Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Sivas Yerel Televizyonlar (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=169)
-   -   SRT uydu yayınına başladı (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=36467)

EceL 11.09.2010 17:10

SRT uydu yayınına başladı

[B][COLOR="Black"]Sivas'ın ilk yerel televizyonu ve Türkiye'nin de ilklerinden olan Sivas Radyo Televizyonu uydu yayınına başladı.[/COLOR][/B]

[COLOR="Red"][B]SRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir, yıllardır sürdürdükleri kamu menfaatine uygun yayın çizgisini uyduda da devam ettireceklerinin altını çizdi.[/B][/COLOR]

Sivas'ın yerel televizyonlarından TV58'den sonra 24 Mart 1993 yılında Sivas'ın ilk yerel televizyonu olarak yayın hayatına başlayan SRT de çağa ayak uydurarak uydu yayıncılığına geçti. Hızla artan kanal sayısı ve teknolojik gelişmelere yenik düşen karasal yayınla daha fazla devam edemeyeceğini anlayan kanal yöneticileri, uydudan dünyaya yayın yapmaya karar verdi.

SRT'nin 18 yıllık yayın serüvenini ve uydu sürecini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir, uyduya çıkmanın kendileri ve Sivas açısından önemli olduğuna söyledi. Uyduya çıkmanın heyecanını, ilk yayına başladıkları gün gibi yaşadıklarını belirten Hasdemir, uydu sürecine gelinen noktanın tamamen ekonomik olduğunu ifade etti.
Hasdemir, "Zaman içerisinde karasal yayın önemini yitirdi. Hal böyle olunca da biz pazar kaybettik. Özellikle son yıllarda ekonomik krizin de etkisi ile bize reklâm veren müşterilerimiz bizi uyduya çıkmaya zorladı." dedi.

Uydu yayınına başladıkları günden itibaren çok olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Hasdemir, yeni yayın döneminde kamu yararını önde tutan tartışma programları, kültür, sanat programları, eğlence programları ve Sivas'ın sorunlarını öne çıkaran açık oturumlar yapacaklarını söyledi. Hasdemir, yeni yayın döneminde iddialı olduklarını da sözlerini ekledi.
[B]Türksat 3A uydusundan yayın yapan SRT'nin frekans bilgileri şöyle: "Frekans: 12562, Sembol oranı 25000, Fec: 5/6, polarizasyon vertical (V)"[/B]

OSMAN ECE 11.09.2010 17:46

Cevap: SRT uydu yayınına başladı

hayırlı uğurlu olsun halamın torunu seninle gurur duyyoruz
başarılarının devamını dilerim

doğan bulut58 11.09.2010 18:18

hayırlı uğurlu olsun firekansını ve sebol ayar numarasınıda yazarsanız ayarlarız başarılar

doğan bulut58 11.09.2010 18:19

[QUOTE=doğan bulut58;578476]hayırlı uğurlu olsun firekansını ve sebol ayar numarasınıda yazarsanız ayarlarız başarılar[/QUOTE]

çok özür dilerim alta yazıyormuş görmedim
hemen ayar yapan bakam

aysima58 11.09.2010 20:32

hayırlı uğurlu olsun sivasımıza ve halkımıza.emeği geçenlerin ellerine sağlık.

H_Turan 02.02.2011 01:06

Güzel oldu Uyduya Geçmeleride fakat Sivas Haberlerinde Tv58 ile aynı haberleri yayınlıyorlar bir keresinde baktımki iki haber aynı zamanda yayınlanıyor bu kadar olmaz biraz farklı olun moda mod aynı haberi yansıtmayın

zgR 02.02.2011 02:32

Sehrimize kanalimiza hayirli ugurlu olsun.basarilar

_DuMaN_58 02.02.2011 08:54

[B]SRT nin haberlerini tam olarak izlemedim ama TV58den şikayetçiyim. Neden? Ben Sivasta neler olup bittiğini öğrenmek için bakıyorum habere. Oysa haberde garip garip şeyler yayınlıyorlar. Alakasız haberler sunuyorlar. Sivas ile ilgili haberler 5 adet ise alakasız haberler daha fazla. Yav madem uydudasın, tüm türkiyedeki sivaslılar seni izliyor, adam gibi birşeyler yap. En takdi ettiğim uygulama ise, haberlerden önce verilen vefat listesi. [/B]

YuSuF 02.02.2011 10:55

[B]Hayırlı olsun SRT[/B]

aysima58 02.02.2011 10:57

uydu yayını srtnin yeni başlamadıki bunu kim gündeme getirdi yahu.

WEZ Format +2. ?uan Saat: 12:01.