Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Dünya ve Türkiye'den Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=202)
-   -   'Filistin yandı, ben de yanayım' (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=26588)

barikat58 13.01.2009 20:53

'Filistin yandı, ben de yanayım'

İSTANBUL
Taksim Meydanı'nda bir kişi üzerine benzin dökerek kendini yaktı. İsrail'i protesto etmek için kendini yakan vatandaş ağır yaralı olarak Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
İbrahim Ulusan isimli vatandaş saat 14:30 sıralarında Taksim Meydanı'na geldi. Üzerine İsrail'i kınayan dövizler asan Ulusan, bu ülke aleyhinde sloganlar attı. Ulusan daha sonra İsrail'in Gazze katliamını protesto etmek için üzerine benzin döküp birden kendini ateşe verdi. Çevredeki vatandaşları dehşet içerisinde bırakan Ulusan'a meydanda bulunan polisler müdahale etti. Yoldan geçen bir belediye otobüsünden yangın söndürme tüpünü alan polis Ulusan'ın üzerindeki alevleri söndürdü. Ağır yaralanan Ulusan polis aracıyla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ulusan, araca konulurken "Filistin yandı ben de yanayım" diye bağırdı.

sonbahar5803 13.01.2009 20:58

Cevap: 'Filistin yandı, ben de yanayım'

[COLOR="Green"]
Bu tarz eylemleri o kadar saçma buluyorumki.

Dinden- İmandan yoksun insanlar ancak böyle aşırılığa gider.

Sözde, Filistin için eylem yapıyor ama Allah'ın ona verdiği cana zarar veriyor.

Bu ne tezatlıktır böyle! :mad:

Herşeyin bir kararı olmalı; üzüntünün de.
Yoksa böyle sapkınlığa düşenlerden oluruz Allah korusun.

Bizim yapacağımız dua etmek ve yöneticilerimizi daha etkili olmaya davet etmektir.[/COLOR]

barikat58 13.01.2009 21:13

BAŞBAKAN AĞLADI!!1
Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırılarında yaralanarak Türkiye'ye getirilen Filistinlileri, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Erdoğan, ağırlıklı ortopedi, genel cerrahi ve yanık ünitelerinde tedavi altına alınan yaralılar hakkında, doktorlardan bilgi aldı. Erdoğan bazı hastaların anlattıkları ve yaralarını görünce gözyaşlarını tutamadı.

barikat58 13.01.2009 21:14

Eraydın AYTEKİN / SİVAS (DHA) 13 Ocak 2009

Balili: Savaş beni üzüyor

Türkiye'de futbol liglerinde forma giyen tek İsrailli futbolcu olan Pini Felix Balili, son maçta taraftarın yaptığı 'Kahrolsun İsrail, Yaşasın Balili' şeklindeki sloganına hem şaşırdığını hem de sevindiğini söyledi. Balili, "Bu savaş beni üzüyor. Tüm dünyada barış olsun istiyorum. Savaş istemiyorum" dedi.

yiğidoturan 13.01.2009 21:30

[B][COLOR="Navy"]protestonunda bir sınırı var kendini yakmak çözüm değil çaresizlik acizliktir daha güzel daha faydalı şeyler yapıp ordaki kardeşlerimize destek olmak lazım [/COLOR][/B]

barikat58 14.01.2009 09:15

ben kendini yakan adamın tarafındayım.gerekçem şu : hz ömer her gün kendini hesaba çeker hesabında kendine göre kusur bulunca sabahlara kadar eline aldıgı sopayla dizlerine vururdu.ikincisi mezhep imamlarımız kendilerini hesaba çeker açıklarını bulduklarında ellerini lambaya sıkıca sarıp ateşin acısını hissettirir birdaha yapacakmısın diye kendilerini cezalandırırlardı.ve üçüncüsü farklı ama aynı kapıya çıkıyor.nemrudun ateşinde yananlar ALLAHA olan baglılıklarından imanlarından dolayı yandı.bugün filistinli kardeşlerimiz yine müslüman oldukları için zulme ugruyor.adamda içindeki din kardeşliği aşkı ve belkide onlar için birşey yapamıyor olmanın verdiği eziklikle kendini cezalandırdı.beki bi hz ömer belki bir mezhep imamı değil ama imanlı bir müslüman!!!!

