Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Belediyeye fikir verende var (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=33619)

Sivaslilar.Net 11.02.2010 00:12

Belediyeye fikir verende var

[IMG]http://www.sivaslilar.net/images/stories//belediye/belediye-ismail-sivas.jpg[/IMG]

[B]Sivas Belediyesi tarafından her Çarşamba günü düzenlenen başkan-halk görüşmesi dün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün İstanbul’da düzenlenen EMİTT fuarına katılması nedeniyle görüşmeyi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çimen gerçekleştirdi. [/B]

Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen görüşmede halkın yine öncelikli talebi iş ve yardım oldu.
Halk görüşmesine fikir beyanında bulunmak üzere gelen İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi İsmail Özçelik Sivas’ta uygulanmasını istediği fikirlerini Mustafa Çimen’e anlattı.
Özçelik, Sivas’ta yayaların geçiş üstünlüğü bulunan noktaların azlığından, trafik levhalarının standartlara uygun yüksekliklerde olmadığından, AB projelerinden belediyenin mutlaka faydalanması gerektiğinden, sinyalizasyona kadar bir çok konuda önerilerde bulundu.

Sivas’ta ki uyarıcı belediye levhalarının yüksekliklerinin standartların altında olduğunu belirten Özçelik, “Bu tabelalardan birine kafamı çarptım. Benim boyum 1,93 istesem belediyeye tazminat davası açabilirdim ve kazanırdım. Ama bu ve buna benzer hataların önüne geçilmesi gerekiyor. Sinyalizasyonla ilgili projelerim var bunları sizlerle paylaşmak isterim” dedi.

Mustafa Çimen ise her zaman ortak akıldan yana olduklarını belirterek, Özçelik’in fikirlerine önem verdiğini ve bunların değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

Sivas Hürdoğan

Salim58 11.02.2010 04:47

Cevap: Belediyeye fikir verende var

aynı sorunlar devam ediyor demekki aş ve iş.

uyarılan konularda dikkate alınır inşallah.

Rallim58 11.02.2010 07:56

[B]Sitemiz üyelerinden olan Yakamoz nickli İsmail'in düşüncelerinden özellikle levha boyutuna katılıyorum. İnsan boyundan daha kısa olarak monte edilen tüm uyarı levhalarının boyutlarının değiştirilmesi elzemdir.

İsmail'in kişilik ve beyefendiliğinin yanısıra, enteresan düşünceleri de mevcuttur. Belediye ile düşüncelerini paylaşımı ise, memleket sevdalılığının bir göstergesidir. İsmail kardeşimi tebrik ediyorum.[/B]

İsmail Özçelik 12.02.2010 15:30

Teşekkür ederim abi yalnız nickim sultansehir:)

Salim58 12.02.2010 15:37

[B]güzel fikirler vermişsiniz kardeşim sağolun.

gerçek isminiz yazıldığı için sizi hatırlayamadım.

resim tanıdık geldi ama yeni hatırladım.[/B]

H_Turan 31.01.2011 13:53

Belediye Hal günü yapıyor Bu tür fikir veren az var Genelde İş için gidiyorlar Sanki İşsizlik kurumu gibi oldu Halkda haklı bir açıdan.

Bu fikri veren Sitemizden olması sevindirici.

İsmail Özçelik 31.01.2011 14:55

Üzerinden uzun zaman geçmişti ancak yeni mesajlarda görünce yazayım dedim. Ben o gün sadece bu konuları söylemedim haber baya bir özet. Tabi eklemelerde olmuş.
Ancak asıl belirtmek istediğim nokta ben şahsım yaptığı için değil ama neden diğer vatandaşlarımızın gitmediğini merak ediyorum. Yani burada başlık açmış anket yaptı ve devam ediyor, toplu taşıma için ve sonuç olumsuz gidiyor. Ben birey olarak yeniden giderim ancak bunu site olarak yapsak daha güzel olmaz mı?

H_Turan 31.01.2011 14:56

Haklısın İsmail Site Olarak Sivasın Sorunları hakkında Fikir üretmemiz lazım hangi görüşte olursak olalım tartışmaktan ziyade fikir üretmeliyiz.

İsmail Özçelik 31.01.2011 15:08

[QUOTE]tartışmaktan ziyade fikir üretmeliyiz[/QUOTE]
Maalesef Sivaslılar bunu yapabilseydi, şu an 1.000.000'a yakın nüfusumuz, gelişmikte iyi bir sıramız, gayet yüksek bir ticaret hacmimiz olurdu. Sadece beğenilmeyeni eleştirmekten ziyade ona çözüm de üretebilmek lazım.

zgR 31.01.2011 16:12

Bilincli,dusuncelerini rahatlikla ifade edebilen insanlara ve dinleyen yoneticilere ihtiyacimiz var.arkadasimiza tesekkur ediyorum

WEZ Format +2. ?uan Saat: 00:14.