Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Dünya ve Türkiye'den Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=202)
-   -   "Tam günde müjde'' (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=39954)

KAOS 19.03.2013 17:14

"Tam günde müjde''

Çok değerli forum okuyucuları.

Şu haberi veren başbakana ne denir?

[B]"Yapacağımız yasal bir düzenlemeyle üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde makul bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler. Hocalarımıza muayene olmaları durumunda vatandaşlarımız, Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki bedel kadar bir ücret ödeyecekler. Örneğin üniversitede muayene fiyatı 55 lira, mesai sonrası öğretim üyesine muayene olan vatandaşımız üniversite hesabına 55 lira ödeyecek. Bu ücretin bir kısmı hastayı tedavi eden öğretim üyesinin, bir kısmı da kurumun hesabına aktarılabilecek."[/B]

Bu hesaptan vergi ve hastane payını çıkarırsanız hocaya 10 tl felan düşer. Ben ve arkadaşlarım bu günden itibaren şunu yapmaya karar verdik:

Her gün 10 tl bir fakire vermeye karar verdik, ama çeşitli bahaneler bularak (toplantıdayım, hastayım, ameliyattayım, hasta var acilde onunla uğraşıyorum, dersteyim, vs vs ) hastaları sallıyacağız,

Tüm Sivaslı hemşehrilerimize duyurulur, üniversite hastanesine geldiğinizde karşılaşacağınız duruma hazır olun, kızabilirsiniz küfredebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz, vicdansız diyebilirsiniz, başka şehirlere gidip donunuza kadar parayı akıtabilirsiniz...

Durum budur...

amazon10 19.03.2013 17:17

Cevap: "Tam günde müjde''

zorunlu değil heralde ister verirler ister vermezler gibi bişey mi??

aktassa 19.03.2013 20:27

[QUOTE=KAOS;621668]Çok değerli forum okuyucuları.

Şu haberi veren başbakana ne denir?

[B]"Yapacağımız yasal bir düzenlemeyle üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde makul bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler. Hocalarımıza muayene olmaları durumunda vatandaşlarımız, Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki bedel kadar bir ücret ödeyecekler. Örneğin üniversitede muayene fiyatı 55 lira, mesai sonrası öğretim üyesine muayene olan vatandaşımız üniversite hesabına 55 lira ödeyecek. Bu ücretin bir kısmı hastayı tedavi eden öğretim üyesinin, bir kısmı da kurumun hesabına aktarılabilecek."[/B]

Bu hesaptan vergi ve hastane payını çıkarırsanız hocaya 10 tl felan düşer. Ben ve arkadaşlarım bu günden itibaren şunu yapmaya karar verdik:

Her gün 10 tl bir fakire vermeye karar verdik, ama çeşitli bahaneler bularak (toplantıdayım, hastayım, ameliyattayım, hasta var acilde onunla uğraşıyorum, dersteyim, vs vs ) hastaları sallıyacağız,

Tüm Sivaslı hemşehrilerimize duyurulur, üniversite hastanesine geldiğinizde karşılaşacağınız duruma hazır olun, kızabilirsiniz küfredebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz, vicdansız diyebilirsiniz, başka şehirlere gidip donunuza kadar parayı akıtabilirsiniz...

Durum budur...[/QUOTE]

En doğrusunu yaparsınız sn KAOS.
Merak etmeyin. Biz vatandaş olarak alışkınız gelecek olan bu cevaplara zaten. :D

Cley 19.03.2013 20:47

Bazı doktorların çarklarına çomak sokulunca feryatlar yükselmeye başlamış. Bu durumda daha fazla doktora şiddet haberi izleyeceğiz galiba.

KAOS 19.03.2013 21:47

[QUOTE=Cley;621673]Bazı doktorların çarklarına çomak sokulunca feryatlar yükselmeye başlamış. Bu durumda daha fazla doktora şiddet haberi izleyeceğiz galiba.[/QUOTE]

Hah bide bu var. Tehditte edebilirsiniz.
Ama yine de durum. Can sizin canınız...
Yasa derki: şiddete maruz kalan hekim hastayı red etne hakkına sahiptir.

Ayrıca özel hastanelerde don lastiğinize kadar borca girerek binlerce lira akıtırken gıkı çıkmayan ama 10 liraya itiraz eden doktoru tehdit eden o en üstün akıl ve vicdana selam olsun...

LaEdri 19.03.2013 22:40

Yasayı tam bilmiyorum ama mesai sonrasında mecburi orda hizmet verip,hasta başı 10 tl almak durumu yok sanırım,doğru mu!

bozkurt06 19.03.2013 22:53

Saçma. Nerde verecekler bunu aynı hastanedemi yoksa özel muayene yerlerinde mi?
Bu yasa çıktı mı yoksa sadece bir söylevmi? Çıktı ise gelen gideni aratacak sanırım.

Pusula_58 20.03.2013 02:12

Ülkemdeki "sağlık reform"una bakın. Bazı şeylerde resmen saçmaladalıar.

Cley 20.03.2013 06:36

Bazı doktorlar özel muayenehane ayağına milleti soyup soğana çeviriyorlardı. Artık böyle olmayacağı için doktorlar yasaya karşı çıkıyor. Doktor olmayıp karşı çıkanlar çok zengin galiba. Aynı hizmeti hastanede alabileceği halde ôzel muayenehaneye gitmeye bayılıyorlar. Başka zaman garibanların haklarını savunuyor görünenler 180 derece dönmüşler. Körü körüne eleştiriyorlar hükümet bişeyler yapıyorya.

Kibrisli 20.03.2013 08:26

Kanunda bir memurun memur derecesine göre fazla mesai alma hakkı yok mu? Mesai bitiminde o doktoru hergün fazladan orada tutarsanız mesai vaktinde ne kadar verimli olabilir ki? Ben yıllardır 2. öğretime karşıydım onun gibi birşey bu. Bunun yanında devlette çalışan bir doktorun muayenehane açmasına da karşıyım tercihte bulunmalı fakat üniversite hocalarının mesai dışında hasta bakmalarını doğru bulmuyorum. Sonuçta o insanların önceliği eğitim vermek. Yani şöyle birşey spor bölümünden bir öğrencinin mesai dışında 10 TL vererek basketbol dersi alması gibi birşey neredeyse...

WEZ Format +2. ?uan Saat: 19:23.