sırasında bir akşam boş vaktim oluyor. Siteden arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunmak için, özellikle Sanayide işyeri sahibi, yönetici, çalışan arkadaşlar varsa sohbet etmek ve tanışmak isterim. Özellikle otomotiv yan sanayi üretimleri konusunda fikir alışverişinde bulunmak isterim. Siteden arkadaşlarımın yazılarını mesajlarını bekliyorum.

Saygılarımla

doganay 31.03.2008 22:21

sn leblebi nin bir yazısı vardı
"Dizayn Grup Tarıma Giriyor"
Bu yaızyı okuyunca sevindim. İnşallah Dizayn Grup yatırımlarını Sivas'ta yapar. Sivaslılar faydalanır.

doganay 31.03.2008 22:25

sn muratmihrican'ın
BEREKET TARIM MAKİNALARI
isimli bölümünde firma tanıtımı vardı. Tanıtımı daha geniş olarak bu bölümde yapmanızı rica edeceğim.

Firmanız tarım makinalarının satışını ağırlıklı olarak nereye yapıyor. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerine satışınız var mıdır? Pulluk imalatında pulluk adedi kaçlıktır? Ürün gamınız konusunda daha detaylı bilgileri buraya aktarırsanız emmnun olurum.

Saygılarımla

leblebi82 31.03.2008 22:46

[QUOTE=doganay;243813]Bu fabrikanın bir benzeri Bursa da var. Bursa'daki fabrikanın son yılını çok iyi biliyorum. Beş yıl önce 1000m2 kapalı alanı olanfabrikanın şu an 12 000m2 kapalı alanı var. Bu işletme şu an yurt dışına ihalelere giriyor. Harika işler yapıyor. Yılmazlar Teknik Makinayı gördüğümde aklıma Bursa daki firmanın gelişim süreçleri geldi. O konuyu da ayrıca zamanım oldugunda anlatırım.[/QUOTE]

[B][COLOR="Indigo"]Yılmaz Teknik Makina sahibi Nihani Yılmaz Bey ile yaptığım görüşmede birçok konuda sorunlar yaşadıklarını söyledi. Umarım işletmecilerimiz önlerini daha net görecek duruma gelirler. [/COLOR][/B]

doganay 31.03.2008 22:53

[QUOTE=leblebi82;249598][B][COLOR="Indigo"]Yılmaz Teknik Makina sahibi Nihani Yılmaz Bey ile yaptığım görüşmede birçok konuda sorunlar yaşadıklarını söyledi. Umarım işletmecilerimiz önlerini daha net görecek duruma gelirler. [/COLOR][/B][/QUOTE]

sayın leblebi82 dostum, Yılmaz Teknik Makina sahibi sayın Nihani Yılmaz bey'in sıkıntısı eğer yerel yönetim sıkıntısı değilde teknik konularda ise Nihani beye elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. Sivas sanayicisinin sıkıntılarının başında teknik yetersizlikler olan yedek parça ve yan sanayi oluşturma sıkıntısı gelmektedir. bu sıkıntılar da aşılabileek sıkıntılardır. Şu an danışmanlık yaptıgım şirkette bu tip sıkntılar vardı. yapmış oldugum çalışmalar sonucunda (firmanın iyileştirme ve yan sanayi oluşturma çalışmaları) firmamız güzel kârlar oluşturmaya başladı. Nihani bey ile tanışıp sıkıntıları hakkında fikir alışverişinde bulunmak isterim. Çözümlenemeyecek hiç bir şey yoktur. Önemli olan yol gösterenin olmasıdır.

Saygılarımla

doganay 31.03.2008 22:56

Yukarıda Yılmazlar Teknik Makina gibi Bursa da bulunan firmanın en büyük sıkıntılarının başında yan sanayi oluşturma problemi ve yardımcı malzeme tedariği geliyordu. Bu sıkıntıları profesyonel bir çalışma ile aştı. Şu an sayılı firmalar arasında.

