Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Paniğe kapılan liseli aşıklar ölüme atladı (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=32430)

abircan 22.12.2009 13:31

Paniğe kapılan liseli aşıklar ölüme atladı

Paniğe kapılan liseli aşıklar ölüme atladı

Halife YALÇINKAYA- Hakan KALELİ/SİVAS, (DHA) 22 Aralık 2009

SİVAS’ta lise öğrencisi 14 yaşındaki A.S.Ç. ile kız arkadaşı 17 yaşındaki Şeyda Ö., ailelerinin kendilerini birlikte yakaladığı apartmanda paniğe kapılınca 7’nci kattaki daireden peşpeşe atladı. Genç kız ölürken, erkek arkadaşı hastanede yaşam savaşı veriyor.

Yenişehir Lisesi 11 Fen-B sınıfında öğrenim gören Şeyda Ö., 1.5 ay önce kendisinden 3 yaş küçük ve aynı okulda öğrenim gören 9-G sınıfındaki A.S.Ç ile duygusal arkadaşlığa başladı. 10 Kasım günü düzenlenen törenden kaçarak okulun yanında sigara içen Şeyda Ö. öğretmenleri tarafıdan yakalanınca disipline verildi. Yapılan soruşturmanın ardından 1 gün okuldan uzaklaştırma cezası alan Şeyda Ö.’nün bu cezası, sınavları nedeniyle 21 Aralık tarihinde uygulandı.

Dün annesi Zeynep Ö.’den izin alarak arkadaşları ile sinemaya gideceğini söyleyen genç kız, okuldan kaçan arkadaşı A.S.Ç. ile buluşarak birlikte sinemaya gitti. Sinema çıkışı A.S.Ç. kız arkadaşını amcası Mustafa Ç.’nin Şeyhşamil Mahallesinde bulunan ve içinde kimse oturmayan evine götürdü.

Uzun süre kızının eve gelmemesi üzerine arkadaşlarını arayan anne Zeynep Ö., A.S.Ç ile sinemaya gittiğini öğrendi. Ardından gencin ev telefonunu bulan anne Zeynep Ö., A.S.Ç’nin ailesi ile birlikte eve gelmeyen çocuklarını aramaya başladı.

İstanbul’da yaşayan kardeşine ait evin yedek anahtarını evde bulamayan A.S.Ç’nin babası Malik Ç., orada olabileceklerini tahmin ederek eve gitti. Dün akşam saat 20.00 sıralarında kapıyı üzerinde bulunan yedek anahtarla açmaya çalışan baba Malik Ç.’nin eve geldiğini anlayan liseli aşıklar, paniğe kapıldı.

Bunun üzerine giyinik olan A.S.Ç ile Şeyda Ö., 7’nci katta bulunan apartman dairesinin penceresinden boşluğa atladı. Yakınları tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine getirilen genç aşıklardan Şeyda Ö. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Ağır yaralanan ve vücudunun bir çok yerinde kırık olduğu belirlenen A.S.Ç. ise beyin cerrahi servisinde tedavi altına alındı. Genç kızın cenazesinin yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edileceği öğrenilirken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

yazık olmuş herikiside hayatın baharında , cahillik aile baskısı çevre baskısı bilinçsizlik ikiş can almış, allah rahmet eylesin yakınlarına baş sağlığı diliyorum

altuntas58 22.12.2009 13:40

Cevap: Paniğe kapılan liseli aşıklar ölüme atladı

[B]Aramızdan ayrılan genc kardeşimize çok üzüldüm.Allahtan rahmet diler yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim ayrıca bu olaydan ağır yaralı kurtulan kardeşimizede acil şifalar dilerim[/B]

EyüphanAydın 22.12.2009 13:44

[B]Gerçekten çok üzücü bir durum.Vefat eden kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum[/B]

Arif Coşkun 22.12.2009 13:46

Düşündüm bir süre bu olayda suçlu kim diye işin içinden çıkamadım.

Suçlu baskıcı aile ve çevremi desem.
Yada cahillikmi ne kadar kötü bir korkuki kendilerini bile aşağı atacak düşünceye kapılan gençlerdemi desem.
Her ne olursa olsun çok yazık olmuş, daha hayatlarının baharında böyle bir talihsizlik yaşamaları.

Acılı ailelere başsağlığı, sabırlar dilerim. Allah rahmet eylesin.

goramaz 22.12.2009 13:55

akıl eğitimini yeterince beceremiyoruz malesef..

Salim58 22.12.2009 14:02

[B]rabbim rahmet eylesin yalanla başlayan bi gidiş ölümle bitmiş.çok acı bi durum.

[/B]

seva 22.12.2009 14:47

Allah rahmet eylesin ne deyim....

LaEdri 22.12.2009 15:16

Bu yaşta birini kaybetmiş olmak ailesi adına çok üzücü olsa gerek.
Suçluyu ben aile olarak görmüyorum.Ben de kızımın lisede biriyle tek başlarına evde görsem tahammül edemem,çocuğu pataklar kızıma da ağır cezalar veririm.Gençlik zaten bitmiş vaziyette.Okuma yok,bilgi yok,kafalarında Kavak yelleri,abuk subuk konuşmalar,TVlerde göze güzel,hoş,modern bir hareket olarak gösterilen lise aşkları..Senin aile yapın belli,çevren belli,bu işi yaparsan neyle karşılaşacağın belli.Azıcık akıl etmek zor değil.Allh rahmet etsin!

TURNAM 22.12.2009 16:05

cok uzuldum allah rahmet eylesin genclere aylelerine sabir versin rabim cok aci evlat acisi :(

sibelYILMAZ 22.12.2009 16:21

Çok fena bir durum Rabbim kimseye böyle acılar göstermesin sabır ihsan etsin Allahım ailesine...Ve yine şu bir gerçeki nereye gidiyor bu gençlik aileler gözünüzü açın büyüttükleriniz domates biber değil birer evlat onları takipten ve doğruyu göstermekten biran bile vazgeçmeyin.....

WEZ Format +2. ?uan Saat: 15:40.