Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Türkiye'deki Sivas'lı Şirketler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=273)
-   -   Çiftay AŞ (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=27635)

MuratAltunöz 21.02.2009 13:15

Çiftay AŞ

[B][B][IMG]http://ciftay.com.tr/yukle/resim/bsk.jpg[/IMG]

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya AYDIN; 1963 yılından itibaren Maden Ocakları işletmeciliği, İstihrac, Hafriyat, Dekapaj işlerinde çalışmalara başlayarak bu iş konularında uzmanlaşmıştır. 1984 yılında kurulan ZİYA AYDIN şahıs firması ile söz konusu faaliyetler gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

1987 yılına gelindiğinde Ziya Aydın şahıs işletmesi, Anonim Şirkete dönüşerek ÇİFTAY İNŞAAT TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. adı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Şirketimiz 1984 yılından 1997 yılına kadar Hereke Nuh Çimento Fabrikası Kalker İstihracı işini yapmıştır. Şirketimiz 1992 yılında ASKİ W1-3 (474-T35) Ankara-Sincan Ana iletim Hattı inşaatı işini almış ve tamamlamıştır. Bunların yanında 2002-2004 yılları arasında Eti Maden İşletmelerinin, Bursa/Kestelek’de 12.000.000 m3 Dekapaj işini tamamlamıştır. 2005-2007 tarihleri arasında Cimpor Yibitaş Çimento San ve Tic. A.Ş. (Çorum Çimento) Kalker-Kil İstihraç, Yükleme, Nakliye ve Dahili Nakliye işlerini tamamlamıştır.

1989 yılından itibaren Denizli Çimento Fabrikası Kalker-Kil İstihraç, yükleme, nakliye, tahliye işini yapmaktadır. 2003 yılından itibaren Denizli İli Çardak İlçesinde Taş ocağı İşletmeciliği Mıcır üretimi, 2005 yılından itibaren Manisa İlinde TKİ ELİ Müessesesi Müdürlüğü Soma İşletmeleri 20.000.000 Ton Tüvenan Kömürü Yıkama işini, 2005 yılından itibaren Çanakkale İlinde TKİ ÇLİ Müdürlüğü Çan 2005/3 panosu 23.000.000 m³ dekapaj işini, Muğla İlinde GELİ-YLİ Müdürlüğü Hüsamlar A3 Panosundan 8.000.000 m³ tüvenan kömür kırma eleme ve nakliyesi işini yapmaktadır.

Diğer bir firmamız olan, ZİYA AYDIN İnş. Taah. ve Tic. A.Ş. 2004-2007 tarihlerinde Afyon Çimento T.A.Ş’nin Kalker-Kil İstihraç, yükleme, nakliye, tahliye işini tamamlamıştır. 2002 yılından itibaren Ünye Çimento T.A.Ş.’nin Kalker-Kil İstihraç, yükleme, nakliye, tahliye işi ile birlikte 2004 yılından itibaren, Cimpor Yibitaş A.Ş. Bünyan Agrega Ocağının işletmeciliğini de yapmaktadır.

[IMG]http://ciftay.com.tr/yukle/resim/tarihce_625.jpg[/IMG]

Söz konusu firmalar yanında; Ortak firmalarımızda mevcuttur bu firmalardaki ortaklık pay oranımız % 50 olmakla beraber yaptığımız işler aşağıdaki gibidir;

Aykar Madencilk İnş. Pet. Ürün. San. ve Tic. A.Ş. olarak, 2005 yılından itibaren Ankara İli Haymana İlçesinde Taş Ocağı İşletmeciliği ve Mıcır Üretimi işi, 2005 yılından itibaren Ankara ili Temelli İlçesinde Taş Ocağı İşletmeciliği ve Mıcır Üretimi işini yapmaktadır.

Gerçek-Çiftay İnşaat Madencilik Taah. ve San.Tic.A.Ş. olarak, 2006 yılından itibaren Manisa İlinde Europen Nickel Plc Sardes Nikel üstü dekapaj ve Maden çıkarılması ve nakliyesi işini yapmaktadır.