Önemli olan kararlılıkla yapılacak olanları adım adım gerçekleştirmektir.

leblebi82 31.03.2008 22:57

[QUOTE=doganay;249605]sayın leblebi82 dostum, Yılmaz Teknik Makina sahibi sayın Nihani Yılmaz bey'in sıkıntısı eğer yerel yönetim sıkıntısı değilde teknik konularda ise Nihani beye elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. Sivas sanayicisinin sıkıntılarının başında teknik yetersizlikler olan yedek parça ve yan sanayi oluşturma sıkıntısı gelmektedir. bu sıkıntılar da aşılabileek sıkıntılardır. Şu an danışmanlık yaptıgım şirkette bu tip sıkntılar vardı. yapmış oldugum çalışmalar sonucunda (firmanın iyileştirme ve yan sanayi oluşturma çalışmaları) firmamız güzel kârlar oluşturmaya başladı. Nihani bey ile tanışıp sıkıntıları hakkında fikir alışverişinde bulunmak isterim. Çözümlenemeyecek hiç bir şey yoktur. Önemli olan yol gösterenin olmasıdır.

Saygılarımla[/QUOTE]

[B][COLOR="Indigo"]Valla inşallah geldiğiniz zaman sizi mesela Üçyıldız A.ş. sahibi Sayın Bilal Bey ile tanıştırmak isterim. Sivas'ın geleceği parlak kuruluşlarından birisi olarak görüyorum. Bunu işletme sahiplerinin gözlerinden anlamak mümkün. Gerçekten çalışmayı seviyorlar. Yeniliğe açıklar. Daha iyi yerlere geleceklerini düşünüyorum.[/COLOR] [/B]

doganay 31.03.2008 23:04

Benim Sivas'ta sanayi firmalarında gördüğüm problemlerin başında yardımcı malzeme tedariğinin zorlugudur. Bu firmalarda bir civata, perno , pim gibi malzeme ihtiyacı oldugunda yakın illerden veya İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa bigi illerden tedarik edecektir ki, bu da değişik problemleri beraberinde getirir (bu problemler anlatmakla bitmez).

Benim şu an çalıştıgım firmada kısa bir çalışmadan bahsetmek istiyorum. Firmamızın bir malzeme ihtiyacı Bursa'dan bir satıcı firmadan karşılanıyordu. Bursa'daki firma bu malzemeyi Sivas'ı tanımadıgı için peşin para ile veriyordu ve fiyatı yüksek idi. İlk iş olarak Bursadaki o firma ile görüşüp peşin alımları vadeliye çevirdik. Hemen alternatif firma arayışına başladık. Yapmış oldugumuz çalışma sonucunda iyileştirme maliyeti minimum %10 civarındadır.

Önemli olan araştırmayı iyi yapmak ve firmayı tanıtmaktır

Daha anlatacagım örneklerim çoktur.

Problemleri olanlar varsa buradan elimden geldiğince destek vermeye çalışırım.

Saygılarımla

leblebi82 31.03.2008 23:06

[QUOTE=BOUN;240054]İstanbul'dan takip edebildiğim kadarıyla son zamanlarda TV ve radyolarda reklamını izlediğim ve duyduğum DERMOKİL isimli bir kozmetik firması var. Herşeyden önce bu sektörde Sivaslı bir firmanın üretim yapıyor olması ve ulusal pazarda ürünlerinin tanınıyor ve satılıyor olması guru verici bir durum. Fakat firma hakkında çok fazla malumat sahibi değilim. Bu firmamıza rekabet ortamında başarılar. İstanbul'da ve Türkiye'nin dört bir köşesinde ürünlerini market ve kozmetik mağazalarının raflarında görebilmeyi temenni ediyorum... Eminim Sivaslı hemşerilerim kendi memleketlerinde üretilen bu ürüne sahip çıkacaklardır.[/QUOTE]

[B][COLOR="Indigo"]Evet Dermokil (Kilden Gelen Güzellik [/COLOR][/B]:) [B][COLOR="indigo"]) Sivas'ın en önemli marka adaylarından birisi. Sahibi aynı zamanda Tuğra Kanepe & Tiffany Mobilya'nın da sahibi olan Ünal Karaca'dır. [/COLOR][/B]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 12:18.