Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Sivas Otogar (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=187)
-   -   Sivas'ın bağlantısı kesildi (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=14965)

arikarinkuchi 29.01.2008 21:35

Sivas'ın bağlantısı kesildi

[B]Sivas'ın bağlantısı kesildi[/B]

Sivas'ta aşırı kar yağışı nedeniyle bu çevre illerle bağlantısı kesildi
Sivas'ta aşırı kar yağışı nedeniyle bu sabah kapanan şehirler arası yolların halen açılamadığı belirtildi. Yetkililer, kar yağışının devam etmesi ve yaşanan sürgünler nedeniyle çalışma yapılamadığını ifade ettiler.

Sivas'ta dün geceden itibaren şiddetini arttıran kar, ulaşım başta olmak üzere sosyal hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar kalınlığı şehir merkezinde 40 santimi bulurken, yüksek kesimlerde ise 60 santimi aştı. Şiddetli kar yağışı nedeniyle sabahtan bu yana kapalı bulunan Sivas-Ankara, Sivas-Malatya, Sivas-Erzincan, Sivas-Kayseri, Sivas-Tokat-Samsun ulaşımını sağlayan karayollarının halen açılamadığı ifade edildi.

Kriz merkezinden saat 19.00 itibariyle alınan bilgilere göre, özellikle şehirlerarası yollarda açma çalışması yapıldığı ancak sürgün nedeniyle karayolunun tekrar kapandığı belirtildi.

Karayolları ekipleri, acil durumlar dışında çalışma yapamıyor. Yolda kalan araç ve yolcular ise, iş makineleriyle bulundukları yerden alınarak güvenli bölgelere taşınıyor.

Trafik ekipleri, yola çıkan hiçbir sürücüye izin vermiyor. İl genelinde köy yollarında da durum aynı. Kapalı köy yolu sayısı bin 63'e çıkarken, 53 köye elektrik verilemediği bildirildi. Enerji nakil hatlarında oluşan arıza nedeniyle de 88 köy ile telefon bağlantısı kurulamıyor.

EyüphanAydın 30.01.2008 01:31

--->: Sivas'ın bağlantısı kesildi

[B]Kar Gerçekten Çok Olumsuz Etkilidi Sivası Bu Sene[/B]

arikarinkuchi 30.01.2008 09:34

yağsın yağsın
önemli deil
bazen acil durumlar oluyor ama olsun ona da çare bulunuyor
yeterki kar yağsın

altuntas58 30.01.2008 10:19

-->: Sivas'ın bağlantısı kesildi

Bir kac günlüğüne sivasa geldim yoğun kar yağışı nedeniyle şimdi yollar kapandı ben istanbula nasıl gideceğim? inşallah yollar bir an evvel acılırda herkes gideceği yerlere gider bu cetin hava şartlarında allah kimseyi yolda bırakmasın

arikarinkuchi 30.01.2008 12:12

--->: -->: Sivas'ın bağlantısı kesildi

[QUOTE=altuntas58;228611]Bir kac günlüğüne sivasa geldim yoğun kar yağışı nedeniyle şimdi yollar kapandı ben istanbula nasıl gideceğim? inşallah yollar bir an evvel acılırda herkes gideceği yerlere gider bu cetin hava şartlarında allah kimseyi yolda bırakmasın[/QUOTE]

mehmet abi hoşgeldin
bu sayede de gezersin az çok sivası

sivaslıgenç 30.01.2008 12:30

Ya şu kar keşke İstanbuldada yağsa ne var.

arikarinkuchi 30.01.2008 12:34

[QUOTE=sivaslıgenç;228633]Ya şu kar keşke İstanbuldada yağsa ne var.[/QUOTE]

hiç heveslenme
kar gidiyormuş istanbuldan :D

sivaslıgenç 30.01.2008 12:42

[QUOTE=samet yıldız;228635]hiç heveslenme
kar gidiyormuş istanbuldan :D[/QUOTE]

:mad:Biliyorum gerçi pek gelmediki gitsin :D.Olsun bunada şükür hiç yağmayan yerlerde var.İnşallah şubatta yağar iyi kötü.

yiğdoluhikmet 18.11.2008 19:07

kar yağsın ama belirli günlerde yağsın yazık bazen çocuklar okula gidemiyor sivaslı 58 çılgın

WEZ Format +2. ?uan Saat: 10:13.