Şiray Madencilik Nak. İnş.Tur. Otel.Pet.Ürün San ve Tic.Ltd.Şti olarak, 2005 yılından itibaren Aydın İli Selçuk İlçesinde Taş Ocağı İşletmeciliği ve Mıcır Üretimi işini, 2006 yılından itibaren Manisa İlinde Taş Ocağı İşletmeciliği ve Mıcır Üretimi işini, 2007 yılından itibaren Zonguldak ilinde Eren Enerji A.Ş.’ye Liman dolgusu malzeme temini ve nakliyesi ile agrega temini işini ve 2007 yılından itibaren Modern Beton T.A.Ş’ye Antalya ilinde hazır beton santrallerine hammadde temin işini yapmaktadır.

Ada Çiftay A.Ş. 2007 yılında kurulan diğer bir ortaklığımızdır. Ortaklığımız İzmir’de Taş Ocağı İşletmeciliği ve Mıcır Üretimi yapmaktadır.

Şirketlerimiz Maden Ocakları İşletmeciliği, Alt Yapı İşleri, Yol, İnşaat, İçmesuyu, Dekapaj, Baraj, Gölet ve Hafriyat işleri gibi benzeri işler konusunda uzmanlaşmış olup, işin yoğunluğuna göre; ekip ve ekipmanları takviye edebilecek esnekliğe ve üretim kapasitesine sahiptir. Şirketlerimiz iş alanına ilişkin teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, çağdaş teknoloji ile tecrübe ve birikimlerimizi bütünleştirmeyi hedef almaktadır.[/B]

Saygılarımla
Murat ALTUNÖZ[/B]

MeLody58 21.02.2009 13:31

Cevap: Çiftay AŞ

[COLOR="DarkOrchid"][B][I][U] sivaslı issiz arkadaslara is imkanı verirseniz iyi olur...[/U][/I][/B][/COLOR]

ebubekir çakmak 21.02.2009 13:57

ebenin değdiği melodye katılıyorum:)

barikat58 21.02.2009 15:15

hakkı hakla yaşıyorsanız hak yardımcınız olsun!

ismail 58 13.12.2009 04:24

[QUOTE=MeLody58;378732][COLOR="DarkOrchid"][B][I][U] sivaslı issiz arkadaslara is imkanı verirseniz iyi olur...[/U][/I][/B][/COLOR][/QUOTE]

O kadar methiye ve reklamdan sonra,

değerli hemşerim gerekenin ne olduğunu özetlemiş,

katılıyorum kendilerine.

Hüsamettin_58 03.05.2010 20:52

degerli ciftay yöneticileri.ben hüsamettin.size bir şikayetim olacak.
Ben 29.03.2010 tarihinde divrigi acık işletme maden sahasına (A kafa maden ocagında)greyderci olarak işe başladım.Ne yazıkki 33 gün calıştık ordaki taklacılar yüzünden işime lastik patlatıyorsun diye son verdiler.Ben işe başlamadan önce günlük 4 ve 5 kamyon kademeye makas kırma yüzünden geliyordu.Ben geldikten sonra topu topu 3 arac makas kırmamıştır.Greyder 3 defea şansızlık yüzünden lastigi patladı diye işten atıldım.Birben deil gelen insanlara birsürü masraf ettiriyorlar ve fazla gecmeden en ufak gereksiz şeyler sebebi ile işten atıyorlar.Misal şöförlere o yoldan bu yola niye gectin diye, bu makinadan diger makinaya boşum diye giden insanları işten atıyorlar. Ben şantiye şefi Ahmet bey var.Bu insan bir kaçtane ekabil takımına bakıp milletin ekmeği ile oynuyor.Hemşericilik yapıyorlar.Zehir gibi calısan şöförlerin elinden iyi aracları alıp gereksiz calışma yapan hemşerilerine veriyorlar.Özellikle Patron Ziya Beyin okumasını istiyorum.Benim oporatirlüğümü orada calısan Osman Çavuş, aynı zamanda greyderci olarak calışan arkadaşıma sorabilirsiniz.Ayriyetten özellikle söför arkadaşlara sorulup bu haksızlığa dur demesini istiyorum sorup öğrenip gereğinin yapılmasını arz ederim.Şirketiniz çok iyi ama içerde calışan ileri gelenlerin bazıları Ahmet Bey gibi (Şantiye şefi) şirketin menfatını deil, kendi çevresini ve arkadaşlarını ön planda tutuyor. Saygılarımla ...

WEZ Format +2. ?uan Saat: 11:34.