Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Ulaş (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=137)
-   -   ULAŞ-Yapalı (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=11750)

aysima58 29.05.2011 01:20

Cevap: ULAŞ-Yapalı

getirip gönderenler sağolsunlar osman babanın adına gibi oldu azcık ay heyecanlandım bizim oralara gitmişiniz ya sayın özbek sanki en gittim ben gezdim gibi oldu osman babanın ve benim yerime yurdumu vatanımı gezdiğiniz içn size çok teşekkür ederim allah razı olsun

yine düştü köyüm bugün aklıma
gözüm yaşın tutamıyom be dostlar
madımağı yemliği bittimola dağlarda
özümü yoluna serdim be dostlar

ne bayramlar geçer gidemem sılama
ana babamın kabri girer ruyama
gitsemde kimsem yokki sılamda
kimsesizim gurbetelde be dostlar
garip kaldım ben burada a dostlar

NECMEDDİN ÖZBEK 29.05.2011 11:24

[QUOTE=aysima58;600144]getirip gönderenler sağolsunlar osman babanın adına gibi oldu azcık ay heyecanlandım bizim oralara gitmişiniz ya sayın özbek sanki en gittim ben gezdim gibi oldu osman babanın ve benim yerime yurdumu vatanımı gezdiğiniz içn size çok teşekkür ederim allah razı olsun

yine düştü köyüm bugün aklıma
gözüm yaşın tutamıyom be dostlar
madımağı yemliği bittimola dağlarda
özümü yoluna serdim be dostlar

ne bayramlar geçer gidemem sılama
ana babamın kabri girer ruyama
gitsemde kimsem yokki sılamda
kimsesizim gurbetelde be dostlar
garip kaldım ben burada a dostlar[/QUOTE]

aysima hanım karacalar yapalı karataş abbaskanın karasar küpeli kötü köy yani (kazan pınar) ayda bir kaç kez gittiğimiz yerler ama bu kez sayın osman ece saygıdeğer eşi ve oğlu ece 48-58'e sözüm olduğu için özellikle gittim mezarlarını ziyaret ettim akrabaları ile tanıştım selamlarını götürdüm tekrar onların selamınıda ece ailesine getirdim karacalar baracından kötü köyün gölünden ve ulaş gölündende epeyce balık tutup kendim balık yemediğim için ihtiyaç sahiplerine dağıtım ve verdiğim sözü yerine getirmenin huzuru içerisinde gece geç saat'te sivasa döndüm.

OSMAN ECE 29.05.2011 12:03

[QUOTE=NECMEDDİN ÖZBEK;600136]saygıdeğer dostum 28.05.2011 yani cumartesi günü ulaş yapalıdaydım ali ece yi buldum bize büyük yakınlık ve ilgi gösterdi gerçekten insan evladı imiş selamlarınızı söyledim size verdiğim sözlerin hepsini yerine getirdim sevgili ece epeycede balık tuttuk geri dönüşümüzde ali köyde yoktu abin mehmet eceyle tanıştık epey sohbet ettik hepsinin hepinize çok selamları var ayrıca sizin köy halkından ramazan yüksel diye bir arkadaş özellikle selam söyledi böylece bende verdiğim sözleri yerine getirmenin sevinci ile sivasa döndüm sayın ece allaha emanet ol selamlar[/QUOTE]

işte insanların bu yalan dünyada burakacakları bir parça insanlık
gayrısı yalandır

saygı değer necmeddin kardeşim bu yakın ilginizden dolayı çok teşekkür ederim
sizin gibi her gönüle ve her kesime hitaap eden bir insan günümüzde çok az kaldı binlerce teşekkür ediyor saygılar sunuyorum

NECMEDDİN ÖZBEK 29.05.2011 12:52

o ne demek sevgili üstadım her zaman başım gözüm üstünesin ali kardeşim seni çok özlediklerini neden köye gelmediğini sordu telefon edip sizleri davet edeceklerini söyledi abin mehmet bey senin telofonunu verdi tüm bunları telefonda anlatacaktım mehmet beyin verdiği nuamara iptal edimiş ali de köyde olmadığı için burdan bildirmek istedim sevgili dostum şunu hiç aklından çıkarma sivastan ne zaman bir isteğin olursa bilki necmeddin özbek burada taki hak vaki oluncaya dek. sonsuz selamlar. eşiniz hanım efendiyede saygılarımı iletin .

goramaz 29.05.2011 20:56

Ohhh siz gezin gezin bizim orlarda. Yani olmuyor Necmettin abi . Nasıl kıskandım şimdi.

NECMEDDİN ÖZBEK 29.05.2011 21:15

[QUOTE=goramaz;600181]Ohhh siz gezin gezin bizim orlarda. Yani olmuyor Necmettin abi . Nasıl kıskandım şimdi.[/QUOTE]

yok yok sevgili kardeşim kıskanma hepinizin gönlümde özel yeri var ne zaman isteseniz gelin bir gurup olşturur istediğiniz yere gideriz bundan hiç bir zaman imtina etmem nereli olduğunu yaz senin içinde giderim hemde seve seve yakınlarını bulur selamını iletirim.

goramaz 29.05.2011 21:22

Vallahi az önce düşündeüm de bizim burda bir arkadaş var o da Sivaslı o da Sivas manyağı.

Çok insan tanıdığım Kırşehirli Çorumlu Elazığlı Diyarbakırlı hiçbiri Sivaslılar gibi değil.Sivaslının Sivas'a duyduğu aşk muhabbet hiçbirinde yok. Geçen ev arkadaşım da Ankara'dan geliyormuş yanına Sivaslı biri oturmuş bana diyor ki: '' Abla kız gelene kadar Sivas'tan bahsetti '' :)
Bu arada elbaliyim..

NECMEDDİN ÖZBEK 29.05.2011 21:27

yahu bende elbeyliyim güney köyünden hangi köy en kısa zamanda gider sayın osman eceye verdiğm söz sizler içinde geçerli

goramaz 29.05.2011 21:32

Yok abisağolasın yazın ben her hafta sonu kavlaktayım inşallah hem bizim köyde kimse yok ki ..Viraneye dönmüş eskiler birbirini tanıyor da bizim nesil koptuk birbirimizden saygılar

NECMEDDİN ÖZBEK 29.05.2011 21:35

yani el beyinin üst başındansın peki benden vebal gitti allaha emanet ol

WEZ Format +2. ?uan Saat: 17:03.