altuntas58 14.01.2009 09:27

[B]Protetonun böylesine bende karşıyım allahın bize verdiği bu canı yakarak rabbimize töğbe haşa isyankar olmuyormuyuz tepkimizi başka türlü göstermek daha uygun olur diye düşünüyorum [/B]

barikat58 14.01.2009 09:30

israil yeni silahlarını deniyor

Kan ve gözyaşının dinmediği Gazze Şeridi'nde yaşayanlar çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlısı genci, sivili direnişçisi ayırım gözetmeksizin gelen "ölüme" isyan ediyor. Dünkü saldırılarla birlikte ölü sayısı 1000'e yaklaşırken, Gazze'nin en büyük hastanesi Şifa'nın bir doktoru isyanını, "Bu savaşta kural yok. İnanılmaz ve vahşi" sözleriyle dile getiriyor. Gazze'de, her dakika çok sayıda yaralının akın akın getirildiği Şifa hastanesinin doktoru, "Hiçbir şeysiz yaşamaya, ölümlere alıştım. Hissizleştim. Ailemi vursalar bile etkilenmem. Her dakika yenileri geliyor. 5 günde 100 ameliyat yaptım. Ameliyat ettiklerim arasında hiç savaşçı yoktu. Gelenler çoluk çocuk, kadın, yaşlı" dedi.

İsrail'in Gazze saldırılarının 18. gününde İsrail güçleri 400 bin nüfuslu Gazze kentinin dış mahallelerinde ilk kez ilerlerken, İsrail askerlerinin Hamas üniforması taşıdığı kaydedildi. İsrail uçaklarının dün 60'ın üzerinde hedefi vurduğu belirtildi. Bu yerler arasında Hamas üyelerinin gizlendiği bir otel, ev ve caminin de hedef olduğu iddia edildi. Dün sabah 3 saatlik ateşkes sırasında bombardımanın sürdüğü aktarıldı. Dünkü çatışmalarda bir kısmı Hamas üyesi 12 Filistinlinin öldüğü açıklandı. Bu sayıyla birlikte 27 Aralık'tan bu yana Gazze Şeridi'nde ölenlerin sayısı 400'ü kadın ve çocuk olmak üzere 925'e çıktı. İsrail, bu süre zarfında 10'u asker, 3'ü sivil 13 kayıp verdi.

Gazze'de ambulanslar, doktorlar özellikle hedef alınıyor. Dün Cebaliye'de füze atılan bir binadaki yaralıları çıkarmaya çalışan bu doktor, aynı eve atılan ikinci füzede öldü. Vurulan binalara doktor girdiği için ikinci kez füzenin atılması "maksatlı" olarak değerlendiriliyor.

barikat58 14.01.2009 09:32

israil lübnanı bombaladı

İSRAİL'İN KUZEYİNE 3 ROKET DÜŞMÜŞTÜ

Lübnan topraklarından fırlatılan 3 roket, İsrail'e düşmüştü.

İsrail polisi, roketlerin boş alana düştüğünü belirtti. Ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bu bölgedeki İsraillilerin, sığınaklara gitmeleri söylendi.

İsrail'in kuzeyine de daha önce roket saldırısı olmuştu. Bu saldırıyı Hizbulllah üstlenmemişti.

İsrail, Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken olası bir saldırıya karşı Lübnan sınırına da asker yığmıştı.

barikat58 14.01.2009 09:39

Cevap: israil lübnanı bombaladı

Önce Güney Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine füze atıldı. İsrail hemen karşılık verdi ve bölgeyi top ateşine tuttu. Ancak füzelere kimse sahip çıkmadı. Hizbullah, Lübnan yönetimi ve Hamas reddetti. Lübnan içindeki İran/Suriye istihbarat hücrelerine dikkat çekildi. Ama oyun tutmadı.

Ardından Golan Tepeleri'ndeki sınırdan İsrail tarafına ateş açıldığı iddia edildi. Ateş açıldığı söylenen yer, İsrail'in işgal altında tuttuğu topraklardı. Suriye olayı yalanladı. Bu oyun da tutmadı. Dün, Ürdün'den İsrail tarafına iki roket atıldığı öne sürüldü. Bu da doğrulanmadı. Belki bir sonraki aşamada Güney Lübnan'dan yine füze atılır. Golan'dan tekrar taciz ateşi açıldığı iddia edilir…

İsrail, bir yandan Gazze'de etnik temizlik yaparken, tehcir hazırlıklarına girişirken diğer yandan sınırlarından kendine saldırı olduğu konusunda ısrarlı bir çaba içinde. Neden? Akla ilk gelen, İsrail'in saldırı altında olduğu, tehdit altında olduğu kanaatini yayarak Gazze'deki vahşeti kanıksatmak.

WEZ Format +2. ?uan Saat: 12:21.