Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Köylerimiz (Sivas Köyleri) (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=171)
-   -   MERKEZ ÇAYGÖREN KÖYÜ (CİRİN) (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=12212)

iozgur 16.05.2007 10:34

MERKEZ ÇAYGÖREN KÖYÜ (CİRİN)

BİZİM KÖY MERKEZE 30 KM UZAKLIKDA KIŞIN 10-15 HANE YAZIN 20-25 HANE DİR.ÇOĞUNLUK İSTANBULA GÖÇ ETMİŞTİR VE ÇOĞUNUN ÇOCUKLARI KÖYÜ BİLMEMEKTEDİR BUDA BANA GÖRE ÇOK ACI BİRDURUM.

Serd@r 16.05.2007 10:49

-->: MERKEZ ÇAYGÖREN KÖYÜ (CİRİN)

[B]Evet maalesef SİVASımız hala göç veriyor.
İnşaAllah iş imkanları sağlanırda göçün ve gurbetin önüne geçeriz. [/B]

KIRAC_58 23.05.2007 00:22

--->: MERKEZ ÇAYGÖREN KÖYÜ (CİRİN)

CİRİN BİLİRİM ABİ Bİ DEFA GİTMİŞTİM

AMA İSMİNİ İYİ BİLİRİM BENDE DİKMENCİK'LİYİM (HORSANA)
SİZ BİZİM KÖYÜ İYİ BİLİRSİNİZ YOLUNUZUN ÜSTÜ :)

iozgur 11.11.2007 01:18

Horsanaya çok maça gittik tabi onlarda bize gelirlerdi eskiden hey gidi günler:)

sivaslıgenç 12.11.2007 18:13

ben biliyorum bu yıl cirinde Selahattin eniştelerin yanına gittik hatta günde kaldık ama ne yazıkki onlarda hafta önce İstanbula göç ettiler yani cirinde bi onların yanına giderdik gidiceğimiz kişi kalmadı bencede çocukların nesillerinin neresi olduğunu bilmemeleri ama olsun inşallah onlarda öğrenir ben valla köyüme çok düşkünümdür babamdan olsa gerek napalım Sivas gelişmedikce Sivas ve köyleri daha çokkk göç verir yıla kimse kalmaz köylerde Allaha emanet olun:D.

selahattin enişteler arnavut köye göç tüler belki bilirsin onları 1 hafta oldu daha

Ayazoglu 19.11.2007 13:43

Selam Arkadaslar Bende Sivas,in Caygören köyündenim burayi yeni buldum Ben Ayazgillerdenim Bizi Tanirlar ama Vallaha ne yalan söylüyeyim ben bir elin parmaklari kadar köylümü belki tanirim belki tanimam haa bu demek degildirki memleketini unuttun asla iste zamaninda gurbetlik falan neyse ama nihayet bizimde sesimizi Duyurabilecegimiz bir köse var artik. Oh be Hos buldum.

Ayazoglu:):)

iozgur 21.12.2007 02:08

Allah razı olsun bitane cirinli geldi.Ayaz gillerden Rahmetli navruz dayının akrabasısın herhalde.Ben seni hiç görmedim genelde tanırım bizim köylüleri ama siz istanbula geleli bayagı olmuş galiba. [email]i.zgr@mynet.com[/email]

iozgur 21.12.2007 02:12

[IMG]C:\Documents and Settings\özgür\Belgelerim\Yeni Klasör[/IMG]

iozgur 21.12.2007 23:42

Tahmini olarak 1981-82 yılında çekilmiş tanıdıklarınız varmı bakalım.Dördüncü ve Beşinci sınıflar.Ben ortasıra sagdan dördüncüyüm.

adm_emr_58 22.12.2007 09:22

slm değerli hemşerilerim bende cirin köyünde nurigillerden adem ve kardeşim emre siteye yeni girdim çünkü yeni öğrendim bayada sevindim başarılarımızın devamını giliorum

WEZ Format +2. ?uan Saat: 11:21.